34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Точка зору // Куди зникають гроші громад?

Куди зникають гроші громад?

20.12.2013

7

1747

Періодично в медіа з’являється інформація, що, наприклад, міський голова чи його заступники вирішили видати собі премії. Це подається як зразок тринькання бюджетних коштів, в той час коли їх вкрай бракує у більшості галузей, у тій же освіті чи медицині. Йдеться там, як правило, про кілька тисяч гривень. Я у своєму матеріалі хотів би привернути увагу громадськості до іншої сфери, де втрачаються мільйони. Йдеться про витрати бюджетних коштів на забезпечення енергоресурсами (опалення, електроенергія) бюджетних установ.

Екоклуб тривалий час намагається впровадити прозору та універсальну систему обліку енергоресурсів в бюджетних установах області. Така б система давала і управлінцям, і місцевим депутатам, а також журналістам та простим громадянам можливість контролювати ефективність витрачання бюджетних коштів. Чому це важливо? По-перше, мова йде про витрачання наших з вами коштів в межах 300 мільйонів гривень щороку. По-друге, через енергетичну залежність наша країна не може отримати повну незалежність політичну. Ну і по-третє, діти у садочках чи школах, хворі в лікарнях чи ФАПах далеко не завжди перебувають в комфортних умовах, не зважаючи на спалювання мільйонів там просто буває холодно.

За досвідом українських міст, впровадження системи обліку дає одразу до 5% економії енергоресурсів. Просто за рахунок того, що десь крадуть менше, а десь бережливіше ставляться. Є прозорість та контроль.

Яка ситуація на Рівненщині? Щоб проаналізувати ефективність витрачання коштів на забезпечення енергоресурсами бюджетних установ області 13 серпня 2013 р. Екоклуб відправив запит на голову Рівненської облдержадміністрації з проханням надати відповідну інформацію (пооб’єктно).

16 серпня 2013 р. наш запит, за підписом заступника голови ОДА В.Новака було перенаправлено до райдержадміністрацій. Отже, перший висновок, на рівні області такою інформацією не володіють, а значить - не аналізують і при прийнятті рішень про впровадження заходів з енергозбереження не використовують.

З 21 адміністративно-територіальних одиниць (установи обласного підпорядкування, 16 районів та 4 міста обласного значення) інформацію про облік енергоресурсів у бюджетних установах Екоклуб отримав:

- в повному обсязі – 7 (33% адміністративно територіальних одиниць);

- частково – 8 (38%);

- подали невірні цифри, дуже малу кількість інформації (наприклад, тільки на будівлю райадміністрації), або взагалі не надали – 6 (29%).

Висновок другий – громадськість, незважаючи на забезпечене законодавством право, не має змоги отримувати інформацію, а отже і контролювати витрату порядка 300 млн.грн. бюджетних коштів, до речі, із захищених статей.

Отже, маємо ситуацію, фокусуємо увагу на дрібницях, як то премії певним чиновникам, при тому що витрачання мільйонів проконтролювати практично не можливо. Але Екоклуб на цьому не зупинився, з різних джерел було отримано дані про витрати енергоресурсів у майже 1100 бюджетних установах. Аналіз цих даних буде презентовано Екоклубом незабаром. Але вже сьогодні він свідчить, що подекуди витрати енергоресурсів в однотипних установах можуть відрізнятися на порядок. І саме в цьому величезна бюджетна діра і чималий потенціал.


Святослав Клічук, Екоклуб
Теги: Екоклуб
Всього коментарів: 7
1
сергей | 20.12.2013 | 21:41
+ (4) -
даю ответ:деньги исчезают на депозит.на премии за бездействия Куца.Магдыча.Кравца и некоторым депутатам.на ямки на дорогах.на банкеты.на командировочные.в прокуратуру.адвокатам.судам.на лечение некоторым замам.на прикрфтие тыла.
2
БРАТ | 22.12.2013 | 19:29
+ (-4) -
де мер казав повернеться до Нового року збрехав?
3
Хтось | 22.12.2013 | 19:46
+ (3) -
одне правда треба вже вертатись Анощенку, а то ті злодюги депутати розкрадуть місто
4
Рудик | 25.12.2013 | 13:30
+ (1) -
Не дали діючому міському голові працювати - от і зникають гроші. Пройшло не так багато часу, а результат вже помітний
5
yura | 25.12.2013 | 23:37
+ (-1) -
ексмер до сих пор себя считает д1ючим головою-смешно.Подсчитывает украденные депутатами денежки и так сумуе про те що вони не лягли в його кишеню.Не стогны Анощенко!Нарешт1 заспокойся мусор.
6
терехова | 29.12.2013 | 11:16
+ (1) -
Анощенко не заспокоюйся допоки не пересаджаєш оцих злодюг-депутатів. Ми з тобою.
7
sir_the_dragon | 14.02.2014 | 06:15
+ (1) -
В Испании судьи такие мелочные! Прицепились к инфанте (принцессе) за 1700 евро и еще какую-то мелочевку. Зачем так мелочиться? Есть отличное предложение для них поработать за границей за 10% от возвращённых в бюджет средств. Нам моментальное наполнение бюджета, а им хорошие заработки. У нас и свои инфанты имеются...
http://ru.euronews.com/2014....justice
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1100
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9243

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів