34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Молодь РАЕС підвищує професійні знання

Молодь РАЕС підвищує професійні знання

04.10.2011

0

930

Нещодавно організацією молоді (ОМ) РАЕС було проведено конкурс професійної майстерності (КПМ) серед молодих спеціалістів.

КПМ – змагання між робітниками однієї спеціальності, які володіють професійними навичками, теоретичною підготовкою та вмінням застосувати їх при виконанні поставлених завдань. Це - один із дієвих способів ініціювання підвищення кваліфікації робітників, інженерно-технічних кадрів та службовців, вдосконалення їхньої майстерності та підвищення культури безпеки. Такі конкурси проводяться щорічно, як у відокремлених підрозділах, так і між ними. Мета заходу - виявлення найкращих фахівців електростанцій ДП НАЕК „Енергоатом”.


Про те, як організовувався і проходив конкурс, поділився один з членів комісії, заступник голови організації молоді Павло Олещук.

Розкажіть, будь ласка, як все починалось і фахівці з яких спеціальностей цього року брали участь у конкурсі?


- Спочатку комісія з виробничої діяльності та навчання ОМ ДП НАЕК „Енергоатом” визначила кваліфікації. Які до слова, вони щоразу інші. Цього року конкурс пройшов між такими спеціальностями : інженер з експлуатації устаткування атомних електричних станцій, машиніст-обхідник турбінного устаткування 6-ї групи, електромонтер з обслуговування електрообладнання електричних станцій 6 групи, електрослюсар з обслуговування автоматики та засобів вимірювання електростанцій 5-ї групи, оператор СВО, електрозварювальник ручного зварювання, токар та інженер-метролог.

Хто займався підготовкою запитань для конкурсу?

- Розпорядженням по цеху призначали відповідальних за проведення змагань. Вони й готували питання. Вся процедура мала відповідати вимогам Положення про проведення КПМ персоналу ДП НАЕК „Енергоатом”.

У скільки етапів проходив конкурс і які вимоги ставились до його учасників?

- Як правило, є 2-а етапи змагань : теоретичні та практичні, за які можна набрати 180 балів, тобто, 100 – за 10 теоретичних питань, і 80 – за практичне завдання, яке оцінюється за 8-ма критеріями.

Від конкурсантів були потрібні лише знання техніки, обладнання, інструментів і, звичайно, вміння користуватись ними. А також, дотримання вимог безпеки, охорони праці та нормативної документації.

Чи можна було використовувати свої інструменти при виконанні практичних завдань?

- Так, дозволялось застосування власних інструментів, якщо вони не суперечили вимогам безпеки.

Як комісія оцінювала конкурсантів? Суворо чи по-справедливості?

- У кожному цеху члени комісії були різними, отож у всіх були свої вимоги до учасників. Але все пройшло злагоджено та чесно. Навіть білет давали всім один, щоб учасники були в однакових умовах. Є, звичайно, і пункти за якими знімали бали. Для прикладу, за неграмотно виконану технологічну операцію знімали 5 балів, а за порушення вимог охорони праці – цілих 10.

Що ж чекає на переможців та інших учасників змагань?

- Всі, хто зайняв призові місця, отримають премію, а хто став першим у своїй спеціальності - поїде на міжгалузеві змагання, які цього року пройдуть на Запорізькій АЕС, а наступного – у нас.

Тож нагороду в конкурсі профмайстерності серед молодих фахівців вибороли: 

ЦПВ
(перше місце - Демчук В.М., друге - Леус А.В., третє - Чех О.А.); 

ХЦ (Толокнеєв С.А., Кравчук О.В., Китун І.М.);

РЦ-2 (Феськов В.В., Будник А.В., Гусак С.В.);

ТЦ-2 (Любежанін А.В., Сад А.Н., Варфоломеєв Н.В.);

ЦТАВ (Юдін А.О., Павлусь Ю.В., Шарабар Е.В.);

ЕЦ (Помін Р.В., Карпович Б.В., Валигін А.А.);

ВГМ (Дейнеко Р.В., Котяш О.П., Андрусик В.В).


Женя Пономаренко, omrnpp.at.ua

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1096
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів