34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Міліція попереджає – піротехніка може бути небезпечною!

Міліція попереджає – піротехніка може бути небезпечною!

26.12.2012

8

1268

Новорічні свята несуть кожному з нас незабутні приємні миттєвості, поздоровлення, побажання, зустрічі. 

Один з найяскравіших атрибутів святкового настрою – це феєрверки, петарди, ракети та інші вибухові «іграшки», які щорічно використовують тисячі громадян. Але завжди треба пам’ятати, що піротехнічна продукція – не іграшка. Вона за мить може перетворити свято на трагедію. Адже з кожним роком збільшується кількість людей, що отримують від цих забав каліцтва, термічні опіки, різні травми. Дуже часто це трапляється внаслідок необережного, неправильного та безграмотного користування піротехнічними виробами. 

Як же уникнути біди, не зіпсувати свята собі й іншим?

Про правила поводження з піротехнічними засобами та їх небезпеку розповів інспектор дозвільної системи СОГП Кузнецовського МВ УМВС старший лейтенант міліції Іван Петрук. 

Піротехнічні засоби завжди містять у собі потенційну небезпеку. Тому, щоб уникнути на святі нещасних випадків, необхідно купувати лише сертифіковану піротехніку. До кожного піротехнічного засобу у продавця обов’язково має бути інструкція, а на продукції має бути зазначена дата виготовлення та термін придатності. При відсутності цього піротехнічний виріб вважається контрафактним, а його реалізація і використання заборонена. Також категорично заборонена реалізація будь-яких піротехнічних засобів особам віком до 18 років.

Відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів передбачена статтею 1956 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладання штрафу в розмірі від 595 до 1700 гривень з конфіскацією предметів торгівлі. Напередодні та під час Новорічних і Різдвяних свят міліцією буде приділятись особлива увага виявленню таких фактів та притягненню винних осіб до відповідальності. Зокрема, в грудні цього року під час перевірки ринку міста Кузнецовськ було встановлено факт незаконної реалізації несертифікованих піротехнічних товарів. Виявлена продукція вилучена з обігу, а продавця притягнуто до адміністративної відповідальності. 

При використанні піротехнічних виробів можуть виникнути різні фактори, які несуть у собі небезпеку для оточуючих. Знання цих факторів дозволяє значно підвищити безпеку громадян.

Основними небезпечними факторами при використанні піротехнічних засобів є: 

- полум'я або високотемпературний струмінь продуктів згорання. Цей фактор характерний для фонтанів, феєрверків тощо і небезпечний можливістю загорання легкозаймистих речовин, які знаходяться поряд з працюючим виробом;
- палаючі елементи виробів (зірки, іскри, шлаки). Ця небезпека виникає при роботі римських свічок, салютів та інших виробів, ефект яких досягається розкиданням на висоті палаючих різнокольорових зірок. Час горіння зірок підбирається таким чином, щоб вони встигали згоріти раніше, ніж досягнуть поверхні землі. Тому при неправильному розташуванні виробу ці палаючі зірки можуть упасти на землю. У неякісних бенгальських вогнів іноді відпадають палаючі шлаки, що є небезпечним у домашніх умовах;
- небезпечний склад продуктів горіння. При горінні піротехнічних складів у великій кількості утворюються речовини, шкідливі для здоров'я людини;
- звуковий тиск. Велика гучність при розриві піротехнічних виробів може викликати у глядачів відчуття дискомфорту або травмування органів слуху.

Категорично забороняється: 

- розбирати, ремонтувати піротехнічні вироби, а також використовувати не за призначенням або в умовах, непередбачених експлуатаційною документацією на виріб;
- запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок);
- нахилятися над виробом під час запуску;
- находитися після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні;
- направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей, ударяти по них будь-якими предметами, тягти за фітиль;
- кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих з вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та проводити інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;
- носити підготовлені до запуску піротехнічні вироби у кишенях одягу;
- запускати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями;
- застосовувати до піротехнічних виробів великі механічні навантаження;
- залишати побутові піротехнічні вироби без догляду, вживати заходів щодо безконтрольного доступу до них неповнолітніх дітей;
- використовувати побутові піротехнічні вироби особам, які знаходяться у нетверезому стані;
- використовувати піротехнічні вироби, які створюють світлові та шумові ефекти, на відстані ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд та будинків;
- проводити запуск виробів при сильному вітрі
- використовувати піротехнічні засоби в період з 22 години ночі до 8 години ранку за винятком днів святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

Необхідно також уникати можливості випадкового спрацювання піротехнічних виробів унаслідок використання відкритого вогню, куріння, дії нагрівальних приладів тощо.

Дотримання цих простих рекомендацій вбереже вас від нещасних випадків та інших неприємностей.
Пам’ятайте, обережне поводження із піротехнікою забезпечить власну безпеку та безпеку оточуючих.


Юрій Чиж, Кузнецовський МВ УМВС

Всього коментарів: 8
1
borman | 26.12.2012 | 14:25
+ (1) -
Колись у Луцьку коли навчався, моєму одногрупнику пальця піротехнікою відірвало!
2
Chega | 26.12.2012 | 15:27
+ (1) -
Минулого року в Рівному, на моїх очах, чоловік підпалював петарду запальничкою і замість петарди кинув запальничку, як висновок чотири відірвані пальці. 2 так і не знайшли.
3
аовр | 26.12.2012 | 15:29
+ (1) -
да, а мені - голову, так і ходжу з тих пір без голови :)
якщо мозгів нема - то можна і в ложці води втопитись, тут не петарди винні.
4
Олег | 26.12.2012 | 16:19
+ (1) -
Колись на весіллі жених собі прямо в обличчя запустив салют , коровай вже в лікарні
різали
5
ОНсамый | 27.12.2012 | 10:09
+ (3) -
301 ОНсамый (16.12.2012 10:26)
товаріші міліціянти, коли ви вже почнете робити свою роботу а не кидати тільки пиль в очі? знаючи наркоманів міста Ви їх не ловите,що ви чекаєте щоб кузнецовськ став лідером молоді-наркоманів? йдучи по місту особисто я помічаю стільки речей : гурт хлопців заходить до аптеки звідти йдуть до цигаркового магазинчику й купують декілька блоків сірників не коробків а саме блоків - це навиготовлення наркотику! Вараш 10Б другий підїзд варять наркотики!хіба ж ніхто не знає що там робиться, воно смердить на весь підїзд!вараш 24Б вживають ці наркотики - група молодих людей віком 25-20років! серед яких знаходиться молода дівчина в якої є дитина котра не щодавно пішла до дитсадочка(( якщо вже лоди помічають це а ви міліціянти виходить не хочете це бачити? чи вам по грн.500 за точку вмісяць відщитують! а скільки таких точок по кузнецовську??? десятки! Люд відгукнись пишіть хто що де бачить , хайнашим правоохороннцям стає соромно!!! Давйте почнем виконувати свої громадські обовязки , нам звами ще тут жити й виховувати дітей! мені страшно в який світ я відправлю свою дитину!
7
Police | 27.12.2012 | 17:43
+ (0) -
Наведена Вами інформація буде врахована в роботі служб Кузнецовського МВ УМВС. Протягом 11 місяців поточного року працівниками міліції було виявлено 27 злочинів в сфері незаконного обігу наркотичних засобів, у тому числі 21 факт зберігання наркотиків та 6 фактів збуту. За адміністративні правопорушення, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів, складено 12 протоколів за ст. 44 КУпАП. Робота міліції з протидії незаконному обігу наркотичних засобів в місті проводиться постійно. Нещодавно сесією міської ради було прийнято підготовлену працівниками міліції відповідну цільову програму на 2013-2015 роки. У її виконанні сподіваємося і на допомогу громадськості. Якщо Ви володієте конкретною інформацією щодо вчинення правопорушень, пов"язаних з незаконним обігом наркотиків, прошу особисто звернутися до міліції. Анонімність гарантуємо.
8
sir_the_dragon | 27.12.2012 | 21:00
+ (0) -
РЕКЛАМА!!!
Вараш 10Б квартира 54, Вітя, самогон - цілодобово!
Дістав вже той самогонник, увесь під'їзд обісцяний. В сортирі чистіше.
6
Cds | 27.12.2012 | 10:18
+ (2) -
Чесно кажучи стрьомні ці всі петарди і салюти китайського виробництва чи якого ще там
в яких умовах їх зберігали і якої вони якості невідомо , вирішив утриматись від їх використання , не хочеться ризикувати здоров"ям , того ж раджу і батькам тих дітей які після школи ходять і кидають їх по вулицям , де гарантія що ваша дитина безпечно цим користується і не травмує собі або іншій дитині руки
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1093
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9236

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів