34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Обговорили питання "довгобуду"

Обговорили питання "довгобуду"

14.11.2014

7

3869

У міськвиконкомі вперше пройшли громадські слухання щодо «Народних петицій». Влада, громада та інвестор зібрались за круглим столом, щоб обговорити питання довгобуду у центрі Кузнецовська, котрий вже багато років відверто псує естетичне обличчя міста. Про це інформує «Прес-центр Кузнецовської міської ради».

 

Першочергово об’єкт планувався як «Універмаг з будинком побуту», зводився Рівненською АЕС одночасно з домівками енергетиків. Пізніше будівлю придбала комерційна структура через Фонд держмайна.

 

Поштовхом до такого діалогу стала рубрика «Народні петиції» на офіційному веб-сайті міської ради, де кожен житель може оприлюднити проблему і запропонувати шляхи її вирішення. Сайт автоматично фіксує кожен голос, поданий за ту чи іншу пропозицію. Петиція, яка набере понад сотню підписів, розглядатиметься відповідними підрозділами міськвиконкому.

 

Першим цей рубіж здолало звернення Євгена Поремчука до місцевої влади - вирішити проблему з естетикою довгобуду у середмісті. За цю петицію (№71 від 9 вересня 2014 р.), проголосувало аж 106 кузнецовців. Загалом вже зібрано 449 підписів від 155 мешканців.

 

- Друзі, у самому центрі нашого прекрасного міста роками стоїть величезна будівля, спадщина СРСР, яка своїм виглядом псує міський пейзаж. У 2005(-04?) році її приховали сіткою і тим поліпшили зовнішній вигляд, пізніше сітку чомусь зняли. Прошу виконавчий комітет зв’язатись із власником цього довгобуду та зобов'язати його почати роботи, чи прикрити цю споруду, чи взагалі знести її, - звернувся Євген Поремчук до влади і громади за допомогою мережі Інтернет. І його голос почули.

 

- Ми хочемо завершити будівництво, відкрити тут великий торговий центр, а не просто забити чимось зяючі вікна. Наразі заважає вакуум у законодавчій базі, її часті зміни. Проблема, насамперед, полягає у необхідності будівництва протирадіаційного укриття (ПРУ), передбаченого вимогами закону, а даний об’єкт проектували ще у минулому столітті… Тому нині треба робити нове укриття, десь в іншому місці, чи поряд, а питання початку будівельних робіт тим часом зависло у повітрі. Наша мета – не прикрити цей «чиряк» на обличчі міста, а вилікувати його. Тому просимо громаду допомогти, дати нам час на завершення будівництва, - відповів Євгену Поремчуку представник забудовника, директор луцької фірми «ВДК» Олег Берекета.

 

На що присутні на слуханнях представники громадськості неабияк обурились, бо вже зневірились у таких обіцянках.

 

- Жодним чином не звинувачую органи місцевого самоврядування, винним є недолуге законодавство. Прошу виділити нам додаткову землю для будівництва ПРУ, яке у підсумку й так перейде до громади міста, на безоплатній основі - так вимагає закон, - продовжив Олег Берекета.

 

Голова бюджетної комісії міськради Віктор Москалик зауважив: «Усі ці питання не швидко вирішуються, а ваш незавершений об’єкт стоїть роками, як скалка в оці».

 

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськвиконкому Андрій Мельниченко розширив думку попереднього промовця: «З 2006 року діють нові будівельні норми, за якими міста-супутники атомних електростанцій мають мати ПРУ з коефіцієнтом захисту не менше 1000. Без наявності ПРУ ніхто не дасть дозволу на будівництво, насамперед МНС».

 

Олег Берекета заперечив: «Фундамент майбутнього торгового центру не витримає навантаження, якщо під ним побудувати 500-метрове ПРУ, тому його треба робити деінде».

 

Тут Павло Павлишин, гендиректор РАЕС, зауважив, що станція має укриття п’ятого класу захисту, це не так вже й легко забезпечити.

 

Ігор Куц звернувся до забудовника зі словами: -Завершити об’єкт - ваше соціальне завдання перед кузнецовцями, інакше ніхто не пустить вас на наш будівельний ринок. Довгобуд вже багато років несе у собі негатив, який тягарем лягає і на наші плечі – на плечі міськради і РАЕС. Естетика головної площі міста порушена, ми чекали десять років на вирішення проблеми. Тепер громада вимагає закрити довгобуд будівельною сіткою із зображенням державного прапора, або ескізом майбутнього фасаду. А також на організацію охорони даного об’єкту».

 

- «Один квадратний метр такої сітки коштує 100 гривень, а сам фасад має їх аж три тисячі», - інформував Олег Берекета.

 

- «Інколи варто втратити, але уникнути народного гніву, несприйняття суспільства», - сказав на те Ігор Куц. А Павло Павлишин доповнив, порекомендувавши забудовнику не перекладати свої проблеми на місто. РАЕС теж будує ПРУ, знає усі складнощі процесу, проте відповідальні за це співробітники активно працюють. Тому тут теж варто почати якнайшвидше виправляти ситуацію, бо об’єкт несе в собі небезпеку для дітей, молоді. На думку гендиректора, місто вже давно мало б виставити претензії винуватцям такої ситуації.

 

- Або вирішуйте це питання, або продавайте будову. Атомна станція у 2004 році, перед приїздом високопосадовців, була змушена завішувати ваш довгобуд спеціальною сіткою. Минуло десять років з того часу, а віз і нині там, ви далі нічого не робите. Не приведи Боже, якщо там хтось загине на руїнах, то це ляже на совість вашої фірми. Якщо питання поставити руба, то договір з вами можна й розірвати, бо через таку бездіяльність люди не довіряють вже жодним інвесторам. Якщо ви хочете працювати у Кузнецовську, то повинні дослухатись до голосу громади», - переконаний очільник міста Ігор Куц.

 

До дискусії приєдналась Тетяна Сич, заступник міського голови: «Перспектива обіцяної добудови досить туманна, варто було б давно встановити конкретні терміни, а не вмовляти». Насамкінець Олег Берекета пообіцяв терміново винести це питання на раду директорів своєї компанії, обов’язково сповістити владу і громаду Кузнецовська про результати.

 

Очима "довгобуду". Відео Olexandrа Churylovychа

Всього коментарів: 7
1
Юрій_Рабий | 15.11.2014 | 17:22
+ (0) -
Ну-ну...
2
111 | 16.11.2014 | 17:55
+ (0) -
Як це??? :    449 підписів від 155 мешканців
3
Віталій | 17.11.2014 | 10:14
+ (0) -
449 підписів від 155 мешканців, бо голосувати можна за декілька петицій
4
лісабон | 18.11.2014 | 06:28
+ (1) -
Павлишин-тітушки-люстрація
5
Мартин | 28.11.2014 | 20:14
+ (0) -
Хочу розповісти Вам про історію цього "будівництва"... Ще в 70-х ,на початку будівництва кінотеатру (згодом якийсь музей) мій покійний брат (світла память якому від мене), будучи прорабом, керував заливанням нульового циклу цього кінотеатру...Залили кілька тисяч кубів бетону в підвали і т. п.. Здали замовникам- кураторам... Прийшли ті, хто кладе далі будівлю цеглою... і по коорднатах бачать, що фундамент з підвалами дивиться в обернену сторону на 180 градусів в протилежну сторону... Тобто в сторону р. Стир, на волинські луги... Згідно генплану його "морда" мала дивитися в сторону "Берізки"... Попробували взяти КГБісти мого брата за халтуру, але на робочих кресленнях київського гіпрограда з синіми штампами були вказані саме такі коордимнати... Тому залишили його у спокої... І довелося кінотеатр будувати (вибачте за вираз) жопою до центра міста... Якби він стояв мордою до міста, то згідно до тодішнього генпроекту міста пепред ним мала б бути алея  до центральної вулиці...
На початку 90-х до кузнецовської міськради прийшли наполовину РУХівці... Другою половиною були всякі комуняки типу коровкіних, архіпових, дубенських і т.п... І серед перших постало питання збудувати замість зруйнованої варашанської деревяної церкви нову церкву на місці цього, тоді вже пустиря, Як тільки про це дізналися "татки" міста - Коровкін і Дубенський, то негайно пригнали до тодішнього мера міста з протестом проти будівництва церкви... (Автор цих слів приймав участь у цій "негайній" зустрічі)... Вони тоді сказали, що на місці цього пустиря має щось бути, чого вони самі незнали, побудовано...Генпроект міста вони відмовилися показати... Показали через пару тижнів, як київський "гіпроград" домалював нинішній будинок кузнецовських ХИМЕР!!!
PS. При Вашому бажанні можу розповісти як розвивалися ПОДІЇ потім...
6
Історик | 28.11.2014 | 20:57
+ (0) -
дуже цікаві факти!!! браво!!!
дайте ще!!! Напишіть статтю... дайте інтерв'ю... будь-ласка)))
7
Мартин | 28.11.2014 | 22:57
+ (0) -
Вийти на мене можна через Анощенка, Лишканця старшого, Нестерчука...
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів