34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Вибори // ПРИВАТИЗАЦІЯ РАЕС. ЧОМУ Я – ПРОТИ?

ПРИВАТИЗАЦІЯ РАЕС. ЧОМУ Я – ПРОТИ?

24.10.2012

40

3797

ПРИВАТИЗАЦІЯ РАЕС. ЧОМУ Я – ПРОТИ?

Дорогі краяни, друзі,

Радий, що маю можливість звернутися до Вас особисто і поговорити про те, що вважаю принципово важливим для всіх нас, для працівників РАЕС, для Кузнецовська, для мешканців північних районів, для Рівненщини та України в цілому.

Триває період прискореної приватизації залишків державного майна. Ви можете вірити, що приватизація це – благо. Однак, мій досвід показує, що це дуже часто – не так.

Коли ж ідеться про зазіхання на Енергоатом та українські АЕС, то я вважаю, що наша думка має бути – спільною. Так само як і наша позиція. Чому?

Справа в тому, що Атомні станції це особливі об’єкти – надзвичайно важливі для нашої з Вами Держави з усіх точок зору. Моя думка однозначна – їх приватизувати не можна, але так думають в Україні не всі, і цьому необхідно – протидіяти.

Пригадую, як ще у 1997-му році вперше виникла ідея приватизувати РАЕС. Тоді я працював головою Рівненської облдержадміністрації, а прем’єр-міністр Павло Лазаренко під час одного зі своїх візитів на Рівненщину прямо сказав мені: «Готуйтесь до приватизації РАЕС. Якщо допоможете, будете мати – 2% статутного фонду. Це немало. Вистачить на все життя і вам, і вашим дітям та внукам».

Приїхав я тоді з аеропорту додому і ніч спати не міг. Як так? Як про подібне, взагалі, можна вести мову? І як можу я – протидіяти Лазаренку?...

Нагода з’явилася незабаром. Мені вдалося зробити так, щоб інформація про відповідні наміри дійшла до потрібних людей. А вже через кілька тижнів тодішній Президент Леонід Кучма зібрав усіх нас – голів облдержадміністрацій і повідомив: «Я прийняв рішення звільнити Павла Івановича Лазаренка з посади прем’єр-міністра». Далі йшло пояснення причин, про приватизацію РАЕС, правда, не згадувалося, але в кінці він запитує у нас: «Яка ваша думка?»

І тут виникла достатньо дивна ситуація, бо треба сказати, що позиції Лазаренка були – дуже міцними. Мої старші і більш досвідченні на своїх посадах колеги почали вставати по черзі і казати приблизно таке: «Ні, не треба поспішати. Кращого зараз не знайти». Реально усі боялися виступити проти Лазаренка – відкрито. Навіть у своєму колі.

Тоді я підняв руку, встав і кажу: «Леонід Данилович, Ви Президент. Ви прийняли рішення. Раз вирішили – дійте! Ми вас підтримаємо». Після цього ще один «молодий» губернатор взяв слово – Михайло Вишиванюк з Івано-Франківська – і теж підтримав Кучму. Той зрозумів ситуацію, побачив розклад сил, закрив нашу зустріч, але на другий день було оголошено про звільнення Лазаренка.

Разом з тим припинилися й розмови про приватизацію РАЕС.

Сьогодні ми знову їх чуємо. І знову бачимо, що більшість мовчки чекає – як воно буде. Фактично, бояться відкрити себе і сказати щось – проти. Мені такі ситуації знайомі, бачив подібне не раз і запевняю: як тоді, так і сьогодні – я мовчати не буду. А буду чітко і послідовно доводити свою точку зору.

У чому вона полягає?... Що б нам не говорили про «блага приватизації», Атомних станцій вони не стосуються. Крапка.

Приватний власник хоче заробітку. За рахунок кого і за рахунок чого? Очевидно, що за рахунок скорочення робітників та за рахунок економії на інших витратах. Це стосується і соціальної сфери і, безумовно, безпеки.

За доказами далеко ходити не треба. Нам постійно повторювали, що в Японії АЕС у приватних руках працюють надійно. Але хіба досвід Фукусіми нас нічому не навчив?...

Під час тієї аварії я багато спілкувався зі спеціалістами, знаю думку і наших, і закордонних експертів. Практично, всі сходяться на тому, що власники тієї японської АЕС на всіх етапах заощаджували кошти, збільшуючи потенційні ризики, а в момент аварії виявилися на стільки кричущі огріхи, що керівництво станції обрало за краще не допускати до інформації сторонніх експертів, аби таємне не стало відоме всьому світу.

Маючи приклад Фукусіми, я переконаний, що ми отримуємо належну арґументаційну базу для боротьби проти приватизації Енергоатому та всіх українських АЕС. Зокрема, Рівненської та Хмельницької.

Упевнений, що мені, в якості народного депутата, вдасться зробити все, щоб поставити цю проблему на найвищому державному рівні і, яким би не був спротив зацікавлених осіб та хто б не був цими – зацікавленими особами – не допустити приватизації ні Рівненської, ні Хмельницької, ні всіх інших Атомних станцій України.

Не виключено, що в цій боротьбі я звернуся за підтримкою та допомогою і до Вас.

Сподіваюся, що така Ваша підтримка – буде.


Микола Сорока

Всього коментарів: 40
1
сніг | 23.10.2012 | 19:59
+ (-1) -
Я особисто, не довіряю цій людині. І взагалі, це ж політична реклама. Чому модератори не акцентують на цьому увагу??
2
Mama | 23.10.2012 | 20:19
+ (2) -
Підтримаємо Вас Микола Петрович за ті справи які зараз робите в нашому місті.
3
GenkaUA | 23.10.2012 | 21:28
+ (-1) -
А що він зробив для нашого міста????? Досить тут спекулювати на темі приватизації РАЕС
Voap1977 | 24.10.2012 | 22:42
+ (1) -
Тещо особисто бачу - сьогодні вже поставили ліси в НВК№1 і ремонтують матеріалами які він завіз на садок, ліфти в місті які почали запускати коли він "нажав" на область,моя сестра працює в нашій лікарні сьогдні привезли 20 функціональних ліжків з матрацами та роздали по відділеннях,дитина в спортшколі займається завтра футбольна команда їде за його рахунок, знаю що ставлять лампочки в під'їздах та дворах, допомагає малозабезпеченним .І я особисто вірю що буде робити для нас .
4
Жданюк | 23.10.2012 | 21:28
+ (-3) -
Модератор мабуть вступила до партії регіонів або ж кимось простимульована. Адже друкувати матеріали інших авторів, де піддається критиці партія регіонів, вона чомусь не наважилась
5
grafd | 23.10.2012 | 21:33
+ (5) -
а що , тут можна тільки Яніцького прославляти?нормальна стаття. траба й про інших писати...
6
grafd | 23.10.2012 | 21:37
+ (3) -
критикувати також треба з розумом, а не просто вилити відро лайна на опонентів,пане Жданюк. Тоді можливо і вашу критику надрукують...
7
grafd | 23.10.2012 | 21:40
+ (6) -
Не варто приписувати модераторам зв'язки з тими чи іншими політичними силами... Хоча в нис вільна, демократична країна і на це вони мають повне право.
8
шеф | 23.10.2012 | 21:41
+ (6) -
Значить, коли ставили статті про інші партії і кандидатів - то це в листах з проханням поставити матеріал називалось "інформація для ознайомлення мешканців міста"?
А зараз Ви ж подібну інформацію називаєте реклама", "вступила до партії регіонів" і "кимось простимульована"?

Жданюк, Ви особисто платили хоч копійку за те, що купу ваших статей ставили? Тоді чому ж Ви вважаєте інші статті проплаченими?
Жданюк | 23.10.2012 | 23:12
+ (0) -
Шефу та іншим. В моїй статті про пам"ятник воякам УПА в Мульчицях модератором вилучена згадка про партійну приналежність до УНП Мульчицького сільського голови Шкіля хоча УНП й не бере самостійно участь у виборах. Вилучена згадка про участь в заходах голови Володимирецької РО УНП Бобрика. Не надрукована стаття інваліда першої групи Степана Савчука "Момент істини" в якій він аналізує діяльність партій учасників виборчих перегонів. В особистій розмові по телефону модератор пояснила, що вона не хоче втягуватись в вибочі процеси на сайті. А тут стаття М. Сороки, яка є виборчою агітацією. Тому і напрошується висновок про можливе стимулювання, не обовязково грошима, модератора. В іншому випадку необхідно було б повідомити, що це політична реклама. Я думаю, що відвідувачі сайту мають знати достовірну інформацію про кандидатів яку вони приховують від виборців. Адже про те, що Кошин очолював виборчий штаб Януковича в 2004 році ні для кого не секрет. Також загальновідомий факт балотування Яніцького до ВР в 2006 році за списками партії Богословської. Чи можливо брехнею є те, що Сорока балотується від ПР?
9
Валентина | 23.10.2012 | 22:22
+ (-3) -
Володимирецький район та Кузнецовськ відвідала команда агітаційних "родичів" Сороки . ЖЕУ відвідала "донька" Сороки. Ще "племінички" обходили наші організації...
Мабуть немалі грошики отримали ці "родичі" що так гарно агітують за цього яничара із бандитської партії ПР. Наші люди вуха розвісили від промов "родичів". вже мабуть і голосувати будуть за доброго "папу" та "дядю" Сороку.
Українофобська банда наступає через таких як Сорока, Яніцький, Кошин, Кушнір
І наші "патріотичні" партії ОО "Батьківщина" під головуванням Хвалько та ВО "Свобода під головуванням "великого патріота" Пєшка будуть голосувати за одного із цих яничарських кандидатів у депутати Кошина. Кочубеї не перевелися в Україні...тому так живемо. А що скажуть нам наші діти, онуки. що не зберегли Україну,а віддали ворогам. Що ви Кочубеї заспіває народу після виборів????
Зоя | 23.10.2012 | 22:42
+ (0) -
"Згідно поданих у ЦВК декларацій про доходи, найбільший дохід у 2011-му році із кандидатів у народні депутати по цьому округу отримав в. о. ректора Національного університету водного господарства та природокористування Микола Сорока"..
sir_the_dragon | 23.10.2012 | 23:58
+ (11) -
Люди, та коли ж ви зрозумієте? Фактично не існує такого кандидата в нардепи як Сорока. ПР просто потрібен кандидат з маразматичною програмою (безкоштовна електроенергія в 30 км зоні, ПР намагається приватизувати АЕС, а кандидат Сорока від ПР(!) проти, тощо). Сорока відводить увагу від справжнього кандидата від ПР: самозванця (самовисуванця) Яніцького. Увімкніть мізки: чомусь саме цей кандидат отримав усі умови для своєї реклами, на відміну від інших кандидатів.
KotSN | 24.10.2012 | 09:02
+ (0) -
+100500
Мирон | 24.10.2012 | 01:20
+ (3) -
Закликаю:" Не "розмазуйте" свої голоси поміж ОО "Батьківщиною", "Ударом", "Впередом" і т. п. ГОЛОСУЙТЕ ТІЛЬКИ за СВОЇХ!
Орест | 24.10.2012 | 11:48
+ (2) -
Сорока - людина легенда. Керівник і управлінець від Бога. Це всі опоненти його визнають. Так що давайте не поливати брудом, людину, яка масу добра зробила.

Ще б досі добудовували 4 енергоблок, якби не Сорока. Домовлялись би до 2008-го , а там криза і, швидше за все, ще сьогодні - недобудованим стояв би.
Патріот | 24.10.2012 | 15:55
+ (0) -
Сорока не легенда від Бога він уже бог. Давайте збудуємо храм святого Сороки і будемо молитися на нього. А ще краще давайте будемо цілувати його в дупу, він бог, він всіх зцілить і зробить Україну "щасливою". tongue
reks | 24.10.2012 | 16:40
+ (2) -
не Богохульствуй biggrin biggrin biggrin biggrin
_Я_ | 24.10.2012 | 12:16
+ (1) -
Цікавий інший факт, відносно М. Сороки, - скільки часу той провів за кордоном після Померанчевої революції і чому?
Орест | 24.10.2012 | 12:32
+ (2) -
За кордоном???? Ви його знаєте особисто? Мабуть - ні! А я знаю! знаю його як справжнього патріота, який більше тижня за кордоном перебувати не може! Нікуди він не їздив. Весь час був в Україні!
Якщо говорите, хоч підтвержуйте свої слова фактами... Але ж ні.. Це просто не в вашому стилі. Як завжди пусті розмови! wink
reks | 24.10.2012 | 16:39
+ (1) -
Копія відповідної сторінки закордонного паспорта - це є доказ про час перебування за кордоном.
Григорий | 24.10.2012 | 13:53
+ (2) -
Я пойду голосовать за него!
Григорію | 24.10.2012 | 17:59
+ (2) -
Я також піду, за нього голосувати, а ці дурні хай дальше сваряться, що в них життя поганоЭ
Абрамович | 24.10.2012 | 19:17
+ (0) -
прикольно))) Мелодрама в лицах "Как Сорока Лазаренка поборол"
Ну теперь берегись Ахметов, Сорока в депутаты идет)))
Зої | 24.10.2012 | 21:55
+ (3) -
Зоя, а ви не думали, що просто Микола ПЕтрович єдиний хто захтів правду написати в декларації про доходи, не скриваючи нічого!
Рома | 24.10.2012 | 23:32
+ (0) -
26 Voap1977 (Сьогодні 21:42)
шо таке ліси? в гуглі не видає!!!
Voap1977 | 24.10.2012 | 23:59
+ (1) -
Це така металева конструкція для малярів та штукатурів які працюють на висоті, яку не могли знайти поки Сорока не привіз.
Рома | 24.10.2012 | 23:34
+ (0) -
тільки ліс - це сукупність землі, рослинності...
Anonymous | 25.10.2012 | 09:20
+ (1) -
интересно получается, Партия регионов инициирует приватизацию РАЭС, и тут же кандидат от Регионов пищет что убережет нас от этого, интересно и складно получается
Анониму | 25.10.2012 | 12:52
+ (0) -
Щось я не впевнений, що "приватизація АЕС від ПР" це не пушка перед виборами, щоб поговорити про це більше. ВОни не на стильки дурні, щоб АЕС так злити. І виборців проти себе настроювати, це лишень провокація з боку опозиції, мабуть.
Українець | 25.10.2012 | 22:06
+ (0) -
До лікарень округу 155 завозять зараз нові ліжка, як допомогу від Миколи Петровича Сороки.
І ви після цього кажите, що Яніцький та Кошин кращі?
Чим?
Тим, що Яніцький кричить на ліво і направо про те, що навіть НЕ* зробив (ремонт садочку в кузнецовську). Який робить також Сорока, після того, як до нього донесли цю проблему люди з батьківського комітету!
Українецю | 25.10.2012 | 22:52
+ (0) -
Українець, не лише лікарням він допомагає, зараз їздить по районам і направляє людей котрим потрібна допомога з важкими хворобами до помічників котрі займаються збором документів від цих батьків та родичів хворих. Після виборів обіцяв допомогти, в силу законодавства та цих чорних язиків, зараз не може - Напишуть про підкуп.
Коля | 25.10.2012 | 23:07
+ (0) -
Правильно сказав усе Сорока. Буду за нього голосувати. Мені він нічого не допоміг, але знаю багатьох, яким він не відмовив. То людина з великої літери.
Той | 25.10.2012 | 23:16
+ (0) -
Тааааак... Дійсно, все перевернулося з ніг на голову, якщо Сорока "людина-легенда".
МК | 26.10.2012 | 11:13
+ (0) -
Тому.

Коли Ви взнаєте - нову - невідому для Вас раніше інформацію, світ іноді - "перевертається". Це нормально
Той | 26.10.2012 | 13:52
+ (0) -
МК
Я особисто знайомий з кандидатом від ПР, тому "новою - невідомою" інформацією мене не здивуєш.
Voap1977 | 27.10.2012 | 11:32
+ (0) -
Побачимо коли приватизують атомку як потім будемо співати... Сорока молодець єдиний хто цю проблему підіймає вже зараз. Доречі в перелік об'єктів для приватизації вже входять атомні станції.
vobler | 06.11.2012 | 23:43
+ (0) -
Вы думаете кто-то его будет слушать?
belka | 07.11.2012 | 00:00
+ (0) -
Я думаю что врятли...
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів