34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // Медична обласна колегія у Володимирці

Медична обласна колегія у Володимирці

05.10.2011

1

1361

ДНЯМИ НА ТЕРЕНІ Володимиреччини відбулася обласна колегія працівників охорони здоров'я Рівненщини.

Темою виїздного засідання всіх керівних медичних працівників області стала "Загальнодержавна програма "Розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики сімейної медицини " та розпорядження голови ОДА від 20.07. 2010 р. №318 теж про цю ж програму, тільки вже на обласному рівні.

А що ж наш район?

Його визнано взірцевим, так як саме у Володимирці, коли ще півні не співали, тут провели "заплановану реформу " по скороченню кадрового потенціалу…

І він вилився у те, що дві лікарні, в Антонівці та Більській Волі, за розчерком пера перетворилися в амбулаторії. Причина – пустували лікарняні ліжка. Лацієнти не зверталися до своєї дільничної лікарні, а їздили у Володимирець та Сарни. Значить, така лікарня як в Антонівці, дійсно, не рентабельна і нікому не потрібна. А на її утримання йшли немалі кошти. 

І за цю реорганізацію, начальник обласного управління охорони здоров”я Ярослав Вікторович Бойко хвалив голову РДА Володимира Ткачука та головного лікаря Володимирецького району і Центральної районної лікарні Івана Караїмчука.

Хоча, я сиділа у залі на останньому місці і чула репліки між собою маститих і "битих” , вже у віці, начальників управлінь та головних лікарів з інших районів. Із їх інформації виходило, що вони бояться у сврїх районах починати таку "перестановку кадрів”, бо люди наші не зрозуміють кроки і шляхи політики сьогоднішньої влади.” Бо обіцяли робочі місця, а тут, у Володимирецькому районі скоротили 115 робочих місць.

Навіть, хай буде –75. Значить , 75 сімей вже обурені проти влади. І немає значення, якого вона рівня!!!”

Справилися володимирчани із поставленим завданням, і, слава Богу.

Коли прийдеться час виборів, розумники спишуть, що це робилося не руками їх однопартійців. Хай це буде на совісті перших слів і загальнодержавної програми. Запам”ятайте ці слова. Є вказівка зверху і ми її виконуємо. Це – святе.

А тепер про все по черзі.

Довго заступник головного начальника обласного управління медицини, мною шанований, Ігор Ярославович Добровольський (ми були разом у складі громадсько-політичної комісії, коли перевірявся стан справ у тюрмі в Іванчах), аналізував діяльність медицини Володимирецького району. Це – 32 друкованих листи! Без цих листів, позитивного у нашої охорони здоров”я багато. Всі медики бережуть свою честь і своє робоче місце. Проте… 

Як людина, що живе в цьому районі, мене більше цікавило оснащення закладів охорони здоров”я, а не "спроможність та раціональне використання лікарняних ліжок”. Цей показник мене дратував. Для нормальної людини лікар—як Святий. А його, Лікаря, заганяють сьогодні у такий кут різними статистичними зведеннями, і давай всім - показники, показники, і ще раз показники. Тоді Ти будеш успішним Лікарем.

Мене ж цікавило, коли у Володимирці, Чорнобильській зоні, де діти хворіють небачено і йде "малюкова смертність”, буде аппарат "штучна нирка”, окреме відділення реанімації, інфекційна лікарня, як при Марії Ярославівні Гургулі. Коли пацієнти з грудними діточками, дитсадкової групи, вагітні і різних категорій, зокрема, заражені паличкою Коха, перестануть стояти в одній черзі …під одними дверима до рентгенкабінету ? І ще, і ще, і ще десятки таких запитань.

Та за трибуну один за одним піднімалися обласні чиновники від медицини.

Обласний педіатр В.Ф. Садовець розводив руками, мовляв така прекрасна, можливо, єдина в області пологова база і смертність немовлят. Ніхто цього не хоче пов”язувати із Чорнобильською зоною, або … прийомом лікарських препаратів від грипу майбутніми мамами. Вже всі поінформовані, що кожна четверта таблетка - є підробкою. А той знаменитий препарат проти свинячого грипу ",,,Ф”лю” роз”їдає печінку дитини ще в утробі матері. Перевірте мої ці слова на московських медичних сайтах, і серйозно подумайте.

По цій темі, мені сподобався виступ, і дай їй Бог здоров”я, Людмили Олександрівни Яценко, обласного спеціаліста епідеміолога управління охорони здоров”я ОДА.

Вона чесно і совісно "відкрила карти про грип” та його похідні, лікування і тому подібне. Стоячи на трибуні вона не лукавила, а називала речі своїми іменами. Просрочені ліки, скільки б вони не коштували, не бажано вживати. І додам від себе: все це хімія, звертайтеся до живої рослини. Ми топчемо під ногами міліарди коштів і своє здоров"я.

На цій обласній медичній колегії звучали і дифірамби і осанни, тільки описувати їх не буду.

Час, як не прикро це називати, за всі "політичні нововведення" ще відіграється…

Шкода, що на районних медиках. Їх примушують не лікувати людей, а гнатися.. за показниками.

Таке враження винесла із обласної медичної колегії. А жаль.

Галина Тєтєнєва,

голова міськрайонної організації Національної спілки журналістів
України м. Кузнецовська та Володимирецького району

Всього коментарів: 1
1
Sriberko | 17.10.2011 | 23:15
+ (0) -
А чому забули сказати за смішну зарплату лікаря?? Невже не пригнічує що всі називають лікаря хабарником не знаючи що за 1000грн сім"ю не прогодуєш і не вдягнеш.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів