34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Як отримати Закордонний біометричний паспорт: все, що необхідно знати

Як отримати Закордонний біометричний паспорт: все, що необхідно знати

24.06.2015

1

6008

Як отримати Закордонний біометричний паспорт: все, що необхідно знати

 

У квітні 2014 року мною було подано депутатський запит до управління Державної міграційної служби в Рівненській обл. щодо надання послуг з оформлення закордонного паспорта для мешканців Кузнецовська безпосередньо у нашому місті (http://34400.net/news/zakordonnij_pasport_mozhna_bude_otrimati_v_kuznecovsku/2014-04-08-2254), оскільки до цього часу мешканці нашого міста за оформленням закордонних паспортів змушені були звертатись за його оформленням у м. Сарни або м. Рівне.

 

З березня 2015 року Кузнецовський міський відділ управління Державної міграційної служби розпочав надавати послуги з оформлення та видачі закордонних біометричних паспортів (http://34400.net/news/zakordonnij_pasport_u_kuznecovsku/2015-03-11-2835).

 

Думаю, що мешканцям Кузнецовська буде цікаво дізнатися про процедуру оформлення біометричного паспорта, документи, необхідні для його подачі та вартість його виготовлення.

 

Спочатку трохи офіціозу.

 

У відповідності до частини 2 статті 22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (1) кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Порядок оформлення та видачі біометричного паспорту встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014р. № 152 (2), якою передбачено перелік документів, які необхідні для його виготовлення.

 

Даною постановою передбачено виготовлення одного з двох видів біометричних паспортів (за бажанням громадянина):

 

- з безконтактним електронним носієм;

 

- без наявності безконтактного електронного носія.

 

Паспорт видається терміном на 10 років.

 

 

Строки його виготовлення (без урахування строків доставки):

 

- не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання;

 

- не пізніше ніж через сім робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання.

 

 

Для оформлення закордонного паспорта особа подає:

 

- заяву-анкету (оформляється безпосередньо працівниками міграційної служби при поданні документів);

 

- паспорт громадянина України (для осіб, що досягли шістнадцятирічного віку та постійно проживають в Україні);

 

- свідоцтво про народження (у разі оформлення вперше паспорта для виїзду за кордон особі, що не досягла шістнадцятирічного віку);

 

- відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів, або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;

 

- заяву про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби).

 

Крім того, у разі наявності старого закордонного паспорта, необхідно також його мати з собою. При заміні паспорта у зв’язку із зміною прізвища необхідно пред’явити свідоцтво про реєстрацію шлюбу.

 

 

Яка вартість виготовлення закордонного паспорта, чим це встановлено і з чого вона складається?

 

Вартість бланка закордонного паспорта, яка складає:

 

- з електронним чіпом (біометричний паспорт) - 304,32 грн.;

- без електронного чіпа – 238,32 грн.

 

Дану вартість з 09.04.2015 року встановлено безпосереднім виробником бланків закордонних паспортів – Державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна», про що можна дізнатись на його офіційному сайті (3).

 

Вартість послуг підрозділу державної міграційної служби за оформлення та видачу закордонного паспорта в сумі 87,15 грн. Вартість даної послуги встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007р. № 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання» (пункт 27 затвердженого переліку).

 

Державне мито в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на даний час складає 170,00 грн. Ось тут зупинимось детальніше. Розмір державного мита та пільги щодо його сплати встановлені Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.93р. № 7-93 «Про державне мито» (4).

 

Хто ж звільняється від сплати державного мита при оформленні закордонного паспорта?

 

Це передбачено пунктом 18 статті 4 Декрету «Про державне мито», а саме:

 

- громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,

- які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;

- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

- інваліди I та II груп.

 

Щодо надання пільг при сплаті державного мита громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії.

 

У своїй відповіді від 29.04.2015р. за № А-13 на моє депутатське звернення від 17.04.2015 р. № 10 управління Державної міграційної служби в Рівненській обл. повідомило, що Законом України від 28.12.2014р. «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» виключено з переліку радіоактивно забруднених територій 4 зону та статтю 23 «чорнобильського» закону, в якій визначались пільги для потерпілих 4 категорії, а тому звільнення від сплати державного мита для громадян, віднесених до 4 категорії, не передбачено.

 

Ця позиція управління Державної міграційної служби є частково помилковою, але їх висновок про те, що постраждалі громадяни 4 категорії не звільняються від сплати державного мита, є вірним, і ось чому. Пільги щодо сплати державного мита при оформленні закордонного паспорта були передбачені не статтею 23 «чорнобильського закону», а декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито», зокрема, пункт 18 статті 4. Вони і зараз передбачені, оскільки пункт 18 статті 4 Декрету КМУ «Про державне мито» не зазнав змін, а звучить дослівно так: «від сплати державного мита звільняються громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років». Таким чином, для визначення права на звільнення від сплати державного мита законодавець передбачив такі обов’язкові умови як наявність статусу постраждалого 4 категорії та постійне проживання на території зони посиленого радіоекологічного контролю. У моїй статті "АКТУАЛЬНЕ": про безкоштовне чорнобильське харчування, санаторно-курортне лікування та четверту зону», яку було розміщено на сайті (5), детально роз’яснено, що з 01.01.2015 р. згідно внесених змін у законодавстві відсутній такий термін як зона посиленого радіоекологічного контролю. Тобто, якщо посвідчення постраждалого 4 категорії є, а факту проживання на території зони посиленого радіоекологічного контролю немає, пільга зі сплати державного мита при оформленні закордонного паспорта відповідно вищезазначеного Декрету Кабінету Міністрів України не надається.

 

 

Варто також знати, що при терміновому оформленні закордонного паспорта удвічі збільшується вартість послуг Державної міграційної служби (87,15 грн.*2=174,30 грн.) та сплата державного мита (170,00 грн.*2=340,00 грн.), вартість виготовлення бланка паспорта при терміновому оформленні не збільшується.

 

 

Таким чином, вартість послуг з оформлення закордонного паспорта складатиме:

 

- з електронним чіпом при звичайному оформленні із сплатою державного мита: 561,47 грн. (304,32 грн. + 87,15 грн.+170,00 грн.);

- при звільненні від сплати державного мита: 391,47 грн. (304,32 грн.+ 87,15 грн.);

 

- з електронним чіпом при оформленні в терміновому порядку із сплатою державного мита: 818,62 грн. (304,32 грн. + 87,15грн.* 2 + 170,00 грн.* 2);

 

- при звільненні від сплати державного мита: 478,62 грн. (304,32 грн. + 87,15 грн.* 2);

 

- без електронного чіпа при звичайному оформленні із сплатою державного мита – 495,47 грн. (238,32 грн. + 87,15 грн.+ 170,00 грн.);

 

- при звільненні від сплати державного мита – 325,47 грн. (238,32 грн. + 87,15 грн.);

 

- без електронного чіпа при терміновому оформленні із сплатою державного мита – 752,62 грн. (238,32 грн. + 87,15 грн.* 2+170,00 грн.* 2);

 

- при звільненні від сплати державного мита – 412,62 грн. (238,32 грн. + 87,15 грн.* 2).

 

Це виключний перелік обов’язкових платежів, які Ви оплачуєте при оформленні закордонного біометричного паспорта у разі звернення за його оформленням у відділах Державної міграційної служби. Ніяких інших обов’язкових платежів при оформленні закордонного паспорта не передбачено.

 

 

Знайте свої права і вмійте їх захищати!

 

 

Олег Андрощук, депутат Кузнецовської міської ради

 

 

 

Джерела:

 

- Закон України від 20.11.2012р. № 5492-VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5492-17/paran149#n149 .

 

- Постанова Кабінету Міністрів України від 07.05.2014р. № 152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення» - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/152-2014-%D0%BF.

 

- Вартість бланку закордонного паспорта - http://pk-ukraina.gov.ua/33-news/132-news-ua-12.

 

- Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993р. № 7-93 «Про державне мито» - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/7-93.

 

- «АКТУАЛЬНЕ: про безкоштовне чорнобильське харчування, санаторно-курортне лікування та четверту зону» - http://34400.net/news/aktualne_pro_bezkoshtovne_chornobilske_kharchuvannja_sanatorno_kurortne_likuvannja_ta_chetvertu_zonu/2015-04-10-2898.

Всього коментарів: 1
1
Мешканець Кузнецовська | 26.06.2015 | 18:54
+ (1) -
Строки його виготовлення (без урахування строків доставки):
 
- не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання;

Насправді строки виготовленння паспорту 2 місяці (у звичайному - не тервіновому порядку).
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів