34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Насильство в сім”ї - „справа приватна”?

Насильство в сім”ї - „справа приватна”?

29.03.2011

0

688

Насильство широко поширене в практиці буденного життя. Для декого воно настільки звичне, що вони і

не вважають насильство насильством, для них це норма.

Тривалий час проблема насильства в сім’ї вважалася прерогативою усталених звичаїв та традицій і залишалася поза сферою правового регулювання. Будь-яке втручання у сімейні стосунки з боку держави та суспільства вважалося порушенням таємниці приватного життя та категорично не припускалося. Таке становище призвело до певного свавілля у сфері сімейних відносин та перетворення їх на область латентних правопорушень, які залишалися поза увагою компетентних органів державної влади.

Так, 15 листопада 2001 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про запобігання насильства в сім’ї», який визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім'ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї. 

Згідно статті 10 цього Закону особі, яка вчинила насильство в сім’ї, виноситься офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства. Якщо ця особа продовжує вчиняти насильство в сім’ї, їй виноситься захисний припис, згідно цього припису особі, яка систематично вчиняє насильство в сім’ї, забороняється чинити певну дію (дії) щодо жертви насильства. Це будь - які дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування щодо інших членів сім’ї; отримувати інформацію про місце перебування жертви насильства в сім’ї, розшукувати її; відвідувати, якщо вона тимчасово перебуває не за місцем спільного проживання; вести телефонні розмови.
За порушення захисного припису особа, яка вчиняє насильство в сім’ї, притягується до відповідальності згідно з чинним законодавством.

За минулий рік притягнуто до відповідальності 26 чоловік, з початку цього року і по даний час 11 чоловік.

Так, нещодавно житель м. Кузнецовська громадянин В., перебуваючи в нетверезому стані вчинив повторно сімейний дебош: безпричинно ображав нецензурними словами дружину в присутності малолітньої дитини.

Суддя постановив – накладення штрафу п”ять неоподаткованих мінімумів доходів громадян. В другому випадку – також житель нашого міста громадянин С. і знову перебуваючи в нетверезому стані виражався до дружини та дітей нецензурними словами, виганяв з будинку чим вчинив насильство в сім’ї. В цьому випадку суддя постановив – притягнути у вигляді адміністративного арешту строком на 3 доби. 

Насильство чоловіків щодо жінок завжди вважалось «приватною справою» сім’ї, до якої певним чином залучені жінки, і лише впродовж останніх років про цю проблему говорять як про проблему цілого суспільства, оскільки насильство стосується не лише жінок, які стали жертвами, але й суспільства загалом. Це стосується і дітей, які також стають жертвами або свідками такого насильства. Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший - не в силах.

Віта Яйченя

помічник начальника Кузнецовського МВ
по роботі з громадкістю та ЗМІ

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів