34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Міська рада 7 // Інтерв'ю міського голови Сергія Анощенка на ТРК "Бурштиновий шлях"

Інтерв'ю міського голови Сергія Анощенка на ТРК "Бурштиновий шлях"

30.11.2015

0

1248

Інтерв'ю міського голови Сергія Анощенка на ТРК "Бурштиновий шлях".

 

 

- Сергію Івановичу, вітаємо вас з обранням на посаду міського голови Кузнецовська. Що ви відчували у ці роки, коли не могли виконувати, надані вам громадою повноваження? Поділіться, будь ласка.

 

- Настроїв реваншу не було. Я дуже багато займався судовими справами і зрозумів, що в Україні повністю відсутня як судова, так і правоохоронна системи. Вони майже знищені і повністю корумповані. Розумію, допоки держава не відбудує ці гілки влади, то така країна, як Україна, може просто перестати існувати. Коли міський голова не може добитися якоїсь справедливості, то як же звичайному громадянину міста, який не знає куди звернутися, тому що кругом його, м’яко кажучи, «відфутболюють». Пройшовши цей гіркий шлях, бажаю зараз на посаді зробити так, щоб люди з цим не стикалися.

 

- Пане Сергію, які схвальні аспекти в роботі попередників можете відзначити в першу чергу?

 

- Великий позитив і плюс, що застосовували систему електронного самоврядування «Вільне місто». Це дуже добра річ, адже в усьому світі людина за довідками не стоїть в черзі. Запит можна подати зі своєї квартири, з персонального комп'ютера і отримати той чи інший документ. Взагалі, вважаю, забюрократизована система довідок віджила свій час, нам потрібно вже від цього відходити.

 

- Сергію Івановичу, кузнецовці знову довірили вам управління містом. Як гадаєте, на яких фронтах роботи виправдати сподівання громади буде нелегко?

 

- Довіру виправдати дуже важко. Найперше, що жителі хочуть у будь-якому місті України - це зменшення комунальних тарифів, а це в свою чергу майже не реально, оскільки в переважній більшості комунальні підприємства збиткові, тому й вимагають підвищення тарифів. Найбільша проблема міських голів - це як знайти розумний компроміс між комунальним підприємством, яке має функціонувати і хоч якось виживати та мешканцями, котрим потрібно надавати якісні послуги без «космічних» цін. Приміром, прибудинкова територія: ні в Рівному, ні в інших містах області у під'їздах прибиральниць не існує, а в Кузнецовську є. Водночас найбільше запитань у мешканців виникає по прибудинковій території. Держава у 2011 році примусила розділити квартплату і прибудинкову складову й оплачувати самостійними квитанціями. Власне, комунальні установи ми мали б реорганізуватись ще в 2012 році. Новий Закон "Про надання комунальних послуг" передбачає існування однієї управляючої компанії, яка вже сама буде наймати виконавців послуг і в питаннях розрахунків квартиронаймач буде звертатися тільки до неї. Це діє вже у багатьох містах. Ми хотіли ще в 2012 році запровадити цю систему, але чому до цього часу її не має - не знаю… Борги за останні два роки виросли на 30 млн. грн. Яким чином зараз виходити з цієї боргової ями, я поки що не знаю. Директор КМКП вже готує на найближчу сесію повний економічний звіт про фінансовий стан. Коли він прийшов на посаду було в межах 30 млн. грн. боргу, зараз - більше 60 млн. грн., і це при тому, що заморожені всі виплати, немає ні доплат до відпусток, немає премій, на 96% іде оплата комунальних послуг (4% це не так багато).

 

- Шлях вашого становлення на посаді міського голови Кузнецовська був доволі тернистий. Чи відчуваєте підтримку депутатського корпусу нинішньої каденції, аби якнайшвидше втілити у життя передвиборчі програми?

 

- Цього разу набагато простіше: немає домінування однієї політичної партії, яка диктувала б свої правила гри. Зараз є декілька політичних сил, які домовилися між собою, оскільки їх програми досить подібні. Така ситуація спостерігається не тільки в Кузнецовську, а й по всіх містах України. Допоки ми знаходимо спільну мову, аби працювати і виконувати усі передвиборчі обіцянки.

 

- Пане Сергію, хто буде працювати поруч з вами у Кузнецовській міській раді?

 

- Чесно кажучи, достеменно не аналізував, але коли дивишся у сесійний зал, то за віком - це дуже молодий склад обранців; 7 депутатів представляє політична партія «Народний контроль», 6 – «Сила людей», по 5 – «Блок Петра Порошенка» і «Солідарність», по 4 депутата від «УНП», «УКРОП», ВО "Батьківщина" і ВО "Свобода"; за освітою, якщо не помиляюся, 32 депутати мають вищу освіту; за фахом - декілька директорів дошкільних навчальних закладів та вихователів, 4 лікаря, є працівники атомної станції, є приватні підприємці. Варто відмітити,що в Кузнецовській міській раді небагато підприємців і цим ми відрізняємося кардинально від усіх міських рад України, де присутність підприємців почасти висока.

 

- Сергію Івановичу, перебуваючи на посаді міського голови Кузнецовська трохи менше одного місяця, яке питання бачите нагальним до розгляду?

 

- Це перебудова нашого комунального підприємства. Тому що Закон вже давно вимагає, є ліцензійні види діяльності, це теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Законодавство вимагає, щоб це були по кожному виду окремі підприємства, забороняє, щоб між собою перетиналися оплати. Якщо це в одному комунальному підприємстві, то при затвердженні тарифів виникають проблеми, складно підтвердити розрахунки. Наприклад, транспортні витрати як покласти: на гаряче постачання чи просто водопостачання? Ці вимоги вже 4 роки стоять. Треба розділити ліцензійні види діяльності. Потім за новим законодавством ЖЕКи треба підготувати під управляючу компанію. Можливо, самі ЖЕКи будуть управляючою компанією… Все це треба з депутатами впродовж найближчих 2-ох, 3-ох місяців, не більше, напрацювати, бо з 1 липня 2016 року вже в усіх містах України мають працювати ці посередники.

 

- Пане Сергію, у скорому часі прийняття основного фінансового документа наступного року. Яких бюджетних тенденцій чекати Кузнецовську у 2016 році?

 

- Це складно, до кінця не вивчав, але одна річ мене вже шокувала. Коли я ще був на посаді, в місцевому бюджеті залишалося 75% надходжень, на даний момент - тільки 60%. Кажуть, що в країні децентралізація, і в нас нібито збільшаться кошти, насправді ж, ми вже втратили 34 млн. грн. з місцевого бюджету. Потім, нам настирливо намагаються передати СМСЧ №3 з бюджетом 56 млн. грн. Держава на її утримання поки що, на скільки я знаю, дає 26 млн. грн., а де віднайти 30 млн. на її функціонування? По телевізору дуже гарно розповідають про децентралізація, про збільшення прав громади, а насправді бюджетний кодекс і законодавство залишилися старими. Бюджет Кузнецовська 2016 року приймається не на місці, як передбачає децентралізація, а в м. Києві, у Верховній раді України. Про реальну децентралізацію влади говорити рано. Наприклад: прямий обов'язок держави – це забезпечення медицини та освіти, проте більше ніж на 65% жодного разу держава не фінансувала ці сфери (додаємо з місцевого бюджету). Натомість місцевий бюджет зобов'язаний утримувати міські будинки, водопостачання, водовідведення. Цю роботу в місті не робили вже практично 20 років. Якщо ремонт покрівель іде, то все одно немає капітального і виходить, що «латаємо» діри. Диву даєшся, коли прем'єр міністр розказує, які погані міські голови і чого вони не направляють місцеві кошти на зарплату вчителям. Вибачте, держава зобов'язана оплатити зарплату всім педагогам, тому що вона забрала в нас ці гроші в Київ.Так заплатіть, а ми будемо вирішувати місцеві проблеми, які повинні вирішувати мери. Кожен повинен відповідати за своє. А виходить субсидії не додали - винен міський голова, виплати матерям несвоєчасно прийшли - відповідає міський голова. Усе просто: це державні кошти, і вони приходять як субвенція.

 

- Сергію Івановичу, якою є ваша думка щодо перейменування міста енергетиків?

 

- Закон називається «Про декомунізацію», але чи може декомунізація проводитися комуністичними методами? Як колись в СРСР визначали, що якесь місто має називатись так, а не інакше, то сьогодні Верховна рада робить подібне новим диктатом. Якщо держава іде в Європу, якщо вона цивілізована – чому не дослухаються до громад: чи "за" вони, чи "проти", яке найменування хочуть? Слід сказати, що Верховна рада вже скасувала Закон "Про місцевий референдум". Якщо ми ідемо в Європу, де «людина понад усе», то забули запитати саму людину. Де хоче жити вона: в Кузнецовську чи у Вараші, а може в якомусь іншому місті?Як бачимо, комуністичні методи, тільки в 2015 році.

 

- Сергію Івановичу, які підводні рифи вбачаєте у добровільному об'єднанні територіальних громад?

 

- Які позитиви приносить об'єднання громад для Кузнецовська відповіді я ще не маю. Без сумніву, для навколишніх сіл є плюс. Кошти міського бюджету будуть дотувати сільську школу,ФАП, ДНЗ. Що ми отримуємо натомість? Нічого. Вільної землі в оточуючих сільських громадах немає, найближчі вільні ділянки знаходяться на відстані 16 - 18 км від Кузнецовська. Для розбудови міста землі не існує. Проблем багато, де взяти кошти на утримання ще десятків кілометрів доріг? Я, як міський голова, не збільшуючи бюджету, чи можу забезпечити нормальну дорогу в тій же Старій Рафалівці, коли є серйозні «дорожні» негаразди в місті? Зауважте, і все це зветься «добровільним» об'єднанням територіальних громад. Яким методом воно іде? Іде тим самим комуністичним методом, перестають виділяти кошти на зарплату сільським головам, на зарплату бухгалтерам, тих садочків і таким чином силою хочуть загнати їх на об'єднання. Знову не європейський метод, в назві «добровільно», а в реаліях - примусово.  

 

- Пане Сергію, якою ви бачите подальшу співпрацю з побратимом Кузнецовська, польським містом Волув?

 

- Тільки за співпрацю. Європейські програми, за якими поляки і німці допомагають Україні дуже дієві. Наприклад, у Костополі на декілька сотень тисяч гривень Польща закупляла і дарувала сміттєві контейнери, освітлення лаштувала. Є багато програм допомоги українським містам. Відомо, що наразі Кузнецовська міська рада веде напрацювання по залученню міжнародних грантів за екологічними питаннями міста.

 

- Пане Сергію, чому ситуація досить таки скромна для міста обласного підпорядкування, адже для порівняння Володимирецькому району вдалося залучити міжнародні кошти по кількох проектах?

 

- В Кузнецовську є одна велика проблема. Для мешканців це не проблема, але для грантів це дуже велика проблема - це дешеве тепло. Практично всі гранти на міста України виділяються по програмі енергоефективності. А там є такий термін, як «строк окупності». Якщо в усіх містах він складає від 3-ох до 5-ти років по проекту, то в Кузнецовську – 20-30 років. Утеплення, заміна вікон у звичайному місті окупляється за 3 роки, в Кузнецовську за 20 років, тому ми не могли попасти в жодну з програм.

 

- Сергію Івановичу, висловіть ваш погляд щодо права існування міської газети і в якому форматі.

 

- Я нещодавно розписав на депутатській комісії це питання, тому що кузнецовський прес-центр на даний момент не ліквідований. В ньому не працює жодна людина, але там є приміщення, там ми платимо комунальні послуги і депутати мають визначитися: чи буде він існувати. Якщо так, то в якому вигляді, бо попередня каденція так і не змогла визначитись конкретно.

 

- Чого бажаєте містянам?

 

- Ми живемо в дуже гарному місті, дуже гарному краї. Побажав би любити своє місто, берегти його. Банальна істина, але «чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Будьмо толерантними до інших, самі дотримуймось порядку і Кузнецовськ буде ще гарнішим, ще приємнішим для його відвідувачів. Дуже красиве місто і треба робити все, щоб в ньому було зручно і затишно жити всім.

 

 

Спілкувалася Анжела Поліщук,

кореспондент КП ТРК «Бурштиновий шлях»

 

 

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1057
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9200

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів