34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Нещасливе Щастя

Нещасливе Щастя

04.02.2015

20

4146

Група волонтерів із Кузнецовська, які постійно доставляють бійцям АТО допомогу, під час останнього візиту на схід потрапили під обстріл «Градів».

 

 

«Цього разу вирушили на Донбас на автомобілі приватного підприємця Віктора Міщука, який вирішив долучитися до волонтерської справи. Запланували поїздку до Станиці Луганської в батальйон «Торнадо», - розповідає один із учасників поїздки Степан Жданюк. - По дорозі планували відвідати нашого земляка Валерія Конопка, який служить в одній із військових частин неподалік тієї ж Станиці Луганської. А ще мали заїхати до Щастя, аби передати землякам з «Айдару» декілька рацій та замовлені ними, окрім усього іншого, продукти: яйця й молоко.

 

Дізнавшись, що ми їдемо в ті краї, Світлана, яка відповідальна від фонду волонтерів «Руєвит» за північні райони області та місто Кузнецовськ, попросила завезти дещо з зібраного фондом в Щастя солдатам з 80-ї Львівської бригади, а сама навзаєм зголосилась доставити передачу до нашого Валерія Тишковця, який служить в одному з міст, розташованих по їхньому маршруту слідування. Окрім усього іншого, ми передали для Валери яєць, молока, а дубровичани ще й мацик від відомого місцевого майстра цієї справи Василя Конончука. Передачами обмінялись на одній з АЗС за Борисполем, де перетнулися на кілька хвилин. До речі, молоко виявилось найбільш ходовим продуктом - хлопці забирали цей продукт «з руками». Навіть тих десять літрів, переданих Павлом Пашуком, виявилося замало. Та ми чомусь раніше і не думали про молоко, зосередившись на інших продуктах.

 

Спершу планували їхати з Харкова маршрутом: Купянськ-Старобільськ-Біловодськ-Станиця Луганська, а вже звідти майже впорожні заїхати в Щастя, але по дорозі змінили маршрут і поїхали, хай і довшою, але кращою дорогою: Словянськ-Лисичанськ-Новоайдар-Щастя. Зупинялись лише для дозаправки, тож до Щастя доїхали швидко.

 

Перші враження від дороги: за тиждень, що минув від останньої поїздки, на блокпостах, в зоні бойових дій, з´явились саморобні таблички з написами «За порушення правил проїзду вогонь на ураження без попередження», «За проїзд без зупинки вогонь без попередження» та інші подібного типу. Зупинились на повністю зруйнованому блок-посту перед Щастям. Величезні свіжі вирви від снарядів на дорозі та обабіч неї… Десь поділись закопані танки та БТР… Солдати щось збирають біля спаленого намету… До нас нікому немає діла. Дивимось на табличку «… вогонь без попередження» і терпляче чекаємо на сигнал, аби почати рухатись на місце огляду.

 

Навкруги постійно чути звуки пострілів та вибухи. На душі стає тривожно. Помічаю, що навіть Василь Хвалько, який не вперше за кермом у наших поїздках у зону АТО, також починає хвилюватись. Про Віктора і не говорю. Він взагалі вперше в такій ситуації. Нарешті хтось махнув, щоб проїжджали без огляду. Здивувала повна відсутність людей. Заїхали на АЗС дозаправитись, адже не знали, що чекає на нас попереду. Оператор сказала, що їй страшно тут сидіти і цілий день слухати вибухи, а росіяни стріляють безперервно цілий день. Люди всі сидять по підвалах і без нагальної потреби намагаються на вулицю не виходити.

 

Заїхали на місце базування однієї з рот «Айдару», яка розташована на в´їзді в місто. Зустріти нас вийшли степанці Петро Сич з позивним «Бандера» та Володимир Худоба. Розвантажились під звуки вибухів, але вони лунали десь далі. Петро, обережно виглянувши за ріг будівлі, показав нам територію перед входом. Так само обережно визирнули ми і побачили територію, всю в вирвах від вибухів. Петро сказав, що москалі стріляють постійно без перерви: спочатку артилерія, потім міномети, а потім «Гради», які сьогодні ще не стріляли. Попросив поставити машину в безпечне місце під стіну будівлі та зайти пообідати і перечекати доки відстріляються Гради.

 

В цей час затихло. Не стало чути ні пострілів, ні вибухів, тож ми вирішили таки скористатися передишкою і заїхати на саму ТЕЦ, яка вважається найбезпечнішим місцем. Адже сепаратисти її практично не обстрілюють, побоюючись знеструмити контрольовану ними територію. Під´їхали до самої прохідної, куди за хвилину підійшли солдати. Тож я відчинив задні дверцята буса і заліз в середину, щоб, як на кожному блок-посту, показати привезене. Подивившись вантаж, нас попросили заїхати на територію, щоб там розвантажитись. А оскільки місць для пасажирів було лише два, я запропонував комусь сісти комусь на моє місце, а сам залишився в середині автомобіля, примостившись між речами. Відповіли, що тут близько і простіше пройтись пішки.

 

Доки я роздумував їхати, чи йти пішки, двері за мною зачинились. Ще встиг побачити як Василь Хвалько сідає за кермо, і в цей час прозвучав страшенний гуркіт. Звук був подібний до звуку, коли поряд влучає блискавка, лише в багато разів голосніший і потужніший. Автомобіль захитався, на мене посипалась обшивка зі стелі, тож інстинктивно притулився до ящиків. Майже миттєво пролунав ще один вибух і почувся страшний крик людини. Зрозумів, що криють Градами. В голові промайнуло: «Я ж зачинений. Як вибратись?» В цей час авто страшенно захиталось, на голову знову щось посипалось зверху і від вибухової хвилі двері самі відчинились. Кинувся до прохідної. Помітив біля машини блідого, як полотно, Віктора. Крикнув, щоб біг за мною. Помітив Василя, який також біг до прохідної. Побачив за декілька метрів від машини купу тіл. В одного неприродно вивернуті ноги. Він був ще живий. Інші, зразу не зрозумів скільки їх, лежали якісь такі неприродно перекручені, нібито в них відсутні кістки. Обстріл продовжувався, але вже десь далі. Страшні вибухи розхитували будівлю і надалі продовжувались сипатись вікна, які вціліли після перших вибухів. Заметушились солдати, розпочали надавати допомогу своєму ще живому товаришу. Він лежав з заплющеними очима і стогнав.

 

Хтось з бійців сам загнав нашу машину зі спущеним колесом на територію станції. Сказав: «Кацапня в середину станції не стріляє. ТЕЦ їм потрібна неушкоджена». Відігнали авто під галерею, щоб прикрила від того, що може впасти з неба, та замінили колесо. На вибиті шибки і зрешечений осколками бік автомобіля не зважали. Важливо, що лишились живі і без видимих ушкоджень. Та й автомобіль на ходу. Хоча і в крові та з шматками людської плоті та мізків.

 

Приїхали швидкі. Забрали вбитих. Пораненого ще раніше військові на своєму авто повезли в районну лікарню Новоайдара. Зник зв'язок з комбатом «Торнадо», Боксером, з яким ми в цей день вже мали розмову і домовились, що вони виїдуть на безпечний блок-пост, щоб перевантажити допомогу, якої вони дуже потребували. Адже в Станицю Луганську волонтери їздять дуже рідко.

 

Дорогу до Станиці Луганської та й саме селище обстрілювали і військові нам наполегливо рекомендували, принаймні сьогодні, відмовитись від цієї поїздки. Поміркувавши, вирішили все ж залишити передачі тут. Просили військових, щоб показали де розвантажитись, але їм було не до нас. Вийшовши за прохідну, підійшов до місця падіння снарядів. Відстань від вирви до того місця, де був наш автомобіль, близько 8 метрів. Від місця падіння першого - близько 20 метрів. Другий снаряд падав перелетівши через наш автобус. Зрозумів як нам пощастило, особливо з другим снарядом.

 

Скориставшись перервою у обстрілі, ми повернулись до місця базування «Айдару», де вирішили чимось позашивати вибиті вікна в автомобілі. Петро Сич дав достатньо целофану та скотч і запропонував поставити автомобіль в безпечному, на його думку, місці. Бо туди, з його слів, ще нічого не падало з неба. Але потім підійшов і сказав, що в нього дуже погані передчуття щодо нашої безпеки в цьому місці і запропонував швиденько виїхати зі Щастя і ремонтувати автомобіль десь поза містом.

 

 

Оскільки дорога на Станицю Луганську була під обстрілами, а зв'язок з Боксером відсутній, вирішили дослухатись до порад Петра і виїхати зі Щастя. На ходу, із речей які везли, спорудив навколо нас якусь барикаду, щоб менше задувало. Слава Богу, що лишились цілими передні вікна. Подивився на залишені осколками дірки в фіранці біля того сидіння на якому сидів і на вибите вікно навпроти і ще раз переконався в тому, як мені пощастило. Три великі отвори якраз на рівні голови про це свідчили.

 

Десь за годину нам зателефонував Петро і повідомив, що їх вкотре обстріляли Градами. Вибиті всі вікна в триповерховій будівлі. Пошкоджені мережі тепло та енергопостачання. А в те «безпечне» місце, де ми стояли, впав снаряд. Зателефонував у Кузнецовськ до волонтера Ігоря з ЦТАіВ, аби він вивів нас на контакт з Сєвєродонецькими волонтерами, де ми планували лишити допомогу. Однак, потім вирішили їхати до Краматорська, де в цей час перебували дубровицькі волонтери з «Руєвита» та наші афганці. Там розвантажились, утеплили автомобіль і поїхали на ніч додому. Дубровицькі ж колеги залишились ночувати в Краматорську, щоб на другий день розвезти допомогу по військових частинах.

 

Результати поїздки не дуже втішні. На наших очах загинуло троє солдатів. Отримав травми Василь Хвалько. Зараз він перебуває на стаціонарному лікуванні в нашій СМСЧ-3: у нього закрита ЧМТ від вибухової хвилі, а також контузія середньої важкості. Пошкоджений автомобіль Віктора Міщука, для відновлення якого маємо знайти необхідні кошти.

 

Але є й позитив від поїздки. Допомогу доставили. Залишились живими.

 

Висновок. Мабуть, Господь Бог залишив нас живими, бо робимо Богоугодну справу. Тож тепер маємо примножити наші зусилля, щоб і надалі допомагати нашим солдатам захищати Україну від ворожої фашистської Росії і її п’ятої колони та колабораціоністів серед нас".

 

Всього коментарів: 20
1
shpilka | 05.02.2015 | 19:03
+ (0) -
Інколи через помилку однієї людини страждають і помирають не винні...
Бажаю авторам ділитись лише позитивними новинами і ніколи, прошу, ніколи не розписувати подробиць такої біди як смерть, це не піар...
2
ольга | 06.02.2015 | 13:23
+ (0) -
Да, такі подробиці... Навіщо???
3
Ігор | 06.02.2015 | 22:10
+ (0) -
Щоб знали!!!
4
shpilka | 08.02.2015 | 15:44
+ (0) -
Що знали? Як померли хлопці?Тоді розкажіть чому загинули молоді вояки? Через чию помилку?
Де ж ваша людяність?
Жданюк | 13.02.2015 | 09:14
+ (0) -
Від певної групи людей, які вважають себе фахівцями військової справи, виходить брехлива інформація про те,  що наш обстріл і загибель солдатів викликані тим, що в нас був ввімкнений навігатор і нас запеленгували. Надоїло пояснювати, що навігаторами користуються практично всі військові в зоні бойових дій. Ми придбавали навігатор для спецназівців, які ходять з ним на виконання серйозних завдань.
Провівши консультації з компетентними фахівцями,  з їхніх слів, хочу пояснити "колегам", що навігатор  практично неможливо запеленгувати. Адже він, на відміну від стільникового телефона, не привязаний до вежі стільникового звязку, а працює напряму з супутниками.І  його точні координати неможливо визначити.  
Тож прошу не уподібнюватись Кисельову. 
,
5
Lkk | 08.02.2015 | 18:55
+ (0) -
Шановний Жданюк ,якщо ви робите добро щиро для людей не обов'язково про це трубити постійно це виглядає як гнилий піар і це не робить вам честі.
6
эксперт | 09.02.2015 | 14:10
+ (0) -
Все правильно делают людям нада всё говорить,а то ждивёте как в стране непуганых идиотов. кто из вас сраных коментаторов сделал чтото полезное для своей страны и людей. Лутше помогите НАСТОЯЩИМ мужикам отремонтировать машину,денег кучу надо по теперешним ценам.
7
zarik | 09.02.2015 | 18:53
+ (0) -
эксперту, так не будь сам "коментатором сраным" дай "НАСТОЯЩИМ мужикам" грошей, допоможи чимось, а то тільки бЛа-БлА-БЛа.. і що особисто ти зробив для країни корисного...,а???
8
пппп | 09.02.2015 | 18:58
+ (0) -
Експерту, а сам що зробив, чи зробила?? правильно кажуть робиш добре діло роби його тихо а не піаришся як гниль, кому потрібно той і знатиме про такі справи..... І люди самі похвалять.
9
Оля | 11.02.2015 | 12:11
+ (0) -
Волонтери збирають гроші у людей , забирають продукти в магазинах, тому за кожну поїздку вони  звітуються перед громадянами, які не шкодують грошей на війну із кацапами. Але тих гнилих і продажних громадян які не здають грошей та продуктів   зачіпає те що волонтери добровільно виконують таку важку і небезпечну роботу . 
дуже соромно за тих хто пише такі коментарі. Їз вас вже людей не буде...
Ганна | 11.02.2015 | 12:48
+ (0) -
shpilka,  ольга,   ППП!!!!!!!! Якщо ви хочете чути тільки позитивні  новини, без описування смертей на війні, без показування поховань загиблих бійців на війні , то вам всім потрібно переїхати жити у Росію . У тій країні не показують таких подробиць матерям як загинули їхні сини , де їх палять, закопують .. У Росії життя "нормальок" без піару. Ще ви хочете знати , хто винен у смертях наших синів?? Це  Янукович та Путін які розв"язали  цю російсько-українську війну....Тому про їхні злодіяння потрібно говорити і писати скрізь. Бо гинуть найкращі сини України.
shpilka | 11.02.2015 | 14:59
+ (0) -
Шановна Ганна!!! Перед тим як рекомендувати чи відправляти когось в рассею треба мати якісь подробиці. Якщо я пишу щось у коментах то це аргументовано а не від того що мені немає роботи. По-перше, я відповідаю за слова і вчинки, по-друге я невважаю за потрібне розносити та інформацію і розхитуватт ситуацію і так нестабільну...
Нікомув грубій формі я нічого доказувати не буду. Просто хотілося б сказати що займаючись такою справою піар не потрібен, люди бачать хтохтохто чтм займається.
goga | 12.02.2015 | 10:52
+ (0) -
Є такий волонтер в нашому місті  як Ширко Петро бувший афганець.Він завзято допомогає нашим хлопцям в АТО.Ви хочаби раз чули про нього?Правда  ні.А пан жданюк скрізь на очі лізе, лише себе любимого піарить додумався, навіть ,по магазинам себе "красивого"розклеяв.Як народ думає? Щиро Степан Іванович допомогає чі як завжди задля меркантильної справи стати  знову мером міста?
Ганна | 12.02.2015 | 17:17
+ (0) -
GOGA!!    Такого афганця  як Ширко Петро ми знаємо . Знаємо як цей афганець  реконструював  пам"ятний знак афганцям на алеї і на  тому знакові причепив комуністичну зірку  країни СССР, яка відправила українців вмирати  на загарбницькій   війні в Афганістані.     І вірш на цьому знакові написаний  мовою агресора.  А пам"ятний знак афганцям освячував батюшка московської церкви "русского міра"!!!!!         Щодо Ширка як волонтера, то кошти йому на рахунок перераховують різні організації і АЕС, тому він не докладає ніяких зусиль щодо збирання коштів...                    
------А із питання  чесності витрат коштів на АТО  Ширком Петром  і його подружкою Світланою не отримано жодного звіту????  Тому може він і сидить тихесенько і не світиться ніде, щоби його ніхто не колупнув щодо ЗВІТНОСТІ немалих коштів.
Андрій | 12.02.2015 | 17:25
+ (0) -
goga...... Слухай чуха,  а ти  назбирай грошей, закупи всього потрібного солдатам  та поїдь у зону АТО..    І потім народ скаже  чи щиро це ти зробив меркантильно... А то сидиш на печі і ще щось теревениш, к...л
Україна | 13.02.2015 | 15:39
+ (0) -
Боже Так набридла вже ця політична САМОРЕКЛАМА , скажіть а кому вже з кузнецовців видали посвідчення учасника АТО, де можна дізнатись таку інформацію?
Ігор | 13.02.2015 | 17:25
+ (0) -
І є у вас совість таку гидоту про волонтерів писати? 

Є пропозиція - організувати поїздку в АТО для "сумлєвающихся", нехай на свої очі побачать, чи доходять продукти до бійців. Цікаво, будуть бажаючі з рядів криканів "попіаритись" під пострілами? Воно то ясно, що сидячи на дивані критикувати всяко зручніше, але може якраз хто захоче "себе любимого попіарить" в зоні АТО?
10% | 14.02.2015 | 16:40
+ (0) -
Якби менше на Україні було б таких нечистих на руку перевертнів-патріотів як Жданюк ми б жили по-іншому
Паша | 16.02.2015 | 10:56
+ (0) -
ДА, я теж так думаю,хто справді від душі щось робить - не кричить про це!!! (Наприклад, візьміть Кузьма як допомагав? хто знав?)
Жданюк | 31.01.2016 | 18:05
+ (0) -
Сьогодні минув рік від того обстрілу. Відзначаємо ще один день народження.
За повідомленням ЗМІ того періоду та хлопців з "Айдару" на ТЕЦ  та в місті  Щастя через декілька днів виявили ворожих коригувальників
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів