34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // В Кузнецовську пам'ятний знак Шевченку буде висотою 12 метрів

В Кузнецовську пам'ятний знак Шевченку буде висотою 12 метрів

02.04.2013

26

2652


1 квітня 2013 року в приміщенні Кузнецовської міської ради пройшов конкурс на кращу проектну пропозицію щодо пам’ятного знаку Т.Г.Шевченку, встановлення якого передбачається у м.Кузнецовськ. 

І хоча до участі у перегляді та обговоренні конкурсних проектів було запрошено всіх бажаючих кузнецовців - мешканців міста в залі зібралось вкрай мало. В основному, подивитись та оцінити проектні пропозиції прийшли депутати міської ради, працівники управлінь та відділів виконкому, члени громадської ради міста та представники місцевих ЗМІ.

Свої авторські проекти до участі у конкурсі подали 8 колективів митців (з Києва, Рівного та Кузнецовська), а оцінювало їхні творчі роботи журі у складі: секретаря міської ради Ігоря Куца; начальника відділу містобудування та архітектури, головного архітектора міста Тамари Терехової; начальника відділу культури Віри Обруснік; начальника відділу комунальної власності Ірини Савченко; депутатів Кузнецовської міської ради (Ніни Хвалько, Наталії Петрович, Йосипа Шарко, Людмили Грекової та Надії Волощук); художника Павла Шами; архітекторів Тетяни Курішко та Владислава Окуловича.Всі роботи було представлено для вільного огляду та обговорення присутніми, окрім того, кілька авторів ще й особисто презентували свої роботи. Втім, зробили це автори лише двох проектів. Як зазначила Тамара Терехова, головний архітектор Кузнецовська: "Презентація своєї роботи не була обов'язковою за умовами конкурсу. Ми й самі не сподівались, що стільки авторів відгукнуться на нашу пропозицію та візьмуть участь у нашому конкурсі, однак, як бачимо, надійшло аж вісім колективних робіт. Автори взяли участь у конкурсі не дивлячись на малий призовий фонд, котрий навіть не окупить їм вартості затрачених на виготовлення проектів матеріалів."

В результаті рейтингового голосування переможця конкурсу було визначено. Ним став скульптор, член Національної спілки художників України Петро Подолець з міста Рівне - саме його проект пам’ятного знаку загальною висотою 12 метрів (висота скульптури Т.Г.Шевченка - 4 метри) депутати втілюватимуть у життя. 

З пояснювальної записки: "Стела створює образ українського рушника, внизу якої йде орнамент "червоної калини" виготовлений із бронзи". 


Друге місце та винагороду в тисячу гривень за свій проект отримали київські скульптори Б.Никончук та В.Корень.

З пояснювальної записки: "Себе, як творчу особистість, Тарас Шевченко асоціював з народним співцем - кобзарем. ("Кобзар" - це його перша поетична збірка). Геній був правий - він став у століттях "Великим Кобзарем", що втілив глибинні сподівання українців не тільки в Україні, а і у всьому світі. Цю ідею в пластичній формі, виражає представлений проект пам'ятного знаку Великому Кобзареві - Тарасу Григоровичу Шевченку. Висота скульптури близько 3.5 метра, пам'ятник має бути виконаний з довговічних матеріалів. Вартість пам'ятника становить близько 450 тисяч гривень".Третє ж місце та грошова премія в розмірі 800 гривень дістались колективу рівненських митців: В.Стасюку, А.Сухорському, В.Сухорському та М.Прищепі.


Однак, обирати членам журі справді було з чого – кожен представлений проект був цікавий по-своєму.

Проект - учасник конкурсу. З пояснювальної записки: "По задуму творчого колективу молодий Т.Г.Шевченко зображений відпочиваючим на лавці. Образ прославленого поета та художника зображений у молодому віці, тому вирішили не показувати його як символічне уособлення пророка, а навпаки, зобразити Т.Г.Шевченка в образі живої людини до якої можна доторкнутись або присісти на лавку біля нього та зробити фото. Орієнтовна вартість: близько 400 тисяч гривень".Проект - учасник конкурсу. Автор даного проекту запропонував не зносити стели - натомість прикрасити її міської символікою. А сам пам'ятний знак розмістити поблизу міського стадіону. Також автор даного проекту зазначив, що вартість робіт не перевищить 500 тисяч гривень.
Проект - учасник конкурсу. З пояснювальної записки: "З точки зору авторського колективу композиція проекту монументу Т.Г.Шевчена має відповідати духу Української нації, творити синтез духовності, культури, єднання і руху вперед. Доля нашого народу тісно пов'язана з духовністю... Основу композиції складає фігура Т.Г.Шевченка і дерева калини в образі крил. Символічно композиція повинна нагадувати янгола, пророка, духовного провідника народу". Проект - учасник конкурсу.  З пояснювальної записки: "Пам'ятний знак створено з гранітного блоку на якому з бронзи змонтовано зображення палітри, яка переходить у сторінки книги та бюст Т.Г.Шевченка". Габаритні розміри: висота - 3 метри, ширина - 2.7 метри.Проект - учасник конкурсу. З пояснювальної записки: "Поет зображенний у момент натхненного створення "Кобзаря". Фігура стоїть на невеликій колоні з якою образно поєднана художня палітра". Висота пам'ятника - 4 метри.Проект - учасник конкурсу. З пояснювальної записки: "Позаду фігури органічно поєднано з фігурою ніби шлях Тараса, який символічно створено у вигляді палітри художника. На палітрі рельєфно проявлено архітектурна пам'ятки Корця, Острога, Дубно. З палітри ніби виходять видатні історичні постаті (Острозький, Наливайко, Сагайдачний, Смотрицькі). У вічці палітри зображено - кобзаря. Оригінальність та неповторність запропонованого ескізу-проекту відображає художніми засобами живу, реальну і невигадану історію Рівненщини. Спонукає до виховання національної свідомості, усвідомлення величі історичного минулого нашого краю".Нагадаємо, що ще у 2010 році Кузнецовська міська рада прийняла рішення "Про увічнення пам’яті генія українського народу Тараса Шевченка" (згідно даного рішення, пам'ятний знак Шевченку в місті заплановано встановити в Кузнецовську до 200-річчя Т.Г.Шевченка, а саме - до 9 березня 2014 року).

Скільки коштуватиме місту втілення в життя проекту-переможця конкурсного відбору наразі невідомо, однак, вартість більшості представлених проектів було зазначено в пояснювальних записках. Вочевидь, мова йтиме про суму в 400 - 500 тисяч гривень.

Всього коментарів: 26
1
ПЕТРО | 02.04.2013 | 22:37
+ (0) -
UB
2
ПЕТРО | 02.04.2013 | 22:51
+ (8) -
люди добрі...Шевченко історія зрозуміло...але доцільніше ці кошти витратити на хворих на онко дітей..подивіться в кожному маркеті просять допомоги..принаймні врятувалили б чиєсь маленьке життя..ВИ....грьобані патріоти. хай пробачить мене Тарас.ви ж розумієте що буде стояти той памьятник мертвим грузом..вам би тільки ..ПОРЕСОВАТСЯ..Я думаю Тарас був би двома руками за ..що б ці кошти витратили на хворих дітей.будьласка задумайтесь.
3
Quit | 02.04.2013 | 23:26
+ (2) -
"Автори взяли участь у конкурсі не дивлячись на малий призовий фонд, котрий навіть не окупить їм вартості затрачених матеріалів"...
"Скільки коштуватиме місту втілення в життя проекту-переможця конкурсного відбору наразі невідомо, однак, вартість більшості представлених проектів було зазначено в пояснювальних записках. Вочевидь, мова йтиме про суму в 400 - 500 тисяч гривень"
присутня недолугість написаного... ніби хтось приз виграє, щоб окупити вартість ))))))))
ну і вартість того ж пам'ятнику реально має бути в разів 5 меншою! вибраного переможця можна було б порівняти - хто б зробив таке саме за вигіднішою вартістю...
4
ПЕТРО | 02.04.2013 | 23:45
+ (3) -
Кожен ...висловлює свою точку зору..
5
каток | 03.04.2013 | 01:48
+ (4) -
Колись  одна компетентна людина назвала суму памятника чорнобильцям, вона сягала більше мільйона гривень. Невже є такі оптимісти, які надіються, що цей памятник обійдеться в півмільйона.
6
мамочка | 03.04.2013 | 09:23
+ (3) -
ПЕТРО полностью с вами согласна.Никому этот памятник не нужен,а вот сколько жизней можно было бы спасти.Такие деньги тратят с городского бюджета на ненужные вещи. А как помощь оказать онко больным так денег нет...(((
7
Олег | 03.04.2013 | 09:31
+ (4) -
А думку людей спитати немає бажання? Та майже кожен скаже, що якщо й ставити цей пам,ятник - то за кошти благодійні, добровільні внески.

Ви хочете встановлення пам,ятників виховати патріотизм у дітей, котрі бачать на вулицях своєї країни голодних, хворих, вічно заклопотаних проблемами і вже озлоблених собачим життям людей?
8
Нічого не змінилось за століття... | 03.04.2013 | 09:40
+ (6) -
У всякого своя доля
І свій шлях широкий:
Той мурує, той руйнує,
Той неситим оком
За край світа зазирає,—
Чи нема країни,
Щоб загарбать і з собою
Взять у домовину.
Той тузами обирає
Свата в його хаті,
А той нишком у куточку
Гострить ніж на брата.
А той, тихий та тверезий,
Богобоязливий,
Як кішечка, підкрадеться,
Вижде нещасливий
У тебе час та й запустить
Пазурі в печінки,—
І не благай: не вимолять
Ні діти, ні жінка.
А той, щедрий та розкошний,
Все храми мурує;
Та отечество так любить,
Так за ним бідкує,
Так із його, сердешного,
Кров, як воду, точить!..
А братія мовчить собі,
Витріщивши очі!
Як ягнята; «Нехай,— каже,—
Може, так і треба».
Так і треба! бо немає
Господа на небі!
А ви в ярмі падаєте
Та якогось раю
На тім світі благаєте?
Немає! немає!
Шкода й праці. Схаменіться:
Усі на сім світі —
І царята і старчата —
Адамові діти.
9
AndyEn | 03.04.2013 | 10:23
+ (1) -
Памятники це добре. Але на разі не ті часи коли треба думати про "красу". Є більш нагальні проблеми у місті.
Джо Дассен | 03.04.2013 | 11:50
+ (3) -
Проект пам'ятника Шевченку із стелою, де він наче в бурсацькому одязі непогано, біля стадіону проект щось є, тільки чому погруддя на стелі? Шевченко на лавці непогано, але біля АЕС є мужик на лавці.
Решта не дуже, то надмогильні стели, то дитяча творчість.
Пам'ятник молодому Шевченку і не пророку, навіть не обов'язково поету буде більш переконливим. Тарас Григорович був гарним художником, але про цей його хист чомусь замовчують.
ВЛАДА | 03.04.2013 | 11:53
+ (1) -
що робить там та НЕРПА (ЖДАНЮК /видалено/) він же зараз ніхто лізе на камеру як бджоли в вулик
ВЛАДА | 03.04.2013 | 11:55
+ (1) -
ПЕТРОВИЧ ПЕРЕСТАНЬ БУТИ У ЗЛОДІЯ АДЬЮТАНТОМ
ВЛАДА | 03.04.2013 | 11:59
+ (1) -
ЖДАНЮК ХОЧЕ МОЖЕ 10% З ВИКОНАВЦІВ ПАМ"ЯТНИКА ЗДЕРТИ
Лёлик | 03.04.2013 | 20:38
+ (0) -
А почему не спросить у городских жителей что им по душе и нужно ли это им...??? Почему всего несколько человек определяет судьбу всего этого??
.... | 03.04.2013 | 21:08
+ (0) -
да потому что есть такая привычка, плевать на народ. что хотят , то и делают. если конечно можно назвать это стадо народом.
17 | 03.04.2013 | 21:47
+ (0) -
Дороги пусть для начала сделают......
17 | 03.04.2013 | 21:48
+ (0) -
Дорогами для начала занялись бы,а не памятниками
Egud | 04.04.2013 | 16:53
+ (1) -
Я нічого не маю проти Шевченка Т.Г., але навіщо нам цей пам,ятник? Нехай собі у Києві стоїть. Якщо ж так конче потрібен пам.ятник, то чому Шевченку, а не Кузнецову, наприклад? (чи це так модно тепер в кожному місті ставити  пам, ятник Тарасу Григоровичу?
commit | 05.04.2013 | 00:43
+ (1) -
Якби Шевченко побачив скiльки грошей вiдмито на його iменi, то встав би з могили i пiшов гострити сокиру. Бо вже пора. Кругом ямки, нища лiкарня, нещаснi школи - от тiльки пам'ятника не хвата.
З.Ы. Забув, ще фонтана не треба.
.... | 05.04.2013 | 09:27
+ (1) -
Пишите или не пишите вы тут, а им всё равно , они уже решили и постановили. Какой же хапуга откажется от возможности урвать денег по случаю. Ведь им нет разницы, будь то детсад, фонтан или памятник. Поморочат голову народу и всё равно поставят, уж больно жадные они до денег.
diver | 05.04.2013 | 10:11
+ (1) -
Мда... Що керує нашими депутатами? Глупість чи бажання урвати побільше грошей? Хіба вони не розуміють, що місто втратить ще один шанс на мало-мальські якусь індивідуальність? Зараз в кожному місті, містечку, селі цих пам'ятників понаставляли, як Ленінів колись. Бідний Тарас... Він був геній і пророк, він ситуацію з цими пам'ятниками передбачив (читайте вірш вище). Чим заважає стела? Ми що, уже не місто енергетиків? Чи грошей немає куди дівати? Чи, може, проблем у місті немає? Дороги, онкохворі, недобудовані 6-та школа і дит. поліклініка...
zagrava | 05.04.2013 | 12:49
+ (1) -
ДЕБІЛИ ви всі ДЕБІЛИ!!!Так памятник не основне... але дивись в корінь.Тупе межигірське створіння одержує 2 роки поспіль гонорари по 15-16 млн.Нічого не скажеш-"великий"письменик".Баньдюки при владі пиз ....ть міліарди,а ніхто словом не обмовився.РАБАМ СВОБОДА НЕ ПОТРІБНА!!! Але в рабів забирають і хліб!!!А нам підкидають то мову,то собак,то ще один тупий сніжний предмет...(краще б добряча камяна брила).Ото з того гопника гонорарів і воровського общака на державному рівні- і дороги, і лікування дітей,і школи з лікарнями.І на памятник Тарасу також!
каток | 07.04.2013 | 13:10
+ (1) -
zagravі
я не реагую на твої недоумкуваті фрази. Якщо ти так відстоюєш памятник Шевченку то чому підписуєшся не мовою Тараса. Чи може вона для тебе теляча?
Loki | 07.04.2013 | 22:07
+ (2) -
На мою думку це безглуздо зносити пам’ятник енергетикам заради пам’ятника Шевченку….так вклад Тараса Григоровича у Розвиток Української літератури достатньо великий, але все одно. Сьогодні енергетики роблять набагато більше і відіграють більшу роль у житті українців….я одна не розумію чому не можна вибрати інше місце для побудови..чи чому не можна ці кошти на ремонт доріг у місті….ДЕПУТАТИ ви замість того щоб постійно знімати повноваження мера хоча б трішки подумайте про місто!!! Не має сенсу будувати цей пам’ятник..краще реставрувати пам’ятник енергетикам а ті кошти що залишаться пустити на користь місту!
ВЛАДА | 09.04.2013 | 16:05
+ (0) -
:)
Гы | 10.04.2013 | 10:16
+ (1) -
Буду краток - Суки!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів