34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Прийомна сім'я – шанс на нове життя

Прийомна сім'я – шанс на нове життя

18.06.2013

5

1024

З кожним роком зростає кількість дітей, що залишаються без батьківського піклування. На жаль, не у кожної такої дитини є родичі, які забирають її до себе в сім’ю, де вона може зростати в сімейному оточенні, яке так необхідне дитині для повноцінного розвитку та життя.

Якщо дитина втратила рідних батьків або в силу різних обставин вони не можуть виконувати свої обов’язки, то альтернативою може слугувати інша сім’я. Кожен з нас знає і чув про таку форму сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як усиновлення, опіка та піклування. Та в останні роки спостерігається поступове зростання кількості дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та прийомних сімей.

Прийомна сім’я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. У разі утворення прийомної сім'ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов. Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками, в обов'язковому порядку мають пройти навчання, організоване обласними центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Сімейних правовідносин між прийомними батьками і прийомними дітьми не виникає. За прийомними дітьми зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат. Суми коштів, що належать прийомним дітям, переходять у розпорядження прийомних батьків і витрачаються ними на утримання прийомних дітей.

ДБСТ - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

Хто і де допоможе Вам підібрати дитину для влаштування в прийомну сім’ю?

Допомогу в налагодженні контактів з дітьми Вам нададуть місцеві служби у справах дітей, які співпрацюють з відділами освіти та відділами охорони здоров’я, працівники Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адміністрація закладів, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

Після проходження навчання Ви ознайомитесь з банком даних на дітей і поступово визначитеся з взаємодобором дитини. Ви будете відвідувати установу, в якій перебуває дитина, встановите з нею контакт. Міськвиконком прийме рішення про створення прийомної сім’ї, і дитина стане членом Вашої родини.

Станом на 1 січня 2013 року в Рівненській області функціонує 53 прийомні сім’ї, в яких виховується 109 прийомних дітей, та 21 ДБСТ, в якому – 144 дитини. В Кузнецовську таких сімей поки що немає, але це не говорить про те, що тут відсутні такі подружні пари чи особи, які можуть подарувати дитині родинне тепло та любов. Допомогти всім ми не в змозі, але одну чи декілька дитячих доль змінити на краще можемо.

Якщо у вас є бажання взяти таких діток на виховання або виникли питання щодо створення прийомної сім’ї, звертайтесь у міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (м-н Будівельників, гурт.3, 2-ий поверх) або зателефонуйте: 3-46-85.


Фахівець із соціальної роботи МЦСССДМ Н.Рибачик

Всього коментарів: 5
1
Silvestr | 18.06.2013 | 22:12
+ (1) -
Ще трохи покерує ця донецька влада , то життя так покращиться . що  збільшиться число і сиріт, і бомжів, і скриньок для допомоги хворим українським дітям...
2
Вовка | 19.06.2013 | 00:20
+ (1) -
на рахунок скриньок для допомоги хворим українським дітям запитай у свого "свідомого" гнилорилого Юща де дитяча лікарня майбутнього, і де 270 млн грн які виманило це падло у народу.
3
sir_the_dragon | 19.06.2013 | 08:53
+ (0) -
Кидай курити усіляку дурню, Ющ давно не президент. На дворі 2013 рік. Або ж поцілуй ПР у самий зад. Бо там твоє місце.
4
Вовка | 19.06.2013 | 12:55
+ (0) -
Про зад згадав. Молодець! Але ти так і не відповів: де дитяча лікарня майбутнього, і де 270 млн грн які виманив Ющ у народу? Вже 2013 рік
5
БРАТ | 19.06.2013 | 23:18
+ (-1) -
шо з ексмером змарнів вже?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1056
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9199

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів