1

1295

З 15 по 17 червня на спортивних майданчиках РОК «Біле озеро» пройшов черговий етап Спартакіади підприємств Атомної промисловості України. Одним з видів цього етапу був пляжний волейбол.

Змагалися представники шести команд.

Наші жінки стартували не дуже вдало. Справа в тому, що один з лідерів Анастасія Якубська не змогла прийняти участь в змаганнях першого ігрового дня, тож нашим дівчатам довелося перебудовувати гру, а це завжди складно. Мирославі Войтюк та Іванці Паламарчук довелося зігруватися по ходу турніру. І хоч фрагментами вони демонстрували класний волейбол в цілому це нагадувало лише спалахи тієї гри яку вони можуть продемонструвати. В результаті дві поразки на старті і примарні шанси на призові місця. І хоч в наступні дні наші дівчата перемогли пари з ЧАЕС та Жовтих Вод поразка від енергодарок залишила їх за межами призової трійки. А медалі жіночого турніру розподілилися наступним чином: ЗАЕС, ЮУАЕС, ХАЕС. Наші четверті, але впевнений, що це тимчасовий відступ і вже наступного року наша команда повернеться до призової трійки.

Чоловічий турнір за рівнем підготовки команд перевищив всі попередні турніри. Відчувається, що пляжний волейбол серед представників підприємств атомної промисловості користується все більшою і більшою популярністю. Клас команд зростає і боротьба точиться вперта за кожен м’яч, кожну партію, кожну гру.

Збірна РАЕС провела турнір в наступному складі: пара Андрій Середа/Ігор Ципан, запасний Романчук Іван.

В перший ігровий день нашим хлопцям довелося грати з представниками ЮУАЕС та Жовтих Вод. Минулого року для перемоги кузнецовцям з обома суперниками довелося грати тай-брейк. Цього разу перевага команди РАЕС була тотальною. Андрій та Ігор грали практично безпомилково. Вдавалося все і у суперників не було жодних шансів зачепитися бодай за партію. Щоб було зрозуміло наведу результати партій: з ЮУАЕС 21-11, 21-8, з Жовтими Водами 21-11,21-4. А Жовті Води, наприклад, зберегли склад, що минулого року виборов срібло.

В наступний день наші грали з представниками РАЕС. В пісні групи «Арія» є слова: «Воля і розум»! Саме це яскраво характеризує дії нашої пари під час гри з представниками Нетішина. Гра від першого до останнього розіграшу тримала в напрузі гравців, тренерів, представників команд та вболівальників. Команда ХАЕС переважала нашу пару в зрості і побудувала гру в атакуючому ключі. Кузнецовці відповіли чітко побудованим захистом та розумними накатами по вільним зонам, що виникали в суперників. Всю першу партію точилася боротьба очко в очко. Партія завершилася на користь гостей з рахунком 28-26! Сильний психологічний удар. Але наші хлопці довели, що й з нервами і з волею до перемоги в нас все гаразд. Поступаючись по ходу другої партії 16-19 та 18-20(межа програшу партії і матчу) Андрій та Ігор ціною над зусиль зуміли спочатку вирівняти гру 20-20 а потім і дотиснути суперника 25-23. Таким чином зрівнявши рахунок по сетам та повернувши собі психологічну перевагу. А от ще в другий партії нетішенці занервували і отримали жовту картку за неспортивну поведінку. Це був третій ключовий момент гри. Тай-брейк це і майстерність і гра нервів і лотерея і азарт. Це ті компоненти які складають красу волейболу.
Приголомшивши гостей закінченням другої партій з першої ж подачі Середа та Ципан почали диктувати свої умови на майданчику і створили комфортну перевагу 5-1. За рахунку 9-5 на користь Кузнецовців в команди ХАЕС знову не витримали нерви і за незгоду з рішенням головного судді гравець гостей отримав жовту та червону картку, що означало дискваліфікацію і перемогу нашої пари.

Перед початком турніру саме команда ХАЕС вважалася нашим головним конкурентом. Але програш від господарів психологічно зламав нетішинську пару і в матчі з командою ЗАЕС вони вже не виглядали настільки потужно. Серія невимушених помилок: не подані подачі, декілька атак в аут і команда ЗАЕС отримала перемогу заслужено і по грі. Навіть ведучі перед 7-1(значна перевага) команда Нетішина її розгубила та поступилася 0-2.

Декілька слів про енергодарців. Минулого року представники ЗАЕС вже демонстрували якісну гру. Цього року команда явно додала в майстерності і виглядала монолітним «міцним горішком», що здатний попсувати нерви будь кому. Злагоджені дії, певний фарт(куди ж без нього в спорті), тактична грамотність та вміння використовувати найменшу помилку суперника – ось головні складові гри цієї цікавої пари. Тож в останньому матчі, що перетворився на фінальний очікувалася запекла боротьба.

Так воно і вийшло. І знову гра атака на атаку, подача на подачу, очко в очко. Жодна пара не поступалася одна одній в характері та майстерності. Першу партію виграла наша пара 21-18. В другій партії, дещо завдяки везінню(декілька м’ячів по тросу звалилися на майданчик господарів) енергодарці перехопили ініціативу та довели партію до перемоги з аналогічним рахунком 18-21. Повна рівність! Але завдяки підказці тренера команди РАЕС Миколи Кузьмича нашим хлопцям вдалося знайти вразливе місце в майже бездоганній побудові гри господарів. Було змінено акцент подачі і хоч представники Енергодару і знаходили протидію у вигляді атак з першої передачі, відчувалося, що десь психологічна перевага знаходиться на нашому боці. Тож вийшовши вперед за рахунку 10-10 господарі весь час тисли на суперника, що врешті решт призвело до вирішальної помилки команди Енергодару. Атакв гостей в аут з незручної передачі 17-15 і вдруге поспіль наші гравці завойовують перше місце на турнірі пляжників.

Окремо хочеться подякувати працівникам УСР та профспілкового колективу за високу якість підготовки до турніру. Було підготовлено ще один ігровий майданчик та забезпечено новий інвентар. Суддівство змагань здійснювали представники РОФВ. Тож можна з впевненістю констатувати – змагання пройшли на високому спортивному та організаційному рівні.