34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Питання безпеки атомних електростанцій залишаються актуальними

Питання безпеки атомних електростанцій залишаються актуальними

23.04.2013

7

1445

Напередодні 27-их роковин аварії на Чорнобильській АЕС представники Громадської організації "Екоклуб” розповіли рівнянам про сучасні проблеми ядерної енергетики. Серед найбільш гострих природоохоронці називають - рішення про будівництво двох нових енергоблоків Хмельницької АЕС на застарілих конструкціях та продовження термінів роботи старих реакторів Рівненської АЕС без оцінки впливу на довкілля.

«Ядерна енергетика? Ні, дякую!» - гасло всесвітнього антиядерного руху підтримують і рівненські природоохоронці. Напередодні 27-их роковин аварії на Чорнобильській АЕС, у Рівному на майдані Незалежності пройшла просвітницька акція, в ході якої громадські активісти нагадали про наслідки найбільших ядерних катастроф у Чорнобилі та Фукусімі, а також розповіли про актуальні проблеми ядерної енергетики в Україні.

«При прийнятті рішення про продовження термінів експлуатації блоків №1 та 2 на Рівненській АЕС не було виконано вимоги Конвенції Еспо, - розповідає голова ради Екоклубу Андрій Мартинюк. - Ця Конвенція зобов’язує проводити консультації з сусідніми країнами при реалізації проектів, що можуть мати негативний вплив на довкілля. Для цих старих блоків не було підготовлено техніко-економічне обґрунтування з оцінкою впливу на довкіллянавколишнє середовище. Іншими словами, ми не знаємо яка економічна доцільність рішення про використання прострочених блоків та не поінформовані про те, як воно впливатиме на природу і здоров’я людей. Про консультації з іншими країнами під час підготовки та прийняття рішення, як того вимагає Конвенція, навіть мова не йшла!»

Проект добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС теж далекий від досконалості. Закон про добудову блоків № 3, 4 на ХАЕС, 3, 4, на думку природоохоронців, несе для України цілий ряд економічних та екологічних загроз. Сумніватися в доцільності його реалізації починають і урядовці. Зокрема віце-прем’єр Юрій Бойко нещодавно заявив: «що, має сенс, з урахуванням нових вимог безпеки у контексті аварії на японській АЕС «Фукусіма», і того, що фундаменти під будівництво енергоблоків закладалися багато років тому і ретельно їх стан не досліджувався, прийняти варіант не добудови енергоблоків, а нового будівництва».

Противникам розвитку атомної енергетики екоклубівці пропонують письмово скаржитися до уряду, а прихильникам -– пропонувалося дають можливість записатися до списку «ліквідаторів» можливих аварій на АЕС. За чотири години, які тривала акція, жодного добровольця ліквідатора не знайшлося.

Екоклуб активно пропагує впровадження заходів з енергозбереження та пропонує розвивати відновлювальні джерела енергії.

«Наше майбутнє за розвитком енергоефективності та використанням відновлювальних джерел енергії, - вважає представник Екоклубу Оксана Майборода. – Але недоліки бюджетного регулювання, субсидування енергетичного марнотратства, популістські тарифи ніяк не стимулюють до економії та розвитку ефективного використання енергії. Для подолання цих бар’єрів необхідні зміни на законодавчому рівні. Але вже сьогодні кожен з нас може бережливіше ставитись до витрачання природних ресурсів, утеплити свої оселі, навчитися використовувати енергію сонця тощо».

Під час акції екоклубівці демонстрували сонячний колектор для нагріву води, виготовлений власноруч. А на завершення провели флешмоб «Ядерна енергетика? Ні, дякуємо!»

Більше фото з акції можна знайти тут: https://www.facebook.com/groups/EcoclubRivne/

Святослав Клічук, прес-секретар ММГО «Екоклуб»

Всього коментарів: 7
1
GenkaUA | 23.04.2013 | 19:12
+ (3) -
Придурки. Що за тупий ЕКоклуб /вид/. РАЕС назавжди.
2
vitamin1981 | 23.04.2013 | 19:38
+ (4) -
Почему ими не занимаются правоохранительные органы?
3
betman | 23.04.2013 | 20:49
+ (5) -
Пропоную цим дибілам відключити електроенергію на пів року - побачимо як вони заспівають!
4
BormanidzE | 23.04.2013 | 21:58
+ (3) -
Эти недоумки думают, что берут электричество из какой-нибудь жопы!
5
А | 23.04.2013 | 22:38
+ (1) -
Пусть приедут в Кузню со своими агитками, им этот солнечный коллектор наденут на голову выкинут в Стырь.
6
Z | 24.04.2013 | 01:09
+ (3) -
Экоклуб забыл сообщить, что стоимость выработки 1 кВт/ч на АЭС - 20 коп., на ветрогенераторах - 5 грн.
На кого они работают?
7
AndyEn | 24.04.2013 | 09:51
+ (2) -
Без атомної енергетики в сучасному світі не вижити. Вся інша енергетика - гідро, вітро, вугільна - більш небезпечні та шкідливі. Атомна енергетика безпечна якщо керувати головою а не як на Чорнобильській АЕС.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів