34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Подаруйте дитині мрію

Подаруйте дитині мрію

05.09.2012

0

3076

Сім’я завжди була, є і залишається основним і найважливішим фактором розвитку дитини. Саме сім’я відіграє важливу роль у щоденному впливі на дитину, вона забезпечує їй повноцінний та гармонійний розвиток особистості. Сімейне середовище є основним фактором у формуванні світогляду, системи соціальних орієнтацій, життєвих планів; формуються основи інтелектуального та морального розвитку, громадянські почуття, естетичні смаки тощо.

Виховання дитини починається в сім’ї. Усі інші соціальні інститути беруть участь у виховному процесі значно пізніше, коли основні риси характеру дитини уже започатковані. Особистий приклад батьків, їх ставлення до праці, громадянського життя, принциповість, відповідальність, дисциплінованість, доброта, чуйність є для дитини прикладом для наслідування. Чим тепліші та довірливіші стосунки між батьками і дітьми, тим сильніший позитивний вплив сім’ї на всебічний розвиток особистості. 

Проте сьогодні не кожна дитина може отримати весь цей багаж знань та умінь від сім’ї. Мова іде про дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, так сказати – «дітей без долі». Ця категорія дітей потребує особливої уваги до себе, адже вони не мають можливості отримувати той рівень емоційної гармонії та відчуття захищеності і потрібності, у порівняні з дітьми, які виховуються у сім’ях. Діти, які мають такий статус, не знають материнського тепла та батьківської підтримки, проте це не заважає їм мріяти про власну сім’ю, де є мама і тато. Ефективним шляхом вирішення основної проблеми таких дітей є створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу (далі – ДБСТ).

Сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт або дітей позбавлених батьківського піклування має назву прийомна сім’я. 


ДБСТ – це сім’я або окрема особа, яка взяла на виховання та спільне проживання не менше п’яти дітей-сиріт або дітей позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

У разі створення таких сімей, прийомним батькам або батькам-вихователям виплачуються кошти із державного бюджету на утримання дітей. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. 

Відповідно до Сімейного кодексу України – глави 202 статті 2566, пункту 5 зазначається, що батькам-вихователям для потреб ДБСТ позачергово надається обладнаний індивідуальний житловий будинок або багатокімнатна квартира за нормами, встановленими законодавством. Також може надаватись у користування земельна ділянка для ведення садівництва та городництва і транспортний засіб. Різні питання матеріального та фінансового забезпечення ДБСТ (у разі потреби поточного або капітального ремонту житла тощо), вирішується органом, який прийняв рішення про його створення. Також ДБСТ може надаватись благодійна допомога юридичними та фізичними особами.

Сім’я, відповідно до міри та якості виконання своїх функцій, дає дитині сприятливий та гармонійний вплив на її всебічний розвиток, проте немає нічого гіршого, ніж відсутність мами і тата. Кожна дитина на землі хоче і повинна мати свою сім’ю, де її завжди підтримають, допоможуть, захистять і найголовніше – будуть любити. 

Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками або батьками-вихователями, в обов’язковому порядку мають пройти навчання, організоване центрами соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.

Тож якщо у вас є бажання та можливість подарувати дитині мрію – стати для неї справжньою сім’єю, звертайтесь за детальною інформацією у міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді за адресою м-н Будівельників 3, 2 поверх, тел. 3- 46-85.


Міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді

Теги: МЦСССДМ
Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 953
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9084

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів