34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Перевибори – благо чи зло?

Перевибори – благо чи зло?

29.01.2013

40

1757

В ситуації, коли депутати міської ради чи то три, чи то чотири рази відправляють у відставку міського голову, а він щоразу поновлюється на посаді, здається годі шукати компромісу. Проте народна мудрість каже, що поганий мир – кращий хорошої війни.

Не хочеться аналізувати юридичні аспекти конфлікту – для цього є судова система.

Не хочеться й вдаватись в пошуки винних. Коли спір доходить до такої точки кипіння, як в кузнецовському випадку, висновок може бути лише один – винні обидві сторони.

Не хочеться й говорити про той бруд, який вилито на учасників конфлікту. Я достатньо добре знаю і Сергія Анощенка, і більшість депутатів міської ради, а з числа тих, чиї прізвища згадуються найчастіше – практично всіх. Вірніше, мені здавалось, що знав. Бо, якщо судити, по деяких коментарях, то всі вони корупціонери, наркомани, і взагалі аморальні типи. Багато хто в цій ситуації діє по принципу – «…я Пастернака не читав, але…». «Я Анощенка не знаю, але…», «Я депутата N ніколи не бачив, але…». Звідси всі «геть» і «на нари».

А тепер по суті. Спробуймо дати відповідь на кілька питань: З чого все розпочалось? Кому це потрібно? Чи є вихід з ситуації?

З чого все розпочалось?

З чого все розпочалось, що було раніше – курка чи яйце – зараз не згадають навіть безпосередні учасники. Вірніше вони згадають. Але кожен про своє. Один: про порушення домовленостей при висуненні, інший – про відсутність пропозиції щодо обумовленої посади, третій – не було враховано його побажання, четвертий – ще про щось…

Насправді, коли, будь-хто, каже про політичний конфлікт в Кузнецовській міській раді – сміюсь. Насправді жодного ПОЛІТИЧНОГО конфлікту ні в Кузнецовській міській раді, ні в місті немає. Є конфлікт певних осіб. Ну скажіть, скільки було справді політичних рішень міської ради за останні роки? Три, чотири. П’ять – максимум. Хай ще було відсотків п’ять рішень, де йшлось про лобіювання... Хай м’якше буде так – було різне бачення. Причому тут можна говорити як про різне бачення міського голови і депутатського корпусу, різне бачення між депутатськими фракціями, так і про різні погляди серед соратників з однієї політичної сили. Це могло б слугувати темою окремої розмови. Тим не менше, дев’яносто п’ять відсотків питань – це вирішення суто міських проблем або проблем окремо взятих жителів міста. І спекулювати ними, з чиєї сторони б це не відбувалось, гріх.

Так само спекулятивним є і питання про те, хто скільки голосів набрав. Встановлення результатів виборів міського голови та депутатів Кузнецовської міської ради відбулось у відповідності з ВИМОГАМИ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА, а тому і міський голова, і міська рада є ЛЕГІТИМНИМИ.

Тому, як висновок, жодної політики в МІСЬКОМУ конфлікті нема. Є конфлікт особистостей.

Кому це потрібно?

Відповідати на це питання краще по принципу від зворотнього. КОМУ це не потрібно.

Чи потрібна ситуація, яка склалась у місті Сергію Анощенку. Насправді ні. Він достатньо впевнено переміг на останніх виборах міського голови. Має низку нереалізованих, в силу всім відомих обставин, задумів. Має ситуативну перевагу, користуючись шаховою термінологією, на дошці (у всякому разі на момент написання цих рядків). А конфлікт і можливі перевибори зовсім не гарантують йому перемоги. Як його перемога не гарантує йому і іншого – в плані співпраці – складу міської ради.

Насправді не потрібні перевибори і депутатам міської ради. Ця теза була актуальна десь півтора роки тому, коли одночасні перевибори міського голови і депутатів міської ради запропонував депутат Віктор Москалик, коли це справді був вихід із ситуації. Зараз же багато хто з нинішніх депутатів ризикує просто не потрапити в списки своєї партії. Ті хто потрапить – далеко не впевнені, що загальноукраїнський бренд допоможе на виборах цього разу. І можна бути досягнути нинішнього результату. Особливо в мажоритарних округах. Бо, як ніколи, в Кузнецовську має шанс здобути непогані результати нейтральна політична сила (або кілька), яка зможе запропонувати список авторитетних та порядних кандидатів. Та найголовніше те, що в складі міської ради є низка депутатів, які хочуть, вміють і можуть бути корисними місту, які ще не реалізували свій потенціал.

Як не дивно буде звучати, але, на мій погляд, перевибори не потрібні Партії регіонів та опозиційним партіям. Ситуація, коли є мер, який прагне налагодити співпрацю з існуючою виконавчою владою (а це робив би мер будь-якої політичної сили при будь-якій політичній системі, та є депутати опозиційної політичної сили, які, маючи більшість у дві третини, прагнуть захопити всю повноту влади) – ідеальна для збереження «іскринки» та використання її в разі необхідності в своїх інтересах.

Та, найголовніше, ПЕРЕВИБОРИ АБСОЛЮТНО НЕ ПОТРІБНІ місту і його мешканцям. Спробую пояснити чому. Далекі від знання функціонування владних механізмів ті, хто вважає, що конфлікт його не зачіпає, мовляв, «моя хата скраю». Це всього лише говорить про те, що вам повезло не попасти в число тих кількох десятків чи сотень людей, вирішення особистих питань яких залежить від рішень прийнятих міською радою. Ще гірше те, що вирішення низки елементарних побутових та серйозних загальноміських питань знаходиться в прямій залежності від прийняття/не прийняття рішень щодо фінансування/не фінансування/недофінансування/невчасного фінансування. І «ціна питання» вимірюється зачасту навіть не в десятках чи сотнях тисяч гривень…. 

Насправді, хай ніби ми цього й не помічаємо в повсякденному житті, повноцінно місто не функціонує не останні вісім-десять місяців, а вже більше двох років. Що принесуть можливі перевибори? Вірніше шлях на перевибори. Мінімально в часі це: кілька місяців на прийняття відповідної постанови Верховною Радою України, три місяці виборчої кампанії, стільки ж – формування нових міських структур влади. Це в кращому випадку. Але в будь якому випадку там – за рік-півтора підготовка до чергових виборів. Невже справді Кузнецовськ і кузнецовці заслуговують на таке знущання? До слова, жалко працівників міськвиконкому, коли в окремі дні вони не можуть, а в окремі не знають, в кого слід підписувати елементарні листи, інформації, довідки… Абсурд.

І одним абзацом. Кому ж це все-таки вигідно? Відповідь коротка. Її зрозумів той хто уважно читав вище. Тим, кому, що гірше, то краще. Тим, кому насправді Кузнецовськ і кузнецовці абсолютно байдужі. А ще тим, кому, при нагоді, Кузнецовськ та інтереси кузнецовців стануть розмінною монетою у великій грі. Невже нашим «політикам» це не зрозуміло?

Чи є вихід з ситуації?

Життя часто переконує в тому, що ніколи не кажи ніколи. Та й точка неповернення буває лише тоді, коли повертати нічого. Можна спробувати запропонувати конфліктуючим сторонам меморандум (від лат. Memorandum — буквально, те про що слід пам'ятати) такого змісту:

«Ми, міський голова Сергій Анощенко та депутати Кузнецовської міської ради, що нижче підписалися, стверджуємо про необхідність та готовність:


Відкликати в 10-денний термін зі всіх судових, законодавчих, правоохоронних, контролюючих та інших органів будь-які документи, які підписані Кузнецовським міським головою, секретарем та депутатами міської рад, та які можна трактувати як такі, що направлені на створення конфліктної ситуації між гілками влади в місті.


Шляхом переговорів в 10-денний термін погодити склад виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючого справами виконавчого комітету, директора Кузнецовського міського комунального підприємства та затвердити їх на сесії Кузнецовської міської ради у вказаний термін з числа кандидатур, які є взаємоприйнятними для подання їх міським головою та затвердження міською радою.


Безумовно дотримуватись норм чинного законодавства та регламенту Кузнецовської міської ради під час проведення пленарних засідань Кузнецовської міської ради, засідань постійних комісій, інших органів, створюваних радою.


В разі відсутності міського голови або більш, ніж двох третин депутатського складу Кузнецовської міської ради на сесії міської ради, розміщувати на офіційному сайті Кузнецовської міської ради офіційне пояснення причин відсутності разом з підтверджуючими документами.


Утриматись, до закінчення встановлених чинним законодавством терміну повноважень Кузнецовського міського голови та Кузнецовської міської ради, від ініціювання питання дострокового припинення повноважень Кузнецовського міського голови, Кузнецовської міської ради, окремих депутатів Кузнецовської міської ради, крім випадків: набрання законної сили обвинувальним вироком щодо конкретної особи; порушення вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою; визнання судом особи недієздатною, безвісно відсутньою або оголошеною, такою, що померла.»

Складно переступити через своє «его»? Складно. Але можна спробувати.

Бо є кілька сценаріїв подальшого розвитку подій.

Оптимістичний – такий чи подібний документ буде укладено.

Реалістичний – справу буде доведено до перевиборів, результатом чого буде взаємознищення себе і нанесення непоправної шкоду місту, яке в останні двадцять років майже незмінно було в числі кращих в своїй категорії міст.

Можливий варіант. Взаємоузгодження кандидатур до складу міськвиконкому, заступників міського голови, керуючого справами, директора КМКП та затвердження їх на сесії. Невже так важко знайти три чотири людини в місті, з якими ви ВЗАЄМНО можете співпрацювати щоденно, і ще з десяток – де співпраця потрібна раз в місяць?

Додержання регламенту при проведенні «робочих» сесій. Щоб не страждали інтереси пересічних людей.

Для чого це потрібно? Щоб був в період війни, хоч один легітимний орган – міськвиконком – створений легітимними депутатами і легітимним міським головою. Щоб люди не переживали, чи є дійсним рішення видане їм на руки в міській раді. Щоб життя йшло своєю чергою, а розбірки в міській раді – своєю.

Є ще один варіант. Називається - а ЯКОСЬ ВОНО БУДЕ. Іншими словами: після нас – хоч потоп. Впевнений, ніхто не хоче зажити в місті Геростратової слави…

І ще, багатьом варто згадати Пірра. І його перемогу…

P.S. До речі. Без коментарів. В депутатському скликанні, яке я мав честь очолювати, успішно НА БЛАГО МІСТА працювала створена шляхом переговорів депутатська група «Депутати від РАЕС», до складу якої входили політичні антагоністи - депутати від Української народної партії та Комуністичної партії України. Бо політика – не лише навички війни, а й вміння домовлятись.Валерій МАРКЕВИЧ,

секретар Кузнецовської міської ради 1998-2002 років

Всього коментарів: 40
1
Егор | 29.01.2013 | 17:46
+ (3) -
Хоть одна здравая мысль за последние месяцы. Жаль, что никто к ней не прислушается.
2
ДА! | 29.01.2013 | 17:47
+ (5) -
Правильно все, Валерій, написав. Однак чи підуть на це обидві сторони?
3
Олег | 29.01.2013 | 18:20
+ (2) -
Повністю підтримую!
4
True | 29.01.2013 | 18:22
+ (3) -
Маркевич пише діло.
5
остап | 29.01.2013 | 18:23
+ (2) -
Це вихід з ситуації!
6
_Я_ | 29.01.2013 | 18:24
+ (4) -
все написано правильно, але так не буде, - будуть вони чубитись аж до наступних виборів...., сумно, але так, певно, буде. Їм вигідно постійно воювати, і вони це будуть робити, так краще приховати марнотратство і розікрасти те що ще не встигли((( причому всім учасникам конфлікту!
7
zosya | 29.01.2013 | 20:56
+ (3) -
Схоже на ультиМАТум Маркевича від імені жителів міста Анощенку і депутатам. Файно, Маркевич!
8
valmark | 29.01.2013 | 21:11
+ (1) -
!!!
9
житель міста | 29.01.2013 | 22:31
+ (3) -
Нарешті хоч один раз та без бруду і взаємних образ. Люди!!!!!! Давайте будемо взаємоввічливими. Дякую за увагу.
vitamin1981 | 29.01.2013 | 22:35
+ (4) -
Я за перевыборы!
gette | 29.01.2013 | 23:06
+ (3) -
"Разделяй и влавствуй" - мудрое правило, но "объединяй и направляй" - еще лучше.
БРАТ | 29.01.2013 | 23:20
+ (-4) -
НЕ СОГЛАСЕН!!! ТОЛЬКО МЕРА!!!
патріотУкраїни | 29.01.2013 | 23:33
+ (1) -
ти БРАТ видно тільки і нариваєшся на грубість! на Куцмена твого і Ко, як тоді писав(ла) Думка все ж таки треба екзорциста! А якщо вже на Куца, то бажано на тебе теж!
Сергей | 30.01.2013 | 01:26
+ (2) -
Может и правильно написано, не читал, больно уж много он там нацарапал.
Но всё это как то уж начинает надоедать.
Когда начинается бардак, и есть возможность опять попасть к корыту,то начинают появляться "правильные" жданюки, чернецкие, маркевичи и все кому не лень.
Всё как обычно перед выборами, лапша на уши лохам - избирателям,ну а потом ...сами знаете.
Тем кто уже был у этого корыта, веры нет.
БРАТ | 30.01.2013 | 09:42
+ (0) -
У АНО ЩЕНКА НЕТ ДУШИ(ПРОДАЛ), НЕТ ДРУЗЕЙ(ПРЕДАЛ) И НЕТ БУДУЩЕГО(ПРО*БАЛ). ЗАЧЕМ ЕМУ ЖИТЬ???????
ПатріотУкраїни сиди тихо, бо нарвешся ти. якщо тебе купили, то мовчи...
патріотУкраїни | 30.01.2013 | 22:52
+ (0) -
БРАТ я скажу тобі. мене не купили, ти просто таку єресь несеш і здається тебе купив Куцмен раз таку дурню на Анощенка пишеш!
Патріот | 30.01.2013 | 10:58
+ (0) -
мене не купили до вашої брудної політики немаю відношення!!!
ВВС | 30.01.2013 | 14:23
+ (3) -
Чому ж ви, Маркевич, не вернулися в школу працювати, а знайшли собі тепле місце на посаді юриста в управлінні освіти (хоч і не маєте юридичної освіти - нонсенс). Погоджуюсь із 14Сергей: мабуть знову до корита хочете. Хоча і в управлінні освіти у вас не погане корито. Ні один секретар міськради - педагог - не вернувся в школу. Вернулась тільки Хвалько, але, мабуть, саме через це і колотить вона депутатів.
Viktor | 30.01.2013 | 18:43
+ (0) -
Серед усього лайна яке останнім часом виливалось на обидві сторони конфлікта з'явився нормальний коментар до компромісу. Про наше місто знають уже не тільки на Рівненщині, а й усіх містах-супутниках і , мабуть, ще деінде. Наш Великий Кобзар писав "...схаменіться, будьте люди, бо лихо Вам буде..." Ця фраза в повній мірі про наших обранців. А ВВС свої судження про чиюсь освіту хай аргументує, бо юристом не може працювати людина без профільної освіти
Зима | 30.01.2013 | 19:06
+ (0) -
Невже це написав сам Маркевич? Мабуть, збирається балотуватися... Значить, треба про себе нагадати.
Сергей | 30.01.2013 | 19:08
+ (1) -
18 Viktor (Сегодня 16:43)
ага, и уголовники с ворами тоже не могут управлять страной.!
проснись , сними розовые очки.
в этой стране нет законов и порядка.депутаты ездят по городам и пытаются покрышевать и урвать кусок от пирога.
а ты про образование тут строчишь.
если взять по образованию , то почти всех надо гнать, там пропхались все по блату или по тупости избирателей.
Виборець | 30.01.2013 | 19:15
+ (-1) -
Ніхто ні з ким не домовиться, бо ніхто не збирається працювати на благо громади.
Мешканець | 30.01.2013 | 21:04
+ (-1) -
Правильно все Маркевич написав. Проаналізуйте, панове депутати міської ради, свою поведінку, примиріться із міським головою і працюйте на благо мешканців!!!
Маркевич | 30.01.2013 | 22:37
+ (-2) -
Порцію бруду заздалегідь знав, що отримаю. В дискусії не вступаю.
Проте, зауважу, сподобалось - «не читав, але заперечую». Депутате…….. Ти ж читав… І ми обоє знаємо це. Але невже так важко висловити свою думку привселюдно підписавшись…. Тоді й оцінили б люди позицію обох.
Ще. Від посад, навіть нині обговорюваних, вмію відмовлятись. Це, якщо захочуть, можуть підтвердити дехто з міських голів останнього десятиріччя.
Відносно перевиборів. Не збирався і не збираюсь брати участі в нинішньому шоу. Навіть у фіналі.
А от від участі в житті міста, причому в якості, в якій мені захочеться, відмовлятись не буду. Це моє конституційне право.
Zosya | 30.01.2013 | 22:44
+ (0) -
Респект, Валера
БРАТ | 30.01.2013 | 23:00
+ (1) -
25 патріотУкраїни (Сьогодні 20:52)!! А ТЕПЕР Я ТОБІ СКАЖУ. Я НЕ НЕСУ ЕРЕСЬ, Я ЗНАЮ ОСОБИСТО ЕКСМЕРА, І ТЕ ЩО Я ПИШУ, ЦЕ КВІТОЧКИ - ВІН ХУЖИЙ НАБАГАТО!!! А КУЦ НОРМАЛЬНИЙ ПРАЦІВНИК.
sir_the_dragon | 31.01.2013 | 02:44
+ (0) -
Чим ти ліпший?
БРАТ | 30.01.2013 | 23:04
+ (0) -
АНО ЩЕНКО ПРОДАЛ ДУШУ ЧЕРТУ, ДРУЗЕЙ ОН ПРОДАЛ САТАНЕ, А БУДУЩЕЕ ОН ПРОДАЛ БЕР..ШУ......
патріотУкраїни | 30.01.2013 | 23:30
+ (0) -
Добре БРАТ, але ти можеш це пітвердити якось?
Генрих | 31.01.2013 | 00:49
+ (0) -
Пропоную свій реалістичний проект меморандуму.
Ми, Сергій Анощенко, цар усієя Кузнецовська та депутати міської безпоРАДИ домовились щодо таких зобов’язань:
1. Подавати в суд один на одного не менше п’яти позовних заяв на тиждень
2. У разі , якщо протягом з 8 до 18 години щодня хтось із нас буде присутній на робочому або будь-якому іншому місці, а не в залі судових засідань, прокуратурі чи міліції, розміщувати пояснення на офіційному сайті Кузнецовської міської ради за адресою - durdom.in.kuzn
3. Обладнати в приміщенні виконкому зал судових засідань та ввести до штату міськвиконкому посаду судді.
4. Викликати міліцію у міську раду не менше трьох разів на день.
5. Ввести у штат міськвиконкому посаду психіатра.
мафія | 31.01.2013 | 01:27
+ (-1) -
Маркевич молодець правду пише, а депутати козли
DOC | 31.01.2013 | 01:56
+ (1) -
Задолбалэтот царь! нормальный человек с аналитическим складом ума и вообще здраво мыслящий
давно бы пошел на компромисс или бросил бы это дело! Но наш Сережка особый, он
самый умный и прекрасный, не имея юридического образования интерпретирует нормы
так как ему вздумается! Уйди достойно и дай людям работать!
sir_the_dragon | 31.01.2013 | 02:45
+ (0) -
А хто є люди в даному випадку?
fm | 31.01.2013 | 11:48
+ (1) -
Як що такий ексмер потрібен місту нехай іде на перевибори.Тоді побачемо.Невже такого /видалено/ взагалі можна розглядати як керівника. Це ж просто жах. Нищить все навколо несе смердоту та безлад.
aleks | 31.01.2013 | 11:59
+ (2) -
АНОЩЕНКО Афанасьев та Чернецький злодії що обкрадають місто та почувають себе царями .Виберемо мером Жданюка С.І. і буде в місті порядок,лад с керівництвом міста та депутатами./видалено/
fknsdf | 31.01.2013 | 15:00
+ (-2) -
до коментаря №12 писали звичайні люди, після 12 - депутати і мер, як завжди, в своїй брудній манері, під лівими ніками. чи ви думаєте що це непомітно?
LOL | 04.02.2013 | 00:28
+ (-1) -
Вихід є завжди наприклад на наступних виборах чи перевиборах не голосувати нікому за цих дармоїдів , по закону вони більше не зможуть висувати свої кандидатури на виборах.
LOL | 04.02.2013 | 00:30
+ (0) -
Якщо вони не фальсифікують вибори як завжди
любов | 08.02.2013 | 13:52
+ (0) -
Маркевич пише чисту правду!!!
любов | 08.02.2013 | 13:55
+ (1) -
Предвибори,це завжди витрата грошей! Будуть чергові вибори і все рішиться само по собі! Не керуйтися емоціями а здоровим глуздом!!!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів