34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ: черговий перерахунок пенсій

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ: черговий перерахунок пенсій

11.12.2012

1

1362

Черговий перерахунок пенсій з 01 грудня 2012 року

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» з 1 грудня 2012 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, підвищиться з 856 до 884 гривень. 

Також збільшаться й розміри виплат, які визначають з урахуванням прожиткового мінімуму. У зв’язку з цим органами Пенсійного фонду України проведено черговий перерахунок пенсій, надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. 

Відповідно до ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії за віком і доплату за понаднормативний стаж визначають з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність. Тому з грудня ці пенсії підлягають перерахунку. 

Якщо пенсію було призначено до 1 жовтня 2011 року і особа після цієї дати не здійснювала перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, то з 1 грудня мінімальний розмір її пенсії та доплату за понаднормативний стаж буде визначено за (понад) 20 і 25 років страхового стажу для жінок і чоловіків відповідно.

Якщо пенсію було призначено після 1 жовтня 2012 року або раніше, але після цієї дати перераховано відповідно стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, та її мінімальний розмір і доплату за понаднормативний стаж буде встановлено з урахуванням 30 та 35 років страхового стажу, то перерахунок у грудні буде здійснено на підставі цих показників. 

Водночас зазначаємо, що перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму проводяться непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія буде перерахована після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення з роботи.

Але, слід звернути увагу, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат чи державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму. Тому і працюючі і непрацюючі пенсіонери отримуватимуть пенсію у розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. 

Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї має бути не менш як 100% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (884,00 грн.), на двох – 120% (1060,80 грн.), на трьох і більше – 150% (1326,00 грн.).

Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 грудня склав: для інвалідів І групи – 2519,40 грн., ІІ групи – 2254,20 грн., ІІІ групи – 1989,00 грн., для учасників бойових дій – 1458,60 грн. 

Крім того з 01.12.2012 р. проводяться перерахунки надбавок, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 884 грн.: підвищення ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань пенсії за особливі заслуги перед Україною; додаткові пенсії особам, постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи; щомісячну доплату до пенсії непрацюючим пенсіонерам, звільненим у зв’язку із закриттям ЧАЕС; державну соціальну допомогу на догляд; мінімальну пенсію для інвалідів - військовослужбовців строкової служби та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначені членам їхніх сімей; надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Ці надбавки буде перераховано всім пенсіонерам, незалежно від того, чи працює пенсіонер, чи ні.

Звертаємо увагу, що на 28,00 грн. збільшується розмір пенсії у тих пенсіонерів, у яких основний розмір їхньої пенсії менший за прожитковий мінімум та яким здійснюється доплата до прожиткового мінімуму. 

Якщо основний розмір пенсії більший за прожитковий мінімум, то перераховуються лише ті складові пенсійної виплати, які залежать від розміру прожиткового мінімуму (доплата за понаднормативний стаж, додаткові пенсії особам, постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки ветеранам війни тощо). У цьому випадку пенсія з 1 грудня збільшиться на суму, меншу ніж 28,00 грн.
Всього коментарів: 1
1
jarema | 16.12.2012 | 18:56
+ (0) -
А коли відмінять Юлькіни зміни до Закону про пенсії ( "для стабілізації економіки України"..) , які вона сучка зробила у 2008 р і забрала у пенсіонерів від 200до 2000грн???? І не можна зараз відсудити -тільки наближені до Пенсійного фонду і чиновники влади роблять зміни своїм родичам та близьким.
Тільки за цей проступок Тимошенко треба садити за грати..Вивезли все в офшори і пенсіями діри в економіці латають...злочинці!!!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів