34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Політика // Олег Андрощук: "Членство в партії не повинно бути політичним рабством"

Олег Андрощук: "Членство в партії не повинно бути політичним рабством"

12.09.2012

32

2007

- Олег Григорович, на сесії міської ради, що відбулась 07 вересня, було оголошено Вашу заяву про вихід із депутатської фракції у Кузнецовській міській раді Політичної партії «Фронт Змін». Чим це рішення обумовлено?

- Обумовлено це рішення тими подіями, які сталися влітку у обласній організації ПП «Фронт Змін».
А події розгортались таким чином.

Шість керівників районних та міських організацій направили листа у Секретаріат партії з проханням роз’яснити ситуацію, яка склалася напередодні виборів до Верховної ради, а також висловили свою незгоду із рішенням про висування одного з кандидатів у Рівненській області, члена ПП «Фронт Змін» за принципом аукціону, тобто, хто запропонує більший фінансовий ресурс на вибори, той і буде кандидатом.

- Про які самі події Ви просили роз’яснити ситуацію?

- Про неучасть ПП «Фронт Змін» у виборах у цьому році до Верховної Ради України. І ось чому. 

З чого складається партія? Від чого залежить її результат на виборах в органи влади? 

Партія складається не тільки з лідера, який її очолює, не тільки із центрального офісу в Києві. Партія складається, перш за все, з її членів, людей,які працюють на місцях та представляють її обличчя у кожному районі чи селі.

І, напевно, при прийнятті кардинальних рішень про участь партії у тому чи іншому форматі на виборах до Верховної ради слід, принаймні, порадитись із цими людьми. Людьми, які вкладають у партію особистий час та фінансові ресурси, відриваючи їх від сім'ї та власних потреб. А ще тим більше, коли партія декларує демократичні цінності. Що таке демократія?

У перекладі із грецької мови демократія дослівно звучить так: «Влада народу». Тобто, саме народ вирішує, куди та яким чином йому рухатись.

У ПП «Фронт Змін» це вирішили не рядові партійці на зборах міських та обласних організацій, а рада партії, яка складається аж із 40 чоловік, у той час, коли кількість членів партії перевищує сотні тисяч.

І можна довго розказувати лекції про необхідність консолідації демократичних сил, проте, демократією тут і не пахне.  

Ми не виступили проти консолідації, ми розуміємо, що лише об’єднавшись, ми зможемо перемогти, але ми були здивовані тим, що з нами не те, що не порадились, а нас поставили перед фактом. Членство у партії не повинно бути політичним рабством. Тобто, куди мене женуть, як теля, туди я й зобов’язаний йти. Це ж питання я задав представнику центрального офісу партії на обласній конференції, він не зміг на нього відповісти.  

Ситуація така, що, як у нашій країні, так і у партії, демократія має ознаки дефектності. У сучасній політології є навіть такий термін – дефектна або неліберальна демократія.

Крім того, я був здивований тим, що, перебуваючи із візитом у нашому місті, голова обласної організації ПП «Фронт Змін» навіть не зателефонував та не зустрівся зі мною, а зустрівся з іншою людиною, яка не є членом партії.

- Якою була реакція після отримання Вашого та Ваших колег-однопартійців листа?

- Миттєвою. Через декілька днів ми отримали запрошення на засідання ради обласної організації, на якій було прийнято рішення про припинення повноважень як голів організацій та виключення із партії за порушення Статуту партії п’яти голів організацій, які підписали листа.

Якась дивна ситуація. Витяг із Статуту партії (стаття 60 «Права і обов’язки членів партії»): «Член партії має право звертатися з питаннями, пропозиціями, заявами в будь-які органи Партії, та одержувати відповідь по суті свого запиту».

Ось ми і звернулись. І отримали відповідь…

Після цього на центральному сайті партії «Фронт Змін» з’явилось повідомлення із гучною назвою «Фронт Змін очищує свої ряди», де є і моє прізвище. Мене, в тому числі, звинуватили у порушенні Статуту партії, відмови війти до складу депутатської фракції ПП «Фронт Змін», за невиконання рішення партії ініціювати вимогу до парламенту ухвалити закон «Про порядок імпічменту Президента України», порушення угоди про політичну відповідальність тощо.

Фракція була створена, проект рішення міської ради з вимогою до парламенту із зверненням про прийняття проекту Закону України «Про порядок імпічменту Президента України»» за ініціативою нашої депутатської фракції було прийнято. Партійну дисципліну ніхто не порушував, просто скористались своїм правом, передбаченим Статутом партії, звернутись із питаннями та пропозиціями.

- Що за угода про політичну відповідальність, про яку Ви згадали?

- Так, дійсно, як кандидат у депутати міської ради я уклав таку угоду із ПП «Фронт Змін». Ця угода, у разі порушення її умов, передбачає право партії вимагати складення повноважень депутата місцевої ради.

По-перше, я угоду не порушив. По-друге, партія не призначала мене у депутати. Це вибір громади міста. І лише громада повинна вирішувати, потрібен їй такий депутат чи ні.

І, наостанок, я ніколи не буду ставити інтереси партії вище інтересів громади. Я розумію, що я став депутатом, у тому числі, і завдяки партійному бренду, оскільки був обраний за партійним списком. Проте, запитайте у людей, що їм важливіше, політичне звернення до Верховної ради чи відремонтовані під’їзди, дороги та зрозумілі тарифи на житлово-комунальні послуги. Думаю, відповідь буде однозначна на користь реальних справ.

За неповні два роки мені є про що звітувати перед громадою, мені не соромно перед виборцями.


З екс - головою Кузнецовської міської організації ПП «Фронт Змін»,

депутатом міськради Андрощуком Олегом Григоровичем

розмовляв Микола Васильчук

Всього коментарів: 32
1
KotSN | 12.09.2012 | 13:37
+ (3) -
Якщо бути чесним - потрібно скласти депутатські повноваження.
Але ж у депутатах добре...
2
Лорд | 12.09.2012 | 13:44
+ (1) -
Цей Андрощук - подла людина, про це не тільки в нас знають, но і в Рівному зрозуміли. Любить все робити ізподтішка, а говорить дуже гарно. Прочитав інтерв'ю, чуть слізьми не захлинувся. Так "жалко" хлопчика стало, що його погані дяді образили. Да він сам кого хочеш образить та обгадить.
3
Да | 12.09.2012 | 13:53
+ (2) -
Да, коли люди голосували за Фронт змін, вони голосували за бренд, а не за Андрощука. Думаю, вони й не знали, що є такий Андрощук. Так що чесно було б зараз скласти повноваження депутата.
Якби його обирали за прізвищем, а не за партійним списком - то була б інша справа.
Але ж правда, хто добровільно складе депутатські повноваження...
4
Freeday | 12.09.2012 | 15:13
+ (0) -
А хто він такий?Андрощук- не,не слышал dry
5
123 | 12.09.2012 | 17:22
+ (-1) -
Андрощук - прихвостень Сич, а та тоже добра ..... працюють з людьми, а сами - не люди
6
Я | 12.09.2012 | 17:48
+ (-1) -
Обісрався вже і в цій політичній силі, між іншим - його вже давно звідти виперли (виключили)!!! А каже ніби він сам пішов, і не стидно?
7
оса | 12.09.2012 | 22:42
+ (0) -
Чернецький перестань обливати всіх брудом. Не забувай.що все вертається бумерангом.
8
Ум | 13.09.2012 | 00:12
+ (-2) -
андрощук зверюга!!!!!!!!
9
zet | 13.09.2012 | 01:20
+ (-3) -
кто б говорил если кому то и ити в отставку добровольно так ето нашому меру, которому уже наверноє раза два депутаты выражали не доверее, но наш главный города твердо держится за свое место. Зделал бы как Черновецкий пощол на перевыборы и вииграл их, а то депутаты у нас плохие. Так же можно еще и вспомнить что имено Андрощук активно боролся с игровыми автоматами в то время как наша исполнительная власть в интервью говорила что закон на стороне владельцев игровых автоматом, почему наш мер не чего тогда не делал хотя не раз к нему обращались и жители и депутаты, а он ничего не делал только и прятался за бумагами,

и самое главное счас Андрощук ушел из Фронта Змин, и вся Кузнецовская партийная ечейка розбежалась и из етого можно зделать вывод что вся партия в Кузнецовске на нем и держалась, в Регионах и БЮт та лидера в Кузнецовске поменять то партия как была так и будет, а Фронта Змин уже нет как и фракции
KotSN | 13.09.2012 | 09:08
+ (2) -
Люди схаменіться...Не мішайте мера з Андрощуком...
Нагадує анекдот: " ...а если б у риби була шерсть то там водилися б блохи..."
На тему звертайте увагу.
123 | 13.09.2012 | 09:11
+ (-2) -
Бо в партії були тільки родичі та знайомі Андрощука. Ось і розбіглися. Я зрозумів, що Я - це Чернецький. Давно хотів з тобою поговорити.
Валентина | 13.09.2012 | 09:13
+ (0) -
Та це типовий приклад, як поводять себе депутати в місті - не важливо, яка тема і про що, для них є одна відповідь - в усьому мер винний. Це вже стає смішно)

А те, що "Андрощук ушел из Фронта Змин, и вся Кузнецовская партийная ечейка розбежалась и из етого можно зделать вывод" - то тут один вивод - слабенький значить організатор Андрощук, раз не зміг нормальну команду зібрати. І грош ціна тоді такій "партийной ячейке". Що з ним, що без нього.
Я | 13.09.2012 | 10:37
+ (0) -
Я не Чернецький, запевняю, більше того - до жодної політичної сили не належу, але маю свою думку, її і висловлюю стосовно описаного в статті! Я навіть не знаю хто такий Чернецький - підкажете?
Lora | 13.09.2012 | 13:29
+ (1) -
Я - це Яценюк только в юбке!!
zet | 13.09.2012 | 23:57
+ (0) -
Та ладно у мера всегда виновны депутаты, разбежались они потому что, там уже нет Андрощука был он там то ни кто не куда не уходил а если люди за ним тянуться значит он оличный организатор, а партия фуфло. Если Андрощук будет в другой полит силе то все кто ушел из фронта там также будут вместе Андрощуком.
толик | 14.09.2012 | 09:34
+ (6) -
для Я і всіх інших. А чому Ви не можете це сказати Андрощуку в очі, один на один. Тільки на сторінках сайту Ви бля всі такі круті. А підіть туди в раду і щось зробіть?
eferalganupsa | 14.09.2012 | 14:26
+ (0) -
На фото добре видно шо Андрощук дивиться голих баб за комп"ютером.. стидно товарище!
eferalganupsa | 14.09.2012 | 14:28
+ (0) -
А якшо по темі то - все це піар Андрощука!
Паша | 14.09.2012 | 21:55
+ (1) -
Андрощук нормальный дядька! Успокойтесь тут все - иначе я вас успокою!
sir_the_dragon | 15.09.2012 | 20:56
+ (0) -
Заспокойся сам, перш за все.
zet | 14.09.2012 | 22:51
+ (1) -
Судя из всег коминтареев в последнее воемя то самый нормальный из всех так ето Бобрик, вообще нечего не зделал а почти под каждой новостью его похвалили вот ето пиар, а если к человеку пришли поговорить об етом з регинальной прессы так значит он етого добился и не сидит сложа руки а покрайней мере говорит то что думает а это извольте не каждый з наших депутатов опозиции и власти себе может позволить
Юрец | 15.09.2012 | 22:02
+ (0) -
19 Паша
Ты кто такой что бы всех успокаивать? Ты что возомнил из себя КИНОГЕРОЯ? ;)
Патріот | 16.09.2012 | 13:28
+ (0) -
http://youtu.be/lzcFrpQMzqk шановні друзі не сперечайтесь про політиків, вони цього не ватрі. Краще перейдіть по даній ссилці та все зрозумієте.
Novice | 19.09.2012 | 23:40
+ (2) -
Зайшов на сайт, прочитав коментарі читачів та вважаю за доцільне повідомити наступне.
Перш,ніж оцінювати будь які події, а тим більше події політичного змісту, необхідно володіти певною інформацію та вміти її аналізувати з різних боків.
По-перше, у статті не вказано на те, що я сам пішов з партії. Я з неї не виходив, мене виключили.
А на початку статті я вказав на те, що я вийшов з фракції ПП «Фронт Змін» у Кузнецовській міській раді. І сталося це після виключення мене з партії. Так, це правда. І ніхто «не обісрався», як тут «мудро і дотепно» вказав дописувач сайту.
Виключили не тільки мене, але ще чотирьох з п’яти голів районних організацій, які підписали лист на ім»я Арсенія Яценюка.
У листі було вказано, що ми не згідні із висуненням одного з кандидатів від об’єднаної опозиції у Рівненській області за принципом аукціону. Цим кандидатом є Юрій Вознюк, член ПП «Фронт Змін», голова Рівненської міської організації ПП «Фронт Змін», такий собі мільйонер, хлопчик-мажор на батьківських грошах, який до своїх мільйонів вирішив купити собі у колекцію депутатський значок.
А події розгортались таким чином.
На засіданні ради обласної організації ПП «Фронт Змін» здійснювалось висування кандидата від об’єднаної опозиції у 153 виборчому окрузі за принципом «хто більше запропонує».
Один з кандидатів запропонував 200 тис.дол., другий – 500 тис.дол., Вознюк запропонував 800 тис.дол. (частина йшла на фінансування виборів списочників, частина коштів передавалсь у Київ, частина коштів йшла на самого кандидата).
Таким чином, його було висунуто як переможця цього аукціону.
У нас, голів шести організацій це викликало обурення і це ми виклали у своєму листі.
Цитую дослівно «Також, висловлюємо свій протест, проти «кулуарного», «тендерного» та квотного обрання, точніше призначення, кандидатів в депутати по мажоритарним округам. Кандидати призначаються в закритому режимі без обговорення з керівниками місцевих осередків, не говорячи вже про рядових членів партії. Думаємо, що безсоромна купівля шансу стати народним обранцем – не робить честі ні партії, ні лідеру. Тим більше, дивлячись на кандидатів яких призначила опозиція (за винятком деяких), складається враження, що ми повернулися до часів «любих друзів», кумовства та сватовства, питання вирішується завдяки київським «протеже». В такий спосіб опозиція сповідує централізовано-бюрократичну модель ухвалення рішень».
Повністю із цим листом Ви можете ознайомитись за таким посиланням - http://rivnenews.com.ua у рубриці колонка автора.
Арсеній Яценюк у своїх полум’яних розповідях говорить зовсім протилежні речі, м’яко кажучи, обманюючи своїх виборців : В оппозиции сложно быть. Гораздо легче быть во власти. Появление «тушек» может быть связано только с одним: страхом и деньгами. А нам нужны принципы и ценности. Мы именно таким образом формируем список.
Це взято з інтерв’ю ВВС - http://focus.ua/politics/239125
І ще з інтерв’ю Яценюка про його спонсорів: «Ви не можете нічого обіцяти людям. Як ти пообіцяєш місце в списку? Треба ж його ще отримати, і не завдяки грошам, а завдяки тому, що в тебе є політична позиція".
На питання, чи будуть ці люди балотуватися у мажоритарних округах, Яценюк відповів:
"Вони можуть взагалі нікуди не піти".

http://www.pravda.com.ua/news/2011/12/28/6874548/

Проте, все навпаки- за політичну позицію виключають з партії. За гроші-включать у список чи висувають кандидатом.
Такі інтерв’ю і такі реалії. Нічим іншим, як банальною брехнею та знущанням над виборцями слова Яценюка назвати не можна.
Взагалі, для того,щоб попасти у список, голова обласної організації ПП «Фронт Змін», Вадим Сидорчук возив до Києва протягом року-півтора 25 тис.грн. щомісяця. І він опинився на непрохідному 94 місці.
Що стосується об’єднання опозиції, то тут неозброєним оком все видно та зрозуміло.
Насправді, мета Яценюка не 2012 рік, а 2015 рік, коли будуть обирати Президента.
Тому він захопив «Батьківщину» як стартовий майданчик для президентських виборів. І йому зараз дуже доречно, що Тимошенко у в’язниці. Головне йому, щоб її протримали до закінчення президентських перегонів.
Все інше його не цікавить.
Novice | 20.09.2012 | 00:03
+ (2) -
Він виключить не тільки всіх членів партії, які з цим не згідні, але й всіх українців з України задля досягнення цієї мети.
Що стосується складання депутатського мандату. Місія депутата-це відстоювання інтересів виборців, а не членство у партії, від якої ти був обраний.
Протягом свого часу депутатства я цим займався. Мій звіт про роботу був оприлюднений у місцевих ЗМІ, і на цьому сайті, зокрема - http://34400.net/news....-14-690
У звіті не оприлюднено всю мою депутатську діяльність, а лише основні напрямки.
Крім того, слід ставити питання про позбавлення депутатського мандату у випадках, коли депутат лише псує (протирає) собі штани, незалежно від того, від якої політичної партії він був обраний і є її членом чи ні.
До речі, Арсеній Яценюк на даний час теж не є членом партії, він іде на вибори у списку «Батьківщини» як позапартійний, він вийшов також з партії і теж порушив угоду про політичну відповідальність, яку сам і склав. Та чи складе він свій мандат у новообраній Верховній Раді? smile

О. Андрощук
KotSN | 20.09.2012 | 10:09
+ (-1) -
Цікаво. Змістовно.
Але : будьте чесним по совісті - складіть повноваження.

PS: про Яценюка я навіть і не здивувався.
Novice | 20.09.2012 | 00:09
+ (1) -
У партії не було мого жодного родича. Це нікому не потрібно. На даний час з 20 членів партії 14 написали заяву про вихід з партії у звязку із незгодою із вищеперерахованими подіями на знак протесту.Вони також висловили свою позицію, як і ті голови організацій, які підписали листа.
Ум | 20.09.2012 | 23:39
+ (1) -
KotSN (Сьогодні 09:09) а чого йому складати повноваження? Ти будь чесним і скажи чий ти прихвостень?
KotSN | 21.09.2012 | 13:39
+ (-1) -
Ще раз повторю свою думку для мУ(для бронепоїзда це Ум навпаки, так Вам більш личить) - "Якщо бути чесним - потрібно скласти депутатські повноваження. Але ж у депутатах добре..."

P.S."Когда в инете переходят на ты в реале уже бьют морду!"(С) не мое. Поэтому прикуси свой язычок. Это так, в качестве совета, ведь Ума то у тебя смотрю не много..
Ум | 21.09.2012 | 19:59
+ (-1) -
KotSN (Сьогодні 12:39) Слухай сюди!! Ще раз повторюю питання ( для тих "хто в шлеме"!) ЧОГО ЙОМУ СКЛАДАТИ ПОВНОВАЖЕННЯ???????????? ЯКА ПРИЧИНА??? Тобі більше йде "котенок", бо ти сліпий!

P.S. Свои советы оставь для горисполкома! А то смотри - за такие советы В РЕАЛЕ - могут и утопить (просто как котенка маленького)
KotSN | 21.09.2012 | 20:47
+ (-2) -
Сліпе та обділене мозком створіння: перш за все будь вихованим, умийся, причешися та навчися з людьми чемно себе вести - то й за людину зійдеш. А так просто ХАМ.
А щодо теми: цитую для УМА :-)
"Да, коли люди голосували за Фронт змін, вони голосували за бренд, а не за Андрощука. Так що чесно було б зараз скласти повноваження депутата."
От і все. Тому в раді Андрощук зараз сидить не по джентельменські. Тому і відношення до його буде адекватним.

Так як і до тебе - невихована мавпочка.

P.S.: "А то смотри - за такие советы В РЕАЛЕ - могут и утопить (просто как котенка маленького)" - хлопотно это ;-).

Можеш більше не напружуватися - я тебе геть не бачу надалі :-)
Ум | 21.09.2012 | 21:00
+ (-1) -
Для KotSN (в реале "котенок" лижущий яйца) - Для того і існують списки. Іди тобі пісок в виконкомі поставили. І яйца там чужі полижешь.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1100
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9243

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів