34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Поліція // Операція «Візит» - дільничний завітає у кожне помешкання

Операція «Візит» - дільничний завітає у кожне помешкання

21.03.2013

13

1943

З метою налагодження належних партнерських відносин між міліцією і населенням щодо профілактики злочинності, підвищення обізнаності стану справ на територіях обслуговування, посилення авторитету на території міста, в даний час дільничними інспекторами міліції Кузнецовського МВ (з обслуговування м.Кузнецовськ та Володимирецького району) проводяться профілактичні заходи під умовною назвою «Візит».

Це означає, що найближчим часом у кожне помешкання обов’язково завітають працівники міліції. Відрекомендувавшись та назвавши свою посаду, вони вручатимуть візитні картки з відповідними контактними номерами телефонів дільничних інспекторів міліції, чергової частини та керівництва служб. На візитках також будуть вказані дні та години прийому громадян на адміністративних дільницях. Окрім цього міліціонери цікавитимуться, хто мешкає в квартирі чи будинку, де ви працюєте чи навчаєтеся, чи маєте паспорт та реєстрацію. Можуть також запитати, чи немає у мешканців скарг на чиюсь антигромадську поведінку. Можливо, громадяни підкажуть, з ким слід провести невідкладну профілактичну бесіду.

Дана операція проводиться з метою отримання інформації щодо попередження вчинення можливих злочинів та правопорушень відносно одиноких осіб, осіб похилого віку, неповнолітніх та інформацію про місцевих жителів які ведуть антигромадський спосіб життя, а також виявлення нелегальних мігрантів, місць збору неповнолітніх осіб антисоціальної спрямованості.

Дільничні інспектори розмістять у магазинах, поштових відділеннях, аптеках та медичних закладах інформаційні листівки де вказується години прийому та контактні телефони.

Такі відпрацювання проходять щорічно. І, як показує практика, є доволі ефективними, щодо профілактики правопорушень.

Міліція попереджає мешканців: якщо до вас у двері постукають люди в формі – не лякайтесь. Міліція знайомиться з населенням та роз’яснює громадянам як не стати об’єктом злочинних посягань.


Начальник сектору ДІМ Кузнецовського МВ

(з обслуговування м.Кузнецовськ та Володимирецького району)

УМВС України в рівненській області майор міліції О.Ф. Михайловський

Всього коментарів: 13
1
komrad | 21.03.2013 | 01:09
+ (5) -
«Відчиніть! Міліція!»

«Відчиніть! Міліція!» — саме такий наказ ти можеш раптово почути, коли одного разу підійдеш до вхідних дверей своєї квартири, щоб довідатись, хто так наполегливо тисне на кнопку дзвінка.

Не зважай на суворий тон за дверима і пам'ятай: стаття 30 Конституції України та стаття 13 Кримінального процесуального кодексу України гарантує кожній людині недоторканність житла. Це означає, що співробітник міліції може зайти до помешкання лише за згодою осіб, які мешкають у ньому, або за вмотивованою ухвалою слідчого судді.

Тому, почувши цю безапеляційну вимогу, не поспішай одразу запрошувати міліціонерів до своєї квартири, а зроби такі кроки задля своєї безпеки:

—переконайся, що до тебе завітали саме співробітники міліції— вимагай пред'явити службові посвідчення, які ти можеш роздивитися через вічко у дверях;

—ретельно розпитай правоохоронців про мету їхнього візиту. Пояснення на кшталт: «Поговорити треба» або «Відчиніть — тоді й пояснимо», — не бери до уваги — ти повинен знати й розуміти конкретну причину інтересу міліціонерів до тебе або твого житла. Зверни увагу на зовнішній вигляд співробітників, це дасть тобі можливість зробити певні висновки про справжню мету їхнього візиту: дільничний інспектор міліції під час відвідування громадян повинен бути у форменому одязі, оперативні співробітники форму, як правило, не носять;

—якщо міліціонери наполягають на необхідності надання якихось пояснень, не відчиняючи дверей, запитай (а при можливості занотуй) їхні прізвища, з якого вони райвідділу та що саме їх цікавить. Запропонуй спілкування через двері, а якщо вони вимагають надання письмових пояснень, — попроси залишити у дверях письмову повістку з викликом у міліцію;

—якщо правоохоронці в грубій формі наполягають на необхідності зайти до твоєї квартири, запитай, чи с в них вмотивована ухвала слідчого судді про обшук або огляд житла. За відсутності такого рішення повідом, що своїми діями вони порушують законодавство України і якщо тебе не залишать у спокої, ти будеш телефону вати на «гарячу лінію» прокуратури та служби внутрішньої безпеки. Якщо рішення суду про обшук житла є—, вимагай зачитати його і показати тобі через вічко у дверях. Одразу телефонуй сусідам та знайомим — буде краще, коли ти відчиниш правоохоронцям двері у їх присутності;

—якщо міліціонери, не маючи рішення суду, погрожують зламати вхідні двері, грюкають у них і ти бачиш серйозність їхніх намірів, — зателефонуй на номер «102» та сам виклич до себе міліцію. У черговій частині це повідомлення буде автоматично записане на магнітні носії і, у разі потреби, буде свідчити на твою користь. Під час розмови з черговим не ображай міліціонерів, а просто повідом про те, що невідомі особи скоюють стосовно тебе злочин, представляючись співробітниками міліції, вчиняють спробу протизаконно проникнути до твого житла. Проінформуй, що українські міліціонери не можуть діяти подібним чином, а тому, схоже на те, до тебе мають намір вдертися злочинці. Проси обов'язково зареєструвати твій телефонний дзвінок як повідомлення про скоєння злочину і вимагай направлення до тебе оперативно-слідчої групи та відповідального від керівництва міліцейського підрозділу (керівник міліції вищої ланки, який чергує цілодобово і зобов'язаний виїжджати на надзвичайні події та контролювати дотримання міліціонерами конституційних прав громадян). Крім цього, обов'язково зателефонуй знайомим або поклич сусідів — міліціонери дуже не люблять свідків своїх протиправних дій;

—якщо до тебе завітав дільничний інспектор міліції у формі й таки вирішив поспілкуватися в ним віч-на-віч — категорично не погоджуйся на розмову у своїй квартирі, а краще вийди до нього на міжповерховий майданчик. Якщо після цього ти побачив, що дільничного супроводжують люди в цивільному, одразу натисни на кнопку дзвоника дверей сусідів — нехай будуть присутніми при вашій розмові;

—якщо ти таки дозволив міліціонерові зайти до своєї квартири, завжди залишайся поруч із ним і обмеж перебування правоохоронця в житлі одним приміщенням, краще кухнею. Це елементарна, але дуже важлива норма поведінки, інакше не дивуйся, коли наступного дня інші працівники міліції в присутності понятих знайдуть у тебе за шафою якісь невідомі пігулки;

—попри все, спілкуйся з міліціонерами ввічливо і впевнено, без образ і погроз. У розмові демонструй обізнаність з вимогами законодавства, своє бажання діяти й спілкуватися з міліцією виключно у рамках правового поля та наміру домогтися такого ж ставлення до себе від правоохоронців. Своє небажання пускати міліціонерів у квартиру можна пояснювати побутовими й незалежними від тебе причинами. Наприклад, сказати, що батько пішов до знайомих і, зачинивши тебе, випадково забрав із собою твій ключ, і ти просто не маєш чим відчинити двері.
2
Єллоу | 21.03.2013 | 01:22
+ (0) -
І чого, питається, ходити по квартирам? Краще б роботою зайнялись!
До мене можете не йти, я все одно двері не відкрию.
3
komrad | 21.03.2013 | 01:31
+ (2) -
"Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя

1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення,
поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна
такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями
цього Кодексу, -

караються штрафом від п'ятисот до однієї тисячі
неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними
роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести
місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років
4
? | 21.03.2013 | 01:35
+ (3) -
komrad, а к чему последняя статья 182? Там "Незаконне збирання" - а милиционеры то законно ходят по квартирам - у них операция "Визит"!
5
komrad | 21.03.2013 | 02:08
+ (4) -
Я им не доверяю             поширення конфіденційної інформації про особу                  есть много примеров недоверия к милиции в по регионам, в какой стране мы живем,если армия меньше по численности чем милиция. Для чего раздули такой большой штат,а для того чтоб придушить любое несогласие народных мас по нарушению  прав и свободы человека. Где гарантии того,что участковый не здаст браткам бритоголовым информацию о тебе.90-е возращаются. Пример Победы 10б, дальше промышляет продажей алкоголя даже несовершеннолетним,сам же он не пьет,а крыша ментовская.По соседству живет депутат в одном подьезде и все это терпит,в подьезде ужас,домофон алкашки поломали Сколько он отстегивает им? А по Белому озеру разве наказали за промысел незаконного сбора денег за парковки,а милиция отписалась.Кому верить?
6
Павлік | 21.03.2013 | 02:21
+ (3) -
Візит-Транзит... Не перший раз кажуть що зайдуть,за 20-ть років жодного не бачив не знаю.
7
zagrava | 21.03.2013 | 12:03
+ (3) -
Комраду - респект!Чітко, ясно,аргументовано.Тільки наше знання нас і врятує від ментовського "безпредела".Маю кучу знайомих бувших і нинішніх...Нормальних,адекватних,людяних там одиниці та і тих з часом система переламує в гіршу сторону,або люди просто ідуть.А що міліції в нас більшев в 3 рази ніж Армії і фінансується вона в рази краще то це незаперечний факт.Кримінальна влада боїться народу і готує опричників для захисту себе...От тільки чи захищатимуть прості хлопці цих виродків(дивлячись як виживають їхні батьки ,рідні знайомі) залежить від їхнього світогляду,виховання,розуму.Всетаки більшість в органах це ровесники Незалежності з іншим менталітетом.Вірю в їхню честь і розсудливість.
8
einhell | 21.03.2013 | 14:32
+ (1) -
У черговій частині це повідомлення буде автоматично записане на магнітні носії і, у разі потреби, буде свідчити на твою користь.Ніхто, ніколи, нічого не запише!Ви завжди передзвонюєте з мобільного!Хто не вірить проведіть слідчий експеремент,передзвоніть на номер 102 в 19:00 і тоді побачите, що ніхто трубкі не візьме а до вас передзвонять!ПЕРЕВІРЕНО!Навіть з роботи дзвонив і то передзвонювали.
9
Андрій | 21.03.2013 | 21:46
+ (1) -
8 einhell 100% они всегда перезванивают!!!!!
сніг | 21.03.2013 | 23:22
+ (1) -
Був у мене дільничий, я йому розповів про антигромадську поведінку сусіда, який курить на площадці, і не реагує на зауваження.
А дільничий мені каже: "нічим допомогти не можу, бо курить багато людей, то й не має сенсу з цим боротись..."
Для чого приходив тоді, я й не зрозумів.
нау | 22.03.2013 | 00:39
+ (2) -
дармоед он и есть дармоед, ты его хрен заставишь работать, он и так считает что уже перетрудился выполняя свою работу.
Anonymous | 22.03.2013 | 23:50
+ (0) -
ко мне участковый приходил, дал визитку, и все.
Я | 23.03.2013 | 22:52
+ (0) -
Тотальний контроль.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів