34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Інтерв'ю // Інтерв’ю з генеральним директором Рівненської АЕС

Інтерв’ю з генеральним директором Рівненської АЕС

26.12.2013

3

4296

 Інтерв’ю з генеральним директором Рівненської АЕС Павлом Яремовичем Павлишиним.

Павле Яремовичу, завершується поточний рік, ми на порозі Дня енергетика, нашого професійного свята. З якими показниками зустрічає його колектив рівненських атомників?

– Сьогодні Рівненська АЕС – одне з провідних підприємств атомно-енергетичного комплексу України, що динамічно розвивається, модернізується та виконує свою місію у виробництві електричної й теплової енергії. Щорічно наші енергоблоки, частка яких у виробництві електроенергії всіма АЕС України складає 19,6%, видають державі понад 16 млрд. кВтг електроенергії. З початку пуску нашого першого енергоблоку РАЕС виробила близько 393 млрд. кіловат-годин. За цими цифрами – титанічна праця персоналу, помножена на високий професіоналізм. Однак, повинен констатувати той факт, що через диспетчерські обмеження потужність енергоблоків ВП РАЕС протягом року використовувалась на 64,4%. У такому режимі наша станція працювала 325 днів. За 11 місяців поточного року ми виконали план з виробництва електроенергії на 101,1%. Але за цей період недовиробництво електроенергії через диспетчерські обмеження в порівнянні з минулим роком зросло і склало 3 872 млн. кВтг. Планове завдання з виробництва електроенергії на 2013 рік для ВП РАЕС встановлено на рівні 16 049 млн. кВтг. При стабільній роботі чотирьох енергоблоків ми очікуємо його виконання 30 грудня 2013 р. В цілому ж виробництво електроенергії за 12 місяців очікується на рівні 16 111 млн. кВтг, що складе 100,4% від плану. 

– Як відомо кожному атомнику, якісний ремонт енергоблоків – запорука їх надійної експлуатації. Як пройшла цьогорічна ремонтна кампанія на РАЕС?

– Якість ремонту – це основа надійної експлуатації енергоблоків, тому дуже важливо його ретельне планування і виконання. Цього року ремонтна кампанія завершилась на РАЕС 5 серпня включенням у мережу енергоблоку №1 після планово-попереджувального ремонту. Також проведені середні ремонти енергоблоків №3,4. Через збільшення тривалості паливної кампанії ППР енергоблоку №2 перенесено на початок 2014 року.

Серед важливих робіт, виконаних на енергоблоці №1, можна виділити модернізацію ущільнювальної поверхні колекторів парогенераторів на другому контурі. Ущільнення з нікелю були замінені на графітові. Враховуючи властивості графіту, збільшена герметичність другого контуру і підвищено безпеку роботи енергоблоку. Ідентичні роботи виконані на енергоблоці № 2 в минулому році. Великий обсяг робіт здійснено на енергоблоці №3 за Програмою управління старінням. Так, на турбогенераторі, в рамках експлуатаційного контролю, виконаний неруйнівний контроль металу циліндрів низького тиску. Проведена оцінка технічного стану обладнання і трубопроводів систем важливих для безпеки. Додатково виконаний контроль металу посудин і теплообмінників. У період планового ремонту на енергоблоці №4 реалізовано десять заходів з модернізації, реконструкції та підвищення безпеки. Серед них модернізація системи управління і захисту реактора, впровадження додаткової сигналізації імпульсно-запобіжних пристроїв компенсатора тиску та парогенераторів, впровадження сейсмічних сенсорів, безперервного контролю рівня води в басейні витримки.

Спільно з регламентними проводились роботи, спрямовані на підвищення безпеки, продовження термінів експлуатації енергоблоків, виконання постфукусімських заходів. Зазначу, що більша частина запланованих робіт здійснюється на РАЕС силами досвідченого персоналу енергоремонтного підрозділу.

– У пріоритеті діяльності станції – культура безпеки. Підприємство безперервно працює над її підвищенням. Які заходи в цьому напрямку були впроваджені в році, що минає?

– Політика Рівненської АЕС спрямована на забезпечення пріоритету безпеки. А ще на дотримання вимог, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки; підтримку й підвищення культури безпеки персоналу; досягнення максимально безпечного рівня експлуатації енергоблоків; відповідність кращій світовій практиці і стандартам з безпеки МАГАТЕ. У процес підвищення рівня культури безпеки залучено весь персонал, починаючи з вищого адміністративного рівня. Також у нас працює постійно діюча Рада з культури безпеки, яка є колегіальним органом, що координує діяльність підрозділів атомної станції щодо формування та підвищення культури безпеки персоналу. Розроблена і діє «Програма конкретних дій ВП РАЕС, спрямована на підвищення рівня культури безпеки на 2013-2014 роки», яка встановлює організаційно-технічні заходи, спрямовані на розвиток культури безпеки у ВП РАЕС, та структурована за трьома рівнями: технічна політика керівництва в галузі безпеки; відповідальність та обов’язки керівництва щодо забезпечення безпеки; персональна відповідальність і обов’язок кожного працівника. У нас на високому рівні поставлено роботу з вивчення та використання зовнішнього та внутрішнього досвіду експлуатації. Створено експертну групу з висококваліфікованих фахівців з поглибленого вивчення подій на АЕС світу, АЕС Московського центру ВАО АЕС та матеріалів МАГАТЕ, з метою розробки заходів і недопущення аналогічних подій на ВП РАЕС. 

– Павле Яремовичу, одним з пріоритетних завдань підприємства є продовження терміну експлуатації енергоблоку №3. Що вже здійснено на РАЕС для цього в поточному році, що намічено на 2014-й?

– Безумовно, нашим пріоритетним завданням по енергоблоку № 3 на найближчі 3 роки є продовження його терміну експлуатації, тобто виконання всіх організаційних і технічних заходів, які обґрунтовують понадпроектний термін експлуатації за наступними напрямками: реалізація заходів з підвищення безпеки; оцінка технічного стану споруд, систем та елементів систем важливих для безпеки; кваліфікація обладнання енергоблоку; розроблення звіту з переоцінки безпеки. Однією з обов’язкових умов продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 є виконання «Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій» (КзППБ ). У 2013 році виконано 7 заходів цієї програми, в тому числі 2 заходи достроково – з плану 2014-2015 років. У 2014 році плануємо виконати 4 заходи КзППБ, в тому числі завершити роботи щодо забезпечення першого «мільйонника» резервним енергопостачанням від загальноблочної дизельної електростанції. Будуть продовжені роботи, пов’язані з впровадженням на майданчику РАЕС мобільного дизель-генератора і мобільних насосних установок, які забезпечать життєздатність блоку за екстремальних природних аварійних ситуацій. А також роботи щодо визначення оцінки технічного стану внутрішньокорпусних пристроїв і опорних елементів реактора, ГЦН, ГЦТ, ПГ, а також розрахункового обґрунтування допустимої кількості циклів навантаження реакторної установки у понадпроектний період. 

– Упродовж всієї трудової діяльності важлива увага зосереджується на підвищенні кваліфікації персоналу станції, зокрема у навчально-тренувальному центрі. У 2013-му з метою більш ефективного навчання, було проведено модернізацію повномасштабних тренажерів, впроваджено систему дистанційного навчання, заплановано облаштування комп’ютерного класу для ремонтників. На якому етапі нині виконання цих заходів та коли очікувати остаточної їх реалізації?

– Ми приділяємо особливу увагу підтриманню відповідності кваліфікації працівників атомної електростанції вимогам норм, правил і стандартів з безпеки. Вирішує це важливе завдання система підготовки персоналу, яка реалізується навчально-тренувальним центром і професійно-технічним училищем. Впродовж 2013 року на повномасштабних тренажерах проводилися роботи з модернізації системи нормальної експлуатації на ПМТ-440, системи надійного живлення 0.6,4кВ, системи аварійного охолодження активної зони і системи індикації запобіжних клапанів компенсатора тиску на ПМТ-1000. 

Враховуючи сучасні вимоги до організації навчального процесу на виробництві, цього року на Рівненській АЕС впроваджена дистанційна форма навчання, яка базується на використанні персональних комп’ютерів і автоматизованої системи дистанційного навчання «Веб-Аспект». Вона дозволяє в короткі терміни проводити навчання для великої кількості персоналу.

Першочерговий акцент при впровадженні дистанційної форми навчання зроблено для реалізації спеціального навчання при виконанні робіт з підвищеною небезпекою. З цією метою, ще в 2012 році прийнято рішення облаштувати навчальний та комп’ютерний класи на базі одного з виробничих приміщень ЦРМ – 1 ЕРП. Адміністрація станції усвідомлює, що кваліфікований персонал є основним ресурсом для забезпечення надійної, безпечної та ефективної роботи нашого підприємства. 

– Рівненська АЕС – найбільше підприємство регіону. Як Ви оцінюєте внесок станції у розвиток інфраструктури зони спостереження?

- За три останні роки (2011-2013) для зони спостереження Рівненської АЕС виділено субвенції: для Волинської області – 27, 982 млн. грн., для Рівненської – 63,135 млн. грн. (з них для м. Кузнецовська – 13,634 млн. грн.).Вони були спрямовані на: будівництво, реконструкцію, капітальний і поточний ремонт об’єктів соціальної інфраструктури навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, об’єктів житлово-комунального господарства, автомобільних доріг, систем зв’язку, захисних споруд, що використовуються під час аварій, мереж постачання електричної енергії, води, газу, тепла та водовідведення, будівель і споруд, призначених для їх обслуговування. За рахунок цих коштів здійснювалося фінансування 85 об’єктів соціального призначення. Зокрема, у Володимирецькому районі – 67 об’єктів; Демидівському районі – 1 об’єкт; у Костопільському – 6 об’єктів; Сарненському – 2 об’єкти; у м.Кузнецовську – 7 об’єктів. У Волинській області за «атомні кошти» реконструйовано 7 шкіл, 3 фельдшерсько-акушерські пункти, 6 лікарень і оздоровчий центр, інженерні мережі водо- та електропостачання, очисні споруди та автодороги. У 2013 році були виділені субвенції: для Волинської області – 11,199 млн. грн., для Рівненської – 24,324 млн. грн., з них для Кузнецовська – 5.328 млн. грн.
 
– Павле Яремовичу, наближаючись до завершення розмови, скажіть, будь-ласка, як Ви оцінюєте роботу багатотисячного колективу енергетиків у звітному періоді та до виконання яких завдань йому необхідно готуватись у наступному році? Якими є основні виробничі плани?

– Оцінюючи роботу колективу рівненських атомників, відзначу, що в цілому ми впоралися з поставленими завданнями цього року, за що висловлюю велику подяку всьому персоналу станції. Та ми не будемо зупинятися на досягнутому, адже попереду у нас багато роботи. Серед пріоритетних завдань залишаються – безпечна і надійна експлуатація наших енергоблоків, якісне проведення ремонтних кампаній та робіт, пов’язаних з продовженням терміну експлуатації енергоблоку №3, виконання постфукусімських заходів КзППБ, спорудження комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів. На кінець 2014 року заплановано завершення робіт з реконструкції розподільчої підстанції на ВРП-750кВ для реалізації проекту будівництва повітряної лінії ПЛ-750кВ «РАЕС – п/ст. Київська» та вводу ВЛ-750кВ «РАЕС – п/ст Київська». На наступний рік нам доведено річне планове завдання з виробництва електроенергії на рівні 17 187 млн. кВтг. 

Я вірю в наш колектив і переконаний, що ці завдання ми виконаємо з честю. Адже рівненські атомники люблять свою професію, пишаються станцією і роблять все для безпечної та надійної експлуатації її енергоблоків.


Джерело: РАЕС
Всього коментарів: 3
1
justice | 13.03.2015 | 19:37
+ (0) -
Павле Яремовичу, сумніваюсь, що ви це прочитаєте, але тим не менш... Я теж хочу бути частиною  багатотисячного колективу енергетиків Рівненської АЕС, ВІЗЬМІТЬ МЕНЕ НА РОБОТУ!
2
34343 | 28.02.2016 | 22:54
+ (0) -
классная фотка, на фоне януковича, самого главного вопроса не задали. когда будут брать на роботу без хабарей!
3
34343 | 28.02.2016 | 22:56
+ (0) -
когда пенсионеров уволят, причем все а не только нижный слой,
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів