34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Політика // Кого так розізлила ВО "Батьківщина"?

Кого так розізлила ВО "Батьківщина"?

06.02.2011

0

787

Минули Новорічно - Різдвяні свята. Святкували ми їх під Різдвяні колядки, шампанське, мандарини та казкові вигадки деяких місцевих горе - політиків, які намагалися розповісти про страшилки, яки нібито робить «Батьківщина» в міській раді. 
На шпальтах газет пістріли оповіді про продані дві земельні ділянки нібито за безцінь.
І дійсно у пересічного кузнецовця виникло обурення: що це вони роблять - продають землю, а вона сьогодні в оренді і місто отримує від цього гроші. Продадуть, отримають гроші і все. Це так нам намагаються подати. Хочу заперечити діючим законодавством: існують два види плати за землю:
1) земельний податок;
2) орендна плата.

Слід зазначити, розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Інакше кажучи, навіть якщо фінансовий результат є негативним, суб’єкту господарської діяльності доведеться сплачувати земельний податок.
Тепер розглянемо важливе питання: з якого моменту настає обов’язок зі сплати даного податку?

Власники землі й землекористувачі сплачують земельний податок із дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою. Стаття 125 ЗК України визначає, що право власності й право постійного користування земельною ділянкою виникає після одержання його власником чи користувачем документа, який засвідчує право власності або право постійного користування земельною ділянкою, таким документом є державний акт. Таким чином, можна дійти висновку, що одержання акта є моментом, починаючи з якого власники землі й землекористувачі стають платниками земельного податку.

І от виходить, що після продажу землі вступає в дію другий вид плати за землю, які власники землі й землекористувачі будуть сплачувати за землю до бюджету.

Проте, зваживши на аргументи висловлені міським головою щодо можливої заниженої експертної оцінки землі, депутати від «ВО Батьківщина» підготували запит до прокурора міста щодо перевірки експертної грошової оцінки землі ВАТ «Кузнецовський хлібозавод».

Н.Волощук, голова земельної комісія, озвучила на сесії міської ради даний запит і попросила підтримати депутатів щоб прокурор міста перевірив законність вищезгаданого документа, і тут сталося непередбачуване - всі політичні сили підтримали запит до прокурора міста, окрім «найбільших борців за правду».

«ВО Свобода» не голосувала за запит до прокурора міста. Чому? Якщо там злочин, фальсифікація, занижена грошова оцінка землі то треба не в газети писати, а в правоохоронні органи звертатися.

Можливо, бояться колеги, що з відповіддю прокурора розвалиться вся їхня «піар компанія»?

Не менш дивна на наш погляд і винятковість у боротьбі за справедливість: так яскраво розповідали зі сторінок газет про продаж двох земельних ділянок на другій сесії міської ради і промовчали про третю. Не менш цікаву. Ці дві злосчасні земельні ділянки, про які писали газети нашого міста, продані в промисловій зоні нашого міста, а от третя, замовчана, в центрі - на Будівельників, навколо житлові будинки, музична школа, басейн, гарне місце.

І не обурює їх, що «потрібно дбати про майбутнє міста і залишити нащадкам у спадок хоча б щось».

Чому про неї «правдолюбці» мовчать? Що це за подвійна мораль? Як на мене питання не в моралі, а в принциповій позиції «ВО Батьківщина», яку вона задекларувала ще йдучи на вибори, що зробить зе-
мельні питання прозорими, тому що саме земельні питання найбільше корумповані.

Долати земельну корупцію «ВО Батьківщина» ще розпочала в міській раді п’ятого скликання. Ми чітко заявили, що продавати вільні земельні ділянки потрібно на відкритих аукціонах, що в рази збільшує вартість і не має місця тоді хабарам – всі отримані гроші ідуть до місцевого бюджету; розмір орендної плати встановлювати не від прізвища підприємця, а від виду його діяльності, що викуповувати землю матимуть право ті, які мають право власності на об’єкти розміщені на ній, зареєстровані як платники податків в місті Кузнецовськ та мають легальну найману робочу силу з усім соціальним пакетом. Всі ці заходи призведуть до того, що підприємцям та й пересічним громадянам не потрібно буде ходити і «домовлятися з владою». Адже ми всі приватизовуємо квартири, гаражі і землю під ними, наші дачі і зустрічаємося з страшною «волокитою». Доволі находившись, намордувавшись, ідемо «домовлятися з владою».

Можливо, це так занепокоїло когось з місцевої влади? Можливо, вони не за наше, а за своє економічне становище так перелякалися, що здійняли страшенний галас.

Ще не менш цікавий факт з земельної епопеї, які мали б знати кузнецовці. В громадську приймальню «ВО Батьківщина » приходили наші громадяни з проханням створити належні умови відпочинку в лісопарковій зоні. 

«ВО Батьківщина » підготувала клопотання до міського голови щодо створення робочої групи по даному питанню. Проте наші «землезахисники» проявляють активну зацікавленість лісопарковими землями, і не з метою створення міського парку. Хочу заспокоїти та завірити наших громадян, депутати від «ВО Батьківщина» не перший рік відстоюють інтереси нашої громади, і будуть це робити і надалі, попри весь цей політичний галас.

Ми гарантуємо підтримку міському голові у всіх його починаннях, які будуть спрямовані на розвиток нашої громади та сподіваємося на взаємність. А іншим хочу нагадати, що вибори закінчилися – прийшов час працювати, а хто є хто кузнецовці розберуться по справах.

Голова фракції «ВО Батьківщина»
в міській раді Н. Хвалько

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів