34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Місцеві вибори-2015 // Олег Ординат: "Не хлібом єдиним..."

Олег Ординат: "Не хлібом єдиним..."

13.09.2015

0

2977

Олег Ординат, кандидат на посаду міського голови Кузнецовська: «Не хлібом єдиним».

 

 

Цього успішного чоловіка у Кузнецовську знають усі, бо підприємство, яке він очолює – ТДВ «Кузнецовський хлібозавод» торгової марки «Рум’янець», випікає дуже смачний хліб, булочки, тістечка і торти, навіть модні французькі багети та круасани. А хліб, як каже наш мудрий народ, усьому голова. Проте цей підприємець не лише годує людей запашним хлібом, а ще й примножує у світі красу – вирощує квіти, гербери, просто біля підніжжя градирень Рівненської атомної станції. Мова про нашого земляка Олега Ярославовича Ордината. Тепер ще й кандидата на посаду міського голови Кузнецовська від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

 

Олег Ординат, кандидат на посаду міського голови Кузнецовська

 

 

- Олеже Ярославовичу, ваш бізнес особливо приємний нам, жінкам, адже ми так любимо отримувати у подарунок квіти! Погодьтесь, квітникарство - не типове заняття для чоловіків. Як виникла ідея вирощувати гербери у місті атомників, у Кузнецовську?

 

- Мені приємно та радісно мати справу із квітами, тим більше, що це заняття приносить непоганий прибуток. А завдяки атомній станції маємо у місті надлишок тепла, яке виробляється у процесі ядерної реакції. Тобто, як кажуть у народі, сам Бог наказав не марнувати цей ресурс, а перетворювати його на красу, інвестиції, робочі місця та заробітні плати жителям Кузнецовська і Заболоття.

 

Якось словак Даніель Гербел, партнер по хлібному бізнесу, запросив мене на підприємство, де ще один наш партнер, Йожеф Оремус, вирощував квіти, як він казав: для душі. Я був вражений красою гербери, її кольоровим різноманіттям. Жодна квітка у світі не представлена так у природі і в селекції! Тоді й виникла ідея створити таке поняття як «українська гербера», не голландська, а саме українська, вирощена на нашій землі, руками наших земляків. Відповідно і податки йдуть у місцевий бюджет, а зароблені гроші – нашим, кузнецовським, людям.

 

Підприємство «Флорія-Україна» ми з партнерами відкрили у 2008 році. Засновниками є дві юридичні особи зі Словаччини та двоє кузнецовців - Ординат Олег і Найдич Сергій. Основний вид діяльності «Флорії» - вирощування квітів, переважно гербери, сьогодні продукуємо аж 52 сорти. У нашому квітковому бізнесі нині працює 34 місцевих жителі, їх середня зарплата – три-чотири тисячі гривень у місяць.

 

 

Земельну ділянку у Заболотті, площею 0,8635 га, наше підприємство придбало на аукціоні, під будівництво першої теплиці. В 2010 році ми розширили виробничі потужності, уклали договори оренди ще двох ділянок, площею 4,5 та 12,7 га. Наступного року на одній з них генпідрядник, ТОВ «Фірма Теплицьтехмонтаж», побудував теплицю №2, у жовтні 2013 року ми ввели її в експлуатацію. «Флорія» - інноваційне підприємство, працює за найсучаснішими світовими технологіями. Якби ви закрили очі в нашій теплиці, а потім відкрили у голландській, то не побачили б жодної відмінності. Той самий високий рівень і якість. До речі, взавтра лечу в Амстердам, відбирати посадковий матеріал. Гербера активно квітне три роки, а потім старіє, треба замінити кущі на нові.

 

 

- Чому саме ви, Ординат Олег Ярославович, вибиратимете саджанці, хіба це робота керівника, а не агронома? Чи нікому не довіряєте у такому делікатному бізнесі?

 

- Це дуже відповідальна робота, від якості посадкового матеріалу залежить врожай квітів, а наша головний агроном, кандидат сільськогосподарських наук Євгенія Коваленко цього разу не може поїхати - через приємні сімейні обставини (посміхається). Шаную Женю як серйозного фахівця, вона про герберу знає усе, їздила на навчання селекціонерів у Нідерланди. Не шкодую, що свого часу забрав її з Херсону, за рекомендацією знайомої бізнес-леді в галузі квітникарства. Світ тепличників вузький, ми всі один одного в Україні знаємо.

 

 

- Ви тепло і турботливо відгукуєтесь про своїх підлеглих, сподіваюсь, вони віддячують вам тим самим?

 

- Дуже ціную дане людиною слово, шаную тих, у кого слова з ділом не розходяться. Роблю усе, щоб поряд зі мною підлеглим було комфортно, затишно, завжди кажу їм: якщо ви мені друг, якщо ви все зробили правильно, то я ніколи і нікому не дам вас образити, завжди вислухаю, захищу. Це стосуватиметься кожного, хто працюватиме зі мною у міській раді, кожного жителя Кузнецовська персонально. Обіцяю.

 

- Помітила, що не одягаєте краватки?

 

- Це принципова позиція, бо я не функціонер, не бюрократ, не номенклатура, а керівник. Тобто той, хто керує, направляє, прагне навести в усьому лад.

 

- Олеже Ярославовичу, як вам вдалось здійснити мрію чи не кожної простої людини - стати заможним? Напевно, через свої статки маєте чимало заздрісників?

 

- Найперше, нам, українцям, треба відмовитись від принципу, що хтось винен у наших бідах… Потрібно засукати рукави і працювати, причому, найперше це треба зробити владі, тобто меру і депутатам. Інакше для чого люди їх обрали? Щоб безкінечно сварились? Мій особистий шлях до добробуту був довгим і непростим, як і кожної біль-менш заможної людини, бо насправді я далеко не олігарх. У житті усього вистачало, падінь і зрад, підйомів і успіхів. Як би там не було, та сьогодні я щиро упевнений, що багатьом у Кузнецовську допоміг стати на ноги, заробити на шматок хліба, покращити добробут, вивчити дітей. Звісно, як кожен керівник я можу бути й жорстким, насварити, нагримати, але це буває вкрай рідко, треба вже дуже «проштрафитись», «набідокурити»…

 

Для мене розвиток та добробут людей, моїх працівників – це основний, найнадійніший капітал. Може, це і нескромно, та переконаний: люди, дві сотні працівників хлібозаводу та «Флорії» мене поважають і люблять. Принаймні, я роблю усе для того, щоб було саме так, тому й прошу кузнецовців віддати свої голоси на виборах саме за мене. Нашому місту потрібен не популіст чи мрійник, а, насамперед, господарник, господар. Той, хто справді вміє керувати, а не лише створювати ілюзію, вказівки роздавати, демагогію розводити. Слова і обіцянки таких очільників на тарілку не покладеш.

 

- Чому ви, процвітаючий бізнесмен, упевнений у своєму завтрашньому дні, вступаєте у такий брудний, непевний процес як політика, вибори?

 

- Ваше запитання містить у собі відповідь: йду у мери, бо хочу дати цей упевнений завтрашній день і жителям Кузнецовська, поділитись з ними власними знаннями, досвідом, успіхом. Вважаю, що йду не в політику, а перш за все навести лад у тому спільному комунальному домі, де живу сам, живе моя дружина Таня, донька Дар’я. Зізнаюсь, мене трохи відштовхує це слово – політик… Політики в уявленні українців – це, здебільшого, професійні брехуни. З часом ця брехня дуже втомлює, починаєш думати як змінити ситуацію у місті, в країні. Адже на брехні не побудуєш економіку, не зміцниш бойовий дух, мораль. Хочеться жити у правді, в ясності, а не в політичних чварах. Та й суть демократії – у довірі іншим, не лише своїм, а й іншим людям, з іншими політичними поглядами. Тому, коли стану мером, то запрошу у свою команду фахівців, і не важливо яку саме політичну силу вони представляють. Головне, щоб не брехали і не крали у громади. Міська рада – це колективна, солідарна відповідальність.

 

- Тому Олег Ординат йде у мери під прапором політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»?

 

- Поважаю Президента Петра Порошенка, його послідовні кроки щодо урегулювання конфлікту на Донбасі, порятунку вкрай знекровленої економіки. Вірю, ще за його каденції війна припиниться. З часом до нас повернеться і загарбаний Росією Крим, втрату якого я болісно переживаю.

 

- Маєте стосунок до цієї землі?

 

- Моя донечка Дар’я фактично виросла в Криму, бо з дитинства мала проблеми зі здоров’ям, лікарі рекомендували більше дихати морським повітрям. Санаторій «Ай-Петрі» з її дворічного віку був нашим з дружиною другим домом… Думаю, коли ми розбудуємо економічно сильну, квітучу Україну, кримчани самі вирішать повернутись. Це питання часу. Сьогодні головне – припинити війну, не втратити ще й Донеччину з Луганщиною, зберегти мир і єдність усередині суспільства, у кожній області, місті, громаді.

 

 

- Коли люди довірять вам посаду мера Кузнецовська, то на кого рівнятиметесь у роботі?

 

- Однозначно на Володимира Олександровича Коровкіна, людину-легенду, з якої розпочалась історія нашого міста, мудрого, розсудливого керівника, неперевершеного господарника. Для мене буде великою честю запросити його на посаду радника міського голови. Головного радника.

 

- Куди б запросив своїх друзів Олег Ординат, можливо, на чай з тістечками власного виробництва?

 

- На гриби у володимирецькі ліси. Якщо мене розбудити посеред ночі і сказати «йдемо на тихе полювання», то я встану і піду, у будь-яку погоду. Ми з друзями часто їздимо на хутір за Білим озером, там на самоті живе дідусь-грибник. Він завжди нам радий, наварить грибної юшки, розкаже бувальщину… А взимку, коли полюємо, то неперевершено готує шурпу. А щодо тістечок від «Рум»янця», то я ними теж люблю посмакувати, але потім доводиться «відпрацьовувати» зайві кілограми у спортзалі. А від походів по гриби тільки радість. Радість від спілкування з природою рідного краю і його найбільшим скарбом – трудящими людьми.

 

- Дякую за цікаву розмову. Бажаю вам достукатись до сердець земляків-кузнецовців. Як резюме, скажіть, у чому ви бачите стратегію своєї перемоги?

 

- У тому, що я чітко бачу стратегію розвитку міста, з якого не збираюсь нікуди виїжджати, хоч часто буваю за кордоном, маю змогу там оселитись. Вона полягає, перш за все, у задоволенні потреб кузнецовців. Щоб місто розвивалось, треба створювати якнайбільше робочих місць з високими зарплатами, а не лише безперестанку промовляти слова на кшталт «меморандум», «петиція», «айтішники»… Або професійно спекулювати на патріотичних почуттях, волонтерстві чи особистих образах за невдалі спроби посидіти у кріслі мера.

 

 

З людьми треба говорити зрозумілою їм мовою: хліб, мир, свобода, добробут, достойна зарплата, пенсія, медицина… І відповідати за свої обіцянки.

 

 

Світлана ФЕДОНЮК. Фото: Олександр Головаш.

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1050
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів