34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Повернути місту назву КУЗНЕЦОВСЬК!

Повернути місту назву КУЗНЕЦОВСЬК!

22.05.2016

33

4016

"Повернути місту назву КУЗНЕЦОВСЬК!", - публікацію під такою назвою опублікували сьогодні у спільноті "Народний контроль":

 

 

"Історична подія сталася 19 травня 2016 року - на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Верховна Рада України ухвалила постанову №4085, якою перейменування місто Кузнецовськ на місто Вараш.

 

У свій час обізнані зі змістом «Закону про декомунізацію», депутати Кузнецовської міської VII скликання зі Степаном Жданюком на чолі, вирішили шляхом «невідворотності законодавчої ініціативи» зорганізувати собі небувалий «PR».

 

Підготовлене «Зверненння» до Верховної ради України, Рівненської ОДА, Українського інституту національної пам’яті – у якому депутати висловили прохання змінити назву нашого міста Кузнецовськ на Вараш.

 

Зазначимо, що для збору депутатських підписів з боку «ініціаторів» застосовувався вкрай ганебний принцип. Проти депутатів, не підтримавших цей «заклик», намагалися використати впливовий політичний адмінресурс, зверталися до керівників обласних осередків та до найвищого керівництва політичних партій … Ініціаторам - ГАНЬБА!

 

Навіщо нам депутати, яким байдужа думка ГРОМАДИ!?

 

Поспіхом та як-небудь зібрані у підступний спосіб підписи депутатів Кузнецовської міської ради, «ініціатори Варашанєпатріоти» не надали на сесію дане Звернення, бо розуміли, що отримати шляхом голосування підтримку більшості – неможливо!

 

Міський голова Кузнецовська Сергій Анощенко у своїх виступах багаторазово наголошував, що вважає недоречним прийняття подібних рішень без проведення громадських обговорень: "Я проти того, щоб міська рада приймала таке рішення без врахування думки людей".

 

Голова фракції "Народний контроль" Катерина Конопелько зазначила: «Ми з повагою відносимося до мешканців села Вараш і до історичної пам'яті, але вважаємо, що, оскільки наше місто молоде і прогресивне, то й назва повинна бути відповідна. Ідеальним варіантом було б залишити місту назву Кузнецовськ. Відповідну петицію з пропозицією перейменувати Кузнецовськ на Кузнецовськ (але на честь загиблого за Україну воїна-десантника 25-ї опдбр Антона Кузнецова, який загинув у збитому проросійськими терористами Іл-76 над Луганським аеропортом 14 червня 2014 року), навіть було зареєстровано на сайті міської ради і вона набрала більш, ніж 100 голосів».

 

 

Втеча від радянського минулого набула надзвукової швидкості, коли здоровий глузд запаморочився химерною «жагою перемоги» назвати місто Кузнецовськ іменем села. Засноване місто за «комуністичного режиму» – так, саме він подарував та надав поштовх для розвитку та забудови цієї болотистої на ті часи місцевості, залучив ресурс, направив інженерно-технічну інтелігенцію на будівництво сучасного енергетичного велетня - атомної електростанції та розбудови житлової і соціальної інфраструктури.

 

Як з’ясувалося, прихильники «Варашанє», не розглядали ані «новітню» назву місту, ані як альтернативу назвати місто на честь загиблого за Україну 14 червня 2014 року воїна-десантника 25-ї опдбр - Антона Олександрович Кузнецова.

 

Сайт 34400 ретельно спостерігав в інтернет-просторі за «Варашанською ініціативою» та громадськими обговореннями процесу «переіменування»: http://34400.net/…/klopotatimut_shhodo_pere…/2016-02-20-3554

 

Найбільший спротив громади,виявився саме зараз, коли з острахом зрозуміли, що «нашу з вами» долю вирішили Народні депутати Верховної Ради України, без прийняття Закону «Про референдум», який надає можливість саме у такий спосіб дослідити думку жителів Кузнецовська, щодо майбутньої назви міста.

 

До міцної подяки «ініціаторам-переможцям» можна долучитися в коментаріях до статті «Рада перейменувала Кузнецовськ на Вараш» за адресою: http://34400.net/…/kuznecovsk_perejmenuvali…/2016-05-19-3872

 

Існують чисельні дорікання до депутатського корпусу, що нічого не зроблено й ми всі переселились водночас у ВАРАШ. Надаємо вам копію «Звернення з питань не перейменування м. Кузнецовська».

 

 

Законодавче підґрунтя для переіменування міста Вараш на місто Кузнецовськ:

 

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про географічні назви».

 

Стаття 1. Основні терміни географічні об'єкти - цілісні і відносно стабільні утворення Землі природного або антропогенного походження, що існують або існували в минулому і характеризуються певним місцеположенням: орографічні - материки, гори, хребти, скелі, ущелини, льодовики, рівнини, низовини, яри, балки, острови, коси, вулкани, печери тощо; гідрографічні - океани, моря, затоки, протоки, лимани, озера, болота, водосховища, річки, канали тощо; адміністративно-територіальні - держави, автономні території, області, райони, міста, селища, села тощо; соціально-економічні - залізничні станції, роз'їзди, порти, пристані, аеропорти тощо; природно-заповідні - природні парки, заповідники, заказники, заповідні урочища та інші подібні об'єкти.

 

Стаття 5. Встановлення географічних назв. Частина 6: Імена видатних державних або громадських діячів, представників науки, культури чи інших осіб, діяльність яких не пов'язана з відповідними географічними об'єктами, можуть присвоюватися посмертно, і лише у виняткових випадках з урахуванням думки більшості населення, яке проживає на території, де розташовані ці об'єкти. Врахування думки більшості населення здійснюється відповідно до закону про референдуми.

 

Проте ЗАКОН УКРАЇНИ втратив чинність на підставі Закону N 5475-VI ( 5475-17 ) від 06.11.2012, ВВР, 2013, N 44-45, ст.634 } Про всеукраїнський та місцеві референдуми. Тому відповідно до Статті 7. Органи, які здійснюють найменування та перейменування географічних об'єктів: сільські, селищні, міські ради - щодо географічних об'єктів, розташованих відповідно на території села, селища, міста.

 

Стаття 8. Порядок найменування та перейменування географічного об'єкта.

 

Пропозиції щодо найменування та перейменування географічного об'єкта з необхідним обґрунтуванням, картографічними матеріалами, розрахунками та кошторисами витрат, пов'язаних з таким найменуванням та перейменуванням, у межах, визначених законом, можуть вносити органи влади, підприємства, установи, організації та громадяни України. Пропозиції щодо найменування та перейменування географічного об'єкта вносяться до відповідних органів, зазначених у статті 7 цього Закону.

 

Розгляд таких пропозицій, якщо інше не передбачено Конституцією України та законом, обов'язково має здійснюватися з урахуванням відповідно: пропозицій відповідних рад - щодо найменування та перейменування географічних об'єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць; Пропозиції та рішення щодо найменування та перейменування географічних об'єктів направляються у встановленому порядку на відповідну експертизу. Пропозиції та рішення органів державної влади щодо найменування або перейменування географічних об'єктів направляються на відповідну експертизу до спеціально уповноваженого органу з географічних назв у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

Стаття 10. Використання та збереження географічних назв.

Географічні назви, встановлені згідно з цим Законом, є обов'язковими для застосування органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, засобами масової інформації, а також у навчальних, картографічних, довідкових, енциклопедичних виданнях, оголошеннях, рекламах, вивісках, дорожніх покажчиках, поштових відправленнях та інших сферах їхнього офіційного застосування. Назви географічних об'єктів України як складова частина історичної і культурної спадщини Українського народу - громадян України всіх національностей охороняються державою.

 

Стаття 12. Фінансування діяльності, пов'язаної із встановленням, унормуванням, обліком, реєстрацією та збереженням географічних назв, створенням та веденням Державного реєстру географічних назв. Фінансування діяльності, пов'язаної із встановленням, унормуванням, обліком, реєстрацією та збереженням географічних назв, а також створенням та веденням Державного реєстру географічних назв, здійснюється за рахунок бюджетних коштів та інших джерел, не заборонених законодавством України.

 

Найменування або перейменування географічних об'єктів за пропозицією органу місцевого самоврядування здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету. Найменування або перейменування географічних об'єктів за пропозицією органу виконавчої влади здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на фінансування діяльності зазначеного органу. Найменування або перейменування географічних об'єктів за пропозицією підприємств, установ, організацій та громадян України може здійснюватися за рахунок коштів відповідного бюджету або за рахунок коштів підприємств, установ, організацій та громадян України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

 

Тому, з врахуванням значного резонансу з питання отримання містом назви «Вараш», на чисельні вимоги громади міста, з метою збереження у назві географічного об'єкту України, як складової частини історичної і культурної спадщини Українського народу, що в цей нелегкий для нашої країни час тотальної російської збройної агресії на сході України, імені бійця із захисників, які виконують бойові завдання в зоні АТО та боронять нашу державу, які захищають кожного українця та роблять неможливе – день за днем перемагають ворога! З метою вшанування пам’яті героїв загиблих в АТО.

 

Пропонуємо:

 

на честь Ім’я загиблого за незалежність України 14 червня 2014 року у збитому проросійськими терористами літаку Іл-76 над Луганським аеропортом воїна-десантника 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади – Антона Олександрович Кузнецова, присвоїти посмертно та перейменувати місто Вараш Рівненської області в місто Кузнецовськ.

 

Слава Україні! Герої не вмирають! Вічна пам'ять героям!

 

УКРАЇНА

ВАРАШСЬКА МІСЬКА РАДА РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

до Проекту рішення Варашської міської ради № від 23 травня 2016 року.

"Про перейменування міста Вараш Рівненської області"

 

 

Керуючись статтями 11, 140, 144 Конституції України, статтями 5, 7, 8, 10, 12 Закону України «Про географічні назви», статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», звертаючи увагу на широкий резонанс в громаді щодо питання перейменування, загальну напруженість в суспільстві, чисельні звернення містян до депутатів та міського голови, дбаючи про забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина, прагнучи розвивати і зміцнювати незалежну, демократичну, правову державу, сприяти консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості,

 

Варашська міська рада:

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Місту Вараш Рівненської області: на честь Ім’я загиблого за Україну 14 червня 2014 року у збитому проросійськими терористами літаку Іл-76 над Луганським аеропортом воїна-десантника 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади – Антона Олександрович Кузнецова, присвоїти посмертно та встановити географічну назву – місто Кузнецовськ.

 

2. Повідомити Верховну Раду України та Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування про рішення Варашської міської ради.

 

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову.

 

 

Міський голова С. Анощенко

 

 

 


 

Як проголосують депутати за проект рішення "Про перейменування міста Вараш на місто Кузнецовськ" (на честь загиблого за незалежність України воїна Антона Кузнецова) ми побачимо вже незабаром, під час однієї із наступних сесій міської ради.

 

 

А тим часом нагадуємо, що висловити свою думку з приводу перейменування Кузнецовська мешканці міста матимуть можливість сьогодні, 23 травня 2016 року, о 17.00.

 

Місце зустрічі: майдан Незалежності, площа перед Кузнецовською міською радою.

Всього коментарів: 32
1
AlexS | 23.05.2016 | 01:35
+ (4) -
Потрібно терміново скликати позачергову сесію
2
GenkaUA | 23.05.2016 | 06:30
+ (3) -
Анощенку респект та уважуха.
h31p | 23.05.2016 | 18:52
+ (1) -
+1, слава богу хоч мер адекватний
3
zagrava | 23.05.2016 | 08:08
+ (2) -
Мені чогось так думається, що цим перейменовувачам глибоко нас....ть на героя АТО А. Кузнецова... пишуть нуль,а в умі Никифор Уральський(Кузнєцов). Не лицемірте!!! видалено
5
AlexS | 23.05.2016 | 08:14
+ (-1) -
А не кажеться, що всім глибоко ... на Уральського, а в умі всі хочуть жити в Кузні а не у Вараші
6
AlexS | 23.05.2016 | 08:16
+ (0) -
Думай головою
4
zagrava | 23.05.2016 | 08:12
+ (-4) -
ГРАЄ МОРЕ ЗЕЛЕНЕ,ТИХИЙ ДЕНЬ ДОГОРА. ДОРОГИМИ ДЛЯ МЕНЕ СТАЛИ СХИЛИ СТИРА! ДЕ КОЛИШУТЬСЯ ВІТИ ЗАКОХАНИХ МРІЙ, ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ ВАРАШЕ МІЙ!!!
GenkaUA | 23.05.2016 | 18:54
+ (1) -
Хрєновий поет з тебе. ГАНЬБА ВАРАШИСТУ
h31p | 23.05.2016 | 19:04
+ (1) -
і варашист з нього теж хріновий, диванний воїн без обличчя biggrin
7
Lavr | 23.05.2016 | 12:34
+ (-2) -
Давай "Лєнінську Кузню"! Совки будуть задоволені.
8
qwerty | 23.05.2016 | 14:22
+ (2) -
Анощенко красава
AlexS | 23.05.2016 | 14:55
+ (2) -
він буде красава, якщо зможе щось змінити
h31p | 23.05.2016 | 18:52
+ (2) -
він не зможе нічого змінити без нашої підтримки, в депутатському корпусі все так же присутня купка антинародних диверсантів. якщо ми встанемо з дивана і вийдемо під раду - тільки тоді все вийде і в анощенка, і у нас.
9
кпа | 23.05.2016 | 14:46
+ (-4) -
убогі люди! путін вам аплодує стоячи!
h31p | 23.05.2016 | 18:53
+ (1) -
путін аплодує тому, кому досі вдається кормити тебе, дурня, замість хліба - іншими назвами
бурундук | 23.05.2016 | 18:09
+ (1) -
Оцею шуміхою  із зміною назви хтось спеціально зіщтовхує людей з різними поглядами. Цим хочуть відволікти нас від справжніх проблем: безробіття, ріст цін і падіння доходів громадян, повальна наркоманія і алкоголізм серед молоді 20-30 років. Сьогодня ми заробляєм і платим пенсію нашим батькам і я не бачу тих, хто буде платити пенсію нам. Багато років висить в повітрі проблема з дитячим майданчиком в парку, ніяк не розберемся з липовими орендаторами Білого озера, та шо мало проблем ? Ні, давай рішать яка назва міста краща. Проведіть референдум і крапка, кого більше так і назвіть, от проблему знайшли.
h31p | 23.05.2016 | 18:55
+ (1) -
от за це і вийшли, цього і добиваємся. коли очистимо владу від покидьків, які не рахуються з думкою народу і відверто мають його за бидло - і соціальні проблеми може й не зникнуть, але їх стане значно менше
Folks | 24.05.2016 | 00:13
+ (-2) -
Ганьба міському голові який не знає історії і ганьба таким януковським партіям як "Народний контроль " "Сила людей , і "УКРОПУ"!!!!!!!!!!!!!! І ганьба тим хто за цих видалено голосував ...
GenkaUA | 24.05.2016 | 06:15
+ (1) -
Ахах а за кого було потрібно голосувати?
Стрыж | 24.05.2016 | 07:47
+ (0) -
я згідний з паном Бурундуком, все ширма мер намагається під цыэю шуміхую нагріть грошы...
Oxxx | 24.05.2016 | 09:49
+ (1) -
Проігнорувавши думку людей , ригобюти куц і ко залишили сумний тягар боргів кмкп, що й казати, якщо набережну вони роками не могли зробити і ледве залатали, залишили хапугу саушкіна та підложили свиню всім з документами і це не тільки права, техпаспорти, атестати,дипломии, свідоцтва, багато чого ще для підприємців(бо не всі ж працюють як женя павлишин тупо без документів обкрадаючи місто) в цілому все це створить купу проблем громадянам нашого міста. Тому Кузнецовськ потрібно зберегти. І всім разом все народно проголосувати якщо потрібно буде.
Бо вараш у вараші по вул. вараш щось занадто багато варашатини та цинічних і паскудних ригобютів.
Устала | 24.05.2016 | 11:15
+ (-1) -
Смix - але ця назва не міста атомників, а жебраків  .
Не подобається, але це правда.
Поліщук | 24.05.2016 | 13:35
+ (0) -
Противники Вараша здебільшого поводять себе неадекватно. Замість обговорювати проблему переходять на особистості. Агресивна нетерпимість до іншої думки нагадує дії сепарів які нищили і нищать українців на Донбасі за українську позицію. А позиція міського голови не є державницькою а скоріше нагадує позицію загальновідомої Штепи. Голова має чітко заявити свою позицію а не бути між там і тут. Це якщо патріот та  державник.
Lavr | 24.05.2016 | 14:13
+ (1) -
Іменем Антона  Кузнецова, загиблого майже 2 роки тому, вже названа яка-небудь вуличка чи провулок в місті?
Oxxx | 24.05.2016 | 14:40
+ (1) -
Цинізм та безапеляційне, свавільне прийняття рішень без врахування думки громадян це типовий стиль та методи ригіоналівських куців та інших прихвостнів. Гнати потрібно перефарбованих упирів.
Oxxx | 24.05.2016 | 14:42
+ (2) -
хто може забув як куца ригіонали внесли в крісло? Так пора нагадати хто є хто
33 | 24.05.2016 | 15:07
+ (-1) -
Прикольно. Регіонали всадили Куца в крісло при цьому висадили регіонала Анощенка.
zagrava | 24.05.2016 | 21:52
+ (0) -
А вчора наша меря зорганізувала пробіг місцевих(байкарів),під прапорами чорно-червоними і державними синьо-жовтими... Видалено
Стрыж | 25.05.2016 | 07:44
+ (0) -
Был праздник день героя и не плохо у них вышло справились. А про флаг красно чёрный читайте историю... немножко просвещайтесь.   СЛАВА УКРАИНЕ!!!!   ГЕРОЯМ 
СЛАВА !!!!
Lavr | 25.05.2016 | 15:51
+ (1) -
Панове прихильники старої назви Кузнєцовська!  Вчора я спеціально звернувся до вас з запитанням чи в місті за два роки після смерті було увічнено ім*я загиблого 14.06.2014 р. в російсько-українській війні бл. п. Антона Кузнецова. Відповіді не отримано. Значить, ніхто не називав його іменем ні вулички, ні провулка, ні мікрорайона. Вам це було непотрібно. Зате, коли з*явилась можливість поспекулювати на його імені - то ви тут як тут! Скориставшись однаковим прізвищем, ви вирішили перейменувати Кузнєцовськ на Кузнецовськ, розсмішивши всю Україну. Цим  прийомом користуються фарисеї з Раші - Путін, Лавров та Чуркін, а ви слідом за ними. "Сродство душ". Ганьба!
KYCP | 25.05.2016 | 16:41
+ (0) -
Яка зарплата в куца 2013-2014-2015 тобто за час перебування?
Бемкач | 27.05.2016 | 19:25
+ (0) -
Пропоную нову назву міста СТИР!!!!!!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9239

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів