34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Поліція // Пластикове шахрайство

Пластикове шахрайство

21.06.2013

13

2783

Розмістивши на одному з інтернет-сайтів оголошення про продаж весільної сукні, кузнецовець Олександр і подумати не міг, що незабаром позбудеться 11 тисяч гривень. 

"Все розпочалося з того, що я розмістив оголошення про продаж весільної сукні моєї дружини за ціною 2000 гривень на одному із інтернет-сайтів. Об'ява "провисіла" на сайті більше чотирьох місяців і я вже фактично втратив надію продати вбрання, як 7 червня на мій мобільний телефон зателефонувала жінка. Представилася Оленою та розповіла, що знайшла оголошення в Інтернеті та хоче купити весільну сукню. Відповідно, для переказу грошей я їй надав номер своєї банківської картки, продиктував прізвище та ім’я. Домовилися, що після перерахунку коштів знову зідзвонимося та домовимося про адресу і терміни доставки сукні" - розповідає Олександр.

Поки чоловік радів вдалій угоді, шахраї діяли: впродовж дня Олександр отримав цілу низку дзвінків від людей, котрі представлялися працівниками відомого у місті банку та Служби безпеки цього ж банку та просили надати для перерахунку грошей особисті дані, котрі Олександр їм довірливо повідомляв.

"Близько 12 години дня мені зателефонували з номеру (056)7677071. Дівчина представилися співробітником ПриватБанку та повідомила, що клієнт хоче перерахувати мені кошти в розмірі 2000 гривень через СМС платіж, але для цього потрібно уточнити деякі дані для проведення операції - надати їй термін дії моєї карти. Оскільки я очікував це перерахування коштів - без вагань і підозр надав ці дані. Через кілька хвилин пролунав ще один дзвінок з номеру (056)7677071 і та ж сама дівчина, котра представилась співробітницею банку, попросила мене назвати три останні телефонні номери, на які я здійснював дзвінки зі своєї СІМ-карти, аргументуючи це тим, що перерахунок двох тисяч гривень не може бути здійснено без такої перевірки. Без всяких вагань, довірившись впевненому та переконливому голосу дівчини, я продиктував три мобільні номери. Паралельно того я перевірив номер, з якого вона дзвонила -  (056)7677071 через чат ПриватБанку, де мені підтвердили, що номер  (056)7677071 дійсно належить ПриватБанку, що остаточно розвіяло мої сумніви.

Однак, близько 13 години дня мій мобільний телефон було заблоковано службою безпеки «Київстару».

А далі події розгорталися наступним чином: О 13 год. 40 хв. на мобільний телефон моєї дружини подзвонили знову ж таки з номеру (056)7677071 та попросили зв’язатися зі мною. У відповідь дружина надала мій другий номер телефону (номер дружини, я так зрозумів, вони взяли з тих трьох номерів які я диктував раніше). О 13 год. 50 хв. пролунав черговий дзвінок з номеру (056)7677071, але вже на мій інший номер. Та ж сама дівчина попросила назвати їй мою серію паспорта та приписку, аргументуючи це тим, що ця інформація потрібна для розблокування СІМ-карти  і рахунку, на який ось-ось має надійти переказ в розмірі 2000 гривень. На питання, чому заблокували мій номер, я почув відповідь, що це тимчасово, тому що сталася системна помилка в базі. Відповідно я довірливо надав ці дані, бо знаю, коли блокував раніше свою картку в мене оператор ПриватБанку запитував не лише серію паспорта, але і ідентифікаційний код та кодове слово.

Близько 15 години дня пролунав черговий дзвінок і та сама дівчина попросила мене підійти до найближчого банкомату ПриватБанку та вставити свою картку в нього, аргументуючи це тим, що для розблокування рахунку і отримання переказу необхідно ввести підтверджуючи дані, які вона продиктує" - розповідає чоловік.

Коли Олександр підійшов до банкомату, на його номер знову подзвонили. На цей раз з невизначеного номеру. Чоловік з приємним голосом і професійною лексикою попросив в меню банкомату зайти в налаштування та ввести номер свого мобільного телефону. Після цього незнайомець попросив підтвердити операцію по розблокуванню рахунку та ввести мобільний телефон який він продиктує - (068)7857849. Врешті цей «співробітник» запевнив Олександра, що його рахунок та СІМ-карту найближчим часом буде розблоковано, а кошти в розмірі двох тисяч гривень поступлять через кілька хвилин. 

"Я сам раніше неодноразово чув про шахрайства з кратками і ніколи не думав, що зі мною може трапитись щось подібне. Однак, у даному випадку мене підкупило саме те, що дзвонили мені з офіційного номеру гарячої лінії даного банку. Тож і надав шахраям всі потрібні дані" - розповідає Олександр. "О 21 години я зателефонував на гарячу лінію банку та поцікавився, чому й досі немає перерахунку коштів. Яким же було моє здивування, коли оператор банку повідомив, що впродовж дня ніяких надходжень на мій рахунок не було. Натомість, були лише кількаразові відрахування на значні суми (загалом шахраями з картки знято було 11 тисяч 600 гривень)".

Одразу ж після цього Олександр заблокував картку, а наступного дня звернувся  із заявою про шахрайство до правоохоронних органів та керівництва відділення банку у Кузнецовську.


З проханням прояснити дану ситуацію ми звернулись до  Олександра Качинського, слідчого Кузнецовського МВ УМВС України в Рівненській області, котрий займається цією справою.

а ідентичною шахрайською схемою днями було знято близько 2 500 гривень з карткового рахунку іншої мешканки Кузнецовська, - розповів Олександр Іванович. - Наразі за цими двома справами ведеться слідство. Перевіряємо й причетність до злочину співробітників банківської установи".


Тож, що саме стало причиною даної афери: причетність до шахрайства працівників відомого в місті банку чи надмірна довірливість кузнецовця, наразі встановлюватимуть спеціалісти. А ми стежитимемо за ходом розслідування та найближчим часом проінформуємо про його результати своїх читачів.

Всього коментарів: 13
1
GenkaUA | 21.06.2013 | 07:35
+ (-5) -
/вид/ навіщо термін дії картки при перерахунку грошей?
2
Аламак | 21.06.2013 | 09:12
+ (3) -
Обікрали хлопця, трохи сам винуватий. Попереджають, нікому не давати своїх персональних даних. Це всерівно, що ключ від квартири циганам на вокзалі довірити.
В таких випадках слід мати транзитну картку. На якій завжди нульовий залишок.
3
Vad_p | 21.06.2013 | 09:46
+ (0) -
На нас довірливих, безсоромні шахраї роблять свою справу. На місті хлопця може бути 50% мешканців міста.
4
добродій | 21.06.2013 | 09:50
+ (0) -
парадокс у тому, що ніхто крім тебе самого не захистить від таких шахрайств... а з ПБ таке не вперше, але чомусь ніхто не розбирається з працівниками ПБ, бо, на мою думку, вони ж ці схеми і створюють... і СБ  банку вкурсі цих оборудок... для себе вже давно завів картку Гроші Онлайн від Аваль Банку (не реклама)... і гроші на неї кладу лише тоді коли шось збираюсь купувати і лише необхідну суму... 2 роки політ нормальний...
5
виб | 21.06.2013 | 12:27
+ (0) -
В тому ж самому Аваль банку запропонували відкрити кредит карточку, коли все було оформлено всі дані були записані наступного дня у вечері по телефону захотіли уточнити всі дані. Ну звичайно по телефону даних ми відмовилися уточняти і прийшло повідомлення, що в кредит карточці відмовлено. То що це за правила у Банках уточняти особисті дані на другий день по телефону? Оце і є причиною процвітання шахрайства... Беруть на довірі. А кому довіряти і як ми не знаємо..
6
Олег | 21.06.2013 | 13:05
+ (0) -
Мене зацікавив один момент - що дзвонили з ОФІЦІЙНОГО номеру Приватбанку. Що тут виясняти? Ясно як білий день, що замішані працівники банку.

Тільки чи визнає це банк? Адже це такий удар по й так вже заплямованій репутації.
s_vij | 27.06.2013 | 10:09
+ (0) -
ще весною закрив всі рахунки в ПБ, але тому, що там документація на російській, або  на руско-украйонській. а вислів "об"єврєїти" - саме про приватбанк і його власника
7
123 | 21.06.2013 | 16:52
+ (0) -
Люди добрі, а Ви що не знали і не чули про Прихватбанк, вже скільки років цей банк займається шахрайством а ви і досі довіряєте свої кошти ПРИВАТБАНКУ, вибачайте мене ну Ви і тупі. Почитайте в інтернеті отзови про Прихватбанк і може у Вас очі відкриються.
8
Anonymous | 21.06.2013 | 21:52
+ (0) -
Все коментаторы и понятия не имеют что произошло, это значит что их тоже легко обчистить. Из написанного выше видно что мошенники сходу не смогли взломать карточку, потому что номер телефона, к которой привязана карта, был не тот который указан в объявлении и им пришлось повозится, второй номер тоже оказался не тот, я даже офигел от наглости, просить идти к банкомату и вводить чужой номер для привязки к карточке, я такое впервые слышу, насколько нужно не ориентироватся. Они по разговору видно вычислили что клиент идиот
9
Egud | 22.06.2013 | 16:50
+ (-1) -
Абсолютно согласен.
События так развивались, всё-равно что к человеку на улице подошли неизвестные, представились непонятно кем, попросили ключи от квартиры, спросили адрес, уточнили к скольки он домой подойдёт... Не, ну понимаю, можно раз лохануться, когда застали врасплох и сказать, чего не следовало. Но чтобы так "качественно" к вопросу подойти... М-дя... Похоже вообще статья заказная, а история выдуманная на грани фантастики.
БРАТ | 24.06.2013 | 19:19
+ (0) -
Номер робочий???????????????? це знов хлопчина балуеться??????
22 | 25.06.2013 | 17:17
+ (0) -
якшо то той хлопчина про якого я думаю - тот йому пора за грати!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
commit | 29.06.2013 | 13:59
+ (0) -
Он бы еще номер карточки, срок действия и CVV подал бы объявлением в Майдане.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1095
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів