34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Кузнецовські свободівці взяли участь у заходах, присвячених 70-й річниці першого бою УПА

Кузнецовські свободівці взяли участь у заходах, присвячених 70-й річниці першого бою УПА

15.02.2013

41

1719

В історії України є багато героїчних та славних сторінок. Безумовно, однією із них є діяльність Української Повстанської Армії. Боротьба повстанців навіть і сьогодні викликає багато суперечок та неоднозначних оцінок. Ще і донині ми пожинаємо плоди радянської ідеології, яка поливала брудом імена славних героїв, називала повстанців пособниками Гітлера, бандитами і т.д. Але факти – річ незаперечна, і вони говорять про зовсім інше. В умовах фашистської, а пізніше радянської окупації УПА вела цілеспрямовану боротьбу за повне визволення всіх українських земель і українського народу від загарбників та побудову Української Самостійної Соборної Держави. 

70 років тому у далекому 1943 році в ніч з 7 на 8 лютого відбувся перший бій повстанців з німецько-фашистськими окупантами (вважається офіційної датою: збройні сутички були і раніше, але боївки, які брали в них участь не мали на той час статусу регулярних підрозділів УПА). Сотня Григорія Перегіняка ("Довбенка-Коробки") розбила німецький гарнізон, що базувався у Володимирці та звільнила містечко. 

Заходи, присвячені цим подіям, відбулися 10 лютого 2013 року у селищі Володимирець. Кузнецовські свободівці відвідали місця бойової слави та взяли активну участь у проведенні заходів, які розпочалися панахидою, урочистою сальвою та покладанням квітів біля пам’ятного хреста борцям за волю України. Далі акція продовжилася маршем у центр селища до пам'ятної дошки учасникам бою, в якому брали участь близько 150 повстанців.Біля меморіальної дошки виступили голова Володимирецької організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Володимир Савонік та безпосередній учасник першого бою УПА Степан Сидорович Бакунець ("Олександр Шмалюх") – стрілець сотні Григорія Перегіняка. 

Далі захід продовжився у районному будинку культури. Перед присутніми виступали помічник Народного депутата ВРУ від ВО «Свобода» Олега Осуховського Сергій Рибачок та заступник голови Кузнецовської міської організації ВО «Свобода» Віктор Міцюк.


Виступаючі відмітили важливість даної події та висловили сподівання що в майбутньому саме ті, хто боровся за волю і свободу України отримають належне визнання із сторони держави. Адже, як прикро, що не долучилися до цього заходу представники державної влади та місцевого самоврядування. А під нашими знаменами, за які проливали кров мільйони вірних синів та дочок України, сидять і досі в своїх кабінетах українофоби, перевертні, зайди для яких Україна та її народ лише предмет особистого збагачення.

Але, водночас, радує той факт, що сучасна молодь, вихована на принципах демократії (хай і далеко не досконалої), здатна вільно мислити та робити належні оцінки будь-яких історичних подій та явищ. Саме тому, на заході були присутні представники національної скаутської організації «Пласт» станиця Кузнецовськ.
Захід продовжився концертною програмою за участі хору УПЦ КП, бардів Олександра Задорожного (Дубровиця) та Володимира Пастушка (Березне), бандуристів Володимирецької дитячої музичної школи, аматорських колективів "Заграва" (м. Кузнецовськ) та "Не сільські музики" (смт. Рафалівка).

   

 Прес-служба Кузнецовської міської організації ВО «Свобода»

Всього коментарів: 40
1
Жданюк | 15.02.2013 | 16:51
+ (5) -
Для більш повної інформації про заходи хочу   повідомити, що ініціатором проведення урочистостей була Володимирецька  районна організаця  УНП, голова Олександр Бобрик.  А окрім "Свободи" участь в заходах взяли Володимирецька районна та Кузнецовська міська організації УНП.  О. Бобрик виступив на могилі загиблих борців за волю України, яка розташована поблизу  автостанції. Він розповів, що місце поховання силами організації було впорядковане ще  в 1992році. Була насипана могила  та встановлений деревяний хрест, який зловмисники викопали і викинули. Пізніше на цьому місці був встановлений  бетонний  хрест, який стоїть і понині. За свідченням очевидців, МГБісти аж до 1952 року вбивали людей і викидали їх тіла на цьому місці на розтерзання  собаками.  Родичі вбитих , ризикуючи життям ,викрадали тіла своїх рідних для захоронення на сільських кладовищах. А невпізнаних чи немісцевих закопували на цьому місці. Ще 20 років назад тут було звалище. 
Пам"ятна дошка на честь бою звільнення Володимирця відділом УПА була встановлена районною організацією УНП  на приміщенні селищної ради за участі нині покійних Василя Червонія та єпископа Рівненського і Острозького УПЦ КП Даниїла в 2003 роц,і а вже пізніше перевстановлена на приміщення музею.
2
GenkaUA | 15.02.2013 | 20:17
+ (2) -
Свобода досить піаритися на заходах УНП, ви лжепатріоти, ви ніхто в Ріівненській області
3
сніг | 15.02.2013 | 23:47
+ (-2) -
А ти що за істота?  Що ти зробив корисного для суспільства?
4
Мертвий | 16.02.2013 | 01:42
+ (-2) -
Люди альо прокиньтеся?
Ви хоч історію почитайте,розберіться що й до чого!
Прикро за вас усіх,прикро(
5
небайдужа | 16.02.2013 | 01:50
+ (5) -
Пане Пешко! А що робить у Ваших рядах Бенза?
jarema | 23.02.2013 | 01:17
+ (1) -
А для Бензи це чергова партія із якої він хоче стрибнути в обласну раду у квітні місяці.
Бенза був і в  УРП "Собор", і в Нашій Україні" і  в "Батьківщині", і УСДП-Королєвської, а зараз побачив солодкий
плацдарм в обласну раду-"Свобода".  Йому всі партії  добрі, якби попасти в депутати. Отакий із нього патріот.
6
.... | 16.02.2013 | 11:55
+ (-1) -
Вот это точно героический подвиг,подло перерезать селян которые их же и накормили.
А на фотках последыши этих херое.
И Ющук там же, наверно хочет в депутаты от этих хероев.
У него тоже что ли предок из этих хероев.
7
вася | 16.02.2013 | 12:19
+ (0) -
завищали нащадки НКВС
8
Ромчик | 16.02.2013 | 13:12
+ (4) -
але що за прикол - перевдягатись в лахміття, розхожувати і фоткатись вулицями, як ніби й досі переховуються в землянках... клоуни!
9
zagrava | 16.02.2013 | 13:17
+ (2) -
А це кацабидло заверещало...Ця наволоч птаха горда,як підсрачника не даси- не полетить.37021
ПФУ | 16.02.2013 | 13:54
+ (-1) -
У мене тільки одне питання:-"А що ці "герої" робили до свого так би мовити першого бою  з німецько-фашистськими окупантами  з  22.06.1941  по ніч з 7 на 8 лютого 1943 року" ?
Нагадаю для тих глухонімих шавок яки дуже погано вчились у школі та нині пропагандують тих недобитків - війна почалася  22 червні  1941 р.  з СССР, а з Польщою німець воював всьго 17 днів у вересні 1939 р.
В яких підвалах ви сиділи глохонімі патріоти України і хто вас до  8 лютого 1943 року кормив ?
чотовий | 16.02.2013 | 14:25
+ (5) -
Це ж треба так ненавидіти ту землю на якій живе тих людей що оточують тебе. З такою риторикою може говорити тільки ворог і особа якій є чого боятись мабуть не одну душу занапастив
.... | 16.02.2013 | 14:58
+ (-3) -
Теперь наследников фашистских подстилок все будут знать в лицо.
Наследники хероев подло убивавших мирных граждан, и теперь это хохлобыдло считают хероями.
Убогие на мозги людишки.
Жданюк | 16.02.2013 | 15:18
+ (4) -
Шановне товариство. Історію України треба сприймати такою якою вона є. Іншою вона не буде. А в нашій історії, як і в історії кожного наороду є темні і світлі сторінки. Наша держава пройшла через війни, голодомори, репресії. А це кров та смерть.Особливо кровопролитними  є національно-визвольні війни. І під час будь-якої війни найбільше жертв серед мирного населення. Не виключення і Україна. Тут дехто звинувачує УПА в смертях невинних людей. Але даваймо будемо обєктивними згадаємо невинних жертв Старої Рафалівки які загинули від рук  радянських партизанів-63чол. Карпилівка Рокитнівського р-ну  близько 300чол. від рук радянських партизанів. Бутейки Сарненського р-ну було спалене поляками. Про загиблих українців від рук польських шовіністів можна прочитати в книзі "Злочини польських шовіністів на Волині" авт. О. Денищук.   Тому ще раз наголошую на необхідності примирення всіх сторін заради УКРАЇНИ. Ми повинні пройти цей шлях, як пройшли його цивілізовні народи світу. Адже вже практично не лишилось учасників тих подій. А ті хто лишився, давно помирились між собою. А ми повинні взяти з них приклад і сказати: "Ми шануємо нашу історію такою якою вона була. Іншої історії в нас не буде. Ми не хочемо ворожнечі між українцями. Ми хочемо миру і злагоди в Україні.  Тому що це наша держава. І в нас немає іншої землі." А тим пришельцям хто сіє роздор маємо заявити: "Полюбіть Україну, або забирайтесь геть".
ПФУ | 16.02.2013 | 15:38
+ (-1) -
Знову якись до когось вимоги? Начніть з себе та своего оточення. Зробіть щось для пользи суспільства, а не для того щоби вилізти по головам людей до владної трибуни і вести нас в пустелю немов як у рай. Як вже всім надоїли ці балачки бувших та нинішних "любитилів" народу!
Петро | 16.02.2013 | 18:11
+ (-2) -
Клоуни, шкода мій дід (учасник бойових дій ВВВ) не дожив до цих днів. Він би сказав коли УПА брала в руки зброю, тоді коли треба було продуктовий обоз відбити. І не важливо німецький, польський чи радянський. Вояки ...
Тарас | 16.02.2013 | 18:19
+ (-1) -
Особенно понравилась фраза "відбувся перший бій повстанців з німецько-фашистськими окупантами" первый бой в 1943 году, хе, а че они делали раньше, откройте школьный учебник, ведь война началась в 1941 год!?
jarema | 23.02.2013 | 01:34
+ (1) -
В шкільному підручнику такого не пишуть. Бо підручники в Україні пишуть московські міністри Табачники  історики-яничари.
Потрібно тобі  "Тарасе" читати і позашкільну літературу , тоді будеш розумніший.
А не знати до цієї пори страшної  історії України-то соромно для українця. 
То хоч мовчи не пиши  коментарів.
ПАН | 16.02.2013 | 22:58
+ (0) -
а де- Яніцький -ПЕШКО чому непозвали ПАНА!!!!!!!!! ГРОШЕЙ нема у янчика- моя відповідь!((,,))
zagrava | 17.02.2013 | 12:22
+ (0) -
ПФУ,ТАРАСУ,безликому /видалено/ та ін. Наведіть мені факти бою, боїв червоними партизанами наприклад "отряд Шитова" "дяді Петі і ще кого знаете. Це при тому що за ними стояла держава, репресивні органи, армія, КП-SS до 1943р. Ви гниль земна. МОСКАЛЬ-ЗАГАРБНИК, НАВОЛОЧ, КАТ синонім ПІДСТУПУ й БРЕХНІ. ХОХОЛ-ПРОДАЖНА ТВАРЮКА, яка підлягає під москаля. ВБИЙТЕ В СОБІ МОСКАЛЯ!!!
.... | 17.02.2013 | 18:18
+ (-2) -
19 zagrava - ты правильно написал про себя и тебе подобных, которые продались фашитстам - хохлы-продажные твари.
каток | 17.02.2013 | 20:48
+ (1) -
на запитання хто був кращий партизани німці чи бендерівці моя бабця відповідала німці вони хоч не забирали все до останнього
Ромчик | 17.02.2013 | 22:53
+ (-1) -
краще б нехай нас німці завоювали - жили б в євросоюзі...
а так червоні бездарі не довели до світлого майбутнього,
тепер бандерівці рвуться... не буде нормального життя в цій державі
zagrava | 17.02.2013 | 23:21
+ (1) -
Безликому ... муделю...Ви конали і звіріли в нужді, голоді, темряві, неутцтві-це ваше минуле, таке ж і майбутнє.Хто такий хохол я написав зрозуміло,для кацабидла можу повторити.Подякуй шизофреніку-садисту Петру,що записав твоїх мордвинів "руськими" і це в 1709р.А то ж ви  не мали ні нації, ні нормальної назви...Так-отребья,раби ніжайшие,холопи.Все аргументовано,прокладка ти промосковська.Ото прийшли ви при Хмельницькому в лаптях,косоворотках і рогожках, вошиві, обідрані, ниці тілом і духом такі ж і залишитесь.А ми розберемось хто для нас герої без москальської поради.
zagrava | 17.02.2013 | 23:29
+ (1) -
Ще хочу сказати деяким хохлуям-українцям .Знаю на побутовому рівні мене підтримує багато людей.Не мовчіть і не прощайте цим переродкам і забродам.МИ сильні в єдності.ШАНУЙМОСЯ бо ми того варті!!!
Іван | 18.02.2013 | 01:54
+ (-2) -
заграві-холую: люди втомилися від вашого брехні заради грошей і влади. Йдіть у пекло зі своїми бедерами.
Скрипка | 18.02.2013 | 10:06
+ (-3) -
23 zagrava (Вчера 21:21)
Видать правду написали про тебя и тебе подобных, если ты так реагируешь.
Где то, когда то и кого то может Пётр и присоединял, так они и живут нормально, а вы до сих пор как дерьмо в проруби болтаетесь, всё ни как не определитесь кому продаться подороже.
Ты хоть там зашануйся, за плюйся от злости, но как вы не были ничего варты , так и не будете.
Единственная ценность у вас, это земля которую вы занимаете не по праву, не по историческому а по праву мозгов, которых у вас нет, ведь вы всё равно её загадите и продадите китайцам или другим кто её испортит. А сами будете ходить у них в холуях и лизать им дупы.
Аламак | 18.02.2013 | 11:40
+ (2) -
Громадянська війна в Україні триває.
Не стріляють і не ріжуть один одного, і на тому спасибі.
!!!! | 18.02.2013 | 19:48
+ (0) -
а де- Яніцький -ПЕШКО
ХА-ХА | 18.02.2013 | 21:30
+ (0) -
Клоуни.
Ромчик | 19.02.2013 | 01:23
+ (-1) -
за УНПістів люди старались не голосувати, враховуючи їхню пришелепкуватість, то зато свободівців провели в ради, не врахувавши їхню маразматичність... так скоро вже пройдуть послідовники великого Гітлера
zagrava | 20.02.2013 | 15:35
+ (2) -
Придурки ви більше нічого сказати..УНПісти вам не такі свободівці не ті...зате пришелепкуваті чечетови, полудурки януковичи,продажні германи-кінахи,розпальцовані-татуєровані пеклушенки-іванющенки в самий раз.Скільки шкір з вас потрібно здерти , скільки солі сипонути, які ціни встановити,які тарифи на комуналку, щоб до вас накінець дійшло і дістало...Прокладки ригівськи.
потребитель | 20.02.2013 | 15:47
+ (-3) -
ага, фашист не добитый. этих придурков надо выкинуть , что бы в замен пришли наследники полицаев и фашистов, которые только что и делают , так это роются в могилах свои предков - фашистах и устраивают на них праздники. хорошо что ещё есть живые свидетели, которые могут рассказать чем занимались твои УПНисты-фашисты. ползи назад в свой лес и в свою нору залезь.
zagrava | 20.02.2013 | 17:28
+ (2) -
Що ти тут зробив корисного?Потребляеш і гадиш повітря.ЄХАЙ ти на істаріческую..пользи буде більше,заодно соплєменнікам в норах допоможеш позбутися чечено-китайської експансії.В них уже відцьмокали ,відцьмокаєш і у нас.
макс | 20.02.2013 | 17:52
+ (-3) -
тебе к психиатру дадо недобитый наследник полицая. заползи назад в свою схованку, это у вас в крови. как только ваше отродье фашистское чуть придавят , так вы суки по норам разбежитесь.
а вот отсмактывать это у тебе наследственное, это твоему рылу от предков передалось, который у фрицев смактали.
zagrava | 20.02.2013 | 18:23
+ (2) -
Ех.. так деколи хочеться Югославії 90-тих.Позаганяти нащадків РОА в тундру.
макс | 20.02.2013 | 20:21
+ (-3) -
если бы было как в югов, то ты давно бы в канаве уже валялся, или в свою нору зарылся. трепло бендеровское.
zagrava | 21.02.2013 | 13:24
+ (1) -
Для таких покідьків,як макс...Моїх два діди загинули захищаючи таке чмо як ти.В складі Рад.Армії.Але я не розділяю на ворогів і не ворогів. Бо ми українці .Це ваше кредо,чекістів-ліліпутіних,розділяй і владарюй,а наша біда...Мені ну ніяк не зрозуміло,якщо в країні Моксель все окей,рівень життя,зарплати,свободи,знищена корупція,криміналітет...чого ти ще тут!!!Я тебе безкоштовно завезу в Ковель з латунами і на руках занесу в потяг!!!НАПРЯМОК ТИ ЗНАЕШ.
zagrava | 22.02.2013 | 11:02
+ (0) -
Павлусь ти хоч розумієш що ти написав?Для довідки.УНП -партія зареєстрована Мінюстом.Нічого поганого в цій патії не бачу.Стоїть на проукраїнських засадах.Тебе розчарую,я безпартійний.P.S.Якщо я УНПіст то ти РИГОВОНЯЛ!!!!!!
Павлусь | 24.02.2013 | 00:48
+ (0) -
партія зареєстрована Мінюстом – не може бути брехуном. Можливо. «Ці руки нічого не крали». Але ж я казав, що забрехався ти. Ніхто, начебто, це не заперечив.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9239

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів