34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Міська рада 6 // Хто має право безоплатного проїзду міським та приміським транспортом?

Хто має право безоплатного проїзду міським та приміським транспортом?

22.06.2015

2

2958

До уваги громадян, які належать до пільгових категорій!

 

Відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року №76-VII з 1 червня 2015 року скасоване право окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті.

 

Зазначені зміни стосуються ветеранів праці, дітей війни, учасників війни, жертв нацистських переслідувань, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, інвалідів 3 групи. Право окремих категорій громадян на пільгове перевезення визначено базовими законами України.

 

Не обмежується право на безплатний проїзд для таких категорій:

 

- учасники бойових дій, інваліди війни;

 

- постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи особи, віднесені до категорій 1-2;

 

- діти – інваліди, інвалідність яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи;

 

- реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами;

 

- ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Держспецзв’язку України;

 

- інваліди 1 та 2 груп;

 

- діти – інваліди та особи, які супроводжують інвалідів 1 групи або дітей – інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда 1гр. або дитину – інваліда);

 

- батьки загиблого військовослужбовця, діти з багатодітної сім’ї.

 

 

Крім того, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 року №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» пенсіонерам за віком надано право безоплатного проїзду міським та приміським транспортом (крім метрополітену і таксі).

 

Щодо міжміських перевезень також хочемо зазначити, що з 1 червня 2015 року вилучено право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання для таких категорій пільговиків як учасники війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни та діти війни. При цьому, право на міжміське перевезення залишилось за учасниками бойових дій, інвалідами війни та дітьми з багатодітних сімей.

 

З 1 липня 2015 року нижченаведені пільги надаватимуться за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищуватиме величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а саме:

 

- оплата послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів);

 

- безплатне одержання ліків, лікарських засобів, виробів медичного призначення, безплатне зубопротезування;

 

- відшкодування 50 процентів вартості палива, придбаного особами, які проживають на територіях радіоактивного забруднення у будинках, що не мають центрального опалення (для осіб, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 3);

 

- користування телефоном, а також послуг із встановлення телефону.

 

Дані зміни поширюються на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України: «Про міліцію» (звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції дітей (до досягнення повноліття) працівників міліції загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (сім’ї, що мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи), «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (учасники війни, особи на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та їх вдови (вдівці), особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною та їх вдови (вдівці), «Про жертви нацистських переслідувань», «Про охорону дитинства» (багатодітні сім’ї), «Про соціальний захист дітей війни».

 

 

Для отримання детальнішої інформації звертатись за телефонами: 2-44-77, 3-33-24, або за адресою м-н Будівельників, гурт.№1, каб.№10 або №6.

 

 

В.о. начальника управління праці та соціального захисту населення

виконавчого комітету Кузнецовської міської ради

О.Андрощук

Всього коментарів: 2
1
l-power | 22.06.2015 | 20:40
+ (0) -
І що це означає? Щойно слухала в фейсбуці міністра Розенка, який виступав на рівненському каналі РТБ. Він чітко сказав, що всі пільги залишаються! І раніше це говорилося по телебаченню, що ВР прийняла рішення не скасовувати пільги, бо людям і так вкрай важко.
Це вже ви там, місцеві "розумники" по своєму робите.
http://www.mlsp.gov.ua/labour....=107177
2
l-power | 26.06.2015 | 22:15
+ (0) -
от і де той Андрощук в цьому Законі України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року №76-VII знайшов скасування пільг інвалідам 3групи, наприклад? Цим Законом в Законі "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" змінено лише один пункт: "Інваліди I та II групи, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда I групи або дитину-інваліда), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі)." Решта лишилась без змін!!! І постанови № 354 і № 555 ніхто не відміняв!!!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9239

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів