34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Культура // Майстриня з Кузнецовська вишила сорочку міському голові

Майстриня з Кузнецовська вишила сорочку міському голові

01.07.2011

0

2894

Вишивальниця із Кузнецовська Олена Турик представляла свої роботи в Іспанії, Канаді, Росії. 

В Україні вони вже всюди: від заходу до сходу. Не оминула увагою і місцеве керівництво: нинішньому міському голові Сергію Анощенку подарувала вишиту сорочку, а його попереднику Володимиру Коровкіну - рушник.

Про Олену Никифорівну Турик чула давно, неодноразово на різноманітних міських виставках стикалася з шедеврами її витворів, котрі, мов живі, милували погляд і душу.

— Вишивати хрестиком я почала ще з восьми років, — згадує майстриня. — З дванадцятирічного віку
опановувала гладь. Досі зберігається перша скатертина, виконана цією технікою.

Це вже згодом, виховавши синів, почала вигадувати власні розробки вишивок. Зараз Олена Никифорівна вишиває переважно хрестиком і низинкою з мережками.

За останні чотири роки в її доробку – 54 чоловічі і жіночі вишиванки, безліч рушників, картин.


— Мої вишивки — по всьому світі, — дещо зніяковіло зізнається пані Олена. — Знайомі з моїми витворами в Іспанії, Канаді, Росії. В Україні вони вже всюди: від заходу до сходу. Ніколи не оминала увагою і місцеве керівництво. Приміром, нинішньому міському голові Сергію Анощенку подарувала вишиту сорочку, а його попереднику Володимиру Коровкіну — рушник.

Неодноразово майстриня була учасницею не тільки міських виставок. Захищала честь міста і області на обласних і всеукраїнських заходах. Запам’яталася їй і київська зустріч з тоді ще Президентом України Віктором Ющенком та його дружиною Катериною.

— Подружжя уважно приглядалося до моїх робіт, а потім запитали, де я вузлики
з виворітного боку поховала,
— сміючись, згадує співрозмовниця.
Нині неабияким попитом користуються вишиті вироби. Вони відіграють чільну роль не тільки в декоративно-ужитковому плані, але й повертають народу національну гордість.

— Останнім часом досить популярно навіть серед молоді вважається прийти на якийсь урочистий захід, скажімо, на випускний, в українській вишиванці, — відзначає Олена Никифорівна.

Майстриня не переймається кількістю нагород та відзнак. Також у її роботах ви ніколи не знайдете двох цілком однакових чи подібних візерунків, адже повсякчас дбає про розширення тематики, використання нових матеріалів, удосконалення техніки вишивання.

— Під час вишивання я відпочиваю і абсолютно не відчуваю ніякої втоми, — розповідає пані Олена. — Ніби слідом за ниткою відгониш від себе життєві негаразди, а спостерігаючи за візерунками, що лягають на полотно, асоціюєш їх з новими справами і перемогами, що вдалося здійснити чи запланувати.

Ще однією мрією Олени Турик є створення власного логотипу.

А які чудові вишиті картини дивляться зі стін оселі на гостей. Є тут і релігійна тематика —"Тайна вечеря”, і націоналістичні мотиви — "Леся Українка”, "Заповіт”, інтерпретовані у вишивці роботи Леонардо да Вінчі —"Мона Ліза”, "Сікстинська мадонна” тощо. Дивуєшся злетом фантазії і майстерності Олени Турик, яка своїм вишивкам ніби передає частинку власної душі і натхнення.

Лариса ЯРОШИК, Експрес-Діалог №25 (від 23.06.2011)

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів