34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Політика // Наталія Петрович: "Хто такий депутат місцевої ради?"

Наталія Петрович: "Хто такий депутат місцевої ради?"

27.07.2011

6

1387

Якось вже так склалося, що слово «депутат» (мова про депутата місцевої ради) викликає у свідомості звичайних людей – не депутатів - абсолютно неоднозначні асоціації.

Хтось народних обранців відверто зневажає, не встановлюючи чіткої різниці між ними та народними депутатами, хтось повсякчас критикує, дехто звинувачує в усіх можливих і неможливих бідах, а є такі, на яких вживання одного лише слова «депутат» навіює невідомий страх.

Склалися усі ці міфи навколо представників інтересів територіальної громади лише з однієї простенької причини: 99% населення ніколи не цікавилися законодавчим визначенням статусу депутатів місцевих рад.

На жаль, серед таких є й самі «народні обранці», які не в повній мірі користуються своїми правами та обов’язками. 

Мета цієї статті розвіяти хоча б декілька існуючих таких от міфів та ознайомити громадськість з правовим визначенням того, що вкладають у поняття депутат місцевої ради.

МІФ 1: депутати отримують за свою діяльність гроші.

Депутат місцевої ради працює в раді на ГРОМАДСЬКИХ засадах, не отримуючи за виконання безпосередньо депутатських обов’язків грошової винагороди. Депутати поєднують виконання виробничих обов’язків з депутатською роботою. На постійній основі в міській раді працює лише міський голова та секретар міської ради.

МІФ 2: щодо пільг та привілеїв депутатів.

Депутат місцевої ради має право:
1) На депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання.
2) На невідкладний прийом посадовими особами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, з питань депутатської діяльності.
3) Вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку.
4) Об'єднуватися з іншими депутатами місцевої ради в депутатські групи, фракції, які діють відповідно до регламенту ради.
5) Депутат місцевої ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить.
6) Депутат місцевої ради може мати до 5 помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах.

МІФ 3: формою роботи депутата є сесія ради.

Обов’язки депутата у місцевій раді:
1. Входити до складу однієї з депутатських комісій, що утворюються радою.
2. Брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень.
3. Виконувати доручення ради, її органів, міського голови.
Обов’язки депутата перед територіальною громадою:
1) Керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності.
2) Підтримувати зв'язок з виборцями, відповідною територіальною громадою.
3) Вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні.
4) Визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.
5) Не рідше одного разу на рік звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян.

В роботі депутата місцевої ради є багато простору для реалізації різноманітних творчих ідей, проектів та задумів. Та нерідко новообрані депутати лише після виборів сповна довідуються і усвідомлюють свої права, можливості, повноваження та обов’язки. В найгіршому випадку частина депутатів впродовж всієї каденції так і не користується в повній мірі потенційними можливостями хоча б для вирішення окремих проблем виборців і громади загалом.

МІФ 4: в усьому винні депутати!

Міська рада – це лише законодавчий орган, який приймає Рішення. Безпосереднім виконанням рішень ради займаються виконавчі органи ради.

НЕ МІФ: відповідальність депутата.

Депутат місцевої ради, який не виправдав довір'я виборців, може бути в будь-який час відкликаний ними у встановленому законом порядку.

Відкликання депутата:
1) Порушення депутатом місцевої ради положень Конституції і законів України, що встановлено судом.
2) Пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів.
3) Невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми.

Правова база діяльності депутата:
Конституція України;
Закон України "Про місцеве самоврядування";
Закон України "Про статус депутатів місцевих рад";
Регламент міської ради.

Ідеальних депутатів місцевих рад, які на 100% виконують усі свої обов’язки та використовують усі депутатські права і можливості, в житті насправді не має. Ефективність роботи залежить від співпраці між депутатом і громадою. А те наскільки тісним буде такий зв'язок залежить вже від кожного з нас.


Петрович Наталія,
депутат Кузнецовської міської ради від ГП "ПОРА",
голова постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності,
боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту

http://www.kuznetsovsk-rada.gov.uaВсього коментарів: 6
1
Zodchy | 27.07.2011 | 13:37
+ (4) -
"5) Депутат місцевої ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить"
ось цей пункт може приносити прибуток(не обовязково в грошовому екв. - корупція) депутату місцевої ради... особливо при розгляді земельних питань...
до поки при владі буде багато осіб без розумного достатку(чоботарі, кастелянші чи просто слабокомпетентні, партія ролі не грає!) - не буде діла
2
СонЯ | 27.07.2011 | 14:58
+ (1) -
чула, що по земельному кодексу та земельна комісія не орієнтується - то що ж можна вирішить з такими
3
Людмила | 28.07.2011 | 23:13
+ (1) -
У міській раді всі такі депутати як депутат- вчитель, Наталія Петрович, яка бігає із партії в партію, тільки якби їй бути депутатом. Твій батько теж оббігав всі партії.
У минулій міській раді Наталія петрович голосувала за російський клас в гімназії та утрималася під час голосування за присвоєння 90річному кацапському меру Коровкіну - Героя України. Ганьба депутату вчителю права та істрорії Наталії Петрович. Ти така ж сама депутатша як усі у міській раді.
4
Людмила | 29.07.2011 | 09:20
+ (0) -
як то кажуть "всім не вгодиш"...насильно мил не будеш"... мене теж хтось не дооцінює, а мені плювати tongue ... от і я з кущиків вискажусь!!!
в америці є українські, російські школи... це зручно для тих нацменшин, а в нас в декого невпевненим націоналізмом так тхне...
5
Людмила | 29.07.2011 | 14:49
+ (0) -
а я би казала ганьба!!! тому хто не так як Наталка голосували... і цьому є гарні пояснення
6
Людмила | 29.07.2011 | 22:32
+ (0) -
Пояснюю Людмилі №4 (бо щось всі Людмили одні коментують). В Америці ніхто не знищує англійську мову. А в Україні окупантами -поляками , московитами. більшовиками, комуністами, а зараз масоном ,міністром освіти Табачником) ведеться боротьба на знищення української мови. Тому якщо за російський клас ще голосують депутати-вчителі. лікарі- то це зрада.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів