34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // КМКП // Кузнецовськ має шанс стати еталоном у сфері реформування ЖКГ

Кузнецовськ має шанс стати еталоном у сфері реформування ЖКГ

26.03.2015

3

1477

Кузнецовськ має шанс стати еталоном у сфері реформування ЖКГ, - інформує Прес-центр Кузнецовської міської ради.

 

Виконувач обов’язків міського голови Ігор Куц повернувся з Києва, де брав участь у роботі «круглого столу» з питань реформування житлово-комунального господарства. Щоб докладно прозвітувати громаді про результати поїздки, очільник міста запросив представників місцевих ЗМІ на брифінг. Ось що почули журналісти «Міського радіовісника», телерадіокомпанії «Бурштиновий шлях», телебачення ВП «Рівненська АЕС» та прес-центру міської ради.

 

Експерти стверджують: недофінансування українського ЖКГ – хронічне. Цьогорічний держбюджет, в умовах воєнних дій на Донбасі, лише тугіше затягує зашморг на шиї галузі. До того ж увесь житлово-комунальний комплекс давно дрейфує на мілину, а на плаву тримається лише завдяки запасам своєї попередньої міцності, ентузіазму окремих керівників.

 

Масштабність вкрай необхідної перебудови ЖКГ лякають не лише громадян-споживачів послуг, а й самих комунальників. Проте планові зміни, здійснені місцевою владою багатьох українських міст, таки обнадіюють. Є вже й відверто позитивні приклади, що стають орієнтиром для інших реформаторів. Першопроходець перетворень у столиці - Шевченківський район, де кілька років тому твердо вирішили модернізувати громіздку управлінську структуру житлово-комунального господарства. Функції балансоутримувача житла й замовника комунальних послуг було покладено на комунальне підприємство «Керуюча дирекція». Нове адміністрування дозволило підвищити платіжну дисципліну серед споживачів, а конкурсні процедури щодо залучення підрядників – сформувати справді конкурентне середовище. Експеримент вдався. У жовтні минулого року Київрада ухвалила рішення вдосконалити роботу усіх комунальних служб міста, узявши за зразок Шевченківський район.

 

Древній Київ і молоде місто-супутник Рівненської атомної електростанції - Кузнецовськ, як не дивно, мають чимало спільних комунальних проблем. Потреба щодо обміну досвідом стала приводом для зустрічі в.о. міського голови Кузнецовська Ігоря Куца з керівництвом Шевченківської РДА та столичними експертами-комунальниками. У форматі «круглого столу» народилися амбітні плани та проект меморандуму про співпрацю цих двох органів місцевої влади.

 

Кузнецовськ усі сорок років свого існування міцно прив’язаний до Рівненської атомної електростанції не лише кількома десятками тисяч своїх мешканців, які працюють на цьому високотехнологічному підприємстві, але й комунальними мережами.

 

У місті діє єдина монопольна структура, Кузнецовське міське комунальне підприємство (КМКП), що об’єднало усі можливі господарюючі функції, починаючи із постачання тепла та води, водовідведення, вивезення побутових відходів й закінчуючи утриманням житлових будинків, благоустроєм прибудинкових територій та озелененням. Цей «комунальний монстр» у часи СРСР функціонував як структурний підрозділ атомної станції, фактично будучи громіздким соціальним додатком. Часи змінилися, а разом з ними й законодавство щодо діяльності житлово-комунального господарства. У ринкових умовах незалежної України КМКП стало багато у чому тягарем для міського бюджету, тому тут назріла потреба кардинальних реформ.

 

- У 2001 році мережі та майно підприємства передали на баланс міста, але без капітального ремонту та заміни застарілого обладнання. Сьогодні ми маємо величезну заборгованість перед атомною електростанцією за тепло, надане мешканцям. Це 48 мільйонів гривень. Питання тарифів на рівні ДП НАЕК «Енергоатом» не лобіювалось. Від РАЕС місто отримувало енергоносії за однією ціною, населення платило за іншою – без компенсації різниці, - коментує Ігор Куц, на думку якого гальмуючим чинником виявився, перш за все, неефективний менеджмент, адже нещодавній аудит на підприємстві засвідчив: майже 45% коштів «з’їдають» саме адміністративні видатки. - Проблема у тому, що комунальники застосовують ще радянський підхід, працюють інерційно. Зволікання із реформою є загрозою нормальній життєдіяльності міста, де чверть із 40-тисячного населення задіяна на атомному підприємстві. Це також є питанням і національної безпеки, - наголосив Ігор Куц.

 

Попри усе, очільник міста атомників таки зумів порозумітися з керівництвом Рівненської АЕС щодо необхідності реструктуризації боргу, однак проблема потребує ще кардинальнішого вирішення. Вивчивши досвід інших міст України, як мільйонних, так і тотожних за кількістю населення, Ігор Куц прагне перейняти досвід Києва, зокрема - Шевченківського району столиці.

 

- У нас реформа ЖКГ проходила у кілька етапів. Спочатку з 18 ЖЕКів ми залишили 12, зробили їх самостійними комунальними підприємствами, наділили повноваженнями провадити господарську діяльність. А головне – передали усі будинки комунальної власності на баланс КП «Керуюча дирекція». Три роки тому на ринок обслуговування зайшли приватні структури. Вони особливо зацікавлені у грамотному управлінні персоналом й розподілі ресурсів, тому їх пропозиції, представлені на конкурсі, виявилися для столиці досить привабливими. У 2007 році, на момент розформування єдиного комунального підприємства з утримання житлового господарства Шевченківського району, накопичилося боргів 200 мільйонів гривень, а сьогодні ми вже впевнено рухаємося до ліквідації цього баласту, - розповів голова Шевченківської РДА Олег Гаряга під час «круглого столу».

 

 

Якнайшвидше розділити на окремі структурні одиниці постачальників води, тепла і водовідведення та виконавців із обслуговування житла, радить міській владі Кузнецовська Андрій Щербина, перший заступник Київського головного інформаційно-обчислювального центру. Це дозволить кожному виконавцю самостійно, у рамках законодавства, затверджувати тарифи, а мешканцям чітко розуміти, за що саме вони сплачують кошти. Наступний крок - створення комунального підприємства, яке б взяло на себе функцію замовника послуг та контролера якості їх виконання. Потрібно підтягувати обслуговування у комунальному господарстві до рівня суміжних сервісних галузей. «На фоні зростання тарифів для населення, це може допомогти збалансувати ситуацію», - каже Андрій Щербина. Олексій Кучеренко, міністр з питань житлово-комунального господарства України у 2007-2010 роках, висловив переконання, що вдало спланована й послідовно втілена реформа ЖКГ на базі компактного Кузнецовська може претендувати на пілотний проект у масштабах усієї держави, стати еталоном для наслідування.

 

- Важливо не лише розібратися з боргами, але й чітко побудувати свою економічну політику щодо тарифів. Ви у Кузнецовську маєте хороший інвестиційний потенціал, одночасно треба збалансувати житло. У місті повинні з’явитися лічильники, регулятори, механізми з утеплення будинків. Основні складові успішної модернізації - пристрої обліку, економія енергоресурсів та інвестиційна складова у тарифі на обслуговування житла. І, звичайно, наполегливість, - підкреслив екс-міністр.

 

Олексій Кучеренко також виокремив, як один із перспективних напрямків, розвиток ОСББ. Для мешканців кузнецовських багатоповерхівок це реальна можливість самим управляти ресурсами.

 

Катерина Саркісова, представник КП «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району», порадила підняти культуру обслуговування населення у комунальних структурах на якісно новий рівень, а результат, на її думку, не забариться.

 

- Це спільна проблема для усіх ЖЕКів країни: нетактовність працівників, їх байдужість, надмірна бюрократія. Якщо вам вдасться створити у місті офіс, де споживач оперативно отримуватиме інформацію, відповіді на запитання куди йти, до кого звертатися, з якими довідками – це вже дійсно зміна системи, - пропонує Катерина Саркісова.

 

Підсумовуючи, Олег Гаряга дав партнерську пораду в.о. міського голови Кузнецовська: проводити житлово-комунальні зміни, модернізовуючи, у першу чергу, відносин між владою й споживачами. На думку очільника РДА Шевченківського району столиці, реформувати потрібно систему взаємовідносин із людьми, стимулювати їх до участі у розвитку свого міста. Українці повинні розуміти: незважаючи на труднощі, в державі тривають реформи, результатом яких стане й оновлення комунального господарства. Формування громадської думки - також важлива складова успіху, тому Кузнецовську потрібно дати чітку мотивацію.

 

Повернувшись у рідне місто, Ігор Куц одрару скликав нараду за участі усіх дотичних до житлово-комунальної сфери керівників та представників ЗМІ.

 

- Нам буде одночасно важко і легко проводити реформи у міському житлово-комунальному господарстві. Важко, бо дійсно накопичилось проблем. А легко, бо маємо розуміння й підтримку з боку депутатського корпусу, гендиректора ВП «Рівненська АЕС» Павла Павлишина, голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова, а також бажання кузнецовців платити за спожиті послуги європейського рівня, - упевнений Ігор Куц.

 

 

Світлана ФЕДОНЮК, директор КП «Прес-центр Кузнецовської міської ради».

Всього коментарів: 3
1
GenkaUA | 26.03.2015 | 18:55
+ (1) -
Ага створити ОСББ, а державне фінансування собі в кишені напихати
2
ptbzXXI | 28.03.2015 | 22:48
+ (0) -
Вже, мабуть, і новий піджак зі збільшеними кишенями собі пошив smile
3
добродій | 30.03.2015 | 10:16
+ (1) -
я запитав якось у Саушкіна, коли в моєму будинку поставлять лічильник тепла... він сказав одразу як від'єднаємось в ОСББ.

ото вам модернізація, ото вам реконструкція.

я готовий в ОСББ за наступних вимог:
- повна заміна труб (всіх);
- повна заміна батарей;
- встановлення лічильників тепла та води;
- модернізація теплопостачання на випадок використання власної котельні;
- заміна сміттєпроводу;
- повна заміна єлектрики центральної та до квартир з алюмінію на мідь;
- заміна всіх вікон, що не пластикові;
- утеплення будинку сучасними матеріалами ззовні;
- влаштування даху;
- виконання капітального ремонту під'їздів, підвалу та технічного поверху.

це так, на вскидку... це навіть не повний список всього що слід робити в будинках перед виведенням їх зпід обслуговування ЖЕД.

після такого можна проводити збори жильців і від'єднуватись у ОСББ... після чого заключати договори з ОСББ на вивіз сміття і на водопостачання/водовідведення.

але ні Саушкін, ні Куц зі своєю вагінобратією не зроблять нічого, хоча повинні... а пропонувати іти в ОСББ будинкам які вже понад 20 років експлуатуються смішно... 

зробіть оце все з моїм будинком який всього двопід'їздний і я вам зуб даю ми підем в ОСББ і станемо самим енергоефективним будинком міста... на даху встановимо сонячні батареї, а у підвалі електрокотельню... і літом у нас буде своя горяча вода, а не від міста, по ціні холодної...
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1048
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9192

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів