34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Колективний договір - як надійний помічник

Колективний договір - як надійний помічник

01.02.2012

0

1730

Відповідно до ст.2 Закону України «Про колективні договори і угоди» на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи повинні укладатися колективні договори. 

Соціальна значущість колективного договору полягає в тому, що цей нормативно-правовий акт забезпечує регулювання трудових відносин у сфері застосування найманої праці і укладається з метою узгодження інтересів найманих працівників і власника або уповноваженого ним органу. 

Колективним договором установлюються всі можливі соціальні пільги, гарантії, компенсації понад встановлені генеральною, галузевою і регіональною угодами, законодавством та регулюються соціально-економічні та трудові відносини між трудовим колективом і роботодавцем.

Також в колективному договорі конкретизуються нормативні положення законодавства загального характеру, встановлюються особливості оплати праці працівників підприємства, тривалість відпустки та додаткові пільги і компенсації за роботу в шкідливих і важких умовах праці, заповнюються прогалини у трудовому законодавстві, які стосуються не окремо взятого працівника, а є загальними для всіх членів трудового колективу.  


Так, відповідно до статті 15 Закону України "Про оплату праці” форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Тобто, в зазначеному положенні є пряма вказівка на обов’язковість конкретизації нормативних положень Закону у колективному договорі.  

Таким чином, аналіз значної кількості законодавчих актів свідчить не просто про необхідність укладення колективних договорів, а про обов’язковість регулювання цим локальним нормативно-правовим актом суттєвих питань умов праці, заробітної плати, відпочинку та інших.

Тому колективний договір слід розглядати як акт стабілізуючого характеру, спрямований на цивілізоване врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, необхідність укладення якого не визиває сумніву.

Повідомну реєстрацію колективних договорів проводять органи виконавчої влади і місцевого самоврядування для забезпечення об’єктивних можливостей для врахування їх умов під час розгляду індивідуальних та колективних спорів, засвідчення автентичності примірників і копій, поданих на реєстрацію. Зміни та доповнення до договору вносяться тільки за взаємною згодою сторін і в обов’язковому порядку через зміну чинного законодавства, угод вищого рівня (Генеральної, галузевої, регіональної) з питань, що є предметом договору.

Зміни та доповнення, що вносяться до колективного договору протягом терміну його чинності, також підлягають повідомній реєстрації в установленому порядку.

Консультації щодо макету колективного договору та процедури його укладення і реєстрації можна отримати

у відділі праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради,

м - н Будівельників 1, каб.8 , тел. 2-38-15.


Начальник управління праці
та соціального захисту населення Т.Сич


Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9239

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів