34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Місто // Міняли цигарки на цукерки

Міняли цигарки на цукерки

02.06.2016

0

1366

31 травня 2016 року до Міжнародного дня боротьби з тютюнокурінням фахівцями із соціальної роботи Кузнецовського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено міську акцію «Обміняй цигарку на цукерку». Метою цього заходу було сприяння зменшенню тютюнової залежності у мешканців міста різних вікових категорій та усвідомлення ними того, що життя чудове і без куріння.

 

 

У ході акції біля кіосків з тютюновою продукцією були розміщені плакати з пропагандою здорового способу життя. Перехожим, які курили цигарки, в обмін пропонувались цукерки та роздавалися брошури з корисною інформацією, як позбутись тютюнової залежності, - інформує Кузнецовський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

 

Цікавий факт, що більшість курців на запитання «Що вам дає те, що ви палите?» не могли дати конкретної відповіді або ж просто проходили далі. Ось деякі відповіді:

 

- Воно мені нічого не дає, просто подобається (жін. 22 роки).

- Раніше я почувала себе дорослішою, а згодом звикла (жін. 45 років).

- Це допомагає мені зняти навантаження, хоча і погіршує здоров'я (чол. 32 роки).

- Нічого - це просто залежність (чол. 59 років).

 

 

У цей день фахівці із соціальної роботи закликали курців міста спробувати припинити курити хоча б на один день. За статистичними даними встановлено, що Україна посідає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців та виступає другою країною в світі, де у віці 13-15 років курять більше 30% юнаків та дівчат. Адже щорічно до числа курців долучається не менше 100 000 українців, де кожний четвертий підліток викурює першу цигарку у віці 10 років. Тому у всьому світі в цей день проводять міжнародну акцію, спрямовану на боротьбу з курінням – «Всесвітній день без тютюну», тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений у 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я Світовою спільнотою було поставлено завдання – домогтися, щоб у XXI ст. проблема куріння тютюну зникла.

 

Цією акцією усіх людей застерігають від звички, що є однією з найпоширеніших епідемій за всю історію існування людства – нікотинової залежності, що стоїть поряд з алкоголізмом і наркоманією. Слід зауважити, що в Україні курить майже кожна друга доросла людина (42%), а загальна кількість сягає 15,5 млн. людей. Набагато більше стали курити жінки. Особливо шкідливе куріння для дітей і підлітків, воно відбивається на фізичному розвитку, хлопці дуже повільно ростуть, не набирають вагу. Порушення обміну речовин, особливо вуглеводного, призводить до зниження м’язової сили, підвищеної стомлюваності, зниження опірності організму. Такі діти та підлітки худорляві, з землистим кольором обличчя, часто хворіють. Останніми роками з'являється все більше досліджень щодо стану здоров'я людей, які оточують курців. Як діє побічний димовий потік від запаленої цигарки на людей, які не курять? Дослідження феномена «пасивне куріння» проведено у Франції, США та інших країнах. Встановлено негативну дію на склад кроці, нервову систему пасивного курця.

 

 

Великої шкоди завдає оксид вуглецю, який, проникаючи через легені в кров, міцно сполучається з гемоглобіном і перешкоджає постачанню кисню тканинам. Якщо дорослі палять у присутності дітей на вулиці або у закритому приміщенні, то у дітей удвічі частіше реєструються респіраторні захворювання. Причиною виникнення боротьби з тютюнокурінням є передчасна смертність та хвороби, яким людство здатне запобігти.

 

Тому слід пам'ятати, що кинути курити легше сьогодні, ніж завтра! Здоров'я – величезна цінність! Не варто за власні гроші викидати його на вітер з цигарковим димом!

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1096
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів