34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Інтерв'ю // Інтерв'ю з очільником міста

Інтерв'ю з очільником міста

13.06.2016

13

4066

Інтерв'ю з очільником міста Сергієм Анощенком.

 

 

 

- Сергію Івановичу, вже прийняли уточнення до бюджету на 2016 рік. Ніяких «сюрпризів» на нас не чекає? Образно кажучи, паски не доведеться затягувати, чи відбуватимуться скорочення? Чи все ж таки наше місто зможе обійтися без жорсткої економії?

 

- Ми прийняли бюджет ще 29 грудня минулого року. Він і не передбачав жорсткої економії. Бюджет, як на мене, непоганий. Всі посади в освіті збережено (взагалі значного скорочення не було). На медико-санітарну частину, окрім 25 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету, ми передбачили ще 14 мільйонів з власного. Зокрема 3,4 млн. грн. було виділено на придбання медичної техніки. Зауважу, що така значна сума виділена вперше. А саме на мамограф, який так потрібен жінкам, особливо в умовах проживання біля атомної станції. І на переносний рентген апарат для здійснення хірургічних операцій.

 

Втім, є й неприємні новини. Після підписання державою договору з МВФ, маємо скорочувати ліжко-місця з 60 (на десять тисяч населення) до 45. Наші сусіди пройшли цей шлях раніше. Ми ж трималися до останнього, сподіваючись, що візьмуть до уваги спеціалізований статус нашої медико-санітарної частини. Адже в місті знаходиться ядерний об’єкт. Скажімо, у 30-кілометровій зоні спостереження РАЕС тільки Кузнецовськ має інфекційне відділення. Розрахунок ліжко-місць ведеться тільки на наше місто, але ж діти привозять своїх батьків з сусідніх районів. Начебто це порушує законодавство, але як ми можемо їм відмовити?

 

- Що вимагає більшого фінансування?

 

- Більшого фінансування вимагає освіта, зокрема ремонт закладів освіти. На 1 січня ми виділили 110 млн. грн. Потім ще додали 10,6 млн. грн. З цієї суми майже 5 млн. на фізкультуру і спорт. Але цього недостатньо для галузі. Чомусь всі думають, що Кузнецовськ дуже багате місто. Минулого року на Володимирецький район було виділено 15 млн. грн. з «атомних» коштів, які пішли на ремонт районної лікарні. Кузнецовськ не отримав чомусь жодної копійки. А нам тільки для того, щоб поміняти вікна в одній школі (на відміну від району у нас до цих пір дерев’яні стоять) потрібно 2 млн.! Це ми не беремо покрівлю та інші потреби. В місті п’ять шкіл. І при такому у розподілі коштів 30-кілометрової зони навіть не беруся прогнозувати, коли ми зможемо завершити заплановані ремонтні роботи.

 

- Оскільки ми торкнулися питання освіти й фізкультури, не можу не спитати про «наболіле», а саме про передачу кінно-спортивної бази з балансу РАЕС на баланс міста. Чи знайшли вирішення питання?

 

- Ця проблема більше політична. Вона штучно роздута, мабуть, для того, щоб показати міську раду у непривабливому вигляді. Тому що офіційно жодних документів щодо передачі кінно-спортивної бази на баланс міста ми не отримували. Так, був лист на секретаря міськради Ігоря Куца, в якому його просять висловити свою позицію стосовно прийняття комплексу. Все. Коли нам передавали гуртожитки, були відповідні листи на міськраду, в яких просили розглянути на сесії ці питання. Розглянули - прийняли. Щодо кінно-спортивної бази, ми навіть робили запит на РАЕС, аби зрозуміти, що саме ми маємо прийняти. Адже жодного кошторису нам не надали, що входить у весь комплекс теж не зрозуміло. А як ми можемо - без офіційного запиту та ще й наосліп, не знаючи кошторису, приймати такі рішення? Це ж живі тварини, треба зважити свої фінансові можливості, а вже потім приймати рішення. Ніхто ж не хоче коней голодом заморити і виглядати варваром! Словом, ніхто нам ніяких документів не надав і роз’яснень ми не отримали. А питання вирішилось тим, що просто підняли ціни, якщо не помиляюся 900 грн. на місяць для дорослих і 500 - для діток.

 

- Мабуть, найбільш актуальне наразі питання перейменування міста. Як Ви ставитеся до того, що, не запитавши думки жителів Кузнецовська, місто перейменували?

 

- З цього приводу хочу зауважити: попри те, що прийняли закон про декомунізацію, наступають на ті ж граблі. Я не розумію, як може декомунізація проводитися комуністичними методами? Не розумію, чим наразі наша влада відрізняється від ЦК КПРС, яка свого часу, теж нікого не питаючи, перейменовувала міста й вулиці. Ми ж ідемо в Європу! Скажімо, у Швейцарії, щоб світлофор на вулиці поставити треба спитатися дозволу людей на місцевому референдумі! А в нас 7 чи 8 років тому був скасований закон про місцевий референдум і на сьогодні наша найдемократичніша Верховна Рада не прийняла цей закон. А навіщо? Їх не цікавить думка людей. До речі, наразі не зовсім розумію, в якому місті ми живемо. Адже згідно законодавства назва міста змінюється після того, як у державному бюджеті будуть передбачені на це кошти. Тобто ми маємо дочекатися держбюджету на 2017 рік і подивитися чи будуть у ньому кошти призначені на зміну назви міста. І тільки після цього зможемо починати процедуру перейменування.

 

- А про яку суму взагалі йде мова?

 

- Чесно кажучи, не знаю. Нам Верховна Рада відповідного завдання не ставила. Можливо, у Києві хтось рахував, але нам суму не озвучували. Що саме передбачає цей закон, ніяких чітких роз’яснень ще не надано. Що роботи з паспортами, а юридичним особам з печатками, чи штампи міняти і т.д.? Тому ми наразі плануємо у статут міста окремим розділом прописати положення про місцевий референдум. Не може держава - зробимо це на рівні міста. Бо переконаний, мешканці самі в праві вирішувати в якому місті їм жити. Це не має залежати від забаганки дяді з Києва, Москви, чи Європи. Тому ми знайдемо кошти на референдум і, почувши волю громади, будемо виходити з конкретними пропозиціями на Верховну Раду.

 

- Завершився перший квартал 2016 року. Як міська рада спрацювала?

 

- Дуже складно. Кошти є, депутати злагоджено працюють, приймають необхідні для міста рішення, а результат не такий, який ми очікуємо. За останні роки склалася якась дивна тенденція - кошти є, але ніхто не хоче нічого робити. Відбувається збій на рівні виконання рішень. Є кошти на ремонт доріг - дороги не ремонтуються. Є кошти на тротуари - тротуари не робляться. Передбачаємо кошти на капітальний ремонт, а виконавці шукають, як-то кажуть, «відмазки», аби нічого не робити. От цього року ще й «Прозоро» ввели, тепер ще більше бюрократичних перепон для початку реальної роботи. Мало того, що процедура гальмує роботу, так ще й ніхто не навчив у ній працювати!

 

Вийшло так, що на сьогодні ми маємо десятки мільйонів у бюджеті на благоустрій і ремонтні роботи, але майже нічого не освоєно. І мешканці у мене справедливо питають: «чому Ви нічого не робите? Скажіть, що при Вас зроблено?». І що я їм скажу, що виділені кошти? Їх це не цікавить. Людей цікавить рівна дорога і відремонтований тротуар. Тому, в першу чергу, зараз будемо наводити лад з виконанням рішень. Хоча спостерігається явний позитив у створенні ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків - авт.). Це відмічають навіть мої колеги з інших міст. Думаю, наші люди зрозуміли, що якщо вони самі не почнуть хазяйнувати на своїй території, ніякий дядя, якому головне зарплату отримати, за них це не зробить. Також ми вже й з депутатами прийшли до спільної думки, що відтепер будь- які роботи у будинках, де 99% приватних квартир, будуть проводитися тільки на умовах співфінансування. Бо має бути спільна відповідальність за той ремонт. А не так, що ЖЕК зробив ремонт у під’їзді, а вже на другий день стіни помальовані і кнопки в ліфті попалені. Тому шлях до створення ОСББ цілком логічний і правильний.

 

Міська рада буде всіляко підтримувати тих, хто хоче ефективно господарювати. Думаю, що вже у наступному році ми оголосимо конкурс на найкращий будинок чи під’їзд, а переможець отримає від мецената чи капітальний ремонт будинку, чи облаштування двору. Ще раз наголошу, ми готові стимулювати і заохочувати, аби привести Кузнецовськ до того вигляду, на який заслуговує місто атомників.

 

- Зміна кабміну. Ви як позапартійний мер можете неупереджено прокоментувати наявні зміни?

 

- А я поки що змін не бачу. Єдине на що я сподіваюсь, так це на досвід Гройсмана у сфері самоврядування. Він - колишній мер і чудово знає нашу проблематику, наскільки все забюрократизовано. Наразі акцентують на залученні інвестицій. Які інвестори? Якщо, до прикладу, для виділення земельної ділянки потрібен рік! Для вирішення багатьох справ у нас настільки несприятливий клімат, що жоден серйозний інвестор сюди не прийде, хто б там що у Києві не розказував.

 

Для себе зробив одне дослідження. В Америці за бюджетні кошти купили 5 га землі біля міста, потім на сесії міської ради прийняли рішення і все - на наступний день це вже територія міста! Не потрібно звертатися за погодженням у штат чи сенат. А ми вже 20 років не можемо змінити межі міста! Внесення змін у генплан мінімум 5 років. Колись планували в одному місці зробити промзону, зараз побачили, що немає промисловості, але є потреба у жилому комплексі і що? Мінімум 5 років треба, а ближче до діла, то всі 20 чекатимемо.

 

У цілому виходить зараз так, що місцевій владі накидали купу обов’язків і недали відповідних повноважень. Можемо перевірити підприємців, знайти порушення, але покарати не можемо. Або як у ситуації з пільговими перевезеннями. Депутати, боячись втратити свій рейтинг, закон про відміну пільг не прийняли, але й кошти на реалізацію програми не виділили. Це така позиція держави, щоб ми зі своїми проблемами самі розбирались. Їх це мало обходить, головне, щоб не впав рейтинг...

 

 

Наталія АНДРЄЄВА,

спеціально для КП ТРК "Бурштиновий шлях"

Всього коментарів: 13
1
Люстрація | 13.06.2016 | 21:54
+ (0) -
Спробую перенести свій коментар, а то цензура на сайті жорстка останнім часом.
Реальних проблем в місті безліч.
Запитай у мера:
- чому в місті продають алкоколь на розлив?
- чому в місті продають поштучно сигарети, в тому числі дітям?
- чому працюють ігрові автомати?
- чому скорочують медиків, чому закривають 5 школу, чому роблять незрозумілу реорганізацію у місьраді?
Анощенко, Ковалець, Кушнарьов, Ольбери - Ви де??? А ну да, Ви бумагу збираєте на референдум проти перейменування, це ж головна проблема нашого міста.

ВІД МОДЕРАТОРА:

Наразі на сайті включена "передмодерація коментарів" через загострене спілкування у темах щодо переменування міста. Оскільки модератор не завжди на місці, а читають нас і діти, то, відповідно, написані незареєстрованими користувачами коментарі тимчасово включатимуться лише після перегляду модератором. Коментарі зареєстрованих користувачів не підлягають передмодерації та публікуються автоматично.

Міра вимушена, але тимчасова. Дякуємо за розуміння!
4
Masliuk | 14.06.2016 | 11:46
+ (-1) -
Браво, Люстрація! 

Я теж хочу спитати у мера:
- коли в останнє прочищали пром-зливову каналізацію? Чи в наступну літню зливу знову будуть плавати двори і дороги міста?

- коли для учнів початкових класів в школи будуть закуплені другі комплекти підручників (хоча б по одному комплекту на парту)? Вага рюкзака другокласника з усіма підручниками і зошитами для 5-ти уроків  становить 7 кілограм (для порівняння сучасний бронежилет 5 класу захисту десантника важить 5,5 кг) і діти тягають ці рюкзаки в школу щоденно, псують хребет, поставу,  отримуючи масу проблем зі здоров'ям. 

- коли буде продовжене розширення паркомісць біля житлових будинків? Чи панів з міської влади не турбує проблема припарковки автотранспорту на газонах, дитячих майданчиках, тротуарах?

- коли по м-ну Будівельників будуть встановлені урни для дрібного сміття? Чи пана мера&Со влаштовує що недопалок чи обгортку від морозива нікуди викинути? 

- ну і зрештою коли мер нарешті займеться своєю роботою і перестане гратись у "велику політику"? Чи вирішення проблем міста не принесе рейтингу, а ось гучні виступи "закузнецовск" рейтинг підвищать?
2
Masliuk | 14.06.2016 | 10:00
+ (-1) -
Ось які висновки я зробив з інрерв'ю Анощенка:
Коли хтось хоче щось зробити - він шукає шляхи це зробити.
Коли не хоче нічого робити - пояснює чому він це не може зробити. 

Ось вам приклад: мер каже - "У цілому виходить зараз так, що місцевій владі накидали купу обов’язків і не дали відповідних повноважень..." - це відмовка щоб не робити доріг, тротуарів, не залучати інвесторів і т.д.,  і тут же: - "Тому ми наразі плануємо у статут міста окремим розділом прописати положення про місцевий референдум. Не може держава - зробимо це на рівні міста. Бо переконаний, мешканці самі в праві вирішувати в якому місті їм жити." - а тут він проявляє активність бо також не хоче нічого робити (в плані перейменування міста).

Дуже "порадувала" його теза - "кошти є, але ніхто не хоче нічого робити. Відбувається збій на рівні виконання рішень. Є кошти на ремонт доріг - дороги не ремонтуються. Є кошти на тротуари - тротуари не робляться"... якщо керівник не може змусити виконавців робити роботу - нехай сам береться за неї. 

Просто насмішила його фраза стосовно скорочення ліжкомісць в МСЧ-3 - "Ми ж трималися до останнього, сподіваючись, що візьмуть до уваги спеціалізований статус нашої медико-санітарної частини". Пане мер, не "ми трималися", а "тво мера Куц" тримався, а Ви прийшовши до влади відразу скоротили ліжкомісця і персонал!

Лицемірно заявляє: - "Це така позиція держави, щоб ми зі своїми проблемами самі розбирались." - бо не хоче нічого робити, і тут же: - "Думаю, наші люди зрозуміли, що якщо вони самі не почнуть хазяйнувати на своїй території, ніякий дядя, якому головне зарплату отримати, за них це не зробить." - бо також не хоче нічого робити...
3
Олег | 14.06.2016 | 11:17
+ (1) -
Вже б в вашому ваці вартувало вміти дивитись не на слова, а на вчинки biggrin

Куц гарно співав. А де дороги і тротуари? Де фонтан з підсвіткою? Де відремонтовані школи і садки? Де земля на гаражі атошникам? І ще багато "де"?
5
Polus | 14.06.2016 | 13:15
+ (0) -
"Наразі акцентують на залученні інвестицій. Які інвестори? Якщо, до прикладу, для виділення земельної ділянки потрібен рік! Для вирішення багатьох справ у нас настільки несприятливий клімат, що жоден серйозний інвестор сюди не прийде, хто б там що у Києві не розказував."  - та тут нічого і розказувати. Пан мер, разом з депутами, створили таку ситуацію з землею в місті, що будь- який інвестор десятою дорогою буде обходити наше місто, оцінивши як міська рада, порушуючи Земельний кодекс знущається з місцевих підприємців.
Дотримуйтесь закону - і буде вам сприятливий клімат.
6
Polus | 14.06.2016 | 13:32
+ (0) -
Чи це хтось з києва заважав? Цікаво, хто творює несприятливий клімат у місті - дивимось результати голосування:

 • 39Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення увласність фізичній особі-підприємцю Водько Н.С.
  Неприйнято
  Пропозиції
  o   1Прийняти проект рішення в цілому(3 засідання, 06.04.2016 10:04 -06.04.2016 13:06)
  Неприйнято

 • 40Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення увласність громадянину Горбенку В.А.
  Неприйнято
  Пропозиції
  o   1Прийняти проект рішення в цілому(3 засідання, 06.04.2016 10:04 -06.04.2016 13:06)
  Неприйнято

 • 41Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо об’єднанняземельних ділянок фізичній особі-підприємцю Батановій З. А. для будівництва та
  обслуговування будівель торгівлі та надання земельної ділянки в оренду. Проект
  рішення №2359 від 07 жовтня 2015 року.
  Пропозиції
  o   1Прийняти проект рішення в цілому(3 засідання, 06.04.2016 10:04 -06.04.2016 13:06)
  Неприйнято

 • 48Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведенняземельної ділянки у власність для будівництва індивідуального гаража
  громадянину Килюшику І. С. Проект рішення №15 від 01 грудня 2015 року.
  Неприйнято
  Пропозиції
  ·        1Прийняти проект рішення в цілому(3 засідання, 06.04.2016 10:04 -06.04.2016 13:06)
  Неприйнято

 • 49Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельноїділянки площею 0,07 га для викупу її у власність фізичній особі-підприємцю
  Федорчуку Дмитру Михайловичу. Проект рішення №904 від 19 квітня 2013 року.
  Неприйнято
  Пропозиції
  ·        1Прийняти проект рішення в цілому(3 засідання, 06.04.2016 10:04 -06.04.2016 13:06)
  Неприйнято
   
  52Про внесення змін до рішення міської ради від 14.08.2015 № 2082 «Пронадання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних
  ділянок у власність громадянину Котіку О.М. Проект рішення №123 від 29 лютого
  2016 року.
  Неприйнято
  Пропозиції
  ·        1Прийняти проект рішення в цілому(3 засідання, 06.04.2016 10:04 -06.04.2016 13:06)
  Неприйнято

 • 56Про надання дозволу громадянину Корнієнку А.І. на розроблення проектуземлеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення
  особистого селянського господарства. Проект рішення №103 від 15 лютого 2016
  року.
  Неприйнято
  Пропозиції
  ·        1Прийняти проект рішення в цілому(3 засідання, 06.04.2016 10:04 -06.04.2016 13:06)
  Неприйнято
   
  А, це мабуть в Києві депутати заважають натискати на планшет кузнецовським депутатам.
7
4815617 | 15.06.2016 | 21:32
+ (0) -
Видалено
8
4815617 | 15.06.2016 | 21:33
+ (0) -
Видалено
9
Вася ZONDER | 15.06.2016 | 22:06
+ (0) -
Люди добрі навіть цей сайт і то куплено МЕРОМ, про яку свободу слова можна ще говорити в цьому місті!! Коли коментарі видаляють тільки-но написав!! Позор ПАНУ АНОЩЕНКО І всім депутатам.

Ось ваш коментар, який було видалено:

Цитата
"Це не Вася ZONDER, а *уй з бугра, гнати *уку вилами, ще й на палю посадити!!!!!!!!"


Якщо ви вважаєте, що видаливши його, модератор порушив вашу "свободу слова", то вихід з сайту ви знаєте де. Всього найкращого! МОДЕРАТОР.

Поки що попередження, далі буде бан.
Люстрація | 15.06.2016 | 22:46
+ (1) -
Вітаю нашого мера та його молоду команду з прийняттям непродуманого та безграмотного рішення про зміну структури виконавчих органів міської ради.
Рішення було не прийнято, але було поставлено знову на голосуванн і вже з ДРУГОЇ спроби, дякуючи депутатам свободівцям, було продавлено позитивне рішення, яке так необхідно мерові.
Поясню своє невдоволення - скорочують реально кращих працівників, професійних бухгалтерів, економістів, спеціалістів у фінансових питаннях, людей з великим досвідом роботи.
А на їх місця прийдуть уже готові кандидати, що не мають досвіду та вмінь, зате мають правильну партійну орієнтацію, та ті що "правильно" голосують за потрібні рішення. 
Коротше, покращення у нас в місті на всих рівнях, тідьки одне питання - коли вже буде щось робитись реально на користь громаді?
Хоча з діючим мером - це питання риторичне.
віка | 09.09.2016 | 20:07
+ (0) -
https://www.youtube.com/watch?v=H7bSuKaivgY&feature=youtu.be 
Пяний депутат Кузнецовської міської ради Рожко
ваня | 09.09.2016 | 21:40
+ (1) -
Мер - словоблуд и пустобрех, депутаты алкаши. Во городок "классный".
ваня | 10.09.2016 | 08:55
+ (0) -
этот рожко ещё когда мастером работал то всё тянул и загонял на право и налево, то какой же придурок его поставил в этот центр, он там же всё растащит.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1100
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9243

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів