34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Коли поруч надійні друзі, то перемога близько

Коли поруч надійні друзі, то перемога близько

02.10.2015

32

2322

Повернувшись у Кузнецовськ у короткочасну відпустку, я побачив мирне спокійне життя і відчув потребу поділитись думками. За останній час моє життя кардинально змінилося. З Майдану я одразу пішов добровольцем у Національну гвардію, а звідти – у підрозділ по боротьбі з диверсійно –розвідувальними групами та терористами.

 

1 грудня 2013р. ми з однопартійцями з УНП поїхали в Київ після розгону Майдану. Проживали в головному офісі Української Народної Партії. В ніч з 10 на 11 грудня, коли ми стояли на барикадах, відбулася чергова атака правоохоронців. Нас відтіснили за міст на Інститутській. Ми стримували наступ. Поруч зі мною у вирі подій був і Степан Жданюк. До речі, він першим записався у 14 Сотню Самооборони, де згодом я був ройовим (командиром відділення) з позивним «Адвокат», а Степан Іванович рядовим бійцем в моєму підпорядкуванні. До нас приєднались Володимир Плотка, Григорій Петрович, інші кузнецовці. І те, що поруч були справжні друзі,  додавало впевненості.

 

Пригадую події на Грушевського 19 січня, коли ми вийшли на мирний протест, який закінчився сутичками з «Беркутом». Найжорстокіші ,без перебільшення, бої були вночі за стелою біля стадіону імені Лобановського. С. Жданюк брав безпосередню участь у захопленні в полон трьох спецназівців. Він був у перших рядах тих, хто ішов у атаку. Тоді розлючений натовп хотів здійснити самосуд над беркутівцями, довелося взяти їх під охорону і довести до швидкої допомоги.

 

18 лютого більшість сотень самооборони прийшла до Маріїнського парку, де тітушки із-за спини правоохоронців, а згодом і самі правоохоронці, кидали в нас коктейлями Молотова. Згодом полетіли шумові гранати. До деяких з них скотчем були прикріплені різні металеві предмети. З’явились перші поранені.

 

Фото з архіву Якоба Балзані

 

Нашу 14 сотню з Маріїнського парку перекинули на Кріпосний Провулок, з якого ми почали наступ на вулицю Інститутську. Пізніше зрозумів, що таким чином ми відволікали сили беркутівців від наступу на Майдан. В цей час нашим прапороносцем, на якого ми орієнтувались, був С. Жданюк. Прапор спецназівці постійно хотіли знищити, тому стріляли по ньому найчастіше. Відбувалось це тому, що після чергової сутички ми збирались біля нього і знову «черепашкою» рухались вперед. Весь прапор був прострілений . Вудилище на якому він кріпився двічі збивалось пострілами з помпових рушниць. Коли в хід пішла вогнепальна зброя , наш прапороносець залишався на передовій, хоча людей значно поменшало. Внутрішні війська спробували взяти нас в кільце, Степан Іванович одним із перших пішов у наступ і нам вдалося не потрапити в оточення. На Кріпосному провулку було вбито трьох людей. В нашій неповній сотні було поранено 14 побратимів. Ігор Чабан залишився інвалідом. Коли ми повернулись на базу із бронежилета Степана Івановича сипались стальні та свинцеві кульки, які застрягли під чохлом бронежилета.

 

Не відпочивши знову пішли на Майдан, де в цей час все горіло, а беркут майже впритул підійшов до сцени. В цей час пролунав вибух на даху Будинку профспілок. Розпочалася пожежа. Було багато вбитих і поранених. І хоч ми були страшно втомлені, нас перекинули на підмогу сотні, яка захищала Свято-Михайлівський собор. Там наступали ті тушки, і також вже були перші поранені і вбиті. З Майдану також безперестанку приносили поранених та вбитих.

 

Ми були такі втомлені, що вже під ранок, незважаючи на холод, полягали спати під відкритим небом. Але якийсь монах пошкодував нас і запросив до Собору. Там просто при вході надавали допомогу пораненим, ставили крапельниці. Хтось готував бутерброди. Ми ж полягали де хто зміг. Мабуть вперше і востаннє в житті я спав в храмі біля вівтаря.

 

Всі ці події фіксував французький журналіст Якоб Балзані. Він фактично перебував у 14 сотні Самооборони. Його підтримка теж багато для нас значила.

 

 

Після подій на Майдані я поступив у 1-й Резервний батальйон Національноі гвардії України, згодом перейшов у СПЕЦПІДРОЗДІЛ ПО БОРОТЬБІ З ТЕРОРИЗМОМ ТА РОЗВІДУВАЛЬНО- ДИВЕРСІЙНИМИ ГРУПАМИ. Єдине,що можу сказати про свою нинішню службу-це те, що створення цієї структури було виправданим та ефективним кроком керівництва. Але порівнюючи Майдан і теперішню війну хочу відзначити, що тоді було страшніше. Можливо тому, що ми виступали без зброї проти цинічної влади і озброєних правоохоронців. А можливо тому, що в нас не було вибору. Або загинути, або сісти в тюрму на 8 років. А сідати в тюрму чомусь не хотілось.

 

Приємно відзначити, що з жовтня 2014 року наш спецпідрозділ постійно отримує допомогу від земляків. Хочу подякувати всій територіальній громаді міста, працівникам РАЕС, всім трудовим колективам, підприємцям які допомагають не тільки нам, але й іншим військовим частинам.

 

Окрема подяка, яку мені доручили публічно оголосити командир і бойові побратими волонтерам Степану Жданюку і Василю Хвальку, які постійно збирають і доставляють допомогу , частину речей закуповують за власні кошти.

 

Степану Жданюку було вручено подяку за активну волонтерську діяльність . А ще побратими попросили мене відзначити Церкву Християн Віри Євангельської м.Кузнецовська та Володимирецького району за ту величезну допомогу,яку ми отримуємо від них. Низький уклін всім, хто розуміє і відгукується на наші потреби. Але чи не найбільш , мабуть, цінна допомога від тих, хто має невеликі статки і ділиться останнім задля перемоги.

 

Коли знаєш, що поруч з тобою, як на Майдані, надійні друзі, що хтось за сотні кілометрів переймається долею солдата, то приходить впевненість - ми вистоїмо і переможемо.

 

 

Валерій Тишковець,

ройовий 14 Сотні «Самооборони Майдану» , учасник АТО.

Всього коментарів: 32
1
Андрій | 02.10.2015 | 23:19
+ (0) -
А ми всі тобі , Валерію. дуже вдячні за те що ти захищаєш нашу Україну від російських окупантів.. Щасти тобі !!
2
Степанида | 02.10.2015 | 23:20
+ (0) -
Слава Героям!
3
kop | 02.10.2015 | 23:24
+ (0) -
Героям Слава!
4
sir_the_dragon | 03.10.2015 | 00:55
+ (1) -
... В цей час нашим прапороносцем, на якого ми орієнтувались, був С. Жданюк. ...
...ми виступали без зброї проти цинічної влади і озброєних правоохоронців. ...
.. Внутрішні війська спробували взяти нас в кільце, Степан Іванович одним із перших пішов у наступ і нам вдалося не потрапити в оточення. ...

ІМХО. Або Степан Жданюк неадекват (без зброї, тупо з прапором в атаку), або ж хтось просто бреше для реклами.
9
Жданюк | 03.10.2015 | 22:32
+ (0) -
Відео не постановочне. Камера була закріплена на шоломі. Якщо ти дивився відео то мабуть бачив міліціонерів які стріляють в людей     з-за рогу. І кожна куля в когось влучила. В когось гумова, а в когось свинцьова. Це як кому пощастило  А ще там калюжі крові. Там лежали вбиті. Це після них кров. А щодо неадекватів то ти мабуть маєш рацію. Без зброї тупо  в атаку. Але тобі того не зрозуміти. Запитай тих кузнецовців які пройшли Майдан,  які знають  різницю  українського і російського  сльозогінноного газу, запитай тих  які були поранені ї їх підпільно лікували в Кузнецовську, запитай тих які були заарештовані і їм загрожувало 8 років тюрми. Вони також "неадеквати" бо виступили проти злочинної озброєної влади?
WMiller | 06.10.2015 | 20:51
+ (1) -
Посмотрел. Видео как раз постановочное! Утверждаю. ИМХО
Создаётся впечатление, что оператор (вы, Степан?) только для этого там и находился. Ничего не кидается, не делается, другим не помогается, камера не дёргается (как у других головы, резко, то влево то вправо. Тут же всё плавненько, с остановочками...),а вот просто  лазите там только что б заснять всё красиво. То туда зашёл, то там в кучку влез (на первый ряд, что б копов заснять). Ну, потом конечно да, в движняк под шумок (ПОД ШУМОК) попали...  НЕКРАСИВО ТАК ПИАРАТЬСЯ!!!
Жданюк | 06.10.2015 | 21:43
+ (0) -
Міллер експерт мабуть знає спосіб як зняти на відео себе самого в натовпі з різних ракурсів та з різної відстані. З тебе ніякий експерт  МДХВ або  рос.ІМХО
WMiller | 09.10.2015 | 00:03
+ (2) -
Во-первых: я не утверждаю что я эксперт! я просто написал своё личное мнение. Имею право! Я же не говорю что вы эксперт (или НЕ эксперт в уличных разборках)
Во-вторых: зачем в конце дописывать "рос.ІМХО"? Что это за акцентирование на русский язык??? Это потому что я на русском комментарий оставил?
В-третьих: вам, как кандидату, стоило бы, всё таки, не переходить на "ты"!!! Я к вам, пока, уважительно обращаюсь!
В четвёртых: я считаю, что грамотное письмо (правописание) обязательно даже в комментариях. Особенно кандидату на пост мэра! (это я про запятые и другие знаки препинания :)))
Ну и в пятых): ваш комментарий не достоин кандидата на пост мэра.!!! Ну что это за ответ такой(?) - детский сад. Учитесь, скажем, у В. Грушевского ПО СУТИ и ПО ДЕЛУ отвечать на комментарии!P.S.: не агитирую за В. Грушевского
Cherkes | 10.10.2015 | 04:29
+ (1) -
Согласен
5
ніна | 03.10.2015 | 07:32
+ (3) -
Соромно Степане на крові піаритись. Хоча не дивно-ця жидівська влада на крові вилізла.
6
Правда | 03.10.2015 | 12:42
+ (1) -
А чо не написали, як в Міжгір"ї сиділи і майно дерибанили?
7
Андрій | 03.10.2015 | 18:01
+ (0) -
4sir_the_dragon | Сьогодні | 00:55  !!!   Із твого коментаря видно, що ти писака,  відсидівся на дивані коли патріотична молодь захищала європейський вибір від зека Януковича..І всі давно знають, що ФСБісти били обезброєних майданіців. Ти на людському горі пишеш такі коментарі і обзиваєш захисників України брехунами!! Ти бачиш, хто підписав статтю , чи тобі диванний козел повилазило???
Хто неадекват то це ти !!!
sir_the_dragon | 04.10.2015 | 15:32
+ (0) -
I see the article, I see the name, but I see signatures.
(Я бачу статтю, я бачу ім'я, але я не бачу підпису.)
Барак Обама

Чи може не Барак, хто знає?
ЗІ. А чому мовчиш, якщо такий чесний, за тих, хто по сей день їздить до окупанта на заробітки?
8
Леся | 03.10.2015 | 18:12
+ (0) -
Ніна ти вже лягаєш спати і Степан Іванович у тебе перед очима . Цікаво де ти бачиш Тут Жданюка коли стаття написана учасником бойових дій на Майдані і в зоні АТО?? Ніна а ти на чиї брудні гроші пишеш брудні коментарі ?? У Бога віриш ? бо все тобі на твою сім"ю повернеться тоді згадаєш свої підлості..
--------Між іншим жиди набагато порядніші ніж ми українці. Вони  в аду із казана своїх витягнуть, а наші затягують всю українську історію.. Ти ось приклад непорядності ...
Коля | 04.10.2015 | 00:32
+ (0) -
на сто процентів згідний!!!
Українка | 04.10.2015 | 08:58
+ (0) -
Так хочеться до влади, що аж "ОДИ" про себе почиє писати під чиїмось іменем.Всіх обливає брудом, особливо кандидатів на міського голову, а про себе мовчить. БОРОТИСЯ ПОТРІБНО ЧЕСНО!!!
wanya | 04.10.2015 | 09:01
+ (0) -
однозначно Анощенка рівняти із Жданюком неможна. Анощенко в той час як був майдан сидів дома,бігав по судам за підтримки регіонів відсуджував собі сотні тисяч грн  на зарплату за два роки з бюджету.  Нібито його незаконно звільнили.Але закінчилася влада регіонів і "герой" Анощенко  отримав остаточний вирок касації суду про те, що такі законно його звільнили.  А отримані суми грошей близько пів міліона грн так і не повернуті нам з вами -бюджету міста.  Думаю,наступний мер не буде таким байдужим до цього питання і через суд стягне незаконно отримані гроші з Анощенка для повернення бюджету міста.
РУХівець | 04.10.2015 | 11:25
+ (1) -
Жданюку та Валі Сриберко. Ви обоє брехуни та підлілюди. Поясню чому. Ви прекрасно знаєте, чому Анощенко вийшов із УНП, але
подаєте це як вигідно збанкрутілому, багато використаному  кандидату в мери Жданюку. Усі кадрові питанняскрізь приймаються таємним голосуванням, УНП не виняток. В УНП тоді було 2
кандидати на посаду міського голови Магдич та Анощенко. На зборах виступали
Анощенко та інші однопартійці, наполягали на таємному голосуванні, щоб уникнути
взаємних образ, тиску на членів партії, та на вимогу статуту партії. Тодішній
голова партії Магдич розуміючи що до Анощенка у одно партійців довіра більша, і
він при чесному голосуванні пролітає як «фанера», зателефонував у Рівне Жданюку
(цей діяч в той період  кинувши Кузнецовськподався до обласного центру) попросив підмоги. На зборах Магдич та Жданюк обоє
тиснули («нагинаючи») на членів партії через відкрите голосування (до речі ви
цього не приховуєте у своєму коментарі) почали нагло проштовхувати Магдича, і
проштовхнули. Пам’ятаю що тоді перед таким голосуванням сказав Анощенко, якщо
голосування буде таємним, демократичним я підтримую того кандидата за ким буде
більшість, якщо голосування проходитиме під тиском вийду із партії.  Вчинок Анощенка, це вчинок порядної,послідовної людини. З партії вийшов Анощенко та ряд членів партії, вказавши у
заяві про вихід причину.  А ви панеЖданюк та пані Сриберко підступні та підлі люди. Якщо я написав неправду,
скажіть? В своє виправдання ви можете навіть розмістити копії заяв про вихід тих
членів.  Але пам’ятайте, якщо будетеполивати брудом порядну людину Сергія Івановича, ці заяви розміщу я. І залишки
ваших одно партійців розбіжаться від вас остаточно,  бо вони це пам’ятають. Слава Україні. Ганьба «лжепатріотам» та брехунам!
ura | 04.10.2015 | 11:44
+ (0) -
Анощенко а де ти був під час Майдану? Адже тоді часу в тебе було вдосталь ти  ще не був безробітний. А з тих грошей півміліона з бюджету які ти отримав за два роки свого безробіття,скількі ти пожертвував українській Армії?Якою волонтерською діяльністю ти займався?Чи втіхаря сидів дома та мріяв про повернення партіі регіонів до влади,золотих для тебе часів,
sir_the_dragon | 04.10.2015 | 15:38
+ (0) -
Та ні, він просто ганяв, PRився, селфі виставляв по сайтах.
Лада | 04.10.2015 | 13:57
+ (0) -
Я бачу Анощенко -реально виходить в лідери перегонів.Як його опоненти не піняться,і статті пишуть, ісобак всіх спутили, а розмова йде тільки навколо АНОЩЕНКА
33 | 04.10.2015 | 14:16
+ (0) -
Ніякий він не лідер перегонів далеко йому і не видно.Ніхто не простить Анощенку зраду україни і українського народу.Він лідер партії регіонів туда хай і прямує.
sir_the_dragon | 04.10.2015 | 15:44
+ (0) -
Дуже цікаво чути "Анощенко-регіонал" від тих, хто в обласну раду вибрав регіоналів: Бондаренка і Колєсніченка, потім Павлишина. То хто неадекват?
33 | 04.10.2015 | 16:17
+ (0) -
Як раз перед ними він Анощенко на другий день як став міським головою на брюхові приповз,и бездоганно виконував їх вказівки.Влада для нього самоціль-регіонал.Люди не вибирайте зрадника!!!
sir_the_dragon | 05.10.2015 | 00:40
+ (0) -
Тобі скільки років? Синтаксис і пунктуація, такі слова щось означають?
олег | 04.10.2015 | 16:26
+ (0) -
А чого ви за Жданюка жопу рвете, він мені сказав,що у вівторок буде знімати свою кандидитуру в підтримку Ордината.
33 | 04.10.2015 | 16:58
+ (0) -
не бреши
SS | 05.10.2015 | 09:13
+ (1) -
Тишковець і Степко? Так це ж солодка парочка, один одного хвалять, як у тій гуморесці і завши перед виборами. Куди ти прешся Степко? Досить уже - накерувався і в місті, і в області.
Тетяна | 06.10.2015 | 08:10
+ (2) -
Жданюк - непотріб! Він вже зараз, ще не будучи мером, залякує своіх опонентів!
І нехай він хоч 100 разів поїде в АТО, а людини це з його не зробить!
Андрій | 07.10.2015 | 21:39
+ (-1) -
Анощенка підтримувати можуть тільки тупі кузнєцовці такі як і Анощенко. Якби він був нормальною людиною, не скандальною,  то він би зміг налагодити нормальні стосунки із депутататми від "батьківщини " ( яких було 25 деп).Просто взяти секретарем  Хвалько Н.. А він не зважаючи на те що що у нього немає команди (Нестерчук, Зубрецька і всьо)!!! почав показувати що він найрозумніший мер. Але собуі у заступники чомусь два рази ставив регіональшу ЦИПАН !!!!! То хто ж цей принциповий Анощенко який зараз опинився у черговій сумнівній партії "правий сектор"???
Петро Комнацький | 07.10.2015 | 21:57
+ (2) -
Поважаю Степана Івановича Жданюка як патріота України. А ось патріотом Кузнецовська він ніколи не був і не буде:  дайте йому владу -  і він знову наплює на громаду й повіється в Рівне на "хлібну" посаду. 

Не менш дивна й кандидатура Куца. Стільки років бути "владною тінню" Ніни Хвалько  й після цього йти на посаду міського голови - це, звісно, не дурість. Це щось інше, щось більше.                

Прошу відкрито заперечити мені під власним прізвищем, а не з підворітні під псевдом.
gtdh | 09.10.2015 | 00:39
+ (0) -
я такий же мер як і ти.Лише на відміну до тебе не хворий.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9238

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів