34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Політика // Кузнецовські депутати позачергово зібрались з приводу "мовного" питання

Кузнецовські депутати позачергово зібрались з приводу "мовного" питання

05.07.2012

22

1676

Як відомо, 3 липня 2012 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні "мовний" законопроект. За законопроект проголосували 248 депутатів. 

Даний закон встановлює, що державною мовою є українська мова. Згiдно з документом, українська мова як державна застосовується на всiй територiї України пiд час здiйснення повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, в мiжнародних договорах, в навчальному процесi, в навчальних закладах, у межах i порядку, визначених цим законом.

Закон також встановлює, що держава сприяє використанню державної мови в ЗМI, науцi, культурi та iнших сферах громадського життя.

Крiм того, в законi передбачається, що в контекстi Європейської хартiї регiональних мов або мов меншин до регiональних мов або мов меншин України вiднесено мови: росiйську, бiлоруську, болгарську, вiрменську, гагаузьку, iдиш, кримськотатарську, молдовську, нiмецьку, новогрецьку, польську, ромську, румунську, словацьку, угорську, русинську, караїмську, кримчацьку.

Згiдно iз законом, до кожної вищезгаданої мови застосовуються заходи, спрямованi на використання регiональних мов або мов меншин, за умови, якщо кiлькiсть осiб-носiїв цiєї мови, що проживають на територiї, на якiй поширена ця мова, становить 10 i бiльше вiдсоткiв вiд чисельностi її населення.

Читати детальніше про закон 


Після прийняття цього закону Україною прокотилась хвиля протестів, осторонь якої не залишились і депутати Кузнецовської міської ради. Сьогодні, 5 липня 2012 року, ними було ініційовано скликання ІІ пленарного засідання сесії, в порядку денному якої значилось лише одне, "мовне" питання.
Перед тим, як проголосувати за звернення до Президента України Віктора Януковича та голови Верховної Ради Володимира Литвина, свою позицію з приводу ситуації, яка склалась в Україні на сьогоднішній день, озвучили депутати міської ради та представники громадських та релігійних об'єднань міста.

Першим слово взяв Віталій Боднар, настоятель релігійної громади Української Православної Церкви Київський Патріархат у м.Кузнецовськ (Свято Покровська парафія), який зачитав відкритий лист глав церков та релігійних організацій України та зазначив, що представники релігійних громад не можуть залишатися осторонь у той час, коли стрімко зростає протистояння у суспільстві навколо мови: "Ми повинні все зробити, аби відстояти нашу рідну мову!"


 Віталій Боднар, настоятель релігійної громади Української Православної Церкви (КП) у м.Кузнецовськ

Голова Кузнецовського міського об’єднання Всеукраїнського товариства ім. Тараса Шевченка "Просвіта", депутат Кузнецовської міської ради (ВО "Батьківщина") Людмила Грекова зачитала звернення членів ВУТ "Просвіта" і міського методичного об'єднання вчителів української мови та літератури до Президента України та народних депутатів України від імені самої Української мови:

"Я - Українська мова - як перша і основна ознака самоідентифікації Української держави у світі заявляю на повен голос про своє віками виборюване і законно здобуте право на повноцінне життя у цій державі на засадах єдиної державної.

Народжена у глибині тисячоліть, виплекана і ніким не знищена на теренах Малоросії, Хохляндії, Окраїни (як зневажливо називали Україну), підтримувана мільйонами своїх синів і дочок як на рідній землі, так і в зарубіжжі, Я чесно заслужила на повнокровне панування саме на території України...читати далі"

Віталій Магдич, депутат Кузнецовської міської ради ("Пора"), голова ГО "Рідне місто", у своїй промові наголосив на тому, що вкрай важливо не допустити підписання Президентом даного закону і зазначив, що якщо хтось не розуміє, що не можна чіпати святинь, то нехай тоді згадає слова Шевченка: "І потече кров ворожа у синєє море...". Також у своєму зверненні Віталій Магдич процитував слова великої української поетеси Ліни Костенко про те, що "фронт національної гідності тримають мертві, коли його вже будуть тримати живі?" та закликав всіх небайдужих українців довести в цей період, що в Україні таки є живі патріоти.

Микола Пешко, депутат Кузнецовської міської ради, зробив офіційну заяву від імені всіх членів Кузнецовської організації ВО "Свобода": "Ми офіційно заявляємо про те, що наша мета - не допустити вступу в силу незаконно прийнятого парламентом антиукраїнського закону. Ми маємо чітко розуміти, що оскільки мова - інструмент побудови держави, то прийняття російської мови як другої державної закінчиться тим, що через якийсь десяток років Україна буде поглинута Росією і зникне з мапи світу як окрема держава. "

Олег Андрощук, депутат Кузнецовської міської ради ("Фронт Змін"), поділився з присутніми своєю стурбованістю тими подіями, які відбуваються у Верховній Раді: "Державними символами є герб, прапор і гімн. Але є ще духовні символи, такі як мова. Коли знищується духовні символи - вимирає нація. Але вона вимирає не фізично, а духовно. Ми всі повинні стати на захист нашої мови, аби вона, як духовний символ нашої нації, була збережена." 

Юхим Чугай, депутат Кузнецовської міської ради ("Фронт Змін"),  розпочав свою промову зверненням до присутніх "роде мій золотий, нація хороша" та наголосив на тому, що 3 липня стався замах не просто на українську мову, а на всю українську націю: "Наша мова комусь впоперек горла стоїть. Я вам поясню, чому. Сьогодні наша мова та наша демократія смертельно небезпечна для російського великодержавного фашистського шовінізму."

Також Юхим Павлович зазначив, що з завтрашнього дня розпочинає безстрокове голодування в знак протесту проти зрадницьких законів.


Юхим Павлович Чугай готовий розпочати голодування в знак протесту

Перед присутніми виступила також керівник одного з дошкільних закладів міста, заступник голови міської організації УНП, яка висловила своє обурення прийнятим законом: "Якщо немає мови - немає держави, немає нації. Один мій знайомий не пускав в шортах до державних установ. І в мене є надія, що колись буде так, що людина, яка не знає української державної мови не зможе зайти ні в одну державну установу і не зайде ні в міську, ні в обласні ради. Нехай це буде суржик, але це буде та мова, якою розмовляли наші батьки. Маю велику надію, що колись так і буде."

Наостанок, перед початком голосування, свою думку висловила Ніна Хвалько, депутат Кузнецовської міської ради (ВО "Батьківщина"): "Особисто для мене зараз чи не найстрашніший період в історії України. Було зрозуміло, коли нас топтали татари, ополячували поляки, турки нам не давали спокою, коли російський царіат безкінечно забороняв українську мову...Тоді було зрозуміло, бо то були чужинці, які хотіли забрати нашу землю і зробити нас рабами на ній. Сьогодні ж, коли на нашій землі робиться таке страшне дійство самими українцями - ну, певно, це найстрашніше."

Також Ніна Степанівна нагадала всім, що на завтрашній день (6 липня) оголошена в Рівненській області Акція непокори. О 12 годині дня всі, хто буде в цей момент за кермом, натиснуть на клаксони і таким чином всій Україні покажуть, що ми не скоримось, що ми є українці і наша мова є українська.Звернення до Президента України Віктора Януковича та голови Верховної Ради Володимира Литвина щодо недопущення введення "мовного" закону в дію кузнецовськими депутатами було підтримано одноголосно. 

За дане звернення депутати голосували поіменно. Перед тим, як проголосувати "за" Валентина Гончарук, депутат Кузнецовської міської ради (ВО "Зелена планета") подякувала всім за щирі слова, однак, зазначила, що все ж таки окремим ораторам варто було б висловлюватися коректніше і не ображати тих, хто розмовляє на російській мові, адже всі ми живемо на одній українській землі. Голос "за" єдиного присутнього в залі депутата від Партії Регіонів Віктора Москалика інші депутати оцінили та зустріли бурхливими оплесками). 

Окрім того, з завтрашнього дня (6 липня 2012 року) в місті Кузнецовськ розпочинається ініційована демократичними політичними організаціями та громадськими організаціями міста безстрокова Акція протесту. На центральній площі буде розбито наметове містечко, в якому проходитимуть мітинги та пікети.

Долучатися до наметового містечка запрошують всіх небайдужих, адже, як зазначила Ніна Хвалько, "мовне" питання, це не лише питання депутатів міської ради - це питання майбутнього нашої держави України, а, отож, стосується всіх українців.

Всього коментарів: 22
1
Ludmyla | 06.07.2012 | 13:41
+ (1) -
якщо знати мову тієї держави в якій проживаєш це образливо то нехай спробують пройти в парламент будь-якої закордонної держави,або отримати престижне робоче місце.
2
Юлька | 06.07.2012 | 13:42
+ (-1) -
Краще вже нехай на російській розмовляють, аніж спотрворюють українську, як Азаров, наприклад.
8
sir_the_dragon | 06.07.2012 | 22:26
+ (0) -
Краще нехай валять у москітію!
3
Ludmyla | 06.07.2012 | 13:56
+ (1) -
а неукраїнці і не повинні займати такі посади.
4
Гість | 06.07.2012 | 15:03
+ (1) -
а ви послухайте пересічного жителя Кузнецовська!(особливо стосується пілітків). Від такого суржика вуха в'януть. невже розмовляти українською є "не модно" і "не круто"? Просто мало хто може себе пересилити і навчитися гарно розмовляти. Сили воли не вистачає... та і стимулу немає, адже нікого не цікавить майбутнє української нації. Сумно, дуже сумно...
Cordiak | 06.07.2012 | 23:37
+ (0) -
Ні Гостю! Не вистачає у наших підлітків розуму. ТОму що міністр освіти українофоб, який за замовленням Путіна знищує нашу освіту!!!!Батьки вдома розмовляють страшним, ще совєтським суржиком, та й вчителів є ще багато що розмовляють так: Харашо, двойка, канєшно,всьо равно, рублі, вапше.....
То звідки візьмуться грамотні підлітки?
5
Юрій_Рабий | 06.07.2012 | 16:31
+ (-2) -
Шановні депутати, пишаюся вами!
Cordiak | 07.07.2012 | 00:16
+ (1) -
А чого це пишатися нашими депутатами? Через, що вони лицеміри і брехуни???
-Грекова Людмила, яка очолює ШЕВЧЕНКОВУ ПРОСВІТУ!!!депутат від жидо-олігархічної партії "Батьківщина".Найбільше тушок (50)перебігло від БЮТ до ПР.( Як це ж Юлька складала список??) Рідна мова Юльки її доці, чоловіка-російська!!!!
-Магдич депутат від партії"ПОРА",голова якої КАСЬКІВ,є радником Януковича. Каськів-зрадник повністю ліг під Януковича. Значить і Магдич підтримує Януковича своєю ПОРОЮ".
-Андрощук та Юхим Чугай теж депутати від жидо-олігархічної партії "Фронт змін" Йосі Яценюка, який у 20років вже став мільйонером?? сімейна мова Яценюка -російська..
Пєшко є теж депутатом від дуже сумнівної "Свободи". Під боком у "Свободи" працює "русский мир" в Почаєві-в нашій святині..І свободівські лідери у Почаєві моляться разом із Януковичем?????
-Ніна Хвалько вже 2! скликання є депутатом від жидо-олігархічної БЮТ! Вчителька! Хіба може патріотом бути БЮтівець? ні тільки за гроші Юлі...
-А депутату від "Зеленої планети" Гончарук взагалі потрібно від сорому вже мовчати, бо російською в Україні розмовляють, або гості, або окупанти, або зовсім неграмотні!!!
Так що правильно виступила "керівник одного із дошкільних закладів міста, заступник голови міської організації УНП (Шкода що автор статті забув її прізвище!!), Тих людей які не хочуть вчити державну мову , не обирати і не пускати їх в державні установи і не призначати на посади!!
А чому зустрічати МОскалика оплесками, я не розумію! От якби він у протест , та написав заяву про вихід із бандитської ПР!! От тоді вже можна було плескати...
Так що лицеміри ви і брехуни, як ваші лідери...
6
Маразматик | 06.07.2012 | 16:51
+ (1) -
Людмила, предлагаешь по национальному признаку выбирать? Форму черепа будем мерить? А может тебя /видалено/ из депутатов?
9
sir_the_dragon | 06.07.2012 | 22:28
+ (-1) -
МАРАЗМатик, здрисни, аби тобою тут не смерділо!
7
Ludmyla | 06.07.2012 | 20:37
+ (-1) -
маразматик ми з вами вже на ти? Доречі я не депутат,а просто громадянка своєї держави.
дієтолог | 07.07.2012 | 01:27
+ (2) -
цікаво, у пана Юхима проста голодовка (тільки не закушувати), чи безалкогольна? biggrin
dunya | 07.07.2012 | 01:32
+ (-1) -
Пробачте, але пану Юхиму лікарі категорично заборонили голодувати, на даний момент він проходить курс лікування.
Маразматик | 07.07.2012 | 13:05
+ (1) -
Ну и какого хрена он тогда повязку нацепил? Для пиару? Вообще во всё мире одевают белую повязку - символ голодания, а "свідомій" и тут решил виделится. Не начав голодвки - уже нацепил повязку, да не простую - а с вишиванкой. Лучше бы бухать бросил! Устроили цирк!
волинянин | 08.07.2012 | 17:12
+ (1) -
.."Окрім того, з завтрашнього дня (6 липня 2012 року) в місті Кузнецовськ розпочинається ініційована демократичними політичними організаціями та громадськими організаціями міста безстрокова Акція протесту. На центральній площі буде розбито наметове містечко, в якому проходитимуть мітинги та пікети".!!!!!
- Брехливі депутати! а де ж ваша безстрокова акція протесту????
Отак і все у вас.Почати дурну акцію проти бандитської влади- почали, а закінчили мовчки! Яка опозиція -така і акція.........Таке і життя
Kostyantin | 20.07.2012 | 19:56
+ (1) -
В 11 коментарі були згадані свободівці з Почаєва. Я голова фракції ВО ""Свобода" в Почаївській міськраді відповідаю за те, що кожний свободівець немає жодного відношення до партії регіонів та до парафії московського патріархату. Щодо лаври, так фундатором Почаївської лаври був граф Потоцький котрий жодних зв’язків з московською церквою не мав. Не забувайте товариство що ви всі живите в Україні і наше спільне завдання будувати могучу державу в якій будуть жити наші діти. Сварки між нами дуже вигідні провладним корупціонерам, але ж ми всі живимо в одній державі, тому не будемо плювати в колодязь з якого будемо пити воду.Нехай уряд скаже які вони соціальні, економічні проблеми вирішили. Мовні питання, бандерівці, донецькі бандюки і т. п. - це все закидають нам, аби ми ненавиділи один одного. Не будемо дурнями бо всі ми з розумом і у нас всіх є спільна мета - жити заради майбутнього нашого покоління, яке має пишатися тим, що ми їм залишили. Діло за нами...
З повагою, Костянтин.
jarema | 21.07.2012 | 22:29
+ (1) -
Kostyantin! Я не маю нічого проти тих хлопців із "Свободи", може там є і дійсно справжні українці!Але мені шкода, що вони попалися на вудочку того Тягнибока, який використовує їх,бо він працює за програмою ворогів України за їхні гроші- для знищення українських справжніх демократичних партій.І час це покаже!!!
В 2007р в Берестечку один замовний провокатор здійснив акцію проти українського патріота,то Тягнибок із Молчаном тільки споглядали мовчки на це дійство із відстані 100-150м і не кинулися обороняти.
А незабаром той провокатор був призначений головою "Свободи в одному із районів Рівненщини.
Ви кажете що сварки між нами вигідні владі.То чому В Кузнєцовську в 2010р, голова "Свободи" роздавав брехливі пасквилі про українські партії(олігархічні ПР та БЮТ не чіпав!!!) Сумнівна ваша партія "свобода" ! дуже сумнівний її Тягнибок.
брат | 21.07.2012 | 23:38
+ (0) -
Степан Іванович в своєму репертуарі треба всіх обіс.... щоб показати своє Я. Не шукайте ворогів серед своїх побратимів. ви вже себе показали під час акції на захист мови.
Cлавко | 22.07.2012 | 10:03
+ (0) -
Багато розмов про ВО "Свобода", можливо все вище написане є правдою. Але не залишає сумніву, що керівник кузнецовської "Свобода" депутат Пешко є повним дурнем з фашиськими замашками. Для Пешка усі вороги, злодії, шахраї, крім його самого і, як він сам висловлюється, його " двоюридною брата" Тягнибока. Чому Пешка не замінять на Грохольську, він спозорив партію на весь регіон ?!
брат | 22.07.2012 | 11:17
+ (0) -
на позачерговій сесії пані Наталя з невідомих причин була відсутня
Гебельс | 22.07.2012 | 16:49
+ (0) -
безстрокова Акція протесту ))) чому ж вона зненацька закнчилась? ))) депутати і тут всіх обдурили, клоуні
ЛЯЛЯ | 22.07.2012 | 21:48
+ (0) -
Ні вони просто хотіли по-вимахуватьсь,а тут сільонкі не хватило)))) tongue
Наші депутати пільки почати вміють,срач залишити і втікти як серливі коти , А справу до завершення ніхто не доводить
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9239

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів