34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // КМКП // ХОЛОДНІ РОЗДУМИ ПРО ГАРЯЧУ ВОДУ

ХОЛОДНІ РОЗДУМИ ПРО ГАРЯЧУ ВОДУ

15.07.2015

7

2289

Депутат Олег Андрощук: "ХОЛОДНІ РОЗДУМИ ПРО ГАРЯЧУ ВОДУ".

 

 

В одній з моїх публікацій на сторінках сайту було піднято питання щодо оплати за повірку лічильників – http://34400.net/news/povirka_zasobiv_obliku_vodi_khto_oplachue/2015-03-21-2851, де було роз’яснено, що оплата послуг з періодичної повірки лічильників водопостачання провадиться за рахунок комунального підприємства, а не мешканців міста.

 

Коли встановлені лічильники, ми оплачуємо за фактом використання води. Це зрозуміло. Однак, є одне проте… Коли з крана замість гарячої води тече холодна, яким чином її оплачувати та чи оплачувати взагалі.

 

 

Адже після кожного закінчення опалювального сезону у мешканців міста з’являються такі питання:

 

- Чому з крана у ранковий та нічний час замість гарячої води тече холодна?

 

- Як повинні оплачувати мешканці гарячу воду, якщо вона не гаряча, а холодна і чи повинні вони її оплачувати взагалі у такому разі?

 

 

Проблема неналежної температури гарячої води у кранах мешканців Кузнецовська бурхливо обговорювалась на сесії Кузнецовської міської ради, яка відбулась 28 травня 2015 року. Слід зазначити, що ініціатором обговорення виступило Кузнецовське міське комунальне підприємство (КМКП), яке роз’яснило, що зранку гаряча вода буде гарячою тільки у тому разі, коли усі мешканці почнуть її споживати одночасно. Їх пояснення зводились до того, що на даний час у КМКП відсутні технічні можливості щодо безперебійної цілодобової подачі гарячої води у неопалювальний період, оскільки мешканці міста встановили лічильники та споживають її значно менше, ніж у попередні роки. За ніч гаряча вода остиває у системі, тому її треба певний час зливати для того, щоб вона стала гарячою.

 

За результатами обговорення відповідного питання депутати міської ради вирішили підготувати на чергову сесію звернення щодо зниження тарифів на комунальні послуги (http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/normaktu.aspx?id=11338).

 

Головний меседж комунальників на сесії був такий: «Ми Вас розуміємо, співчуваємо, нічого зробити не можемо, але за гарячу воду платіть як за гарячу, хоч вона у Вашому крані зовсім і не гаряча. Якщо Ви так не згідні, відмовляйтесь від послуги гарячого водопостачання».

 

Не вдаючись у технічний опис проблеми відсутності гарячої води, варто зупинитись на оплаті за гарячу воду у разі, якщо її температура не відповідає встановленим нормам.

 

Позиція міського комунального підприємства, м’яко кажучи, є такою, що суперечить нормам Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (1).

 

Відповідно пункту 1 частини 1 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.

 

Пунктом 6 частини 2 статті 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено зобов’язання виконавця розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

 

Тобто, якщо послуги надаються неналежної якості, перерахунок розміру плати провадиться не за бажанням виконавця, як стверджували представники КМКП на сесії міської ради, а є їх обов’язком здійснити цей перерахунок. І це цілком вірно. Права та обов’язки повинні дотримуватись з обох сторін. Якщо ми сплачуємо за послуги гарячого водопостачання, ми вправі вимагати надання їх належної якості або зменшення плати за них. Це, зокрема передбачено також і пунктом 23 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. № 630 (2).

 

Цитую дослівно: «У разі перерви в наданні послуг, ненадання або надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних, виконавець проводить перерахунок розміру плати за фактично надані послуги в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

 

Аналогічну норму передбачено і Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого вищевказаною постановою, а саме пунктом 15: «У разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, виконавець проводить перерахунок розміру плати». Такий порядок встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010р. № 151 «Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості» (3).

 

Додатком до цього Порядку затверджені вимоги щодо кількісних і якісних показників послуг та зменшення плати у разі їх відхилення від нормативних. Відповідно до вимог щодо кількісних і якісних показників послуг та зменшення плати у разі їх відхилення від нормативних гаряча вода повинна мати температуру у точці розбору не нижче 50 град. С та не вище ніж 75 град. С не пізніше як через 2 хвилини після відкриття водорозбірного крану.

 

 

На сайті Кузнецовського міського комунального підприємства (4) розміщені діючі тарифи на послуги із централізованого водопостачання холодної води та гарячої води, які на даний час для населення складають:

 

- холодна вода – 6,79 грн. за 1 куб.м.;

 

- гаряча вода – 16,25 грн. за 1 куб.м.

 

 

Цими ж вимогами передбачено зменшення плати за гарячу воду у разі невідповідності її встановленим нормативам, та відповідно, до встановлених тарифів вона складатимете:

 

- при температурі понад 50 град.С – оплата згідно з установленим тарифом – 16,25 грн. за 1 куб.м.;

- від 45град.С до 49 град.С – плата зменшується на 10% за весь строк відхилення - 14,63 грн. за 1 куб.м.;

- від 40 град.С до 44 град.С – плата зменшується на 30% за весь строк відхилення – 11,38 грн. за 1 куб.м.;

- нижче ніж 40 град.С – плата справляється за весь строк відхилення за тарифами як на постачання холодної води – 6,79 грн. за 1 куб.м.

 

 

Яким же чином домогтись зменшення плати у разі, якщо у Вашому крані температура гарячої води нижче встановленого нормативу?

 

Це передбачено розділом «Порядок перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг» постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. № 630, зокрема, пунктами 33-39 даної постанови (2). Ними, зокрема передбачено, що у разі неналежного надання або ненадання послуг виконавцем споживач повідомляє про це виконавця в усній формі за допомогою телефонного зв'язку чи у письмовій формі за адресами, що зазначені в договорі.

 

Представник виконавця, якому відомі причини неналежного надання або ненадання послуги, зобов'язаний невідкладно повідомити про це споживача та зробити відповідну відмітку в журналі реєстрації заявок, що є підставою для визнання виконавцем факту неналежного надання або ненадання послуг.

 

Представник виконавця, якому не відомі причини неналежного надання або ненадання послуг, зобов'язаний узгодити з виконавцем точний час та дату встановлення факту ненадання послуг, надання їх не у повному обсязі або перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг.

 

У разі необхідності проведення такої перевірки у приміщенні споживача представник виконавця повинен з'явитися до споживача не пізніше визначеного у договорі строку.

 

Ось така складна процедура. Важко собі уявити, що в 7 год. ранку, коли у Вас з крана гарячої води тече холодна і Ви подзвоните на диспетчерську КМКП, до Вас одразу прийдуть працівники КМКП складати акт. Поки вони прийдуть, у Вас у крані з’явиться гаряча вода, і права висунути претензію та, відповідно, на зменшення плати за гарячу воду Ви не матимете.

 

Є другий шлях, набагато простіший та ефективніший.

 

На даний час в Україні є в продажу лічильники обліку гарячої води з датчиками температури. Одним з них є розробка державного підприємства «Харківстандартметрологія» - лічильник води 4-х тарифний електронний ЛВ-4Т, який обліковує гарячу воду в залежності від її температури. Даний лічильник пройшов обов’язкову сертифікацію та може використовуватись у власних побутових потребах.

 

Більш детальну інформацію щодо цього лічильника можна знайти за такими посиланнями:

 

- https://www.youtube.com/watch?v=qAhLRRY098M

- http://vodomer.kiev.ua/lv-4t-goryachaya-eto-goryachaya/

- http://www.hts.kharkov.ua/KPHTS_v2_technics_pribor.php

 

08.07.2015 року мною було подано депутатське звернення до директора КМКП щодо можливості використання даного лічильника у квартирах мешканців Кузнецовська. У своїй відповіді КМКП повідомило, що усі лічильники, у тому числі і цей, які сертифіковані, можуть використовуватись споживачами.

 

При цьому КМКП зазначило, що монтаж, ремонт та повірка електронних лічильників буде проводитись за рахунок власника даного приладу, оскільки КМКП не здійснює надання послуг для такого типу лічильників. Що стосується повірки, то це вже мною розглядалось (дивиться початок статті), і відповідь однозначна: повірка усіх типів лічильників, у тому числі електронних, повинна проводитись виключно за рахунок коштів комунального підприємства, а от придбання та монтаж лічильника – за рахунок коштів споживача. Потрібен чи не потрібен електронний лічильник – особиста справа кожного, але цей шлях, на мою думку, є найбільш оптимальним, оскільки дозволить сплачувати за гарячу воду тільки тоді, коли вона дійсно гаряча.

 

 

Знайте свої права та вмійте їх захищати!

 

Депутат міської ради Олег Андрощук

 

 

Джерела:

 

- Закон України від 24.06.2004р. № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1875-15;

- Постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»; 

- http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF Постанова Кабінету Міністрів України від 17.02.2010р. № 151 «Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості»;

- http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/151-2010-%D0%BF;

- Тарифи на оплату житлово-комунальних послуг, що надаються КМКП - http://www.kmkp.in.ua/%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D1%96-%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B8/

 

 

Читати "Холодна вода за ціною гарячої. Чому так, розповіли комунальники": http://34400.net/news/kholodna_voda_po_cini_garjachoji_chomu/2015-07-15-3058

Всього коментарів: 7
1
sir_the_dragon | 16.07.2015 | 09:29
+ (0) -
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 06.07.2005 р., послуга централізованого гарячого водопостачання повинна оплачуватися залежно від температури води, що надходить до вашого помешкання. Якщо температура гарячої води: менша 40 °С, — послуга з підігрівання води наданою не вважається, тобто за неї платити не потрібно; у межах від 40 до 44 °С, — послуга оплачується на 70 %; у межах від 45 до 49 °С, — враховується 90 % послуги; дорівнює 50 °С і вище, — враховується 100 % послуги, платити за підігрівання потрібно повністю.
І нехай КМКП разом з директором ідуть "лісом", якщо температура нижче 40 °, щоб платити як за холодну. Для цього є в крані холодна вода, чи може коли з холодного біжить гаряча, я повинен платити як за гарячу?
http://www.hgcsms.kharkov.ua/lv-4t/effekt_ukr.htm
http://www.arkhimed.ua/ - чотирьох тарифні лічильники гарячої води. ЛВ-4Т я не знайшов у продажі, зате знайшов Архімед.

І взагалі, шановний Андрощук, щось Ви над-то довго до цієї статті йшли. Подібне питання підіймалось ще наприкінці грудня минулого року. Але, як завжди, спрацьовує правило - краще пізно, а ніж ніколи.
3
Novice | 19.07.2015 | 13:02
+ (-1) -
Уважно прочитавши даний коментар, для того, щоб окремі особистості не вводили в оману мешканців міста із зазначеної проблеми,  зазначу наступне:
1.  Ось посилання на постанову  Кабінету Міністрів України № 630 від 06.07.2005 р. на офіційному сайті Верховної Ради України  - http://zakon1.rada.gov.ua/laws....5736105
Будь ласка, вкажіть там номер пункту, яким затверджено порядок перерахунку за гарячу воду у разі її відхилення від нормативної
температури у цій постанові.
А його немає. Але у цій постанові є пункт 23, яким визначено: У  разі перерви в наданні  послуг, ненадання  або надання  їх не в повному обсязі,зниження якості,  зокрема  відхилення  їх  кількісних  і якісних показників   від  нормативних,виконавець  проводить  перерахунок  розміру плати за фактично надані послуги в порядку, встановленому  Кабінетом Міністрів  України. Такий порядок проведення перерахунків  затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010р. № 151 - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/151-2010-%D0%BF
Саме додатком до даного Порядку передбачено, що у разі температури гарячої води нижче 40 град.С вона оплачується за тарифами холодного водопостачання.
Подобається це комусь чи ні, але на даний час так визначено постановою Уряду.
Тому, у разі, якщо у Вас звичайний лічильник на гарячу воду, а не електронний з датчиком температури, незважаючи від температури поданої води, платити будете за холодну воду як за гарячу, оскільки він буде обліковувати лише кубометри спожитого ресурсу (хай там тече хоч пиво з шампанським), незалежно від температури.
Тобто,  у даному випадку «лісом» будете йти саме Ви, а не КМКП.
Сподіваюсь,все зрозуміло?
2.    І,взагалі,шановний сір зе драгон, проблема  гарячої води виникає саме у неопалювальний період, а не у грудні, коли гріють батареї,  як це Вами було зазначено. І актуальною вона буде завжди, оскільки, як зазначило КМКП, відсутні технічні можливості її вирішення у найближчі, принаймні, 10 років. Раджу Вам не витрачати час на «пусті» коментарі, а взяти будь-яку конкретну проблему, описати її, знайти шляхи вирішення, а потім ознайомити   читачів сайту із своїми дослідженнями та рекомендаціями. Думаю, їм буде цікавіше це почитати, ніж Ваші спонтанні ствердження та коментарі.

Олег Андрощук
7
sir_the_dragon | 22.07.2015 | 01:22
+ (0) -
Прошу вибачення, дійсно я щось недодивився з приводу оплати гарячої води неналежної температури.
Хоча з приводу проблеми гарячої води в неопалювальний сезон, то вона (вода) потрібна майже так само як і в опалювальний. Коли на дворі холодає і то сильно, зігрітись немає чим. Чи це знову мої проблеми?
4
Ivan | 20.07.2015 | 08:36
+ (-1) -
Хочу звернути Вашу увагу, що КМКП на сесії міської ради наголошувало ще на одному варіанті виходу з даної неприємної для всіх мешканців міста ситуації, а саме відключення гарячої води в літній період взагалі. І це не суперечить вимогам чинного законодавства, але чи це буде довподоби нам? В місті Київі в минулому році так зробили. А відносно багатотарифного лічильника то вам пане депутат потрібно уважно читати вимоги законодавства до якості гарячої води і подивитись чи відповідають запропоновані вами лічильники вимогам діючих правил. Якщо ні, то встановити ці лічильники ви зможете, а от розраховуватись за їхніми показниками з КМКП ні.
5
Novice | 20.07.2015 | 12:16
+ (1) -
Уважно прочитайте депутатське звернення, а також відповідь на нього КМКП, яке розміщене у даній статті. Електронний лічильник ЛВ-4Т має сертифікат, виданий Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики 17.08.2009р. за № UA-MI/1-2150-2009.Тому, у разі його встановлення, КМКП зобов’язано провадити розрахунки згідно його показників. Власне, це ж саме підтвердило КМКП  у своїй відповіді на моє звернення, а саме : «Прилади обліку, які були сертифіковані в Україні, можуть бути встановлені споживачами ».

Щодо відключення від гарячого водопостачання у неопалювальний період.

Це актуально у тих містах, де гаряча вода не зовсім гаряча цілодобово цілий рік. У Кузнецовську ця проблема лише вранці та вночі і лише  тоді, коли відключено опалення. Ви більше витратите електроенергії  на підігрів
води для власних потреб , тому, на мою думку, КМКП запропонувало вихід,
який  буде з користю лише для них, а не для мешканців.

Олег Андрощук
6
l-power | 20.07.2015 | 15:46
+ (0) -
а вода, між іншим, і на протязі дня може не відповідати нормам, а не тільки вранці чи ввечері.
Чому ж тоді в холодний період єю ошпаритись можна?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів