34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Круглий стіл «Перспективи розвитку та інвестиційні можливості рівненського Полісся»

Круглий стіл «Перспективи розвитку та інвестиційні можливості рівненського Полісся»

01.06.2012

3

1292

«Перспективи розвитку та інвестиційні можливості рівненського Полісся». Під такою назвою в Кузнецовську 30 травня відбувся круглий стіл за участю мера міста Сергія Анощенка, секретаря міськради Ігоря Куца, депутатів Кузнецовської міськради Віталія Магдича (фракція «Пора»), Олега Андрощука та Юхима Чугая («Фронт змін»), Ніни Хвалько та Світлани Пашко («Батьківщина»), позафракційного Ігоря Чернецького, а також відомих аналітиків, науковців, підприємців, громадських діячів та представників ЗМІ.

Організаторами дискусії виступили благодійний фонд Василя Яніцького «Наш край», Кузнецовська міська рада, Центр громадянських ініціатив за сприяння представництва Міжнародного фонду імені Фрідріха Науманна.

Відкриваючи дискусію голова правління БФ «Наш край» Василь Яніцький зупинився на глибокому аналізі та особливостях інвестиційної привабливості краю, а також факторів, які погіршують інвестиційний клімат. Серед них – достатньо високий рівень корупції в державі, непрозорість ринку та відсутність чіткої законодавчої бази, яка гарантує рівні для всіх учасників інвестиційного ринку права. А найголовніше (і на цьому наголошували практично усі учасники дискусії) – необхідна чітка стратегія розвитку як усієї держави, так і регіону.На необхідності створення інвестиційного продукту детально зупинився і Петро Мавко, голова правління Західно-Українського ресурсного навчального центру. Для цього потрібно розробити стратегію розвитку окремої території, продумати маркетингові ходи її впровадження, задіяти менеджмент. Як приклад для рівненського Полісся він навів проект «Регіон сталого розвитку», у якому беруть участь 11 північних районів Хмельниччини. 
Як можна створити привабливий імідж території на прикладі Одеси та Кіровоградщини показав директор Центру інтегральних стратегій Денис Богуш. Для Кузнецовська одним із таких складових брендингу може стати алея сакур, яка нещодавно з’явилася в місті. Також для краю перспективними є популяризація етно- та зеленого туризму, виробів майстрів мистецтв, розвиток місцевого краєзнавства.

Як отримати кошти на реалізацію екологічних проектів, які теж можуть стати інвестиціями в економіку, вказав шлях магістр державного управління, аспірант кафедри національної безпеки Національної академії державного управління при президентові України Петро Фесянов.
Дискусія виявилася настільки бурхливою, що її учасники продовжували обговорення і після офіційного завершення роботи круглого столу. Говорилося і про необхідність повернення Рівненській атомній статусу юридичної особи, щоб жителі міста мали змогу впливати на її роботу, а не були заручниками політичної ситуації, і про ревізію інвестиційних проектів на Поліссі, і про популяризацію місцевих раритетів е лише в межах району чи області, але й за кордоном.
Головним підсумком дискусії стало усвідомлення необхідності розробки стратегічного плану розвитку краю за участю усіх зацікавлених сторін: експертів, органів влади, підприємців, громадських організацій, преси із подальшим лобіюванням інтересів краю на всіх рівнях. І цей круглий стіл став початком роботи в цьому напрямку. За результатами роботи було прийнято резолюцію.


РЕЗОЛЮЦІЯ
за результатами круглого столу
«Перспективи розвитку та інвестиційні можливості
рівненського Полісся»
Ми, учасники круглого столу, сьогодні порушили питання перспектив розвитку та інвестиційних можливостей рівненського Полісся.

Часто рівненське Полісся позиціонують як депресивну територію, мало придатну для розвитку приватних ініціатив та іноземних інвестицій. 

Натомість в межах краю накопичено потенціал, який може бути використано на користь його розвитку, що забезпечить перетворенню Полісся з дотаційної території у економічно самодостатній край.

В рамках обговорення ми підняли два найважливіші питання:

1) перспективи розвитку регіону як привабливої території для залучення внутрішніх і іноземних інвестицій,
2) можливість економічного розвитку рівненського Полісся шляхом розробки середньострокових та довгострокових стратегічних програм та планів.
Ми, учасники круглого столу, представляємо інтереси мешканців рівненського Полісся. Під час обговорення ми

ВИРІШИЛИ:

Cприяти перетворенню Полісся у економічно самодостатній край шляхом розробки та впровадження стратегії його розвитку через залучення інвестицій у пріоритетні галузі народного господарства.

Залучити для розробки стратегічних програм та планів рівненського Полісся компетентні професійні організації.

Розробити стратегію покращення іміджу та репутації рівненського Полісся для покращення інвестиційної привабливості території

Сформувати міжсекторну робочу групу з підготовки стратегії розвитку рівненського Полісся.


 

30 травня 2012 року
Місто Кузнецовськ
Учасники круглого столу підтримали резолюцію одноголосно
Всього коментарів: 3
1
погоня | 01.06.2012 | 08:34
+ (1) -
Говорили, балакали - сіли й заплакали. Декларативна резолюція, написана Іваницьким під вибори, (підпис під статею yanitsky.org) проблеми не зрушить. Там треба дописати пункт такого змісту: "Для наповнення Декларації реальним змістом, мешканці Рівненського Полісся зобов"язані на виборах до ВР підтримати кандидатуру Василя Яніцького". Даремна трата часу та імітація роботи. Склад учасників засідання говорить сам за себе. Але можливо це засідання примирить голову з депутатами. І це вже буде велика користь для міста.
2
Мартин | 02.06.2012 | 23:38
+ (0) -
Досить давно спостерігаю за кандидатом у мажоритарники Яницьким... І де той юрист стільки бабла бере?.. А найбільше розвеселила ця зустріч!...
Це ж потрібно когось залучати, щоб видумали нам програми і плани в наших територіях, і навчили нас жити. А які Ваші ідеї, пане Яницький, як претендента в нардепи?.. Ви як генератор законодавчих ідей (яких саме концептуально?) збираєтеся до Верховної Ради, чи як типовий теперішній статист, що успішно вирішує свої бізнесові проблеми, як це нині роблять нинішні члени цього "органу".
Можу дати можливий рецепт, який у совдепівські часи в колгоспному житті був майже половиною виробництва поліського регіону... Зараз у світі великий дефіцит на льняні вироби, і вони є досить дорогими. Як Вам відомо, Рівненський льонозавод зараз займається всім, але не льоном. А на наших піщаних поліських землях протягом всього 20-го ст. його і вирощували... Можете побіцяти щось у цьому прибутковому напрямку на законодавчому рівні? Але це ще не говорить, що це буде Вашою остаточною законодавчою місією... в цьому "органі"... Поділіться з громадськістю, які законодавчі акти (хоча б концептуально) ви будете пропонувати і відстоювати там... Чи тількі загальне "благоденствіє", невідомо яким коштом, що зараз декларують всі "прохідні" партії... Але ж вони всі так обіцяють вже більше 20-ти років незалежності... А де ж Ваші обіцянки по конкретних законодавчих діях?...Чи ще не вечір?...Яне кажу про унікальний для світу набір сортів бурштину, який тут "добувають" під всякими прикриттями і нелегально продають, як за східні, так і західні кордони...
Досить промовиста фраза - "лобіювати"!.. Та вже з часів ще Кучми се слово і дія є інструментом розкрадання народної власності комсомольцями, наперсточниками, бандитськими базарними авторитетами і всякою іншою злочинною шваллю, яка зараз возсідає у верхах нашої бідної, розрабленої держави. А що з законодавчою ініціативою? Чи хочеться попасти в коло вище названої публіки?...
biggrin
3
О.Ф. | 04.06.2012 | 22:39
+ (0) -
Я також давно спостерігаю за "потугами" пана Кандидата і дуже рада, що хоча б під таким прикриттям для міста щось робиться: алея сакур (дуже гарно цвіли уже цього року), зустріч дітей з письменниками, благодійні акції, спортивні змагання...
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1098
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9240

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів