34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Підвищення вартості проїзду у маршрутках, це вимушений крок чи примха автоперевізника?

Підвищення вартості проїзду у маршрутках, це вимушений крок чи примха автоперевізника?

18.03.2011

12

1094

Відповідаючи на таке вище зазначене питання, а саме: підвищення вартості проїзду у маршрутках, це вимушений крок чи примха авто перевізника?

 

Я, як приватний перевізник – Лишканець Сергій Іванович, хотів би зазначити, що таке питання мною вже тривалий час взагалі не підіймалось з вересня 2008 року, за цей час відбулося значне подорожчання цін в усіх сферах господарювання, однак тарифи на перевезення залишились сталими. Внаслідок такого подорожчання, галузь автоперевезень постійно зазнає збитків, оскільки така сфера перш за все є звичайним споживачем на інші послуги та товари, що надаються іншими суб’єктами господарювання та споживаються (використовуються) мною в своїй діяльності.

 

Характеризуючи та порівнюючи галузь автоперевезень з іншими сферами господарської діяльності, слід зважати на ту обставину, що автоперевезення – це перш за все найбільш затратний бізнес, ніж, скажімо, оптова чи роздрібна торгівля.

 

У торгівлі кошти, вкладені один раз, фактично працюють постійно. А в галузі перевезень доводиться завжди вкладати: весь час треба заправляти машини, ремонтувати їх, оновлювати рухомий склад тощо. Не можна також не враховувати і пов’язаних із автоперевезеннями ризиків… Внаслідок, постійного підвищення основних складових тарифу на перевезення, рентабельність міських автоперевезень постійно знижувалась.

 

За цей час зокрема відбулося поетапне підвищення Верховною Радою мінімальної заробітної плати, починаючи з вересня 2008 року.

 

Як відомо, Верховна Рада встановила з 1 жовтня 2008 року розмір мінімальної зарплати 545 гривень, з 1 грудня 2008 року - 605 гривень, з 1 січня 2009 року розмір - 605 гривень, з 1 квітня 2009 року - 625 гривень, з 1 липня 2009 року - 630 гривень, з 1 жовтня 2009 року - 650 гривень, з 1 листопада 2009 року 744 гривні, з 1 січня 2010 року - 869 гривень, з 1 квітня 2010 року - 884 гривні, з 1 липня 2010 - 888 гривень, з 1жовтня 2010 - 907 гривень, з 1 грудня 2010 року - 922 гривні та з 1 січня 2011 року – 941 гривня.

 

Вартість дизпалива піднялась з 6,75 грн. до 8,50 грн., тобто більш ніж на 25 %. При постійній експлуатації автотранспортних засобів, також необхідно проводити постійне обслуговування та ремонт, а комплектуючі та інші матеріали необхідно купувати в автомагазині, де все прив’язано до долар (курс долара станом на 30.09.2008 року становив – 4,86 грн., станом на 04.03.2011 року, становив – 7,93 грн.) або євро (курс євро станом на 30.09.2008 року, становив – 6,97 грн., станом на 04.03.2011 року, становив – 10,99 грн.), внаслідок чого автозапчастини за останні роки подорожчали в 2-3 рази.

 

Крім того, варто також зауважити, що відшкодування з бюджету за перевезення пільгових категорій пасажирів на міських маршрутах взагалі не отримуються. Тобто на даний час, діючий тариф, не є еко- номічно обґрунтованим, та не враховує вимогу закону, щодо рентабельності не менше 10 відсотків внаслідок чого не забезпечується баланс між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання.

 

Сьогодні через нульову - а той мінусову – рентабельність, немає за що оновлювати парк автотранспортних засобів, так в 2008 році автобус «Богдан А092 02» коштував 200 000,00 грн., на сьогоднішній день вартість такого автобуса становить – 370 000,00 грн., тобто вартість зросла більш ніж 85%.

 

За таких обставин, а саме встановлення нового тарифу, який має забезпечити підприємницький інтерес та сталий розвиток автомобільного транспорту, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень, сприяти застосуванню сучасних типів транспортних засобів, забезпечити стабільність, прозорість та прогнозованість тарифу на перевезення, а також сприяти збільшенню можливостей суб’єктів господарювання, щодо забезпечення потреб споживачів у послугах та утримати вже досягнуті економічні умови роботи.

 

Варто, також не забувати про ризики, які є в галузі автоперевезень, адже вклавши кошти в придбання нових транспортних засобів, підприємець не знає, чи виграє наступний тендер. Саме тому пасажирські перевезення повинні бути рентабельними. Адже за інших умов автотранспортна галузь буде працювати у збиток та не зможе існувати, та зрештою просто зупиниться.

 

Відповідно до Наказу Міністерства транспорту та зв'язку від 17.11.2009, № 1175 "Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту" (далі «Мето- дики»), п. 1.6. перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв'язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації Послуг, що не залежать від господарської діяльності Перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш ніж на 10 %. Тобто, підстави для здійснення такого кроку, у мене, як у перевізника, були з моменту, коли вартість паливно-мастильних матеріалів (дизпалива) підвищилась більш ніж на 10 %.

 

Відповідно за таких умов єдиним кроком, для врятування галузі міських перевезень, є встановлення нових тарифів. Такий крок, надасть інвестиційної привабливості для даної сфери, створить усі передумови для сталого розвитку даної галузі.

 

Якщо розраховувати тариф згідно «Методики» з урахуванням існуючих цін на паливно-мастильні матеріали, автозапчастини, заробітної плати працівникам та інші послуги, що споживаються автогосподарством є необхідність в встановленні тарифів в таких розмірах: маршрут №1,2,3,5 – 2,34 грн.; маршрут №4 „Собор” - „РАЕС” - 2, 92 грн..

 

При цьому варто зауважити, що згідно з чинним законодавством, місто не може заборонити приватному перевізнику підвищувати тариф на проїзд, але перевізник має надати розрахунки регульованого тарифу на перевезення пасажирів, такі розрахунки, вже наданні органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та згідно п. 1.7. «Методики», такі розрахунки мають, бути погоджені протягом 30-ти днів з дня їх отримання.

 

Так, я розумію, що підвищення тарифу є непопулярним рішенням, однак воно є нагальним та потребує негайних дій. Адже залишення сталих тарифів на перевезення пасажирів, ставить не тільки дану галузь у край несприятливе економічне становище, а також всіх працівників, що задіяні в даній галузі.

 

Тарифи на перевезення пасажирів на міських маршрутах, що пропонуються, є такими що зможуть забезпечити мінімальний рівень рентабельності таких перевезень, та дозволять здійснювати вже розпочаті інвестиційні заходи, та започаткувати нові інвестиційні проекти щодо (шляхом залучення кредитних коштів на оновлення автопарку/купівлі нових автобусів). Внаслідок таких кроків, перш за все буде збережено п’ятий маршрут та підвищиться якість надання послуг завдяки оновленому автопарку. Крім того таке підвищення тарифів, частково компенсує витрати на перевезення пільгових категорій населення та сприятиме подальшому розвитку такої галузі, а також значно підвищить рівень обслуговування мешканців та гостей нашого міста.

 

P.S. Варто зауважити, що в місті супутнику АЕС Енергодарі, підвищення тарифу на проїзд пасажирів на міських маршрутах відбулось ще до нового року та становить 2,00 грн., однак через значне підвищення цін на паливно-мастильні матеріали, планується чергове підвищення тарифу на проїзд до 2,50 грн. В іншому місті супутнику АЕС Нетішині послуги з перевезення пасажирів на міських маршрутах взагалі не надаються.

 

Приватний перевізник Лишканець С.І., "Вітрина міста"
Всього коментарів: 12
1
Varvara | 18.03.2011 | 13:17
+ (2) -
Та нічого, нехай піднімають. Скоро літо, будемо більше пішки ходити - станемо здоровіші biggrin

От старших людей шкода... Часто бачу, як водії маршруток не пускають пенсіонерів по посвідченню - і ті виходять назад з автобуса.

2
reks | 18.03.2011 | 13:45
+ (1) -
Галімо на душі стає що кожного чекає пенсійний час. angry Бензин росте і проїзд також. А пенсіонерам тяжко пояснити що маршрутки не государствені а часні.Да шкода їх ,але у мене відповідь одна --ЩО ЗАРОБИЛИ,АБО ЗБУДУВАЛИ ТЕ І МАЄТЕ--,я своїм батькам так говорю.Про старість треба подумати зараз поки ти молодий ,і ніяке государство в світі не збирається за тебе думати чи робити. Я часто задаю таке запитання людям похилого віку--Ви в молоді годи про що думали? Відповідь одна -- не ті часи були! Да! поки півень не клюне ніхто нічого не робить. smok
3
Алехандро | 18.03.2011 | 22:21
+ (2) -
Я в нашому місті не бачив щоб водії виганяли пенсіонерів бо я мало користуюся громадським транспортом, але у Львівській області довелося мені такий неприємний сюжет з життя маршрутчиків бачити на свої очі, ситуація жахлива і негідна наших старців.
А ціну на проїзд піднімати потрібно, мабуть, якщо Лишканець правду пише про критичний стан перевізника!
4
GenkaUA | 18.03.2011 | 22:35
+ (0) -
Лишканець з кожним підняттям цін втрачає пасажиропотік
5
Varvara | 18.03.2011 | 23:23
+ (0) -
GenkaUA, так а чого з кожним? Хіба це не перше підняття цін на маршрутки?
6
SENITA | 19.03.2011 | 01:02
+ (0) -
ЩО ПРАВДА ТО ПРАВДА
7
reks | 19.03.2011 | 10:42
+ (0) -
Чим більша ціна за проїз тим більше надходжень в місцевий гаманець.так як зараз збираються підняти оренду землі під ринками,ця оренда також залежить від ціни палива. cool Що тут дивуватися МИ живемо в УКРАЇНІ,добре що не в японії. biggrin
8
Алехандро | 19.03.2011 | 15:14
+ (0) -
А з цим твердженням дозвольте не погодитись. Рентабільнысть мыського перевізника ніяким чином не впливає на надходження до бюджету міста - касових апаратів в маршрутках ще немає, це просто додатковий прибуток для розвитку перевізника. А щодо земель, то відсоткову ставку на оренду землі підняли вже на початку року в 3,5 рази це стосується не тільки ринків. На даний час надходять звернення підприємці та організацій щодо перегляду відсоткової ставки на землю у місті і депутати працюватимуть над цією проблемою. Оренда ж на ринках, залежить від статей витрат ринків.
9
Комунальник | 19.03.2011 | 20:19
+ (2) -
Та що тут говорити - підвищення цін було неминуче. Гляньте, скільки коштує бензин і дизпаливо.
А перевезення - це не доброчинність, а бізнес.
Алехандро | 20.03.2011 | 02:16
+ (0) -
Погоджуюся.
ego rex | 03.06.2011 | 12:55
+ (0) -
17 марта 2011г., в газете «Вітрина міста» №10(17) частным перевозчиком, господином Лишканцом С.И., был задан вопрос: «Повышение стоимости проезда в маршрутках, это необходимый шаг или желание автоперевозчика?». Из опубликованного видно, что рентабельность деятельности автоперевозчика является на сегодняшний день «нулевой» по ряду причин (поэтапное повышение минимальной зарплаты Верховной Радой, увеличение стоимости дизтоплива и др.), следовательно возникает необходимость в установлении новых «обоснованных» тарифов на проезд пассажиров в городском транспорте.

Хочу обратить Ваше внимание на следующее:
1). например, вы планируете установить тариф на маршрут №4 «Собор» - «РАЭС» в размере 2,92грн. за 6,1км (до КПП «2 бл.№3, по данным GPS-навигатора), т.е. увеличить стоимость проезда на 67% с 1,75грн. В то же время в г.Севастополе (Украина, Крым) стоимость проезда по маршруту №112 «ул. Ген. Жидилова» - «ДКР (бух. Камышовая)» составляет 2,50грн. за 21км (с 23.00 до 6.00 стоимость составляет 5грн.). По маршруту №83 «ул. Ген. Петрова (центральный рынок)» - «5-й микрорайон» составляет 2,0грн. за 9км (по данным GPS-навигатора). И все это притом, что транспортные потоки намного сильнее, имеется большое количество светофоров и пассажиров в стоячем положении практически не перевозят.

2). вы сетуете на «нулевую» рентабельность. Проще говоря, когда прибыль от продажи услуги (перевозка) равна затратам на ее производство и продажу (зарплата, стоимость дизтоплива). А разве это так плохо в тяжелый экономический период для населения и страны в целом? Т.е. вы хотите путем повышения тарифа увеличить свою рентабельность на 67% и увеличить расходы жителей города (сократить их доходы). Это при условии, что реальная зарплата в Украине снизилась на 13,2% за февраль месяц 2011г. по подсчетам Госкомстата (по неофициальным данным снижение более 25%).

3). рентабельность в 10% в странах Евросоюза считается большим успехом, а рентабельность более 50% - это уже сверхприбыль. Также надо помнить, что увеличение тарифа могло бы исправить ситуацию в вашу пользу, но возможное понижение спроса на поездки из-за высокой цены, может сыграть «злую шутку» и привести к снижению прибыли. Возможно, стоит задуматься над увеличением стоимости услуг дающим «положительную» рентабельность (наружная и внутренняя реклама в автобусах и др.) до максимально возможного уровня и пусть это станет вашей «дойной коровой».

4). Предлагаю вам в данной непростой ситуации вести себя достойно и реально смотреть на вещи, а не плакаться. Кому сейчас легко?! Подумайте лучше о снижении транспортных и хозяйственных затрат не повышением тарифов (хотя бы временно), а путем оптимизации маршрутов и интервалов поездок (экономия на топливе), установка газобаллонного оборудования на маршрутках (газ вдвое ниже расходов на бензин за определенное расстояние), сократите расходы на мобильную связь, канцтовары, премии директору и т.д.
Поверьте в собственные силы!
виборець | 05.06.2011 | 08:52
+ (0) -
А хто знає які реальні доходи перевізника? Ніхто їх не обліковує, навіть власник. Ставить план водію, скільки він повинен здати в касу. Все інше водієве. Цифри називає від фонаря. Аби мало не було. А треба було б обрахувати собівартість пасжиро - кілометра, та порівняти з іншими містами. Тоді знатимемо, піднімати вартість проїзду чи ні. А плач лишканця, що собі у збиток працюю, це звучить смішно. Позичає гроші щоб нас возити?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів