34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Історія одного даху

Історія одного даху

27.08.2012

2

1188

Добре пам'ятаю сесію Кузнецовської міської ради, що відбулася 24 лютого, у пору, коли місто "пливло" від великої води. Якраз надворі розтавав сніг, йшли дощі, і Кузнецовськ та його мешканці дуже потерпали від цього. Та особливо великої шкоди цьогорічне весняне танення завдало одному з найстаріших навчальних закладів міста - НВК №1, введеному в дію у листопаді 1975 року.

Про це на згаданому засіданні розповіла депутат Світлана Пашко, голова міської батьківської ради. Від неї присутні дізнались, що через протікання даху в окремих приміщеннях закладу зі стелі капала вода, обвалювалася шпаклівка, заливалась електропроводка.

Відтак керівництво НВК №1 було змушене вивести дітей з аварійних приміщень в інші групи, що призвело до переповнення груп дошкільного підрозділу. Тож тоді на сесії одноголосно було підтримано депутатський запит С.Пашко до голови Рівненської ОДА В.Берташа та голови Рівненської облради Ю.Кічатого з проханням віднайти можливість виділення коштів на капітальний ремонт даху НВК №1.

Забігаючи наперед, скажу, що у своєму листі-відповіді на цей запит область відмовила у наданні фінансової допомоги, посилаючись на те, що в місцевому бюджеті Кузнецовська кошти є. Тож вирішення проблеми НВК №1 цілковито лягло на плечі міської влади. До честі депутатів Кузнецовської міської ради, вони погодились допомогти, і кошти на ремонт покрівлі у сумі 250 тисяч гривень були виділені на початку липня при уточненні бюджету.

А до цього часу з горезвісним дахом нічого не робилося. Крім того, довгий час вирішувалось питання: чи це буде шатровий дах, чи плоска покрівля? Переважив другий варіант, оскільки для будівництва шатрового даху необхідна більш довготривала експертиза і вартість такого даху набагато більша (приблизно 1 млн. грн.).

Можна було б використати кошти з виділених НАЕК "Енергоатом" на розвиток інфраструктури 30-кілометрової зони РАЕС, але тоді б дах був готовий не раніше 2013 року. Тож, щоб заклад нормально запрацював ще в 2012 році, було вирішено зробити капітальний ремонт плоскої покрівлі НВК №1.

Але повернемось до хронології подій. Про проблему з дахом стало відомо ще в лютому, гроші на ремонт було виділено лише на початку липня, а на 17 серпня НВК №1 отримав акт СЕС про закриття 4-х груп з початку навчального року. Це означає, що другий поверх будівлі фактично непридатний для експлуатації за призначенням. Рясні дощі у серпні знову відкрили проблему з протіканням даху, яку працівники закладу разом з батьками старались так-сяк прикрити, готуючись до нового навчального року і чекаючи, доки проблема почне вирішуватись на вищому рівні. Вони зробили косметичний ремонт приміщень, пошкоджених навесні, але нова порція опадів звела ці старання нанівець.

Чому так сталось, що НВК №1 не буде повністю готовий 1 вересня прийняти дітей і які шляхи вирішення проблеми? - саме ці питання обговорювались на виїзній нараді, яка за ініціативою депутатів міської ради проходила минулої п'ятниці у закладі.

Присутні на нараді 9 депутатів (І.Куц, В.Магдич, Н.Хвалько, Н.Петрович, С.Макарук, Ю.Кравець, Л.Грекова, Й.Шарко, Ю.Чугай), представники управління освіти, начальник СЕС Б.Сухоруков, в.о.міського голови В.Ковальчук, працівники НВК №1 та батьки ще раз прискіпливо оглянули масштаби руйнувань, завданих негодою, конструктивно проаналізували можливості якнайшвидшої їх ліквідації, об'єми ремонтних робіт та терміни їх виконання, спробували знайти причини затягування ремонтних робіт. Адже з часу виділення коштів для ремонту покрівлі НВК №1 на сесії, яка відбулася 3 липня, до наради 17 серпня пройшло майже півтора місяці, а роботи по ремонту даху ще не починалися. Втрачався дорогоцінний літній час з погожими днями.

На це були такі пояснення. 17 липня була надана довідка фінансового управління виконавчого комітету, потім господарчою групою управління освіти готувалася документація для складання проекту, 2 серпня була замовлена експертиза, яка мала завершитися 21 серпня, а після цього укладатиметься договір з виконавцем робіт (ПП "Західбудпроект") і після авансових проплат відразу почнуться ремонтні роботи на покрівлі НВК №1.

Як запевнив запрошений на нараду представник виконавця Р.Саушкін, при сприятливих погодних умовах та роботі працівників протягом цілого світлового дня капітальний ремонт 1100 кв.м. покрівлі закладу може бути завершений за 3 тижні. А потім ще необхідно буде зробити хоча б косметичний ремонт фасаду будівлі та приміщень на другому поверсі.

Отож, 1 вересня НВК №1 не зможе прийняти всіх своїх вихованців. Як повідомила керівник закладу О.Корень, початкові класи та ясельні групи зможуть відвідувати заклад без проблем. А всі інші діти будуть переведені разом з вихователями до ДНЗ №2 або №3. Це кращий варіант, ніж ущільнення груп у НВК №1.

Хочеться вірити, що батьки з розумінням поставляться до таких тимчасових незручностей, спричинених неналежною співпрацею між представниками міської влади, а, можливо, навіть чиїмсь непрофесіоналізмом чи безвідповідальністю.

Депутати вимагають службового розслідування та покарання винних у ситуації, що нині склалася з НВк №1, і контроль за цим, а також за вирішенням проблеми даху закладу, поклали на в.о. міського голови В.Ковальчука.

Недопустимо, і в цьому всі учасники наради були одностайні, щоб заручниками ситуації ставали діти. Це не прикрашає ніяку владу. А те, що трапилося з НВК №1, нехай стане життєвим уроком для всіх, від кого залежить благополуччя дітей у навчальних закладах нашого міста.

Любов Кондратюк, газета "Вісті" (№35, від 23 серпня 2012 року)

Всього коментарів: 2
1
Я | 29.08.2012 | 17:46
+ (0) -
Гарно один на одного стрілки переводять. Тепер освіту в усьому винуватять, а хто насправді винний?

Почитайте - про проблему взнали в лютому, а гроші виділили в липні. То хто винний в тому, що садок не працює?
А винні депутати і мер - поки вони між собою сваряться і по судам ходять, страждають діти.
2
dunya | 01.09.2012 | 13:35
+ (0) -
Якби був нормальний начальник управління освіти, то і роботи вчасно проводилися б , а то за цілий місяць навіть не спромігся позаключати договори на проведення робіт, а в момент коли закрився садок він пішов на лікарняний замість того щоб почати вирішувати проблеми, чи ще депутати треба щоб ходили ремонтувати дахи?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів