34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Інтерв'ю // Ігор Куц: "Я задоволений діяльністю Кузнецовської міської ради в цілому і депутатів зокрема"

Ігор Куц: "Я задоволений діяльністю Кузнецовської міської ради в цілому і депутатів зокрема"

17.01.2012

3

1989

Напередодні Дня місцевого самоврядування кореспондент міської газети "Вісті" узяв інтерв’ю у секретаря Кузнецовської міської ради Ігоря Куца, щоб читачі «Вістей» більше дізналися про те, що зроблено міськрадою за рік, про напрями і перспективи її діяльності.

Пропонуємо і нашим читачам ознайомитись з інтерв'ю, яке підготував Петро Комнацький, кореспондент газети "Вісті":

- Шановний Ігоре Валерійовичу, як працювала міська рада у нинішньому році в цілому?

- Якщо говорити мовою цифр, то, порівняно з минулим роком, ми досить ефективно працювали на користь міської громади.

Так, у 2010 році було прийнято 76 рішень міськради, а в нинішньому, станом на 23 листопада, – уже 253 рішення. Отож, депутатський корпус Кузнецовської міської ради VІ скликання працює набагато продуктивніше. До того ж, 8 постійних депутатських комісій розглянули 335 проектів рішень, які опубліковані на сайті міської ради.

Про покращення нашої роботи свідчать і 13 проведених сесій. Бо якщо раніше кількість сесій регламентом не була встановлена, то в теперішньому регламенті міськради передбачено щомісячне проведення сесій. А деякі з числа отих 13-ти сесій, на розгляд яких виносилася велика кількість питань, ще й розбивалися на два пленарні засідання.

- Робота якої депутатської комісії була, на Вашу думку, найпродуктивнішою?

- За рік було подано 102 депутатських звернення, зареєстрованих у виконавчому комітеті, і 67 запитів, озвучених на сесіях. Питання, які порушувалися депутатами, частково уже вирішені, частково знаходяться на контролі у стадії вивчення, а частина з певних причин не може бути вирішеною.

Однак 169 запитів і звернень - це великий показник, який свідчить про активну діяльність депутатів міськради.

Щодо постійних комісій, то у нас є затверджений графік їхньої роботи. Як правило, вони збираються двічі на місяць, а при необхідності – й частіше. Згідно зі статистикою, лідером у нас є регламентна комісія (голова Н.Петрович), результати роботи якої оформлені 31 протоколом. І це без врахування участі членів даної комісії у спільних засіданнях з іншими комісіями, колегії голів комісій (ми практикуємо і такий вид діяльності), яка розглядає складні питання, де потрібні узгодження з головами партій і фракцій. А ще ж є тимчасові комісії та робочі комісії з вивчення окремих питань.

На другому місці у нас бюджетна комісія (голова В.Москалик) – 26 протоколів, а третє місце – за земельною комісією (голова Н.Волощук).

- Як позначається багатофракційність ради на її роботі? Позитивно чи негативно?

- Позитивно. Поясню чому. У нас в державі прийнято мажоритарний і пропорційний способи обрання депутатів.

Тому в умовах, коли громадськість ще не виявляє своєї активності в контролі над діяльністю виконавчих органів влади і місцевого самоврядування, найкращим варіантом є пропорційна система з відкритим списком. Адже депутат-мажоритарник може загубитись у раді. Тобто, вирішуватиме ті питання, які він продекларував у своїй передвиборчій кампанії, а у вирішенні інших «плистиме за течією».

Якщо ж депутат прийшов у раду від якоїсь партії, блоку чи громадської організації, то він уже зорієнтований своєю політичною чи громадською організацією, в якому руслі йому діяти, яку мету ставити перед собою.

Тому такі депутати реалізовують демократичні принципи у вирішенні нагальних питань життя міста, як, скажімо, підтримки освіти чи реформи житлово-комунального господарства. І тут багатофракційність, при якій обов’язково присутня різновекторність думок, потребує зближення позицій по кожному конкретному питанню, яке вимагає прийняття рішення. Адже всяка партія чи інша сила не може не думати про майбутні вибори, до яких треба заручитися підтримкою виборців.

Тому й у світі найчастіше використовується саме пропорційна система виборів за відкритими списками.

А відкритий список вирішує долю майбутнього депутата. Бо якщо в списку є особа, яку виборці знають не лише за прізвищем, але й за добрими справами, то вони голосують саме за неї, а не за абстрактну партію. Якщо ж якась партія виборцю не подобається своїм радикалізмом чи ще чимось, то він не голосує за неї. Так чи інакше, виборець обирає своїх депутатів, здійснюючи таким чином контроль як над процесом виборів, так і за діяльністю депутатів.


- Як вплинуло на діяльність ради збільшення депутатського корпусу з 30 до 40 чоловік?

- Я вважаю, що нині ми маємо оптимальну кількість депутатів. Адже ці 40 чоловік – це представники різних прошарків населення міста, відповідно вони відстоюють кожен свою позицію, тобто позицію своїх виборців.

Як відстоюють – вдало чи невдало – це вже оцінять їхні виборці через декілька років, коли прийде строк нових виборів.

Власне, тоді й буде здійснена нашими виборцями оцінка роботи усієї міської ради.

А на даному етапі йде звітування депутатів про роботу, пророблену ними за рік каденції. Звітуються вони і в міській газеті «Вісті», на радіо, на зустрічах виборців, використовують Інтернет тощо.

Але тут важливо, що і вони, і я, секретар ради, готові почути думку виборців про нашу роботу вже зараз, бо зворотній зв’язок – це діалог, в результаті якого формуються і відшліфовуються нові пропозиції.

Я переконаний, що місцеве самоврядування буде розвиватися не стільки від того, що депутати активно працюватимуть на громаду, скільки від активності самої громади, бо саме активність жителів нашого міста стимулюватиме депутатів до кращої й ефективнішої роботи.

У нас 20 депутатів пройшли в раду по мажоритарних округах, 20 – по списках.

Ці партійні списки не раз оприлюднювалися, є вони й на сайті міськради.

А мешканців я попрошу: «Звертайтеся до депутатів, стимулюйте їхню активність. Адже депутат, особливо новачок, не може знати усіх проблем, які вас хвилюють. Тому громада має про них нагадувати депутатам».

І налагодження такого двостороннього діалогу – це основне завдання, яке ми ставимо перед депутатами та виконавчими органами міськради.

Підсумовуючи усе, що сказане вище, мушу визнати: я задоволений діяльністю Кузнецовської міської ради в цілому і депутатів зокрема. Проблеми у нас, безумовно, є. Але всі вони будуть вирішені.


- Які найважливіші для міста рішення були прийняті протягом першого року діяльності міської ради нинішнього скликання?

- Основними напрямками діяльності депутатів є робота на сесії міської ради, в постійних комісіях та розробка і затвердження міського бюджету. Власне, його затвердження, розподіл вільних залишків – це фінансування найважливіших сторін життя міста: освіти, комунального господарства, культури, благоустрою та іншого.

Але найважливішими у роботі всієї ради я вважаю вирішення проблем, які роками не вирішувалися і розв’язані повністю чи частково саме за нинішньої каденції депутатів.

У першу чергу, це рішення про приватизацію гуртожитків. Воно, нарешті, прийняте, і люди знають, що вони можуть приватизувати своє житло. І вже з цього розпочати капітальне вирішення своїх житлових проблем (переїзд, обмін, розширення площі і т.д.)

Але до кінця проблема з приватизацією гуртожитків ще не вирішена, бо є ряд питань (штат працівників гуртожитків, оренда площ приватними і державними структурами та ін.), над якими депутати працюють. І тут ясно одне – без створення ОСББ чи ОСГ не обійтися. Треба, щоб і мешканці гуртожитків брали на себе відповідальність за дані об’єкти і їх подальше функціонування. Це передбачено законом про реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків, як елемент громадського самоврядування.

А ми, в свою чергу, підтримуємо мешканців гуртожитків у цьому. Так, під час розробки статуту територіальної громади міста, робоча група прийняла рішення про розроблення «Положення про створення та підтримку ОСББ в місті», яке має допомогти мешканцям міста у створенні ОСББ та вирішенні їх питань з утриманням будівель.

Дуже важливим для громади міста вважаю також затвердження переліку комунальних об’єктів, що не підлягають приватизації. Цим рішенням міська рада зберігає і для наступних поколінь ряд об’єктів, важливих для функціонування міста.

А ще була така ситуація, що величина орендної плати за землю виросла в 3,5 рази при прийнятті нормативно-грошової оцінки землі. Це створило невиправдане навантаження на підприємців, земля під об’єктами яких не може бути викуплена у міста (наприклад, під торгівельними павільйонами на зупинці «Грибки»). Таким чином такі підприємці були поставлені у дискримінаційне становище в порівнянні з тими, що викупили землю під своїми об’єктами і сплачують земельний податок в розмірі 1% від вартості землі, тоді як орендарі – від 6% до 12%.

Тому, після тривалих дискусій у комісіях, ми все таки врегулювали це питання і прийняли важливе для малого бізнесу рішення про зменшення ставок орендної плати за землю до 3% - 6%.

Дуже важливим є також наше рішення про взяття реабілітаційного центру для дітей-інвалідів на баланс міста. Депутати не побоялися взяти на себе відповідальність і проголосувати за нього. Відтак у міста з’явилася можливість врегулювати питання реабілітації не лише дітей з вадами здоров’я, але й дорослих до 35 років.

- Відзначте, будь ласка, найактивніших депутатів.

- Окремо виділяти нікого не буду, щоб нікого не образити.. Але однозначно можна сказати, що 80% депутатів є активними представниками виборців міста.

- А чи є депутати, які вносять деструктивність у роботу ради?

- Є, але їх небагато. Прізвищ їх називати не варто, оцінювати їхню роботу також. Це зроблять їхні виборці.

- Що, на Вашу думку, може сприяти покращанню роботи Кузнецовської міської ради?

- Доволі серйозний крок у цьому напрямку – це покращання якості управління. Саме цим я й займаюся, будучи уповноваженим з питань якості Кузнецовської міської ради та її виконавчих органів.

Результати міська громада відчує вже через рік-другий. А зараз працівниками виконавчого комітету міської ради ведеться велика робота з впровадження у виконавчих органах міської ради міжнародного стандарту управління якістю – ISO-9001:2008. Я дуже вдячний всім працівникам, хто включився в дану роботу. Все нове завжди викликає недовіру і сумнів, але зараз всі активно включились у роботу, розуміючи, що запро-вадження якісного управління зменшить проблеми у роботі, підвищить ефективність та якість послуг, які надаються виконавчими органами міської ради мешканцям нашого міста.

Йдеться про те, що кожен мешканець міста буде отримувати якісні послуги за зрозумілою, чітко прописаною, прозорою схемою в найкоротші строки. На сьогодні робочою групою з впровадження системи ISO-9001:2008 вже розроблена політика якості, яка затверджена розпорядженням міського голови, йде розроблення інформаційних карток послуг (де буде розписано хто надає послуги, в який термін, безоплатно чи платно, які документи необхідно надати, хто відповідальний, строки і можливості оскарження у разі незадоволення послугою тощо), методик процесів тощо.

Наприклад, людині потрібна довідка. Тож найперше людина повинна мати інформацію, де вона цю довідку може отримати. Інакше буде біганина по кабінетах. Людині незручно і службовці відволікаються – ті, які не мають жодного відношення до видачі цієї довідки.

Добре, людина довідку отримала в одному кабінеті, печатку на довідку їй поставлять в іншому, зареєструють документ у ще іншому. Це звична картина для наших установ. А ми хочемо, щоб наш відвідувач усю необхідну інформацію отримав на сайті та інформаційних стендах, тут же сам узяв бланки необхідних документів і заповнив їх. Тоді, знаючи в який кабінет чи «вікно обслуговування» звернутися, де оплатити послугу, отримав за мінімум часу готовий документ. Тобто, щоб клієнт залишився задоволений якістю послуг. А якщо не задоволений – то знав би, де можна оскаржити дії посадовців. 

Саме такий результат має бути від впровадження „міні-адміністративної реформи” у виконавчих орга-нах Кузнецовської міської ради. Реформа, окрім економії часу службовців і їх клієнтів – членів громади, покликана докорінно змінити відносини одних і других, підвищити як культуру цих відносин, так і взаємовідносини влади і громади в цілому.

- Якщо ISO-9001:2008 є потужним фактором, що сприятиме розвитку місцевого самоврядування, то які фактори гальмують його у нашому місті?

- Можливо, моя думка з даного питання буде не стільки думкою секретаря міськради, скільки людини, яка прийшла на цю посаду, маючи значний досвід у бізнесі.

Вважаю, що розвиток місцевого самоврядування у Кузнецовську гальмує велика недовіра між депутатами і виконавчими органами ради. Це пов’язано з різними факторами, можливо так вже повелось, можливо, відсутність чіткого розуміння місії міського самоврядування, можливо десь якась закритість одних від інших спонукає до недовіри.

Можливо, це викликано тим, що одні й другі не усвідомлюють, що основним органом місцевого самоврядування є Кузнецовська міська рада, яка представляє всіх мешканців міста та здійснює від їх імені та в їх інтересах свої функції та повноваження і куди входять усі обрані депутати. Незважаючи на партійність чи непартійність, фракційність чи позафракційність, депутатський корпус представляє усю територіальну громаду міста. 

Відтак, міська рада є органом, який визначає стратегію розвитку міста, визначає основні напрямки діяльності виконавчих органів ради, приймає найважливіші нормативні акти (міський бюджет, програми, створює підприємства тощо). Для виконання функцій та повноважень міська рада створює виконавчі органи ради (виконавчий комітет, відділи, управління), які контролює і які звітують їй про свою діяльність. 

Але в цілому і міська рада, і її виконавчі органи здійснюють одну функцію - разом ми вирішуємо питання міста і діємо в інтересах нашої громади, надаємо послуги населенню міста.

Тому існуючу недовіру слід долати, усвідомлюючи, що ми всі є одним цілим – представницькими органами місцевого самоврядування. І що наше спільне завдання – якісно вирішувати всі питання наших громадян і нашого міста. Тому конкуренція усередині системи нам не потрібна.

У цьому наші зусилля покликаний об’єднати і Стратегічний план розвитку Кузнецовська, суть якого можна виразити одним прикладом: замість того, щоб щороку латати трубу, необхідно передбачити заміну усієї труби на нову. Ми повинні діяти на випередження, вирішувати проблеми міста завчасно і об’єднати громаду навколо ідей майбутнього міста та шляхів розвитку.

- І останнє. Як, на Вашу думку, можна досягнути покращення роботи депутатів міської ради?

- Міським бюджетом повинен бути передбачений кошторис на забезпечення депутатами своєї діяльності. І в ньому окремим рядком має бути передбачене навчання депутатів. Ми над цим зараз працюємо.

Я вважаю, що навчання депутатів ми повинні проводити регулярно. На жаль, нині держава не підтримує навчання представників місцевого самоврядування, тому депутати міської ради пропонують виділити кошти на навчання депутатів і підвищувати їх кваліфікацію.

У цьому році був зроблений перший крок у підвищенні обізнаності в своїх правах і обов’язках депутатів, було забезпечено кожного депутата основними законами, які обов’язково знадобляться, – такими, як закон «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад». Крім того, кожна комісія була забезпечена профільними законами і кодексами – наприклад «Податковим кодексом України», «Бюджетним кодексом України», «Земельним кодексом України», житловим і господарським кодексами з коментарями.

Крім того, Асоціацією міст України було розроблено посібник «Місцеве самоврядування в Україні. Посібник-порадник для депутатів місцевих рад», який також був розданий депутатам. Адже часто депутати, особливо ті, що вперше пройшли у місцеву раду, знають лише орієнтовно, що їм робити. А точно – не знають, які в них повноваження, які права та обов’язки, як вони можуть допомагати у вирішенні питань виборців.

Ось так коротко про те, що вже зроблено і що планується зробити для покращення роботи депутатського корпусу.

- Дякую за змістовні відповіді.

Петро Комнацький, газета "Вісті" №49

Всього коментарів: 3
1
леший | 18.01.2012 | 00:52
+ (2) -
на останньому фото: "я туди, а там таке...." biggrin
2
СонЯ | 25.01.2012 | 19:00
+ (1) -
Мені таке цікаво: на міську програму з впровадження системи управління якістю ISO планується витратити 103,99 тис.грн.

Як відомо, ця програма передбачає підвищення ефективності, оперативності, прозорості діяльності Кузнецовської міської ради та виконавчого комітету, підвищення якості надання послуг мешканцям міста..

Я так розумію, що рішення прийняте і навіть вже перші показники якісної роботи є?

Дууууже оперативне подання інформації.
3
СонЯ | 25.02.2012 | 21:54
+ (0) -
Минув місяць, нічого не змінилось...

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів