34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // «Ольбери» побували у експедиції по партизанським місцям

«Ольбери» побували у експедиції по партизанським місцям

26.05.2015

5

986

До 70 річниці Перемоги ДГО «Ольбери» відправилася у чотириденну експедицію по партизанським місцям.

 

 

8 травня 2015 року (о 12 годині) ми відправилися в експедицію з м. Кузнецовська від ДГО «Ольбери». Спочатку автобусом ми їхали до с. Городок, а звідти ми йшли 8 км до місця розташування табору.

 

Участь в експедиції брало 25 чоловік, які були поділені на 2 групи: основний табір та розвідгрупа. У розвідгрупі командиром був Бутеєць Олександр. Розвідгрупа мала вшанувати пам'ять загиблих воїнів ВВВ у чотирьох місцях: захоронення невідомих солдат за 8 км від с. Озірці, на базі А. Бринського, на могилі невідомого солдата неподалік будиночка Федорова та на базі Федорова.

 

 

В основному таборі був керівник експедиції – Ковалець Сергій Васильович, командир табору – Гетманов Олексій, юрист – Пащук Діана. Наш основний табір був поділений на три групи на чолі з командиром у кожній: Цьома Олександр, Ошурко Даніїл, Дейнека Катерина.

 

Основний табір розташовувався на базі Федорова. Там був колодязь з якого ми брали воду для приготування їжі, альтанка, столик за яким ми їли та багато листяних та хвойних дерев. Трішки далі знаходилися болота, тому ніхто самостійно не покидав табір. На місце розташування ми прибули близько 18 год та відразу ж стали встановлювати табір, на це ми витратили близько однієї години. Коли все було зроблено ми пішли шукати дрова для потреб табору на весь час перебування у експедиції.

 

9 травня чергові прокинулися о 7 годині ранку, щоб приготувати сніданок: гороховий суп, кашу, бутерброди та чай. Решта табору прокинулася о 8 годині, щоб поснідати та вирушити до с. Лобна. Старшим був призначений Гетманов Олексій. До села ми йшли близько 9 км по лісовій дорозі. Погода була чудовою: сонячною, теплою, безвітряною. Було чути спів лісових пташок, який лунав звідусіль. А також ми бачили як квітнуть конвалії, відчули їх приємний аромат та ніхто з нас не рвав ці чудові квіти, бо вони занесені до Червоної книги України. У сільському магазині ми докупили продукти харчування та пішли до музею. Екскурсовод нам розповів багато цікавого про партизанів Федорова та Бринського, та їхніх головнокомандуючих. Ще ми побачили багато експонатів часів другої світової війни: гвинтівки, гільзи від снарядів, макет міни, форму Федорова та багато іншого. Всі із захопленням слухали екскурсовода. А ще ми відвідали землянки партизанів. У музеї нам дуже сподобалося, ми дізналися багато цікавого, нового для себе.

 

 

До табору ми поверталися тим самим шляхом та ділилися своїми враженнями від почутого та побаченого. В табір ми прибули під вечір. Повечерявши, ми пішли грати у «Зірницю». Учасники гри ділилися на дві команди. Перемагала та команда, яка принесе прапор супротивника або зніме шапки у всіх ворогів. Після вечірніх ігор у нас був «розбір польотів», тобто обговорювали прожитий день. Кожен командир групи давав звіт про свою групу. Були як позитивні (слухалися, виконували накази), так і негативні (погано харчувалися, не виконували наказів юриста) моменти. За це нам ставили як хороші, так і погані квадрати. Та погані квадрати можна було відпрацювати ‑ миттям посуду. Потім деякі діти, втомившись за день, пішли спати, а інші грали в гру «Кордон», яку грають тільки тоді, коли на дворі вже темно. Учасники ділилися на дві команди, одна – охороняла табір, а інша – штурмувала. Якщо охоронці табору спіймали ворога, то він виходив з гри. Після гри ми полягали спати.

 

10 травня чергові як зазвичай прокинулась о 7 годині ранку, приготували сніданок: солодку кашу та чай. Після сніданку штрафники відпрацьовували свої погані квадрати – мили посуд. Погода була сонячною і ми пішли грати у гру «Зірницю» та натрапили на маленького вужика, якого забрали у табір, щоб показати всім. Та згодом ми його відпустили. Під обід ми пішли дивитися чим підгодовують диких тварин та птахів: лосів – сіном, диких кабанів – вівсом, а сов – сіллю. Та змогли ми побачити тільки сову.

 

 

Повернулися ми із позитивними враженнями до табору. Пообідавши смачним червоним борщем, солодкою кашею та компотом із сухофруктів. По обіді ми пішли подивитися на будиночок лісника. Дорогою ми грали у гру «Я». Кожен гравець швидко говорив слово я, якщо хтось засміявся йому додавали ще одне слово. Вигравав той хто говорив лише одне слово Я. Під вечір до нас приєдналася розвід група. Всі разом ми повечеряли: червоним борщем, солодкою кашею та чаєм, і пішли грати у гру «Зірниця». Після гри, як вже заведено у «Ольберів» був «вечірній розбір польотів». Розвід група давала звіт про виконане завдання: подолавши 52 км, вшанували пам’ять загиблих воїнів. Командири груп також давали звіт про свою роботу та про своїх підлеглих. Потім ми грали у гру «Кордон». Після гри ми змучені та на позитивних емоціях пішли спати.

 

11 травня як завжди прокинулась чергова група для приготування сніданку: рибний суп та чай. Поснідавши, ми стали збиратися додому. Зібравши табір, ми вшанували пам'ять загиблих воїнів поклавши зроблений власноруч вінок до меморіалу.

 

 

Потім ми стали прибирати місце стоянки табору, тому що ми також слідуємо золотому правилу туриста: «Після себе залишай місце чистіше, ніж воно було до тебе». О 10 годині ранку ми вирушили до с. Городок по лісовій дорозі 6 км. Там по нас о 13:30 приїхав автобус та забрав усіх нас назад у м. Кузнецовськ.

 

Завдяки цій експедиції ми дізналися багато цікавого про партизанів, їхнє життя, умови проживання. Навчилися долати далекі відстані, готувати їжу у польових умовах, розпалювати багаття, ставити намети, допомагати один одному.

 

 

Хочу подякувати нашому керівнику Ковальцю С.В. за таку чудову експедицію, за гарно підготовлений маршрут, за приємне проведення часу. Також хочу подякувати командиру табору Гетьманову О. за гарне виконання своїх обов’язків. Ці дні експедиції пролетіли для нас не помітно, тому що були насичені різноманітною програмою дозвілля. Ще хочу подякувати нашим ветеранам за чудове свято День Перемоги.

 

 

Пройшло не так багато, Лиш сім десятків літ.

Як ми всі відзначаємо День Перемоги наших дідусів.

Вони всі воювали: За землю, за народ,

За рідних, за коханих, За мир та за любов.

Вони життя поклали, Воюючи за нас.

Тож наші ветерани, Вклоняємося Вам.

 

 

 

Учень 7-А класу ЗОШ №2, учасник експедиції Цьома Олександр

Всього коментарів: 5
1
такотож | 27.05.2015 | 11:15
+ (0) -
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D1%8F%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D 0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8
2
саля | 27.05.2015 | 18:19
+ (0) -
Вшановували бринського??? А ви знаєте скільки цей кат і його посіпаки знищили невинних мешканців Староі Рафалівки??? Історію треба вчити...
3
Жданюк | 27.05.2015 | 23:47
+ (0) -
Я розумію, що багато учасників цієї експедиції та їх батьки читатимуть на сайті про цю подію. Тож хотів би щоб вони прочитали розповіді очевидців про "героїчну" боротьбу партизанів Бринського в нашому краї  за цим посиланням. Адже про ці подвиги не розповідали екскурсоводи музею. І не на таких "подвигах" ми повинні виховувати підростаючу молодь.  
http://34400.net/news/tragedija_staroji_rafalivki/2011-10-11-575
4
ыи | 28.05.2015 | 13:57
+ (0) -
ооо   які всі історики-патріоти стали коли війна в країні вже почалась. Напевно за останній рік в Україні кожен другий купив щось з гербом чи
жовтоблакитне. І тільки цього коку помітили що дітей водять в музей де
розповідають про "подвиги" партизан, хоча Ковалець вже 20 років водить
дітей по цим лісам і музеям, чи може хтось запропонує допомогу у
вихованні підростаючої молоді, якщо ні - то заберіть назад свою критику!
5
такотож | 28.05.2015 | 22:08
+ (0) -
Для ИИ - просто зараз історикам-патріотам важче стало рота затулити. А Ковалець хоч і молодець, і талановито навчає дітей, але тут пішов по натоптаній ним ще в совіцькі  часи доріжці. Думаю, просто не захотів поглянути на ту війну з урахуванням вже багатьох нині відкритих архівних документів. А крім того й паралель з нинішніми подіями напрошується. Імперія нічого нового не придумує - накатаний варіант - висилає своїх терористів (що Мєдвєдєва,Федорова, що Гіркіна) і готує нові території для себе. Тут виникає й інше питання - а чи готові старі екскурсоводи розповідати  щось нове? І місто ось - назване ж на честь радянського терориста - і більшість не хоче його перейменування... Люди чим старші, тим повільніші у зміні своїх поглядів. Але погоджуюсь з ИИ - допомоги мало для тих, хто так працює з дітьми, раз один Ковалець ними займається.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1014
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9145

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів