34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Олексій Лозян: «Кожному треба знайти своє місце в житті»

Олексій Лозян: «Кожному треба знайти своє місце в житті»

04.07.2012

0

1356

Ураховуючи досвід служби в органах внутрішніх справ майже у чверть століття, йому нині посильна будь-яка ділянка роботи.

Але основне для полковника міліції Олексія Лозяна — аби вона була виконана вчасно і на належному рівні. І хоч він повсякчас згадує Костопільщину, де сім років очолював райвідділ, утім, має свої напрацювання і у Рівненському міськвідділі, і у відділі кримінальної міліції у справах дітей, якими керував свого часу.

Нині Олексій Михайлович освоює, хоч і знайомі йому, але все ж таки нові «вузькоспеціалізовані» напрями роботи. Про те, чим живуть співробітники управління громадської безпеки УМВС, розмова із його очільником Олексієм Лозяном.


— Олексію Михайловичу, враховуючи що служба дільничних інспекторів, яка у Вашому підпорядкуванні, відзначає 18 червня своє свято, хотілося б дізнатися, для Вас особисто дільничний інспектор міліції — це уособлення чого?

— Не хочу вдаватися до пафосу, але дільничний інспектор — це народний міліціонер, який більше за всіх наближений до громадян. До того ж і завдання, поставлене Міністром внутрішніх справ України «Людина — понад усе», стосується, передусім роботи цієї служби. І, як спрацює дільничний, як він буде спілкуватися з людьми, так і буде сформована думка громадян про міліцію загалом. 

— Скільки шерифів сьогодні працює на Рівненщині?

— Наразі 320. Маємо незначний некомплект, але начальник УМВС Василь Лазутко підняв це питання і зобов’язав керівників міськрайвідділів вирішити його якнайшвидше у комплексі із матеріально-технічним забезпеченням і належною оплатою праці.

Зокрема, у Рівненському міськвідділі, де нещодавно із 75 дільничних працювало лише 40, зараз вакансій немає. Аналогічно і в інших міськрайвідділах. Для вирішення цієї проблеми, ми виїжджали у кожен район, де за участю керівництва області, місцевої влади обговорювали питання забезпечення приміщеннями для роботи дільничних та покращення криміногенної обстановки на місцях в цілому. До того ж, якщо порівнювати грошове забезпечення, то з листопада минулого року воно збільшилося на 40 відсотків. Тобто, що заплановано — реалізується. На часі — створення належних умов роботи, тобто, дільничних пунктів міліції, відкриття яких уже відбулося в обласному центрі та у селах Дядьковичі, Новоукраїнка і Квасилів Рівненського району. Окрім того, планується зведення будинків шерифів, зокрема перший на черзі — у селі Яполоть Костопільського району.

— Побувавши у всіх районах, які з них найпроблемніші?

— Проблемним було місто і, як я вже зазначив, ситуація тут вирішилася. Але є питання по Рокитнівському району. Тут ми навіть пішли таким шляхом, що ті працівники, які будучи на посаді, дискредитували себе і не хочуть працювати, були звільнені із займаних посад. Тому тут проблема неукомплектованості кадрів буде вирішена після приходу молодих спеціалістів. 

— Яке на Вашу думку оптимальне співвідношення між кількістю дільничних і населенням, яке проживає на території обслуговування?

— Це все регламентується нормативними документами Міністерства і за ці рамки не вийдеш. Нині діють такі розрахунки: в середньому на одного дільничного в сільській місцевості припадає дві тисячі двісті мешканців, у місті — три.

— А безпосередньо дільничних пунктів?

— У кожному населеному пункті, де проживає понад п’ять тисяч осіб, має бути дільничний пункт міліції. Утім, із такою кількістю мешканців їх у нас не так багато. Наразі маємо по три-чотири пункти, тобто, окремі виділені приміщення для прийому громадян із необхідною інформацією у кожному районі.

— Чи відрізняється чимось народний міліціонер, який працював, приміром, 20 років тому і зараз?

— Змінилося те, що небагато людей працює тривалий час на посаді дільничного інспектора міліції. В Костополі, коли я був начальником міліції, місто було поділене на дві, так би мовити, робочі зони, а район — на чотири. Я налагодив роботу таким чином, що призначав старшим дільничним навіть старшого оперуповноваженого карного розшуку, забезпечив його авто і відповідними умовами для роботи. У мене був такий старший дільничний Юрій Василець — він мав і квартиру, і транспорт, а відтак був і кращим міліціонером. Неодноразово обирався до місцевих рад, мав високий авторитет серед населення. Тобто, якщо брати таке порівняння, то має бути зацікавленість, передусім. А у наш час, на жаль, все змінилося. І якщо ми зараз здійснимо комплекс заходів, які вже розпочали, щодо підвищення престижу дільничного інспектора, то сподіваюся, що у нас будуть працівники, для яких ця робота буде постійною. 

— Кого вважаєте кращим серед шерифів?

— Працівників дуже багато таких, але відокремлювати когось я не хотів би. І на сьогодні ми не йдемо таким шляхом, щоб сказати — оце найкращий дільничний і нагородити його, приміром, до дня дільничного. Це, так би мовити, одноденна акція, яка не дає результату, коли зібрали у свято, дали грамоту, потисли руку і все одразу ж забулося. Я цілком підтримую позицію начальника Управління — спочатку з’ясувати проблеми, почати їх вирішувати, а потім уже вимагати результати.  

— Який на сьогодні відсоток розкриття злочинів на рахунку шерифів?

— За п’ять місяців 2012 року розкрито безпосередньо дільничними інспекторами міліції 603 злочини, що становить 27,3 відсотки від загальної кількості.

Натомість по Україні цей показник — 25,8. За цей період ними зафіксовано 14168 тисяч адмінправопорушень: питома вага — 58,4 відсотки (по Україні – 48,3). Тобто, 42,4 протоколи склав у нас один дільничний, тоді як загальнодержавний показник — 27,1. 

— Щоб Ви побажали шерифам?

— Перше, щоб дільничний інспектор мав бажання працювати, а робота йому приносила задоволення, у тому числі і матеріальне. По-друге, щоб його статус був високим і працівники органів внутрішніх справ були зацікавлені в цій службі та працювали тут якнайдовше. Тоді і результати будуть кращі. А загалом — щоб шліфували свою майстерність, досвіду набиралися.

— Олексію Михайловичу, минув лише місяць із часу призначення Вас на посаду начальника управління громадської безпеки. Ваші перші враження.

— Якщо можна так сказати, проблеми вирішувалися по мірі їх надходження. Але мій прихід на цю посаду співпав із численними масовими заходами: першотравневі свята, День Перемоги, очікування приїзду Президента. Ось тут для мене виникли нюанси, коли доводилося робити розрахунок сил і засобів служб, організовувати роботу. Ну і, звісно, підготовка до ЄВРО-2012, та забезпечення охорони громадського порядку замість тих співробітників, які поїхали до міста Львів.  

— Тобто, початок виявився насиченим святами і подіями.

— Так, загалом, мені робота була відома, але тут довелося її деталізувати, а тим більше в масштабах області. Необхідно було у деякі питання вникати докорінно.

— Достатньо у Вас кадрового потенціалу для забезпечення охорони громадського порядку?

— Якщо дивитися по наших напрямах роботи, то відділ, який забезпечує охорону громадського порядку укомплектований, працівники цієї служби роботу знають і вона стабілізована. Але оскільки частина наших працівників задіяна у Львові на час проведення футбольного чемпіонату, а нам доводиться виїжджати ще й на перевірки та працювати в оперативному штабі, то навантаження зросло суттєво і на мене, зокрема. Відділ дільничних інспекторів нині без керівника, адже Юрія Зіліцького призначили виконуючим обов’язки райвідділу у Здолбунові. Тому тут ситуація трішки гірша, бо залишилося тільки двоє досвідчених працівників і маємо ще одну вакансію. Але найближчим часом ми укомплектуємо цей відділ. Ще одна ділянка роботи — контроль за охоронними структурами, які мають ліценцію на надання таких послуг, де необхідно здійснювати перевірки. Тому великий обсяг роботи припадає і на дозвільну систему, але навіть в таких умовах ми намагаємося працювати на дієвий результат. 

— Тобто, Вам доводиться нести службу в екстремальних умовах.

— Свого роду так. Я зараз, образно кажучи, сиджу на чотирьох кріслах – начальник дозвільної, начальник дільничних і охорони громадського порядку і, звісно, начальник управління громадської безпеки. Я не нарікаю на це навантаження, певно, і цю школу треба пройти. Але так склалася ситуація. 

— Основні завдання, які Ви ставите перед собою і особовим складом?

— Якщо ми не будемо поважати міліціонера, він не буде поважати людей. Якщо ми ставитимемося до нього зверхньо, то і віддачі в роботі не отримаємо. Тому треба змінити ці стереотипи. А одна із причин цього у тому, що ми самі не можемо зорганізувати роботу, зрегулювати її із середини. Моє завдання — розподілити рівномірно навантаження таким чином, щоб підлеглі мали час і відпочити, і приділити увагу сім’ї, і виконувати роботу на належному рівні, а відтак мати і позитивні результати. І ще раз повторюся — укомплектувати штат. Бо зараз призначити людину на посаду — теж проблема. Коли у Костополі працювали громадські формування і на це виділялися кошти з місцевого бюджету, то людина, яка долучилася до охорони громадського порядку, проходила своєрідну підготовку і бачила вже частково роботу міліції зсередини, а відтак визначалася, чи може вона пов’язати своє майбутнє із службою в органах внутрішніх справ. А це має велике значення, бо кожному із нас треба знайти своє місце в житті.

— Що вимагаєте від своїх підлеглих?

— Організованості і ще раз організованості. Враховуючи, що міліція переведена на посилений варіант несення служби, я своїм підлеглим кажу, щоб розраховували відповідно свої сили і для роботи, і для відпочинку. Наразі я хочу поспілкуватися із кожним працівником, ознайомитися із його соціально-побутовим становищем. Бо є співробітник, який і кваліфікований, і хоче працювати, але має деякі негаразди у сім’ї. Тому хочу зрозуміти, чого кожен із них хоче досягнути. А в цілому моя мета — міліцію громадської безпеки, а відтак міліцію загалом максимально наблизити до людей. А на це потрібен час. 


Спілкувалася Світлана КАРАЧУНВсього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів