34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Політика // Ігор Куц: "Статут міста Кузнецовськ- це правила поведінки для всіх жителів міста"

Ігор Куц: "Статут міста Кузнецовськ- це правила поведінки для всіх жителів міста"

28.07.2011

4

1316

20.07.2011 року відбулося друге засідання робочої групи з розроблення Статуту територіальної громади міста Кузнецовськ, яка була створена розпорядженням міського голови № 145-р від 06.06.2011 року, на виконання рішення Кузнецовької міської ради №65 від 25.02.2011 року.

Виявляється, весь цей час наше місто жило і розвивалося без свого статуту, який навіть передбачений Конституцією, і Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Багато хто з мешканців міста навіть вважає, що статут місту не потрібен, мовляв жили ж якось і раніше без нього. Робоча група постійно інформує про свою роботу над статутом, запрошує громадськість взяти участь у розробці цього дуже важливого для всього міста документу.

Але не всі кузнецовці однозначно відреагували на ці заклики. Мабуть, це тому, що не всі розуміють важливість цього документу, його реальне призначення.

За роз’ясненнями в цьому питанні я звернулась до голови робочої групи, секретаря міської ради Куца І.В.

- Ігоре Валерійовичу, розумію, що два місяці це ще дуже мало, але, можливо, у вашої групи вже якісь напрацювання? 

- Спочатку ми давали оголошення в місцеві ЗМІ щодо надання пропозицій та заявок на участь в розробці статуту, але громада поки що відреагувала дуже в’яло. Проте вже на другому засіданні були присутні і представники громади. На цьому ж засіданні визначились з кількістю розділів у статуті – 11, вирішили не перезавантажувати його статтями. Щоб було все по суті і нічого зайвого. В додатках будуть висвітлюватись положення про громадські слухання, місцеві ініціативи, кодекс етики посадових осіб виконавчого комітету та депутатів Кузнецовської міської ради. Усі розділи були розбиті між членами робочої групи, які будуть готувати їх до загального розгляду, що відбудеться у листопаді.

- Як довго комісія збирається працювати над статутом?

- Орієнтуємося на рік часу. Після остаточної підготовки проекту статуту, ми висунемо його на громадське обговорення — через ЗМІ, «круглі столи», громадські слухання тощо. Після всіх опрацювань, готовий статут будемо подавати у спеціалізовані інститути для повного його аналізу. Це такі інститути, як: Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, інститут держави і права ім. В.М. Корецького в Києві. Адже статут – це дуже важливий акт, який передбачає обов’язкову державну реєстрацію в міністерстві юстиції.

- І все ж таки, навіщо місту ще й статут? Адже законів у нас і так начебто достатньо.

- А навіщо взагалі нам правові норми? Статут – це вищий нормативний акт, який існує в місцевому самоврядуванні, і який регулює діяльність між органами влади, громадськими організаціями та бізнесом. Практично статут відіграє роль малої конституції, в якій прописується не все те, що має бути в ідеалі, це вже є в законах, а ті проблемні місця, які можуть виникати. Це правила поведінки для всіх в місті – громади, влади, бізнесу. Не буде правил, не буде порядку, буде хаос, що ми і маємо в даний момент. Тому статут повинен бути нейтральним для всіх теперішніх і майбутніх депутатів та міських голів.

- Які конкретні проблеми можна вирішити прийняттям статуту?

- Існують так звані «білі плями» законодавства – це питання, які не врегульовані до кінця, не прописані в законі механізмом реалізації. Наприклад – громадські слухання. Громадяни можуть робити громадські слухання і все – крапка. Але як це відбуватиметься реально? Приходить людина і говорить, що хоче зробити громадські слухання, а де процедура, порядок, хто відповідальний, строки проведення, кількість необхідних учасників? Цього немає, а в статуті можна все розписати: коли , до кого і з якими паперами потрібно звертатися. Так само з місцевою ініціативою. Зібралася громада і хоче винести на сесію проект рішення, відповідно вони розробляють його як місцеву ініціативу. Ті ж самі обговорення по багатоквартирних будинках також можна прописати в статуті. Таких питань дуже багато. В законі прописані загальні норми, а як їх виконувати не прописано, це повинно бути у місцевому статуті. В ньому ж можна передбачити стратегічний розвиток міста, наприклад – розвиток ОСББ в місті. Ми робимо програму і відповідно плануємо щорічне фінансування цього проекту. В організації діяльності між депутатами, міським головою, секретарем ради та громадою також можна знайти проблемні моменти і прописати їх в статуті.

- А статуту буде до снаги реально вирішувати всі ці проблемні моменти?

- Він принаймні дасть можливість ліквідувати якраз ці та інші прогалини у правовій регламентації питань організації місцевого самоврядування. Більше того, статут — це реальний механізм впливу громади на управлінські рішення не один раз на чотири – п’ять років під час виборів, а щодня! Просто, на жаль, не всі громадяни зараз можуть цей факт належним чином оцінити.

- Більшість статутів територіальних громад міст на сьогодні залишаються просто красивим декларативним документом. Чи не матиме і Статут Кузнецовська в разі його прийняття таку ж долю?

- Дійсно важливе запитання. Такий факт обговорювався членами робочої групи і хочу відзначити, що вся комісія налаштована на розробку таких норм, які матимуть реальну дію. Це одне із пріоритетних наших завдань. Звичайно, можна було б взагалі не піднімати питання щодо розробки статуту Кузнецовська, тоді б і не велася дискусія про те, потрібен чи не потрібен нам цей документ. Але більшість громад спробували створити власні статути, а наскільки діючими вони є це вже питання до керівництва тих міст. Говорити про те, що нам якась річ категорично не потрібна, бо ми цього не розуміємо, це не професійно і не по-господарськи. Повірте, прийняття основного документу громади міста це важлива подія в його розвитку. Рано чи пізно питання про його розробку все одно б постало. Адже наявністю Статуту ми показуємо, що ми є прогресивним містом, відкритим, демократичним.

- На початку розмови ви згадали, що громада реагує в’яло. Невже такою потрібною є її участь у розробці статуту, адже люди вже звикли, що всі важливі документи влада приймає без їх відома?

- Якщо люди самі розроблятимуть документ, вкладатимуть у нього власні ідеї, зрештою, розумітимуть, що вони роблять, це буде їхній свідомий вибір. Відкритість, прозорість на стадії розробки статуту, дозволить сформувати взаємну довіру громади до органів місцевого самоврядування. Адже коли ви власноруч збудували дім, хіба дозволите комусь його зруйнувати? Власне у цьому і полягає сутність місцевого самоврядування.


Розмову провела Юлія Чурилович
  ridnemisto.net
Всього коментарів: 4
1
Zodchy | 28.07.2011 | 19:06
+ (2) -
Статут - такі собі правила, може якось полегшив би бюрократичну взаємодію між організаціями та фізичними особами... живемо все ж в одному місті, платим зарплату держслужбовцям(податки) і комунальникам(компослуги), аби вони це розуміли, то толк може бути від такого документу
2
Кузя | 29.07.2011 | 00:07
+ (0) -
А ви, шановні автори Статуту, першими будете його дотримуватись? Майте на увазі - перевіримо!
3
Лєна | 29.07.2011 | 08:26
+ (1) -
Кожен може бути автором Статуту міста, навіть Ви, Кузя
Тільки говорити легше чим щось робити, брати на себе відповідальність...
4
Людмила | 29.07.2011 | 17:42
+ (0) -
цікаво... а що то за сайт: ridnemisto.net не громадської організації часом?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1050
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів