34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Особливим дітям - особлива увага

Особливим дітям - особлива увага

18.07.2013

0

1429

Кажуть, що людина може прожити без їжі сорок днів, чотири дні - без води, чотири хвилини - без повітря і лише чотири хвилини - без надії. Саме надія додавала енергії батькам, які виховують дітей з особливими потребами, сміливо йти вперед, допомогла пережити складний період очікування і боротьби за можливість отримувати послуги у сучасній, побудованій за європейськими стандартами споруді, яка так приваблювала своєю красотою і неповторністю продовж років. Та коли є дружна команда фахівців, підтримка влади (організаційна і фінансова), а головне - бажання, то шлях до втілення наміченого завжди знайдеться. Надія, віра і сильне бажання громади міста допомогли досягти поставлених цілей і за рішенням Кузнецовської міської ради було створено Комунальний заклад «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів». 

Свою діяльність Центр розпочав відповідно до Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 26.04.2013 року, а офіційне відкриття закладу відбулося 16 травня 2013 року.

Що ж зроблено за цей час і як ми живемо? Саме із цього приводу надаємо інформацію про діяльність комунального закладу «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів».

Вищезазначений центр є закладом управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради і розрахований на 50 дітей-інвалідів м. Кузнецовськ та на 20 - із районів Рівненської області. Діти нашого міста отримують послуги у Центрі на програмі амбулаторного та денного перебування з організацією одноразового харчування, а із районів - на умовах стаціонарного перебування з 4-разовим харчуванням. Діти міста, які мають інвалідизуючі захворювання та відвідують освітні заклади, мають змогу отримати реабілітаційні послуги у зручний для них час, за окремим графіком. Для дітей із районів, при потребі, будуть організовуватися освітні послуги (відповідно до угоди з управлінням освіти).

Протягом цього періоду у Центрі отримали послуги 47 дітей з особливими потребами. Із них 26 - із м. Кузнецовськ, 21 - з районів області.

Зарахування дітей до Центру відбувається на підставі направлень управління праці виконавчого комітету Кузнецовської міської ради на засіданні реабілітаційної комісії, яка проходить щовівторка у Центрі.

Фінансування закладу здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, який становить 1 764 000 грн. та коштів, передбачених бюджету м.Кузнецовськ, відповідно до вимог статті 93 Бюджетного кодексу України (міжбюджетні трансферти, відповідно до укладених договорів з районами області) у сумі 560 300 грн. 

За звітний період надана благодійна допомога ТзДВ «Кузнецовський хлібзавод» (директор  О.Ординат), ТзОВ «Алюфініш Україна» (директор О.Мороз ) м. Львів. З метою соціокультурної реабілітації дітей-інвалідів налагоджена співпраця з ПК ім. Лесі Українки ВП "РАЕС" щодо проведення спільних свят, розваг. До Міжнародного Дня захисту дітей проведена розвага «Здрастуй, літо». В організації солодкого столу допомогли ТзДВ «Кузнецовський хлібзавод» та ППФ «Імбекс».

Для повноцінного функціонування Центру, організації реабілітаційних заходів штатним розписом затверджено 50,75 штатних одиниці (з урахуванням одиниць для цілодобового перебування дітей). Фактично зайнято - 47,5 шт. од., вакансії - 3,25 шт. (будуть прийняті по мірі зарахування дітей).

На сьогоднішній день у закладіі розпочався повноцінний реабілітаційний процес. Зусилля педагогічного та медичного персоналу спрямовані на усунення недоліків розвитку особистості дитини в цілому. Засоби корекційного та медичного впливу ґрунтуються на максимальному використанні збережених можливостей дітей-інвалідів, що дає змогу поступово активізувати порушені чи недорозвинуті функції і спрямувати на те, щоб навчити вихованців орієнтуватися у побуті, елементарному самообслуговуванні, долучатися до нескладних трудових процесів щоб самореалізуватися у цьому житті.

Корекційно-виховна робота, у відділенні соціальної, психолого-педагогічної реабілітації, здійснюється на основі наукового змісту, форм і методів психолого-педагогічної науки. Зміст роботи педагогів передбачає різноманітні заняття, ігри, які орієнтовані на розвиток здібностей дітей до оволодіння різними елементами соціальної культури, продуктивної діяльності, формування уміння самостійно користуватися пізнавальними діями та прийомами і передбачає розвиток дрібної моторики, зорового сприймання, формування навичок просторового орієнтування, розвиток комунікативних здібностей, формування компенсаційних способів діяльності.

Професійна орієнтація дітей-інвалідів проводиться на основі їх практичних знань і умінь та є одним із найбільш важливих напрямів роботи, який передбачає оволодіння певними трудовими навичками, спрямування на вибір майбутньої професії, виходячи з власних можливостей та інтересів. З цією метою працюють різноманітні гуртки, проводяться майстер-класи.

Користувачами послуг відділення медичного супроводу є, в першу чергу, діти із вадами опорно-рухового апарату та ураженням ЦНС. Діти із психічними розладами такі послуги отримують з метою оздоровлення один раз у півроку, рік, залежно від стану здоров'я. Всі послуги надаються відповідно до призначень лікарів – психіатра та ортопеда-травматолога. Діти-інваліди отримують послуги з фізичної реабілітації, масажу, теплолікування, фізіотерапії, бальнеології. Здійснюється нагляд за соматичним здоров'ям клієнтів, батькам надається консультативна допомога.

З метою співпраці із сім'ями користувачів послуг в закладі були проведені загальні батьківські збори, на яких ознайомили присутніх з основними завданнями та напрямками роботи Центру, розглядалися організаційні питання щодо його діяльності. Обраний батьківський комітет.

Не менш важливим для функціонування Центру є і те, що рішенням Кузнецовської міської ради створено Піклувальну раду закладу, членами якої стали авторитетні громадяни нашого міста. Основним завданням Ради є допомога Центру у вирішенні стратегічних питань щодо його діяльності.

Поряд із організацією реабілітаційного процесу поза увагою не залишався і благоустрій території, площа якої становить 4 га. Систематично проводилось скошування трави на газонах, впорядковувалися клумби із квітами. Членами організації молоді ППО ВП РАЕС (голова С.П.Омельянець) проводилася санітарна чистка лісової зони.

Здавалося б, робота пішла: надаються реабілітаційні послуги, ведеться адміністративно-господарська діяльність - здійснилися всі мрії і сподівання.

Проте у колективу Центру попереду ще досить важлива і клопітка робота.

На даний час першочерговим завданням є вирішення питання щодо можливості організації харчування для молоді центру соціально-психологічної реабілітації, який знаходиться в цьому ж приміщенні. Для покращення вирішення господарських питань, організації надання більш якісних послуг для молоді вивчається питання щодо оптимізації роботи двох центрів з метою їх подальшого об'єднання в установу змішаного типу. Не менш важливим є і налагодження роботи груп денного догляду для дітей-інвалідів нашого міста з організацією для них триразового харчування.

Але ці проблеми турбують не лише нас. До їх вирішення активно долучаються міська влада, депутати Кузнецовської міської ради, відчувається підтримка департаменту соціального захисту Рівненської обласної державної адміністрації.

Тож девіз «Особливим дітям - особлива увага» є досить дієвим і достатньо важливим напрямком діяльності керівництва нашого міста і його зміст - забезпечення дітей-інвалідів якісними та доступними соціальними, освітніми, медичними послугами за місцем їх проживання.


Директор Наталія Федінчик

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9238

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів