34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Огляд преси // Комунальне підприємство зблизька

Комунальне підприємство зблизька

25.03.2013

2

1939

Напередодні професійного свята комунальників кореспондент газети "Вісті" Петро Комнацький зустрівся з головним інженером КМКП Олегом Литвином, який довго працює на цьому підприємстві. 

- Скільки років Ви пропрацювали в комунальній сфері?

- У комунальній сфері я працюю з 1990 року, а в КМКП - з моменту його створення у 2002 році.

- Скажіть, комунальна сфера в нашому місті розвивається чи занепадає і які цьому причини?

- Не розвивається, бо для розвитку потрібно вводити нові технології, закуповувати новітні механізми і обладнання. А все це - кошти, причому чималі. Узяти їх немає звідки, лише з тарифу на водо- і теплопостачання. А з тарифу нам планується частка за результатами попереднього року. І навряд чи міська громада виявить бажання модернізовувати КМКП з власних гаманців, погодившись на різке збільшення тарифу.

- У якому стані знаходяться мережі водо- і теплопостачання?

- У задовільному, якщо врахувати те, що згідно зі строками, визначеними Будівельними Нормами і Правилами, вони вже давно відпрацювали свій ресурс. Ми їх ремонтуємо, тому й кількість проривів на трасах порівняно незначна.

- Якщо РАЕС передасть інженерні мережі теплопостачання місту, то які наслідки відчують споживачі тепла?

- Якщо передасть інженерні мережі с.Заболоття і Промислової зони, то КМКП матиме ще більші щорічні борги, погашення яких вимагатиме коштів ще більших, аніж модернізація підприємства. Тому нашим депутатам треба не сім разів подумати, перш ніж погоджуватися прийняти ці комунікації, а сімдесят сім.

- Якими повинні бути першочергові дії КМКП задля покращання якості надаваних ним послуг?

- Оновлення інженерних мереж міста. Наскільки це реально, я вже відповів. Додам лише, що ніхто не знає того часу, коли почнеться активна руйнація мереж - уже через їхню зношеність, а не через порівняно нечасті випадки халтурної роботи будівельників, як нині.

- Чи планується скорочення чисельності працівників задля зменшення збитковості комунального підприємства?

- Є відпрацьовані багаторічною комунальною практикою (і в СРСР, і в Україні) нормативи з експлуатації, ремонтів і т.д. У них детально розписано: хто, якою кількістю і з якою кваліфікацією повинен виконувати ті чи інші роботи. Порушення цих нормативів - це прямий шлях до нещасних випадків, а то й трагедій на виробництві. А для того, хто дасть команду, знехтувавши нормативами, - то прямий шлях до тюрми. І я відповідально заявляю: кількість працівників КМКП відповідає тим вимогам, які диктуються вказаними нормативами. Тобто зайвих людей ми не тримаємо.

Інша справа, що дехто, спираючись на рекомендації аудиту хоче скорочення кількості працюючих задля задля зменшення збитковості підприємства. Але ж це лише рекомендації, бо жодна аудиторська фірма не має права давати нам припису.

Інша справа - фінінспекція, яка минулоріч перевіряла діяльність КМКП, і щодо зменшення кількості працюючих не те що не видала припису, але й жодного зауваження не висловила.

- Тоді, Олеже Степановичу, стає малозрозумілою історія зі звільненням значної кількості працівників за часів директора Дворецького А.В. Подальше поновлення їх на роботі за рішенням суду влетіло КМКП "в копієчку". Чи притягнені до відповідальності винні особи?

- Не буду коментувати даний факт, бо не головний інженер повинен називати винуватих. Але те, що ніхто у цій справі не був притягнутий до відповідальності - це теж факт, до речі, загальновідомий.

- Чи є у комунальників можливості й надалі утримувати благоустрій міста на тому ж рівні, який дозволив Кузнецовську стати кращим серед українських міст із населенням до 40 тис.чол.?

- Можливості є, бажання теж є, але все залежатиме від фінансування на благоустрій, яке йде безпосередньо з міського бюджету. Саме з благоустрою при неналежному фінансуванні може розпочатися занепад комунальної сфери в місті.

- Чи отримує адмінперсонал КМКП у нинішньому році премії та надбавки за високі досягнення в праці, критично оцінені аудитом?

- Не отримує. Але заради істини хочу сказати таке. Вказані премії і надбавки були закладені у заробітну плату спеціалістів, як її частина, ще тоді, коли УТЖКГ РАЕС передавалося в комунальну власність міста. Щоб не було різкого зменшення оплати праці при переході спеціалістів у КМКП.

- Чи є в колективі комунальників особи, які були нагороджені відзнаками чи почесними званнями?

- Немає, хоча особи, гідні вищих відзнак, аніж почесні грамоти, на підприємстві є. Користуючись нагодою, хочу через міську газету привітати усіх працівників КМКП з професійним святом і побажати їм усіляких життєвих гараздів.

- Вважайте, що Ви вже це зробили. І дякую за змістовне інтерв'ю.


Петро Комнацький, газета "Вісті" №12 (від 15.03.2013 року)

Всього коментарів: 1
1
ole | 25.03.2013 | 21:27
+ (1) -
А з якого це дива місто має приймати у комунальну власність інженерні мережі села Заболоття та Промислової зони? Невже комусь так хочеться як найшвидше спихнути КМКП у "боргову яму"?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів