34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // "Ольбери" відзначили 20-річчя

"Ольбери" відзначили 20-річчя

27.04.2015

0

1011

Напевно, багато хто знає про організацію «Ольбери», яка знаходиться у місті Кузнецовськ та яка пропагує туризм і здоровий спосіб життя. Проте, мало хто знає, що 12 квітня 2015 року їй виповнюється уже 20 років і, напевно, багато хто хоче дізнатися з чого ж все починалося…

 

А почалося це все ще у 1989 році. Чому? Все просто, до організації існував клуб «Пошук». Це був пошуково-туристичний клуб, проте основною ціллю цього клубу були пошукові роботи. Саме завдяки пошуковцям організація Ольбери тепер має змогу в одній із своїх кімнат хоронити речі ВВВ (Великої Вітчизняної війни) у своєму невеликому музеї, які хлопці принесли з своїх багаточисленних експедицій.

 

Усі фото http://olber.ucoz.ru/

 

Клуб «Пошук» був заснований 1 жовтня 1989 року. Пошуковці вивчали історію рідного краю, часто ходили в походи, які з кожним роком ускладнювалися. Найбільш цікавим походом у ті часи рахувався похід по місцям ВВВ. Кожного року 8 травня пошуковці виїжджали з міста, щоб зустріти день Перемоги в лісах, де стояли табори партизан, які боролись проти фашистських загарбників. Цілий рік в клубі «Пошук» проводились підготовки до цієї експедиції, діти листувались з ветеранами, намічали нові маршрути, готували спорядження. Частіше всього вони розділялися на дві-три групи. Кожна група мала перед собою різні цілі. Загалом за день вони проходили понад 30 км і на День Перемоги всі групи зустрічалися в одному місці, де покладали квіти на могилах загинули, наводили порядок на меморіалах і пам'ятниках.

 

 

У клубі «Пошук» діяло кілька пошукових напрямків, одна з груп займалася історією Польської Пінської флотилії і задовго до офіційної версії, на підставі документів та опитувань місцевих жителів прийшли до висновку, що в 1941 році в Катунських лісах полонені офіцери і моряки Пінської флотилії були розстріляні не німцями, а загонами НКВС... За пошукові роботи діти були нагороджені поїздками в Болгарію і Росію (в тодішній Ленінград).

 

 

Крім експедицій пошуковики організовували десятки походів по рідному краю піших і водних, в ті роки став зароджуватися альпінізм і скелелазіння на Скелях Соколиних гір в Рівненській Надслучанській Швейцарії, пошуковики стали приймати участь в обласних туристичних змаганнях, особливою популярністю користувалися походи на 10 місцевих надувних плотах, які подарувала їм РАЕС, діти на плотах пройшли сотні кілометрів від Берестовця до Піска по Стиру і Прип'яті, по Горині, Стоходу та Случу. У клубі «Пошук» з'явилися свої традиції та Правила ...

 

Пройшли роки, і хлопці вирішили створити з клубу самостійну організацію, не схожу на вже створені в той час. Хлопці днями проводили час в клубі намагаючись зробити організацію більш цікавішою, ніж вона була до того.

 

 

Так, в новорічну ніч з 1994 на 1995 рік було придумано назву організації Ольбери (назву запропонував Нікітюк Саша), Статут і залишені Всі Правила клубу "Пошук". В перекладі, Ольбери, означає відважні. Назву було взято із поеми «Слово о полку Ігоревім». Так називалась степова народність, що славилась своїм воєнним майстерством та умінням орієнтуватися по зірках та слідах. Зате Ковалем Тарасом були придумані Герб и Прапор організації.

 

12 квітня 1995 року міськвиконкомом була зареєстрована перша в місті громадська організація Ольбери. Оскільки організація плекає у дітях відповідальність, здатність розуміти одне одного, поважати інших людей, то девіз організація взяла такий: «Якщо не я, то хто?» В перші п’ять років своєї діяльності одночасно існували і «Ольбери» і клуб «Пошук», тому, крім традиційної пошукової роботи, походів, експедицій по рідному краю и спортивних змагань по туризму, появились и нові напрямки: "Ольбери" приймали участь в організації фестивалю «Атомна доля» на Білому озері, також Ольбери досить часто брали участь в КВНах, брейн-рингах і у міжнародних молодіжних фестивалях в Росії, Білорусії, Литви, України. Нині організація має понад 200 грамот отриманих в різних змаганнях, як міських, так і обласних.

 

 

Проте, як саме розвивалася організація? В 1997 році Ольбери вступають в Рівненську обласну асоціацію воєнно-патріотичних об’єднань і клубів, починають приймати участь в змаганнях по туризму та альпінізму. У 1998 році Ольберів запросили прийняти участь в Україно-Норвезькому скаутському таборі. У 1999 за запрошенням скаутів Сімферополя Ольберівці вперше їдуть до Криму на 3 тижні та зустрічаються з місцевими туристами та скаутами.

 

В 2000 році Ольберів запросили на Всеукраїнській скаутський Джамборі «Су-Учхан» в Криму, куди вони запрошувались і надалі, та приїжджали протягом 5 років.

 

В 2001 році Ольбери приймають участь у міських туристичних змаганнях з туризму «Золота осінь».

 

В 2002 році брали участь у багатьох змаганнях та цікавих походах, відвідували скаутські табори за кордоном. В 2003 Ольберівці прийняли участь на міжнародний Українсько-Білорусько-Російському такир «Ахтирка», звідки привезли декілька дипломів та грамот.

 

В 2004 році організація «Ольбери» за гарну туристичну підготовку отримує запрошення від ДАРУ (Дитячий альпійський рух України) прийняти участь в експедиції школярів на найвищу точку Європи, гору Ельбрус (5642 метри), але через відсутність фінансів Ольбери не змогли підкорити гори Кавказу.

 

В 2005 Ольбери вступають в ДАРУ та вперше беруть участь у змаганнях у зимових видах сорту.

 

У 2006 році школярі побували в Карпатах, де насолоджувались красою гір і катались на лижах та сноубордах. Також був організований скаутський Джамборі “Чорне море” в Лебедівці (Одеська обл.). Хлопці відпочивали, брали участь у туристичних змаганнях.

 

В 2007 році плани на рахунок експедиції Ольберів по Кавказу здійснилися – знайшлись спонсори: міськвиконком та організації м. Кузнецовська. На початку літа відбувся тренувальний маршрут Ольберів по гірському Криму, де вони підкорили найвищі вершини Криму, в тому числі і гору Роман-Кош, та відвідали нові місця. В липні відпочивали та набирались сил на березі моря в туристичному таборі «Чорне море» поблизу Лебедівка. І одразу після теплого морського сонечка відправились на Кавказ. Для адаптації до висоти наші школярі підкоряли 4-х кілометрові гори, побували на водоспадах, льодовиках та відвідали історичні пам’ятки. І лише найсильніші з них – Грабко Слава і Федіна Сергій змогли підкорити Ельбрус і записати на рахунок організації ще одну вершину. Після Кавказу наприкінці літа з’їздили в Закарпаття в туристичний табір ДАРУ «Під Великим Верхом». Восени Ольберів було запрошено на Всеукраїнський Зліт дитячих організацій у Київ, де ми розповідали про свої досягнення.

 

Взимку 2008 р. Ольбери приймали участь у Всеукраїнських змаганнях в Карпатах, організованих ДАРУ, по гірських лижах та сноубордах, де зайняли призові місця. На початку травня був організований похід у Крим, де було пройдено тяжкий гірський маршрут, вперше відвідали і дослідили печери МАН та Голубина 2, і підкорили нові вершини. Після цього були змагання в Тріщаві по спортивному орієнтуванню на місцевості. Наприкінці літа група Ольберів в Карпатах підкоряють 6 найвищих вершин України.

 

У 2009 році Ольбери взяли участь у зимових змагання по рідному краю «Зірковий зліт», де також отримали призові місця. Відпочивали у Лебедівці на морі. У кінці літа на день Незалежності Ольбери пройшли досить складний маршрут по масиву Карпат Горгани.

 

У 2011 році Ольбери зайняли призові місця на «Зірковому злеті» у Оржеві, пройшли маршрут по гірському Криму Бахчисарай-Балаклава з відвіданням «Храму Сонця».

 

У 2012 році Ольбери організували важкі походи по гірському Криму (от Бахчисарая до Севастополя) та Карпатах (от оз. Синевир до с. Бистриця).

 

У 2013 році Ольбери в Криму дослідили печери на плато Чатир-Даг, познайомились зі скелелазами с/к «Пульсар» (м. Нетішин). У травні 2014 року Ольбери пройшли засніжений Чорногірський хребет Карпат, дослідили старовинний Малинський укріпрайон та взяли участь у військово-патріотичних таборах Форпост, організованих клубом «Пульсар» м. Нетішин.

 

Наступив 2015, а Ольбери уже розписали весь свій наступний рік. В цьому році кількість походів значно збільшиться. Мета організації «Ольбери» виховання дітей – відповідальних громадян місцевої, національної і світової спільноти.

 

 

Інформація з сайту www.olber.ucoz.ru

 


 

25 квітня 2015 року у Палаці Культури ім. Лесі Українки ВП "РАЕС" пройшла  зустріч членів клубу «Пошук» і «Ольбери», присвячена 20-річчю ДГО Ольбери.

 

Фото з святкування 20-річчя організації (усі фото http://vk.com/event91038154):

 

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1050
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів