34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // На полі славнім Берестечка

На полі славнім Берестечка

23.06.2012

45

1847

Далеко від гомінливих міст, у затишному куточку кордонів Волинської та Рівненської областей розташовані три населених пункти : Берестечко, Пляшева та Острів. Велика та могутня сила у цих назвах, яка притягує тисячі українців з різних куточків нашої Батьківщини.

Щороку на Рівненщину прямують справжні патріоти, аби вшанувати пам'ять загиблих тут козаків. Поле Берестецької битви – одне із святих місць, омите кров'ю, викладене тілами героїв, які мужньо полягли за волю України.

Музей-заповідник «Козацькі могили» відвідали і жителі Кузнецовська. Поїздку організувала Кузнецовська міська організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» на чолі з керівником Миколою Пешком.


Автобус, в якому прямувала наша делегація, відрізнявся від уже прибулих: його прикрашав національний синьо-жовтий стяг та чорно-червоний прапор нескорених героїв Української Повстанської Армії. Вишикувавшись у колону, із прапорами та гаслами «Слава Україні!» - «Героям слава!» кузнецовці піднесли квіти до монумента загиблим козакам і селянам

У церкві Свято-Георгієвського монастиря, що на території заповідника, пройшла поминальна служба і молебень за Україну, її провели 180 священників на чолі із святійшим патріархом Філаретом. Побували ми і в стародавній Свято-Михайлівській церкві, спустилися до саркофагу, де зберігаються останки козаків, запалили свічки за душі загиблих.На полі колишньої битви була зімпровізована мала Запорізька січ. Тут гордо походжали козаки, озброєні луками та шаблями, з гармат час від часу лунали постріли, гостей частували медовухою та кулішем.

Після закінчення богослужінь відбулося народне віче, в якому взяли участь депутати різних рівнів, представники політичних партій та громадських організацій. Серед них були Василь Шкляр, лауреат Шевченківської премії, автор роману «Чорний ворон», та лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок.

У своєму виступі Олег Тягнибок звернувся до присутніх зі словами на захист української мови: "Негідники із Партії регіонів намагаються перед виборами нав'язувати непотрібні закони. Насправді людей не хвилюють якісь особливі преференції для російської мови, бо ніхто їм не забороняє нею спілкуватися. Нам розповідають про захист російськомовного населення, посилаючись на європейські хартії захисту мов національних меншин. Ця хартія стосується виключно тих мов, які в Європі вимирають. А вони підсунули свій "русскій язик" до переліку мов, які вимирають. Вони захищають всіх, але забули одне: хто українців буде захищати? Ми доведемо, що українці мають бути господарями на своїй землі, що маємо право говорити своєю рідною мовою. Якщо "мовний" законопроект будуть виставляти в другому читанні, ми всі поїдемо до Києва, щоб вони розуміли, що українці своє захистять".Те, що влада підтримує усе, крім свого рідного, українського, свідчить і те, що у заходах з нагоди 361-ої річниці найбільшої в історії визвольних змагань битви не було помітно жодного представника обласної влади. Вочевидь, заклопотана своїми проблемами і влада Кузнецовська, яка теж так і не спромоглася організувати охочим поїздку на Козацькі могили. Хоча саме вона мала б підтримувати і заохочувати мешканців міста до участі у патріотичних заходах.…Маки ростуть там, де земля кров’ю полита, - кажуть у народі. Цим червоним цвітом усіяне поле Берестецької битви. Українці за покликом серця їдуть сюди, аби віддати шану, тим, хто не боявся ворожої шаблі і був оборонцем рідної землі до останньої краплини крові.


Юлія КРИЩУК,
учасниця поїздки, студентка 4 курсу
КНПУ ім.Драгоманова

Всього коментарів: 45
1
Void | 23.06.2012 | 23:51
+ (-1) -
Крищук? surprised А вона що там забула huh
2
Захарко | 24.06.2012 | 00:51
+ (0) -
Такі блазні як Тягнибок українців не захистять. Якщо Тягнибок християнин то чому він бреше і обдурює українців? Чому він не хоче об"єднуватися ні з якими українськими партіями? За чиї гроші він завжди світиться в Шустера, де дуже висока платня за присутність в студії???
Щоб не було так, що зібрав Тягнибок хлопців-патріотів і незабаром після виборів всі побачать як він їх зробить зрадниками української справи на замовлення та гроші наших ворогів-окупантів..
3
Патріот | 24.06.2012 | 02:28
+ (2) -
Таке враження, що крім "Свободи" у Берестечку нікого більше не було та ніхто не виступав кріи Тягнибока.Але насправді прапори "Свободи" красувались-розгортались тільки під час виступу їхнього лідера. Все на цьому патріотизм свободівців закінчився.
4
Flashpoint | 24.06.2012 | 13:37
+ (5) -
Тема не моя, заранее прошу прощения за высказывыние. confused
- Таки правду говорят: 3 украинца это уже войско с предателем!
Когда уже будут что-то строить - заводы, фабрики и т.д., а не травить людей друг на друга? Все кричали "москалі кляті, жити не дають!!!", уже (по людским меркам) Украине замуж пора (суверенна, незалежна), а как после союза "на панель" вышла, так до сих пор мечится - в "еврогруповуху" не берут - воняет, "старший брат" забрал - бы назад в союз (как Беларусь например) - да не на том языке разговаривает , хотя работу дает (сколько Кузнецовцев по Москвам да Питерам на зароботках - не одна сотня,а может и тысяча), а-а нет, внутренние черви крови людской еще мало выпили! angry
А якщо по мовному питанню, то для мене (як і для більшості хто живе в Україні) нема різниці укр. чи рос. - з легкістю розмовляю на обох!
Заводи будуйте, фабрики - дайте людям та їх дітям впевненість в майбутньому, а на якому языку чи мові будуть звертатись один до одного закохані люди - ми ніколи не дізнаемось, бо це їх особисте та ще й мабудь потаємне!
IvanGonta | 24.06.2012 | 19:54
+ (-4) -
"В державі іноземною мовою можуть говорити гість, полонений або окупант".- Карл Маркс.
jarema | 24.06.2012 | 22:27
+ (-6) -
Дивлячись на твою Flashpoint граматику та інтелект, ти не знаєш ні української,ані російської.. так собі неук, як всі московські невігласи ..
5
Захарко | 24.06.2012 | 16:44
+ (1) -
Дударіну пояснюю: Найстрашніша окупація України була під Польщею та комуно-більшовицьким ігом. Думали що здобули Незалежність від совітів в 1991р але їхні совітські КДБ разом із нацменшинами :януковичами, саламатіними, хорошковськіми, тимошенками калісніченками,турчиновими, кажем"якіними та всією п"ятою колоною Москви надалі роздирають грабують українські багатства знищують українську націю.
Путін оголосив допомогу тим, хто повернеться на російські землі тобто в Росію, але ні один клятий москаль не хоче покидати Україну. Кацапчуки тільки голосують в Україні за Росію і весь час ганблять нас як націю, користуючись нашою добротою.
6
Flashpoint | 24.06.2012 | 17:58
+ (0) -
Улыбнул!!! biggrin biggrin О-о-чень улыбнул!!! biggrin biggrin biggrin
Плохому танцору ...
IvanGonta | 24.06.2012 | 19:35
+ (-2) -
Дидалін, ти вирахуваний. Оглядайся. Тобі не допоможуть ні твоя бутафорська гвинтівка ні саперна лопатка. А протигаз бережи. Будеш слоником.
ПФУ | 24.06.2012 | 23:44
+ (1) -
Впевнений? cool
http://www.4bloka.com/blog/item/2602-zhiva-pam’yat.html
на мою думку гарна людина, у всякому разі приймаючи участь у відтворенні війскових подій на нашому боці та дає змогу не забувати історію та демонструючи всім - хто таки взяв гору!!!
P.s. Погрожувати не потрібно, треба аргументовати! Чи вам слабо?
7
Пан | 24.06.2012 | 17:59
+ (1) -
Державна мова - це мова держслужбовців, військових, а не громадянського суспільства! Держава - для людей, а не навпаки. Права громадян це головне, це Європейська цінність!
Держава не повинна повчати і змушувати громадян якою мовою їм вчитися і говорити, громадяни повинні це самі визначати. Професійні українці мають гіпертрофоване бажання бути краще за інших і мати привілеї, лише завдяки своїй національності.Треба дати їм в руки кайло і лопату, і відправити на будівництво дамб в західній Україні, щоб там не було хронічних затоплень. Чемодан – вокзал –Галичина!
IvanGonta | 24.06.2012 | 19:31
+ (-1) -
Так можуть говорити лише невігласи або провокатори. Поїдь в Росію, Ізраїль, Францію... і там тебе навчать поважати мову титульної нації.
sir_the_dragon | 24.06.2012 | 21:07
+ (-2) -
Спробуй отримати громадянство в Німеччині. 3 екзамени: німецька мова, культура, історія. Так що підпанок, думай головою, що буде з головою!
jarema | 24.06.2012 | 22:38
+ (-3) -
Це ти (не хочу писати пане), можеш таке казати, доки Україна перебуває в іноземній окупації і влада в державі жидо-кацапська, тобто ворожа.А якби була українська націоналістична! (як у всіх нормальних країнах), то всім нацменам прийшлося б вчити українську і здавати з неї екзамен.. Як у Прибалтиці,у європейських країнах...
І тоді ворожі в Україні елементи стулили б свої брудні пельки і вчили б мовчки мову нашу, якби хотіли б тут жити. А доки порадійте , доки в Україні ваша бандитська влада обрана баранами
ПФУ | 25.06.2012 | 00:00
+ (0) -
Не вистачає підпису ХАЙ .... і руку догори! Колись таке уже було, хтось памьятає чим це закінчилось?
8
Ryzenkov | 24.06.2012 | 18:05
+ (0) -
Когда у политиков плохо с головой, они пытаются НАМ повесить лапшу на уши, а еще лучше рассказать нам, что это у нас с головой не все в порядке. Языковой вопрос в данных реалиях является второстепенным, хотя голубцы хотят сделать его первостепенным, а зачем? Да чтобы не платить за подкуп голосов, лохи с пеной у рта кричащие о своей национальности и так проголосуют, бесплатно, а гарант, глядишь еще вертолетик прикупит... Мы все нищие - только вы русскоговорящие нищие, а мы - украиномовни, а попугай из ветвей, который все знает - кричит, так это-ж большая разница! На фанатиках и больных на голову националистах наживаются вполне циничные политики, которые потом спокойно пергоняют бабки хоть на Кипр, хоть в Эмираты - и никакого языкового и национального противоречия! Разделяй и властвуй!
9
Ufyc | 24.06.2012 | 18:29
+ (0) -
Мнениепрофессора Гарвардского университета США этнического украинца Романа Шпорлюка:
«Миллионы людей, которые считают родным русский язык, 1 декабря 1991 г. проголосовали за независимость. Исходя из этого граждане, для которых украинский язык - родной, имеют перед ними определенные политические и моральные обязательства.Если мы не будем с
этим считаться, если будем делить население на «основное» и «национальные меньшинства», то очень скоро столкнемся с перспективой территориального и этнического распада Украины... Таким образом, строя государство, необходимо принимать во внимание тот факт, что народ Украины, по сути, двуязычен...Легчайший способ уничтожить Украину - это начать украинизировать неукраинцев. Наибольшую опасность для независимой Украины представляют языковые фанатики».
jarema | 24.06.2012 | 22:56
+ (-4) -
Нехай би цей етнічний українець Шпорлюк пожив в Україні років так із 50 і тоді давав поради, кому нам дякувати за Незалежність..Діди наші прожили під більшовицьким гнітом, батьки під комуно-більшовицьким, ми під совєтським (теж комуністичним).За роки цієї совєтської сталінської екзекуції знищена і мова,і селянин-трудяга,і українець-націоналіст своєї країни. Залишилися совєтські гібриди,які полюбляють при владі жидів із кацапчуками і їхню мову матюків. Окупанти свого досягли за 360років...
Ганс | 24.06.2012 | 18:36
+ (1) -
Наші основні національні цінності це: українська мова та література, вишиті сорочки і шаровари, козаки і гетьмани, оселедці і поклоніння Т. Шевченко, С. Бандері, С. Петлюрі, партії «Свобода» і «БЮТ», і головне, вічна війна з «москалями». А є ще й універсальні світові цінності це: проблеми безробіття, цін і зарплат, якісна та доступна медицина, якісна і доступна освіта, якісне і доступне житло,гарні дороги,високооплачувана робота, дотримання прав людини в тому числі і
тих, хто хоче захистити диплом рідною російською мовою. Ось і вирішуйте, які цінності важливіші, національні або універсальні? За що будемо боротися? За те,щоб частина громадян України не могла говорити рідною мовою на перервах між уроками (див. постанову Кабміну Ю.Тимошенко-Вакарчука)?
jarema | 24.06.2012 | 23:14
+ (-3) -
А ти німцю Гансе поїдь у Німечину і захистися там російською мовою, а поїдь в росію і там захистися -українською! Коли їдеш працювати і жити за кордон -викликають у мерію і повідомляють, що за рік ти повинен вивчити їхню державну мову, та ще й мерія платить тобі рік за навчання
Це ви тут в Україні (де влада іноземна бандитська) такі хоробрі із своїм "язиком".Ви раді, що українців за роки окупації зробили переляканими манкуртами, які і церкву ворожу кирилову називають своєю і владу іноземну (Юльок, Йосьок, Зеків)люблять більше ніж своїх дітей. Звичайно із такими затурканими українцями нам буде важко подолати бандитську владу , але все рівно вони згинуть,як роса на сонці.
Гапка | 24.06.2012 | 20:44
+ (6) -
Пешко - перевертень в якого відсутній інтелект та вихованість. Націоналістом себе називає, а сам рідної мови досконало не знає. Рускоукрайонець у вишиванці!
"Свобода" напевно сліпа, а можливо такий блазень влаштовує!?
Крищук | 25.06.2012 | 00:13
+ (0) -
Давай без посилань на особистості...
Фотограф | 25.06.2012 | 13:00
+ (4) -
Слишком много флагов, слишком мало людей. Сразу чувтсвуется показушная суть данной акции.
погоня | 25.06.2012 | 13:46
+ (1) -
Берестечко, Холодний Яр, Крути, Гурби,Базар... це святі місця для кожного українця. І їдуть сюди за покликом серця, а не за вказівкою влади. Як завжди, в Берестечку цьогоріч було багато представників нашого міста. Окрім "Свободи" була УНП, Свято-Михайлівська та Свято-Покровська церкви, частина депутатського корпусу та патріоти які добирались на власному транспорі. Кожному Українцю необхідно хоч раз в житті побувати на цьому святому місці. Відчути енергетику та зарядитись українським духом козаків, які захищали Україну жертвуючи своїм життям. І тому дико звучать висловлювання Дидаліна та йому подібних українофобів які зневажають Україну та все те, що дороге для нас українців. Але це ж ви, дидаліни та різношерстні українофоби, привели до влади цей антинародний режим.Це ви, голосували за ПР та двічі несудимого Януковича. Це ваші ставленики нищать українську армію, освіту, медицину, культуру, історію та українську державу.Це ви, підтримуючи антинародну владу нищите українського пенсіонера, вчителя, лікаря. Борючись сьгодні проти України, ви знищуєте майбутнє своїх дітей та онуків, які, на відміну від вас,є українцями. "Схаменіться, будьте люде, бо лихо Вам буде. Розкуються незабаром заковані люди..."
Гай Юлий | 25.06.2012 | 14:37
+ (1) -
Погоня, когда закончятся завывания дурным голосом по поводу "понівиченної .... (длиннющий список)" и начнётся конструктив? Что конкретно зделано ВАМИ на БАЛГО народа? Надоело слушать Ваше нытьё. Я как украинец, просто пытаюсь делать честно свою работу, не воровать и не обманывать. Считаю что если бы 90% населения Украины делали бы так, всё у нас было бы хорошо. А вы - оголтелые националисты постоянно истерите с трибун, а что реально вы делаете для Украины?
погоня | 25.06.2012 | 17:35
+ (1) -
Ти не українець, ти хохол. Бо ти живеш в Україні, але не знаєш української мови. А просто чесно працювати і не красти, цього мало. Державу необхідно захищати. В тому числі і на виборчій дільниці, і в повсякденному житті. Якщо не можеш цього зробити справою, зроби це словом. Не проходь мовчки повз чиновника, який коїть чи покриває злочин.
jarema | 25.06.2012 | 23:54
+ (-2) -
Такі Казли, як ти "Гай Юлий" нам заважають жити.І дуже шкода що цих казлів дуже багато...
Ганс | 26.06.2012 | 00:49
+ (1) -
27 jarema (Сьогодні 22:54)
хамство - візитна картка націоналіста. А чи потрібно взагалі з ними спілкуватися?
Cordiak | 26.06.2012 | 21:56
+ (1) -
"Эти КАЗЛЫ нам мешают жить"- це слова любимого президента 15млн виборців та попів кирилової московської церкви..
-"То що, Гансе,ви хочете сказати, що наш президент -ХАМ??
sir_the_dragon | 27.06.2012 | 01:23
+ (-2) -
Затикни свого паскудного язика у свій зад, аби нам не було гидко з тобою спілкуватись!
Историк со штуцером | 26.06.2012 | 14:36
+ (1) -
Никто толком не знает, что такое народ, но все очень любят говорить от его имени. А когда конкретный "народ" в конкретном месте не соответствует ожиданиям говорящего, то он очень быстро превращается в быдло, агрессивно–послушное большинство, манкруты, etc.
Культур-Мультур | 26.06.2012 | 14:38
+ (1) -
Погоня, допустим таких как Вы всего 10%? Какое Вы вообще тогда имеете право определять кому и что делать есил Вас явное меньшинство?
Cordiak | 26.06.2012 | 22:02
+ (-2) -
Меншість як раз вас нацменів: кацапчуків жидів, поляків.....
А ми на своїй Богом даній Землі. Тому всім нацменам -окупантам будемо давати відсіч.Інакше наші діти не пробачать нам за зраду.
Смерть ворогам України!!!!!!
Историк со штурцером | 26.06.2012 | 22:38
+ (0) -
В сегодняшней Украине партия сторонников XVII века при поддержке партии сторонников XIX века борется с партией сторонников XVIII века. Партия сторонников XV века также пытается найти свое место в процессе. Но нет, увы, партии сторонников XX века, не говоря уже о XXI.
Мультур-Культур | 26.06.2012 | 22:40
+ (0) -
А кто сказал что я голосовал за Яныка? )) Я как раз голосовал за оранжевую шушеру, которая полностью облажалась.
Cordiak | 27.06.2012 | 00:28
+ (0) -
Мультур-культур! Для таких як ти влада створила шушеру: обрізану жидівську апазіцію ЦІЛЯ+ЙОСЯ. Голосуй
Ганс | 27.06.2012 | 02:52
+ (2) -
36 sir_the_dragon (Сьогодні 00:23) "язика у зад"
Дуже приемно, пан sir, що Ви не п'яниця-кацап, не смердючий жид, і не брудний лях, а вихований, культурний і освічений український націоналіст - еліта титульної нації. smile
Ганс | 27.06.2012 | 03:37
+ (0) -
19 jarema (24.06.2012 22:14)
У 21 штаті США з 50 можна здавати письмовий іспит для отримання водійського посвідчення російською мовою
Культур-Мультур | 27.06.2012 | 10:08
+ (1) -
Cordiak, jarema, sir_the_dragon, погоня. В мене до Вас є єдине запитання. В Вас є робота, професія?
ПФУ | 27.06.2012 | 11:57
+ (2) -
Для Flashpoint, Ганс, Пан, Гай Юлий, Культур-Мультур, Ryzenkov та усім тим хто рахує їх вислови та думки правильними - хлопці не марнуйте свій час та нерви на ціх верніше цього (не дуже розумного) cranky Пешко - він наплодив клонів, та під різними ніками стукає по клавіатурі та людей підбиває, подивиться йог профіль - адміністратори сайту вже давали попередження: Правила сайту: 2.3. Заборонена неодноразова реєстрація одним користувачем, поза залежністю від цілей, з якими така реєстрація проводиться. Дане порушення є вкрай серйозним і веде до блокування всіх облікових записів!

Такі люди як перерахував Культур-Мультур ніколи не робили і не будуть робити - це біла кістка в горлі народу, не проковтнути, не виплюнити - тільки хірургічне втручання, вірізати як пухлину яка мішає людям вільно дихати та спілкуватись між собою і все!

12 IvanGonta (24.06.2012 18:35)
Дидалін, ти вирахуваний. Оглядайся. Тобі не допоможуть ні твоя бутафорська гвинтівка ні саперна лопатка. А протигаз бережи. Будеш слоником.

От що це за вислів патріота України fool ? А візьме Дидалін пару кремезних хлопців з Криму чи Донецьку, зловить вас, да засуне древко від тої лопатки по саме ОРАЛО - заспіваєшь такі "пісні", да ще на самій чистій кацапський мові! lol lol lol
Май мужність вибачитись перед людиною, звісно якщо ти дійсно чоловік, а не так як завжди blahblah :blahblah: бо дійсно буде кумедно читати десь в газеті чи тут звіт з хірургії haha , а скільки слухів буде shock !!!!

Зазивання декількох "напівбогів" до фізичної боротьбі за чистоту мови не мають підтримки у більшості населення, бо в нас давно чоловіки або жінки, добрі друзі booze , знайомі іх та наші діти, родичи розмовляють тою російською або суржиком і нам з ними комфортно та приємно спілкуватись! Маю надію що всі зрозуміли - мовне питання є тупиковим! bye
... | 27.06.2012 | 12:32
+ (2) -
Меншість як разів вас нацменів: кацапчуків жидів, поляків....
А мі на своїй Богом даній Землі. Тому всім нацменам -окупантам будемо давати відсіч.Інакше наші діти не пробачать нам за зраду.
Смерть ворогам України!!!!!!

ще одна така писанина, і разом з адміністрацією цього сайту в суді відповідатимеш
,по частини 161 Кримінального кодексу України - розпалювання міжнаціонального розбрату.
ПФУ | 27.06.2012 | 13:00
+ (2) -
Суду (щов 3 общазі) вони не бояться, да і адміністрація цього сайту не винна.
Рветься до корита усіма можливими засобами. Хай спочатку за Віктора Дидаліна вибачиться поки (див. п.2 http://www.minjust.gov.ua/party_oseredok/27 ) в чи "по попі" не надавала killed Вибачатись будем? Чи як завжди blahblah :blahblah: ,а потім help help .
akapella | 27.06.2012 | 16:14
+ (2) -
Біда у тім, що всі ці "патріоти" якби сьогодні прийшли німці, перші б продали своїх рідних та близьких і служили поліцаями за миску борщу, а йще краще ховалися б до кінця війни за печею доки червоні не прийдуть. Безумовно, що мовним бар"єром можна відсікти інтелектуальних конкурентів та створити штучну монополію, але чи вплине це на якість державного управління - питання і чи буде корисно для держави в цілому знищення інтелегенції не здатної висловлювати розумні думки українською мовою.1917 рік довів свою нездатність базувати свою ідеологію на рівності та братерстві Не можу уявити собі чиновника з мордою пешки і край
Макс | 27.06.2012 | 18:11
+ (-2) -
ПФУ, у тебе хвороблива уява. Микола Юхимович, не зважайте на дурнів.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів