34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Повірка засобів обліку води: хто оплачує?

Повірка засобів обліку води: хто оплачує?

21.03.2015

1

2272

ПОВІРКА ЗАСОБІВ ОБЛІКУ ВОДИ: ОПЛАЧУЮТЬ НАДАВАЧІ ПОСЛУГ, А НЕ ГРОМАДЯНИ

 

Останнім часом з екранів з місцевих засобів масової інформації нам повідомляють про підвищення плати за комунальні послуги для населення у декілька разів. Такі кроки влади стимулюють населення встановлювати засоби обліку споживання послуг. Не є виключенням і місто Кузнецовськ. Все більше мешканців міста встановлюють, зокрема, засоби обліку холодного та гарячого водопостачання. Адже, маючи засоби обліку водопостачання, ми сплачуємо виключно за те, що тече з нашого крана, що дозволяє нам заощаджувати власні кошти, стимулює до економного витрачання природних ресурсів.

 

Маючи встановлені лічильники води, один раз на три роки необхідно проводити їх повірку. Це, зокрема, передбачено наказом від 15.06.2005р. № 141/212/91 (1). Зрозуміло, що будь-які послуги, в тому числі із повірки засобів обліку водопостачання, надаються на платній основі. Хто ж повинен їх оплачувати – організація-надавач послуг чи споживач?

 

Саме з таким питанням я звернувся до нашого комунального підприємства із відповідним депутатським зверненням.

 

 

У своїй відповіді комунальне підприємство повідомило, що плата за періодичну повірку, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води повинна бути закладена у тариф на оплату прибудинкової території, як це передбачено постановою Уряду (2). Проте, оскільки у нашому з Вами тарифу на даний час ця послуга не передбачена, повірка лічильників проводиться за кошти власника приладів обліку.

 

 

Тобто, позиція нашого комунального підприємства цілком зрозуміла.

 

Оскільки витрати на повірку лічильників у тарифі на утримання будинків та прибудинкових територій не були передбачені, оплачувати такі витрати доведеться споживачу, тобто нам.

 

Нібито логічно, проте є багато але.

 

Так, відповідно до частин третьої статті 28 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (3) порядок подання фізичними особами на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

 

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро- тепло-, газо- і водопостачання. Пунктом 9 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630» (4), передбачено, що у квартирі роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача. Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.

 

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця. Згідно п.32 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», обов'язком виконавця є контролювання установленого міжповіркового інтервалу, проведення періодичної повірки квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

 

Комунальне підприємство цілком вірно зазначило те, що до переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, який міститься у «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» (затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 р. № 869) включено також і періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки.

 

Однак, комунальне підприємство не врахувало те, що згідно п. 24 даного Порядку встановлено, що витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, визначаються відповідно до укладених договорів між виконавцем та субпідрядником, який виконує зазначені послуги, у розрахунку на один квартирний засіб обліку води та теплової енергії і нараховуються щомісяця споживачеві у складі послуги залежно від кількості таких засобів обліку шляхом додавання плати за проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, до загальної вартості послуг.

 

До такого висновку, зокрема, дійшов Апеляційний суд Вінницької області у своєму рішенні від 22.05.2014р. у справі № 127/30614/13-ц (5). Ухвалою колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03.09.2014р. (6) вищевказане рішення апеляційного суду Вінницької області залишено без змін.

 

Таку ж позицію висловив і Вищий адміністративний суд у своїй постанові від 07.02.2013р. у справі № К/9991/29412/12 (7).

 

Таким чином, витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, повинне оплачувати комунальне підприємство, яке надає послуги, а не споживач, незалежно від того, включені такі витрати у тариф на оплату прибудинкової території, чи ні.  

 

Знайте свої права та вмійте їх захищати!

 

 

З повагою, депутат міської ради Олег Андрощук

 

 

Джерела:

 

1. Наказ від 15.06.2005р. № 141/212/91 «Про врегулювання питання щодо збільшення міжповірочних інтервалів лічильників холодної та гарячої води» - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0687-05

 

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/869-2011-%D0%BF

 

3. Закон України від 11.02.98р. № 113/98-ВР «Про метрологію та метрологічну діяльність» - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/113/98-%D0%B2%D1%80

 

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. № 630 « Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» - http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF

 

5. Рішення апеляційного суду Вінницької області від 22.05.2014р., справа № 127/30614/13-ц - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/38856671

 

6. Ухвала колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03.09.2014р.- http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/40395901

 

7. Постанова Вищого адміністративного суду від 07.02.2013р. у справі № К/9991/29412/12 - http://reyestr.court.gov.ua/Review/29217750 

Всього коментарів: 1
1
Мартин | 25.03.2015 | 21:58
+ (0) -
100% підтримую автора на рахунок лічильників... Білшьше року тому займався, по проханню моєї львівської племінниці, в аналогічному питанні... Мої дослідження законодавства України майже повністю співпали... Я рекомендував їй звертатися, по цьому питанню, в прокуратуру суперкорумпованого з давніх часів Львова... В результаті поки що ніхто її нечіпає в такому питанні...
    А чому з 34400 злетіла тема підвищення НКРЕ ціни  на теплопостачання міста Кузнецовська???
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 947
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9073

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів