34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // ЯК ОТРИМАТИ ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ БЕЗ ПОБОРІВ ЧИНОВНИКІВ : ПРАВОВІ АСПЕКТИ

ЯК ОТРИМАТИ ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ БЕЗ ПОБОРІВ ЧИНОВНИКІВ : ПРАВОВІ АСПЕКТИ

04.10.2011

2

4514

ДЕПУТАТИ МІСЬКОЇ РАДИ ВІД ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ФРОНТ ЗМІН» ІНФОРМУЮТЬ МЕШКАНЦІВ МІСТА про те, 

ЯК ОТРИМАТИ ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ БЕЗ ПОБОРІВ ЧИНОВНИКІВ : ПРАВОВІ АСПЕКТИ

На 10 сесії Кузнецовської міської ради, що відбулась 30 серпня 2011р., депутатом Кузнецовської міської ради від Політичної партії «ФРОНТ ЗМІН» Чугаєм Ю.П. було оголошено запит до начальника міського відділу внутрішніх справ щодо оплати послуг міського відділу при видачі (обміні паспорта) громадянина України.

Запит було підтримано депутатами міської ради та направлено за належністю на розгляд начальнику місцевої міліції. 


Ось сам текст запиту : 


ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

До мене, як до депутата міської ради, звертаються мешканці міста щодо надання роз’яснення стосовно оплати послуг міського відділу внутрішніх справ при видачі (обміні) паспорта громадянина України.

При цьому, при поданні документів на отримання (обмін) паспорта громадянам пропонується сплатити страховий платіж у розмірі 30,00 грн. на користь страхової компанії та 15,00 грн. за надання інформаційно- консультаційних послуг, інші платежі. 

З метою надання роз’яснення мешканцям міста про вартість послуг при видачі паспорта громадянина України прошу Вас проінформувати:
- чи є страховий платіж, який пропонується сплатити громадянам, у розмірі 30,00 грн. обов’язковим ? Яким нормативним документом це передбачено?
- на користь якої страхової компанії надходять ці кошти і що саме підлягає страхуванню?
- які обов’язкові платежі та у якій сумі повинні бути сплачені при видачі (обміні) паспорта громадянина України?
- якими нормативними документами передбачено вартість обов’язкових послуг, які оплачуються при видачі паспорта громадянина України?

З повагою, 
депутат міської ради
від Політичної партії „ФРОНТ ЗМІН”
Чугай Ю.П.
 
Листом від 12.09.2011р. за № 54/9507 Кузнецовський міський відділ внутрішніх справ (далі - МВВС ) запевнив, що всі платежі, які приймаються при оформленні паспорта громадянина України є обов’язковими (з цим листом Ви можете ознайомитись нижче). 
Приводом для цього депутатського запиту стали усні звернення виборців до депутатів міської ради від ПП «ФРОНТ ЗМІН» Андрощука О.Г. та Чугая Ю.П., оскільки при оформленні паспорта громадянина України їм пропонувалось сплатити якийсь незрозумілий страховий платіж у розмірі 30,00 грн. та інші невідомі їм суми. 

А зараз давайте спробуємо розібратись, що є обов’язковим, а що – ні, для того, щоб мешканці нашого міста не оплачували з власної кишені невідомо кому невідомо за що кошти.

Так, дійсно, як стверджує у свої відповіді МВВС ( і це не викликає жодних сумнівів), що паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України (постанова Верховної Ради України від 26.06.92р. № 2503-XII).

Порядок оформлення та видачі паспорта громадянина України встановлений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.06.2006р. № 600 (http://zakon1.rada.gov.ua/cgibin/laws/main.cgi?nreg=z080406&p=1317578556505683) «Про затвердження Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України

У відповідності із п. З цього Порядку для оформлення паспорта особа подає (основні документи): 
- заяву про видачу паспорта;
- свідоцтво про народження;
- дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.;
- квитанцію про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита.

Для обміну паспорта особа подає:
- заяву;
- паспорт, що підлягає обміну;
- дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;
- квитанцію про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита;
- документи, що підтверджують обставини, на підставі яких паспорт підлягає обміну (свідоцтво про реєстрацію шлюбу тощо).

Пунктом 6 статті 2 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93р. № 7-93 «Про державне мито» (http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=7 93&p=1317578556505683) визначено, що державне мито справляється за видачу нового зразка паспорта громадянина України (крім 
обміну нині діючого паспорта на паспорт нового зразка); за оформлення нового зразка паспорта громадянина України для поїздки за кордон; за видачу громадянам України закордонного паспорта на 
право виїзду за кордон або продовження строку його дії.

Розмір державного мита (лише при обміні паспорта, при першій видачі не справляється) складає 0,2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3,40 грн.).

Проте, згідно пункту 18 статті 4 цього ж Декрету громадяни, які віднесені до 1,2,3,4 категорії постраждалих, звільнені від сплати державного мита.

Для цього при подачі документів на отримання паспорта слід подати оригінал та копію чорнобильського посвідчення.

Своїм листом на депутатський запит МВВС також повідомив, що при видачі паспорта громадянина України підлягає додатковій оплаті надання заявникам бланків інформаційно-довідкового характеру.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007р. № 795 (http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=7 93&p=1317578556505683) затверджено перелік платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ.

У відповідності із пунктом 99 цієї постанови надання заявникам бланків інформаційно-облікового характеру (талонів реєстрації, зняття з реєстраційного обліку) є послугою, яку надає відділ внутрішніх справ на платній основі.

Розмір цієї плати складає (за 1 аркуш!) 14, 95 грн. (пункт 85 Розмірів плати за надання послуг органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Порядку їх справляння, затверджених спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів та Міністерства економіки України від 05.10.2007р. № 369/1105/336 (http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=7 93&p=1317578556505683).

Таким чином, за твердженням міського відділу внутрішніх справ це платежі, які мають бути сплачені при видачі (обміні) паспорта громадянина України.

І, що саме цікаве, чиновники з міліції сором’язливо промовчали про страховий платіж в сумі 30,00 грн., який вони пропонують громадянам сплатити при подачі документів на отримання паспорта громадянина України.

І це є цілком зрозумілим, оскільки при видачі (обміні) паспорта не передбачено будь-яких страхових платежів. 

Ця ситуація не є унікальною для Кузнецовська. За наявною нам інформацією, у інших містах та районах області Вам також запропонують сплатити страховий платіж у розмірі 30,00 грн. при видачі (обміні) паспорта. Шановні мешканці, депутатська фракція Політичної партії «ФРОНТ ЗМІН» звертається до Вас з проханням бути не байдужими, а бути обізнаними, вміти відстоювати свої права та захищатись від свавілля чиновників.

Ви маєте повне право при оплаті будь-якої послуги, яку Вам пропонує чиновник, отримати вичерпну відповідь на такі питання: 
- чи є цей платіж обов’язковим? Яким нормативним актом це передбачено?
- Яким нормативним актом затверджено вартість цієї послуги?

Депутати міської ради від партії «ФРОНТ ЗМІН» й надалі відстоюватимуть інтереси виборців та захищатимуть їх права, проте, слід вже нарешті зрозуміти, що наше суспільство зміниться лише тоді, коли ми гуртом будемо відстоювати та захищати свої права, а не проковтувати мовчки те, що нам пропонують. А ці зміни нам так потрібні… 


Депутати фракції Політичної партії «ФРОНТ ЗМІН»

Олег Андрощук, Юхим Чугай  Всього коментарів: 2
1
AndyEn | 06.10.2011 | 10:35
+ (4) -
Вірно сказано! В нашій країні можливі зміни лише тоді, коли люди самі почнуть відстоювати свої права, а не жити "стадним" чином...як барани... cool Чим і користуються чиновники всіх рівнів! "Влада для народу а не народ для влади" (с)
2
Павло | 25.07.2012 | 22:22
+ (0) -
Привіт. Будь ласка порадьте, як вийти з слідуючої ситуації. Справа в тому , що моя майбутня дружина, з якою я маю намір одружитися в слідуючому місяці, не являється громадянкою україни. Вона народилася в росії в 1979 році. З початку 90- х років проживає в україні. В 2003 році вона вийшла заміж. Народила двох доньок. Які є громадянами україни. Але в 2010 році розлучилася. До 2010 року у неї була прописка , але її обманним шляхом виписали. І до липня 2012 року у неї не було прописки взагалі. Зараз це оскаржити не можливо. На початку 2000-х років вона позбулася громадянства росії, за власною заявою. Але через сімейні проблеми до цього часу не зробила паспорт україни. Скажіть будь ласка, які підстави вона має щоб узяти громадянство україни зараз, не чекаючи поки ми одружимося і пройде два роки? Чи заважає цьому те що переривалася прописка ? Чи можна отримати паспорт громадянина україни , якщо маєш дітей від попереднього шлюбу з громадянином україни , народжених в україні і які теж є українцями?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів