34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Інтерв'ю // Сергій Анощенко

Сергій Анощенко

30.11.2015

17

2550

Інтерв'ю міського голови Сергія Анощенка на ТРК "Бурштиновий шлях".

 

 

- Сергію Івановичу, вітаємо вас з обранням на посаду міського голови Кузнецовська. Що ви відчували у ці роки, коли не могли виконувати, надані вам громадою повноваження? Поділіться, будь ласка.

 

- Настроїв реваншу не було. Я дуже багато займався судовими справами і зрозумів, що в Україні повністю відсутня як судова, так і правоохоронна системи. Вони майже знищені і повністю корумповані. Розумію, допоки держава не відбудує ці гілки влади, то така країна, як Україна, може просто перестати існувати. Коли міський голова не може добитися якоїсь справедливості, то як же звичайному громадянину міста, який не знає куди звернутися, тому що кругом його, м’яко кажучи, «відфутболюють». Пройшовши цей гіркий шлях, бажаю зараз на посаді зробити так, щоб люди з цим не стикалися.

 

- Пане Сергію, які схвальні аспекти в роботі попередників можете відзначити в першу чергу?

 

- Великий позитив і плюс, що застосовували систему електронного самоврядування «Вільне місто». Це дуже добра річ, адже в усьому світі людина за довідками не стоїть в черзі. Запит можна подати зі своєї квартири, з персонального комп'ютера і отримати той чи інший документ. Взагалі, вважаю, забюрократизована система довідок віджила свій час, нам потрібно вже від цього відходити.

 

- Сергію Івановичу, кузнецовці знову довірили вам управління містом. Як гадаєте, на яких фронтах роботи виправдати сподівання громади буде нелегко?

 

- Довіру виправдати дуже важко. Найперше, що жителі хочуть у будь-якому місті України - це зменшення комунальних тарифів, а це в свою чергу майже не реально, оскільки в переважній більшості комунальні підприємства збиткові, тому й вимагають підвищення тарифів. Найбільша проблема міських голів - це як знайти розумний компроміс між комунальним підприємством, яке має функціонувати і хоч якось виживати та мешканцями, котрим потрібно надавати якісні послуги без «космічних» цін. Приміром, прибудинкова територія: ні в Рівному, ні в інших містах області у під'їздах прибиральниць не існує, а в Кузнецовську є. Водночас найбільше запитань у мешканців виникає по прибудинковій території. Держава у 2011 році примусила розділити квартплату і прибудинкову складову й оплачувати самостійними квитанціями. Власне, комунальні установи ми мали б реорганізуватись ще в 2012 році. Новий Закон "Про надання комунальних послуг" передбачає існування однієї управляючої компанії, яка вже сама буде наймати виконавців послуг і в питаннях розрахунків квартиронаймач буде звертатися тільки до неї. Це діє вже у багатьох містах. Ми хотіли ще в 2012 році запровадити цю систему, але чому до цього часу її не має - не знаю… Борги за останні два роки виросли на 30 млн. грн. Яким чином зараз виходити з цієї боргової ями, я поки що не знаю. Директор КМКП вже готує на найближчу сесію повний економічний звіт про фінансовий стан. Коли він прийшов на посаду було в межах 30 млн. грн. боргу, зараз - більше 60 млн. грн., і це при тому, що заморожені всі виплати, немає ні доплат до відпусток, немає премій, на 96% іде оплата комунальних послуг (4% це не так багато).

 

- Шлях вашого становлення на посаді міського голови Кузнецовська був доволі тернистий. Чи відчуваєте підтримку депутатського корпусу нинішньої каденції, аби якнайшвидше втілити у життя передвиборчі програми?

 

- Цього разу набагато простіше: немає домінування однієї політичної партії, яка диктувала б свої правила гри. Зараз є декілька політичних сил, які домовилися між собою, оскільки їх програми досить подібні. Така ситуація спостерігається не тільки в Кузнецовську, а й по всіх містах України. Допоки ми знаходимо спільну мову, аби працювати і виконувати усі передвиборчі обіцянки.

 

- Пане Сергію, хто буде працювати поруч з вами у Кузнецовській міській раді?

 

- Чесно кажучи, достеменно не аналізував, але коли дивишся у сесійний зал, то за віком - це дуже молодий склад обранців; 7 депутатів представляє політична партія «Народний контроль», 6 – «Сила людей», по 5 – «Блок Петра Порошенка» і «Солідарність», по 4 депутата від «УНП», «УКРОП», ВО "Батьківщина" і ВО "Свобода"; за освітою, якщо не помиляюся, 32 депутати мають вищу освіту; за фахом - декілька директорів дошкільних навчальних закладів та вихователів, 4 лікаря, є працівники атомної станції, є приватні підприємці. Варто відмітити,що в Кузнецовській міській раді небагато підприємців і цим ми відрізняємося кардинально від усіх міських рад України, де присутність підприємців почасти висока.

 

- Сергію Івановичу, перебуваючи на посаді міського голови Кузнецовська трохи менше одного місяця, яке питання бачите нагальним до розгляду?

 

- Це перебудова нашого комунального підприємства. Тому що Закон вже давно вимагає, є ліцензійні види діяльності, це теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Законодавство вимагає, щоб це були по кожному виду окремі підприємства, забороняє, щоб між собою перетиналися оплати. Якщо це в одному комунальному підприємстві, то при затвердженні тарифів виникають проблеми, складно підтвердити розрахунки. Наприклад, транспортні витрати як покласти: на гаряче постачання чи просто водопостачання? Ці вимоги вже 4 роки стоять. Треба розділити ліцензійні види діяльності. Потім за новим законодавством ЖЕКи треба підготувати під управляючу компанію. Можливо, самі ЖЕКи будуть управляючою компанією… Все це треба з депутатами впродовж найближчих 2-ох, 3-ох місяців, не більше, напрацювати, бо з 1 липня 2016 року вже в усіх містах України мають працювати ці посередники.

 

- Пане Сергію, у скорому часі прийняття основного фінансового документа наступного року. Яких бюджетних тенденцій чекати Кузнецовську у 2016 році?

 

- Це складно, до кінця не вивчав, але одна річ мене вже шокувала. Коли я ще був на посаді, в місцевому бюджеті залишалося 75% надходжень, на даний момент - тільки 60%. Кажуть, що в країні децентралізація, і в нас нібито збільшаться кошти, насправді ж, ми вже втратили 34 млн. грн. з місцевого бюджету. Потім, нам настирливо намагаються передати СМСЧ №3 з бюджетом 56 млн. грн. Держава на її утримання поки що, на скільки я знаю, дає 26 млн. грн., а де віднайти 30 млн. на її функціонування? По телевізору дуже гарно розповідають про децентралізація, про збільшення прав громади, а насправді бюджетний кодекс і законодавство залишилися старими. Бюджет Кузнецовська 2016 року приймається не на місці, як передбачає децентралізація, а в м. Києві, у Верховній раді України. Про реальну децентралізацію влади говорити рано. Наприклад: прямий обов'язок держави – це забезпечення медицини та освіти, проте більше ніж на 65% жодного разу держава не фінансувала ці сфери (додаємо з місцевого бюджету). Натомість місцевий бюджет зобов'язаний утримувати міські будинки, водопостачання, водовідведення. Цю роботу в місті не робили вже практично 20 років. Якщо ремонт покрівель іде, то все одно немає капітального і виходить, що «латаємо» діри. Диву даєшся, коли прем'єр міністр розказує, які погані міські голови і чого вони не направляють місцеві кошти на зарплату вчителям. Вибачте, держава зобов'язана оплатити зарплату всім педагогам, тому що вона забрала в нас ці гроші в Київ.Так заплатіть, а ми будемо вирішувати місцеві проблеми, які повинні вирішувати мери. Кожен повинен відповідати за своє. А виходить субсидії не додали - винен міський голова, виплати матерям несвоєчасно прийшли - відповідає міський голова. Усе просто: це державні кошти, і вони приходять як субвенція.

 

- Сергію Івановичу, якою є ваша думка щодо перейменування міста енергетиків?

 

- Закон називається «Про декомунізацію», але чи може декомунізація проводитися комуністичними методами? Як колись в СРСР визначали, що якесь місто має називатись так, а не інакше, то сьогодні Верховна рада робить подібне новим диктатом. Якщо держава іде в Європу, якщо вона цивілізована – чому не дослухаються до громад: чи "за" вони, чи "проти", яке найменування хочуть? Слід сказати, що Верховна рада вже скасувала Закон "Про місцевий референдум". Якщо ми ідемо в Європу, де «людина понад усе», то забули запитати саму людину. Де хоче жити вона: в Кузнецовську чи у Вараші, а може в якомусь іншому місті?Як бачимо, комуністичні методи, тільки в 2015 році.

 

- Сергію Івановичу, які підводні рифи вбачаєте у добровільному об'єднанні територіальних громад?

 

- Які позитиви приносить об'єднання громад для Кузнецовська відповіді я ще не маю. Без сумніву, для навколишніх сіл є плюс. Кошти міського бюджету будуть дотувати сільську школу,ФАП, ДНЗ. Що ми отримуємо натомість? Нічого. Вільної землі в оточуючих сільських громадах немає, найближчі вільні ділянки знаходяться на відстані 16 - 18 км від Кузнецовська. Для розбудови міста землі не існує. Проблем багато, де взяти кошти на утримання ще десятків кілометрів доріг? Я, як міський голова, не збільшуючи бюджету, чи можу забезпечити нормальну дорогу в тій же Старій Рафалівці, коли є серйозні «дорожні» негаразди в місті? Зауважте, і все це зветься «добровільним» об'єднанням територіальних громад. Яким методом воно іде? Іде тим самим комуністичним методом, перестають виділяти кошти на зарплату сільським головам, на зарплату бухгалтерам, тих садочків і таким чином силою хочуть загнати їх на об'єднання. Знову не європейський метод, в назві «добровільно», а в реаліях - примусово.  

 

- Пане Сергію, якою ви бачите подальшу співпрацю з побратимом Кузнецовська, польським містом Волув?

 

- Тільки за співпрацю. Європейські програми, за якими поляки і німці допомагають Україні дуже дієві. Наприклад, у Костополі на декілька сотень тисяч гривень Польща закупляла і дарувала сміттєві контейнери, освітлення лаштувала. Є багато програм допомоги українським містам. Відомо, що наразі Кузнецовська міська рада веде напрацювання по залученню міжнародних грантів за екологічними питаннями міста.

 

- Пане Сергію, чому ситуація досить таки скромна для міста обласного підпорядкування, адже для порівняння Володимирецькому району вдалося залучити міжнародні кошти по кількох проектах?

 

- В Кузнецовську є одна велика проблема. Для мешканців це не проблема, але для грантів це дуже велика проблема - це дешеве тепло. Практично всі гранти на міста України виділяються по програмі енергоефективності. А там є такий термін, як «строк окупності». Якщо в усіх містах він складає від 3-ох до 5-ти років по проекту, то в Кузнецовську – 20-30 років. Утеплення, заміна вікон у звичайному місті окупляється за 3 роки, в Кузнецовську за 20 років, тому ми не могли попасти в жодну з програм.

 

- Сергію Івановичу, висловіть ваш погляд щодо права існування міської газети і в якому форматі.

 

- Я нещодавно розписав на депутатській комісії це питання, тому що кузнецовський прес-центр на даний момент не ліквідований. В ньому не працює жодна людина, але там є приміщення, там ми платимо комунальні послуги і депутати мають визначитися: чи буде він існувати. Якщо так, то в якому вигляді, бо попередня каденція так і не змогла визначитись конкретно.

 

- Чого бажаєте містянам?

 

- Ми живемо в дуже гарному місті, дуже гарному краї. Побажав би любити своє місто, берегти його. Банальна істина, але «чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Будьмо толерантними до інших, самі дотримуймось порядку і Кузнецовськ буде ще гарнішим, ще приємнішим для його відвідувачів. Дуже красиве місто і треба робити все, щоб в ньому було зручно і затишно жити всім.

 

 

Спілкувалася Анжела Поліщук, кореспондент КП ТРК «Бурштиновий шлях»

 

Всього коментарів: 17
1
boryviter | 21.12.2015 | 04:16
+ (0) -
Настроїв реваншу не було. Я дуже багато займався судовими справами і зрозумів, що в Україні повністю відсутня як судова, так і правоохоронна системи. Вони майже знищені і повністю корумповані. Розумію, допоки держава не відбудує ці гілки влади, то така країна, як Україна, може просто перестати існувати. 

Це що, заклики до розвалу країни???? Як міський голова може таке озвучувати на загал???? Якщо не існує права в Україні, то як пана Анощенка тоді обрали, хіба не на правовій основі?????
2
Невипивайко. Він же Сум | 15.01.2016 | 19:04
+ (0) -
А якби стільки зусиль було потрачено на вирішення м і с ь к и х справ, то, можливо, й судитися не довелося! Часу не вистачило б...
3
Іван. Він же Сум | 23.01.2016 | 13:50
+ (0) -
Пане голово, хотілося б дивитися обласні новини не лише "по тарілках" чи по кабельному. Виріште це питання.
4
Іван. Він же Сум | 24.01.2016 | 18:53
+ (0) -
Пане голово, даруйте, апе я щодо названих вами (див. інтерв"ю) "комуністичних методів", які й потепер у нас начеб-то збереглись, зокрема в процедурі майбутнього перейменування (а точніше - ПОВЕРНЕННІ) попередньої назви нашому поселенню. Так ось, загалом то ви були б праві, якби наше місто виросло на голому місці і з волі населення отримало таку назву. А то ж, даруйте, все було зроблено по-іншому. Задля того, щоб сподобатись "старшому брату", тодішня партійна номенклатура разом із маріонетковою місцевою владою  скрізь, де могли й не могли понаписували Кузнецовськ. І так би воно й було, помалу всі це "проковтнули б". Та нічого немає вічного, а особливо неправди. Відтак сьогодні є шанс виправити колись зроблену помилку. А оскільки в нормальний (цивілізований) спосіб зараз це зробити не просто (бо якби у нас була нормальна судова система, то корінні варашани могли б попросту подати в суд і елементарно оспорити попереднє самочинне рішння тоді ще селищної ради й повернути своєму селу споконвічну назву, яку пізніше могло б узяти й місто. Та сьогодні, коли багато хто ще не дозрів до такого розуміння, часто через малограмотність та байдужість "за духом" ще й досі живе в радянській епосі - це можна вирішити лише тим самим рішенням, яким і створювалась проблема. Іншими словами "клин вибити клином". У певній мірі можна зрозуміти совків, для яких головне, аби була ковбаса на столі (хоча, всі знають, імперія її не постачала, а вироблялась вона на наших же землях та повсякденною працею нашого ж  сільського населення) та відвертих російських шовиністів, які сподівалися вічно царювати на наших теренах. Вони - в нокауті. Але ж Ви, Сергію Івановичу, сучасна високо освідчена людинаю Вам люди довірили високу посаду - керувати містом. отож сумно, що й Ви піддаєтесь сумнівам з цього питання і проявляєте певну нерішучість. Не хотілося б думати, що у вас недостатньо патріотизму чи Ви чогось не знаєте, аби очолити рух повернення справедливості. Іншими словам, не хочеться думати, що й Ви бажаєте жити у місті (і правити ним) зі спотвореною (скомунізованою) назвою КУЗНЕЦОВСЬК. Бо коли так - то можу вам лише поспівчувати й порадити уважно прочитати хоча б мемуари ватажків червоної партизанки - спогади того ж Дм. Меведєва, в яких він розповідає, як хвацько під час проведення одного зі своїх терактів Н. Кузнєцов вистрілив у високого німецького чиновника в Рівно, сів у машину й зник. І все б нічого. Вбив то й убив того німчару. З ворогом і справді потрібно боротись. Та лихо в тім, що при цьому на місці убивства радянський розвідник (начеб-то ненароком!) навмисне залишив ("загубив") речові докази, зокрема й посвідку на ім"я одного з тодішніх українсаьких націоналістів. Іншими словами в такий спосіб підказав розгніваним окупантам, у який бік повернути свій караючий меч. І німці, на жаль, піддались на ту підлу провокацію. Не кинулись шукати справжнього вбивцю та тих, хто його послав, а всю лють вилили (і так було не раз!) на цілком невинних мешканців Рівного, працівників місцевих адміністративних установ та в"язнів місцевих тюрем, які ні сном ні духом не знали, за що їх кинуто під стіну й розстріляно.  Погодьмось, що в нормальної людини волосся здіймалося б дибом від такого роду подвигів, хоча  таку бузувірську практику завжди вітала й вітає червона Москва. Більше того - російська влада завжди нагороджувала й нагороджує організаторів таких бузувірських вчинків, присвоює Зірки Героя, їхніми іменами називає населені пункти, як це трапилося і в нашому випадку. Та як до цього всього маємо ставитися ми, українці, коли знаємо, що на руках убивць невинна кров наших дідів та прадідів?  Не хочеться думати, що вам до того байдуже...Чи, крий Боже, ще й підтримуєте усяких горлопаїв із так званого "Рускаго Міра", який навіть на нашій українській  землі завжди виступає проти всього українського. Пора б уже визначитись, якщо хочете, щоб вас повністю розуміли й підтримували люди.
5
Vasjok | 24.01.2016 | 22:34
+ (0) -
Взагаліт-то, місто було побудоване і спроектоване ненависним режимом, а не виросло з села, чи швидше хутора, Вараш. І назва була присвоєна наказом Президії Верховної Ради Української РСР, цілком собі в легітимний спосіб.
6
Вова з Лопухівки. Він же Сум | 25.01.2016 | 09:24
+ (0) -
Попередньому. Додай тільки, що все будувалось зусиллями й на кошти наших батьків. А режим, як відомо, не  біля землі, а у владних кабінетах порався. Так би мовити, всім керував.
Дивно, що той самий, як ви кажете режим, заодно й Заболоття на якусь там Адольфівку чи Еріхокохівку не перейменувави. А чого?! То теж, так би мовити, відомі й у певному сенсі героїчні особи. Все - Сталінське товариство, з яким СРСР перед війною навіть спільний військовий парапд проводив. Правда пізніше за співпрацю з німцями й так зване шпигунство усіх без розбору розстрілював, а сам, всупереч волі всього світу, майбутнього агресора усім забезпечував, включаючи й кадрове. Навіть тоді, коли вже бомби сипались на нашу землю - ешелони з СРСР ішли на німецьку сторону.
7
Vasjok | 25.01.2016 | 11:52
+ (0) -
Місто, як власне і станція, будувалось далеко не лише силами місцевого населення. А Вараш ніхто не переіменовував, хутір фактично був поглинутий новоствореним населеним пунктом ставши одни з його мікрорайонів. Щодо особистості Кузнєцова, то мені здається вона демонізується. Вся ця історія з залишеними на місті вбивства німецького чиновника звучить абсурдно і нагадує відому історію з "візиткою Яроша" чи якись фільм "про війну" з злими і недолугими німцями. Щодо каральних акцій у відповідь на вбивство Коха, то це не унікальний випадок - поцікавтесь історією села Гута Лісівська, яке було спалене після засідки влаштованої повстанцями (українськими націоналістами) - тільки не треба, історій, що це начебто були перевдягнуті чекісти. Якщо підсумувати, то моя думка така: сьогоднішній ура-патріотизм, особливо в царині перегляду історії не видається мені корисним і продуктивним, і нагадує швидше міфотворення, ніж спроби об'єктивно оцінити минувщину. Всі ролі роздані: є погані і хороші, свої і чужі, перші завжди хороші і праві, інші завжди злі і у всьому винні. По-моїм відчуттям, в український історіографії зараз панує такий собі пост-колоніальний травматичний синдром. Історія СРСР і України в його складі дуже непроста і неоднозначна тема. Не забуваючи про темні і трагічни сторінки, слід також розуміти, що це теж частина НАШОЇ історії, і що крім ГУЛАГу і репресій там ще багато чого було.
8
Vasjok | 25.01.2016 | 19:47
+ (1) -
Пардон, Коха він таки не ліквідував, були лише замахи.
9
ser | 26.01.2016 | 18:08
+ (0) -
И назавешь ты его "гордым" названием Вараш, и станут сразу все счастливыми, богатыми а главное умными.И воровать перестанут, и быковать, и  свинячить в по городу, и культурным станет  быдлото. Сколько же в этой стране даунов ограниченных и зацикленных. Такое впечатление что плодятся они как грибы после дождя и лезут все покеровать.
Сум | 31.01.2016 | 18:32
+ (0) -
Ваську та всім іншим, хто так вважає. То ти, чоловіче, навіть книг із шкільної програми не читав! Тоді чому встряєш у суперечку? І як з таким дурнем як ти дискутувати, коли ти відмітаєш навіть те, про що у своїх мемуарах зізнавались партизанські ватажки. І не просто зізнаються, а гордяться своїми вчинками.  Почитай спогади Медведєва про Кузнєцова, видані у книгах щен за СРСР. Попроси у бібліотеці. Чи ти не знаєш, що це таке? Тоді я тебе познайомлю з тими, у кого загинули рідні під час тих "героїчних вчинків". Сподіваюсь, вони тебе, такого оболтуса, швидко на місце поставлять. Бо, попри час, вони все пам"ятають. І не пробачать. Ніколи й нізащо. І я не пробачу. В тому числі й тобі, коли заперечуєш ті факти. До слова, ніхто й не казав, що Коха було ліквідовано. Чув тільки, що самого Кузнєцова бандерівці таки впіймали і ліквідували при його втечі зі Львава. І він тоді дуже багатьох перед своєю загибеллю видав, а отже й загубив. На цей раз уже червоних.
Vasjok | 31.01.2016 | 20:02
+ (0) -
Манера відповідати у вас така знаєте... комісарська. Викрили відразу "манкурта", можна сказати знищили морально своєю ніщівною критикою. Вам би на комсольких засіданнях поносити несвідомих товаріщів. І про що ж зізнавались партизанські ватажки? Про те що вели боротьбу проти УПА? Так з цим ніхто і не сперечається. По вашому цей факт автоматично нівелює вклад червоного партизанського руху (в якому більшість була, увага - українцями!) в боротьбі з німцями і його значимість в історії України? Це дуже зручний і популярний прийом серед "патріотичних" істориків: поставити український народ в підпорядкований стан, розглядати його лише як об'єкт маніпуляцій і знущань націй-завойовників (росіян, поляків, татар-турків) нівелюючи будь яку активну роль населення України в своїй історії і знімаючи будь-яку відповідальність за свою долю, при цьому якумога голосніше заявляти про нашу героїчність, козацький рід, вікові традиції державності і т.д. Попри реприсивність радянського режиму, розглядати українців в ньому суто як пасивних акторів, як мінімум антиісторично. Чи повашому тільки ті чиє сердце починає битись частіше при спогляданні чорно-червоного прапору варті зватись українцями? А як бути з не зовсім приємними сторінками українського націоналістичного руху? Наприклад факту, що ОУН була авторитарною і по-суті терористичною (вбивсто Бабія, для прикладу) організацією? Або "антипольською акцією" УПА? Це не злочини по-вашому? Власне суть мого повідомлення Ви так і не зрозуміли, наврядчи навіть хотіли. А суть проста: треба вміти хоронити своїх мерців і мати сміливість приймати своє минулим у всій його складності і неоднозначності,а не заміняти його героїчним епосом. І жити сьогоденням і майбуттям, тоді Вам не так кортітиме мститись людям які давно вже померли за справи давно минулих днів.
Сум | 31.01.2016 | 18:39
+ (0) -
Для так званого Сера (чи Серуна?)
Те. що родиться в Україні - то все наше. І ми з ним, хай поганим, справимось, але звідки ти, падло, тут взялося? Звідки приповзло, коли, живучи тут, навіть мови української не вивчило? Ти кажеш, що ми тупі. Але наша малеча в школі за пару місяців  російську в школі вивчає, а ви, з дозволу сказати найгеніальніші, навітьцього не можете. Тоді що з тобою, дауне, недоумку москальський, говорити? Чемодан - і геть у свою розпрекрасну кацапльонівку. І ще одне. Подумай, як ти підісрав своїх одноплемінників. Тепер же і прол них буде така думка. І подібне, до них, ставлення
Сум | 31.01.2016 | 18:48
+ (0) -
Іще одне для того серуна. Тепер зрозуміло, чому ваше кодло, ваш Рускій мір у всьому світі ненавидять і москалів звідусюди сраною мітлою женуть. То ж де вона - там і війни. Де москалі - там і скандали. У них в авторитеті - гомік Путлер та недоумкуватий шизофренік Жириновський, який розповідає, що рорсійський солдат має свої чоботи і в Індійському океані помити. А потрібно ж то лише мізки промити й зрозуміти, що світ уже не той і не живе за законами сили. Біда тільки, що отих самих мізків у москалів і браку. Вище згаданий серун - і є одним із них.
Мох | 02.02.2016 | 08:57
+ (0) -
Для разумного СУМ- - дивний ти хлопець. Тобі не сподобалася правда то що написав ser і почав слиною бризкати і ображати. За ваших дітей я рад що вони такі розумні.Ось тільки видно ти окрім своєї мовы ні хріну не знаєш і не хочеш, а ser  - эт напевно у нього на англійському, але куди тобі знати іноземні мови, вони ж усі такі легені, що і учити їх не потрібно. А на рахунок російських політиків, ти на своїх злодіїв подивися і на блакитного гоміка  торохтія Ляшка,копія Жариновского. Так що мізків бракує це у вас, якщо вибираєте таких розумних керманычей, які дрючат і обкрадають країну 3й десяток років.
Мох | 02.02.2016 | 09:52
+ (0) -
ещё одно для того Сума - посмотри видео снятое журналистом в новостиПрезидент на Рівненщині. Як це було. - и увидишь кто кого называет быдлом.
Сум | 07.02.2016 | 14:15
+ (0) -
Для грамотного Моха, який теж не навчився говорити українською чи зневавжає її. Так ось я знаю росіську, бо і в самого є російське коріння. Але коли ми (росіяни) вже вирішили бути тут, то потрібно шанувати населення серед якого живемо, справжніх українців, а не тих зігнутих у вічному поклоні пристосуванців-виродженців, які забули якого роду-племені і де потрібно й не потрібно чимшвидше поспішають "штокати" й "какати", в надії сподобатись. Інакше не плачмо, що нам услід плюють і, при можливості,  нищать. Друге. Своїх (хоча які ж вони мої?!) злодіїв я не оправдовую, і буду просто щасливий, коли вони всі не до одного сидітимуть у тюрмах. Але мені вдесятеро неприємно, коли тут "пасуться" ще й сотні російських злодіїв, зокрема різноманітних банків та сотень напівкримінальних бізнесових компаній того ж путінського друга Григоришина. Особисто я з ними ділитись нічим не хочу. Третє. До Ляшка в адвокати я не записуюсь, але вітаю його з тієї ж причини, що не мириться й не мовчить, постійно виступає проти того ж криміналітету та московського визиску. І щодо Порощенка, приїзд якого відзняли телеавзвйники. У нас, принаймні, можна це побачити й покритикувати.  А ось візьми в Росії покритикуй Путіна, і побачиш, чим те для тебе закінчиться.
Сум | 10.02.2016 | 22:18
+ (0) -
Пане голово, так хто все таки дав дозвіл на забудову санітарної зони р. Стир? За Законодавством як мінімум 50 метрів не має забудовуватись. Ви цього не знали і депутати не знали? Чи разом тишком-нишком поділили, разом із горе-прокуратурою, яка, схоже, займалася і займається лише вирішенням власних справ, а не дотриманням законодавства. Пане голово, хто, коли і як відповідатиме за цей екологічний злочин? Хто підписував відповідніс дозволи на забудову (або чому не реагував, коли те незаконне будівництво проводилось і проводиться у межах міста, включаючи стариці? Коли закінчиться цей чиновницький безпредєл, чи в\и чекаєте, що мешканці міста самі візьмуться вершити самосуд і бульдозером нищити оті всі ваші кубла над річкою?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів