34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Насильство в сім’ї «справа приватна»

Насильство в сім’ї «справа приватна»

04.03.2016

0

1480

Насильство широко поширене в практиці буденного життя. Воно настільки звичне, що ми і не вважаємо насильство насильством, це норма. Тривалий час проблема насильства в сім’ї вважалася прерогативою усталених звичаїв та традицій і залишалася поза сферою правового регулювання.

 

Будь-яке втручання у сімейні стосунки з боку держави та суспільства вважалося порушенням таємниці приватного життя та категорично не припускалося. Таке становище призвело до певного свавілля у сфері сімейних відносин та перетворення їх на область латентних правопорушень, які залишалися поза увагою компетентних органів державної влади.

 

Так, 15 листопада 2001 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про попередження насильства в сім'ї», який визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім'ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї.

 

Згідно статті 10 цього Закону особі, яка вчинила насильство в сім’ї, виноситься офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства. Якщо ця особа продовжує вчиняти насильство в сім’ї, їй виноситься захисний припис, згідно цього припису особі, яка систематично вчиняє насильство в сім’ї, забороняється чинити певну дію (дії) щодо жертви насильства. Це будь - які дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування щодо інших членів сім’ї; отримувати інформацію про місце перебування жертви насильства в сім’ї, розшукувати її; відвідувати, якщо вона тимчасово перебуває не за місцем спільного проживання; вести телефонні розмови.

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 187-VIII "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питання відповідальності за вчинення насильства в сім'ї", який виключає зі статті покарання у вигляді штрафу та виправних робіт, при цьому залишено покарання у вигляді громадських робіт або адміністративного арешту. Також закон передбачає можливість застосування приводу до особи, яка ухиляється від явки в орган внутрішніх справ або суду по справі про вчинення насильства в сім'ї.

 

Законом в ст. 173-2 Кодексу про адміністративні правопорушення встановлюється, що вчинення насильства (фізичного, психологічного або економічного характеру) в сім'ї карається громадськими роботами на строк від 30 до 40 годин, або адміністративним арештом строком до 7 діб (раніше - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 30 до 40, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт терміном до 5 діб).

 

Ті ж дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ч. 1 цієї статті, - тягнуть за собою громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт терміном до 15 діб (раніше - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт терміном до 15 діб).

 

Внесені зміни забезпечать підвищення ефективності впливу в притягненні осіб до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім'ї, а також за невиконання припису або нез'явлення в органи внутрішніх справ.

 

Так, нещодавно 41 – річний житель смт. Володимирець, перебуваючи в нетверезому стані вчинив повторно сімейний дебош: безпричинно ображав нецензурними словами дружину та дітей. Суддя постановив – покарання у вигляді адміністративного арешту строком на 12 діб.

 

Насильство чоловіків щодо жінок завжди вважалось «приватною справою» сім’ї, до якої певним чином залучені жінки, і лише впродовж останніх років про цю проблему говорять як про проблему цілого суспільства, оскільки насильство стосується не лише жінок, які стали жертвами, але й суспільства загалом. Це стосується і дітей, які також стають жертвами або свідками такого насильства. Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший - не в силах.

 

 

Віта Яйченя,

Кузнецовський відділ поліції Головного управління

Національної поліції в Рівненській області

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1054
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9198

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів